Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Srbija & Rusija

    plachkica

    Posts : 16402
    Join date : 2014-11-06

    Srbija & Rusija - Page 15 Empty Re: Srbija & Rusija

    Post by plachkica Wed Mar 22, 2023 1:05 am

    meni pomalo liči i na pretnju
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    Srbija & Rusija - Page 15 Empty Re: Srbija & Rusija

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Mar 22, 2023 1:06 am

    Sa Rusima je sve moguce, ali meni najvise lici da su hteli da mu malo izazovu probleme sa zapadom (koliko to moze 1 novinski clanak)
    ficfiric

    Posts : 35304
    Join date : 2012-02-10

    Srbija & Rusija - Page 15 Empty Re: Srbija & Rusija

    Post by ficfiric Wed Mar 22, 2023 8:29 am

    Polako pocinju da dopiru do stampe vesti o predstojecem derbiju u subotu

    PONOSAN NA ŠVAJCARSKU
    ALBANSKI PROVOKATOR STIŽE U SRBIJU: Granit Džaka progovorio o Švajcarskoj, svom poreklu i čija je "njegova krv"

    Fudbalska reprezentacija Švajcarske će za vikend gostovati u Novom Sadu, kada će odigrati meč protiv Belorusije.

    Tada će na teren "Karađorđa" istrčati i Granit Džaka, koji je opet u centru medijske pažnje.

    Fudbalska reprezentacija Švajcarske dobila je dokumentarni film od šest epizoda pod nazivom "The Pressure Game", a u četvrtoj epizodi jedan od sagovnika bio je i "albanski provokator".

    - Ponosan sam što igram za Švajcarsku, ali moje poreklo i moj krv je tzv. Kosovo. Ne razumem zašto se o meni pišu samo negativne stvari - između ostalog je rekao Džaka u filmu posvećenom učešću na SP u Kataru.

    Podsetimo, Džaka se u Kataru istakao onim što najbolje ume, a to je provokacija. On je napravio skandal kada je dresom svog saigrača Jašarija zapravo želeo da "provocira" srpske fudbalere jer je to prezime i ozloglašenog vođe OVK.

    Meč između Švajcarske i Belorusije igra se u subotu od 18 časova na "Karađorđu" bez navijača.

    (Kurir sport)


    _____


    Uprava napolje!

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    Srbija & Rusija - Page 15 Empty Re: Srbija & Rusija

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Mar 22, 2023 9:24 am

    moje poreklo i moj krv je tzv. Kosovo.

    Srbija & Rusija - Page 15 3579118792
    ficfiric

    Posts : 35304
    Join date : 2012-02-10

    Srbija & Rusija - Page 15 Empty Re: Srbija & Rusija

    Post by ficfiric Wed Mar 22, 2023 9:30 am

    Dobri su im i navodnici.

    čija je "njegova krv"

    bio je i "albanski provokator".

    zapravo želeo da "provocira" srpske fudbalere


    Btw, igra se bez publike Srbija & Rusija - Page 15 3402243210


    _____


    Uprava napolje!

    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Srbija & Rusija - Page 15 Empty Re: Srbija & Rusija

    Post by Filipenko Wed Mar 22, 2023 10:12 am

    Erős Pista wrote:Pohvala k'o ona Antonijeva Brutu.


    Zapravo, ovim svi dobijaju. Vucic je dobio jos jedno "nezavisno" misljenje o tome kako nesto nije potpisao, sto ce sa zadovoljstvom prenositi teletabisima putem dovoljno iskrivljenih "prenosenja teksta" u B92, Informer i druga zloglasila, Rusi su kao uputili dvosmislenu poruku pa mogu da kazu da su malo cacnuli mecku ali da su istovremeno porucili da su otvoreni za dalje dogovore sa Vucicem, tzv. drugosrbijanci/prvocrnogorci su dobili alibi za svoju pricu o ogromnom ruskom uticaju od koga drhti ceo Balkan jer je ovo drsko mesanje i direktna pretnja Vucicu, opozicija dobila nesto na sta moze da ukazuje, svaka iz svog ugla, da Rusi rovare ili da Ruse ne smete tek tako da dirate u zavisnosti od ugla stranke, shatriotski rusofili ce u ovome videti jasnu poruku Moskve Vucicu da pazi sta radi, Ameri na celu sa upravnikom Srbije ambasadorom Bljuberi Hiljom ce se grohotom smejati jer je ovo jos jedno impotentno javno oglasavanje iz ruskog pravca, analiticari su dobili jos jednu stvar o kojoj ce kenjati dodatnihj 45 sekundi na televiziji, jedino ce mozda Dragomir Andjelkovic izvrsiti harakiri kikiriki jer ni on vise ne moze da rastumaci koje mu signale salju iz 3. uprave FSB-a ovakvim tekstovima...
    Del Cap

    Posts : 6843
    Join date : 2019-11-04

    Srbija & Rusija - Page 15 Empty Re: Srbija & Rusija

    Post by Del Cap Sat Mar 25, 2023 7:29 pm

    Dopisnik austrijskog javnog servisa ORF sa Zapadnog Balkana i iz Ukrajine Kristijan Veršic, koji je zbog izveštavanja sa ratišta prava zvezda u Austriji, predstavio je svoju knjigu „Moj novinarski život“, koja, kako kaže, sadrži ponajviše dogodovština iz Jugoistočne Evrope.

    ...

    „Znao sam da će biti rata 20. decembra 2021.godine, nakon intervjua sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem“, odgovorio je Veršic.

    Vučić je, podseća Veršić, nekoliko nedelja pred intervju bio u poseti kod ruskog predsednika Vladimira Putina.

    „Pitao sam ga posle intervjua da li mogu još nešto da ga pitam u vezi sa Ukrajinom. Tada sam ga pitao, pošto Ukrajina planira vojne vežbe sa NATO – šta bi moglo da se desi. Na to sam od Vučića dobio odgovor: ’Polazim od toga da neće imati vremena ni za jednu vojnu vežbu sa NATO’. Dodao je i da strahuje da SAD i Evropljani Putina ne shvataju ozbiljno“, preneo je Veršic.

    Tada mu je, kaže, bilo jasno da predstoji rat u Ukrajini.
    ...

    https://www.danas.rs/vesti/politika/dopisnik-austrijskog-javnog-servisa-orf-kristijan-versic-od-predsednika-vucica-sam-saznao-da-ce-biti-rata-u-ukrajini/
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    Srbija & Rusija - Page 15 Empty Re: Srbija & Rusija

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Mar 25, 2023 7:34 pm

    Ja sam znao 21.dec.  Srbija & Rusija - Page 15 2304934895
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Srbija & Rusija - Page 15 Empty Re: Srbija & Rusija

    Post by kondo Sat Mar 25, 2023 7:40 pm

    nekad se za ovakve govorilo "moj brat lažov"


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    Srbija & Rusija - Page 15 Empty Re: Srbija & Rusija

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Mar 27, 2023 3:25 pm

    Ajmo jos 1 krug...

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    Srbija & Rusija - Page 15 Empty Re: Srbija & Rusija

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Mar 27, 2023 3:26 pm

    Ružniji brat Chris Notha
    ficfiric

    Posts : 35304
    Join date : 2012-02-10

    Srbija & Rusija - Page 15 Empty Re: Srbija & Rusija

    Post by ficfiric Mon Mar 27, 2023 3:56 pm

    vd Bratislava Jugovica


    _____


    Uprava napolje!

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    Srbija & Rusija - Page 15 Empty Re: Srbija & Rusija

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Mar 27, 2023 5:05 pm

    A, pa da

    kapetanm

    Posts : 5823
    Join date : 2012-02-10

    Srbija & Rusija - Page 15 Empty Re: Srbija & Rusija

    Post by kapetanm Mon Mar 27, 2023 8:02 pm

    Buduci ambasador u zivopisnoj Eritreji
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    Srbija & Rusija - Page 15 Empty Re: Srbija & Rusija

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Mar 30, 2023 10:25 am

    https://n1info.rs/vesti/kroz-srbiju-proslo-vise-od-300-000-rusa-oko-50-000-se-zadrzalo/
    Erős Pista

    Posts : 82302
    Join date : 2012-06-10

    Srbija & Rusija - Page 15 Empty Re: Srbija & Rusija

    Post by Erős Pista Thu Mar 30, 2023 4:46 pm



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    Srbija & Rusija - Page 15 Empty Re: Srbija & Rusija

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Mar 30, 2023 5:44 pm

    Ahahahaha
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    Srbija & Rusija - Page 15 Empty Re: Srbija & Rusija

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Mar 30, 2023 5:45 pm

    Jel pobego on odande?
    Јанош Винету

    Posts : 5428
    Join date : 2016-01-26

    Srbija & Rusija - Page 15 Empty Re: Srbija & Rusija

    Post by Јанош Винету Fri Mar 31, 2023 1:21 pm

    Из Белорусије? Можда су га најурили.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    plachkica

    Posts : 16402
    Join date : 2014-11-06

    Srbija & Rusija - Page 15 Empty Re: Srbija & Rusija

    Post by plachkica Fri Mar 31, 2023 3:35 pm

    [size=36]RUSIJA PRETILA MILOŠEVIĆU - Ako ne prihvatiš, NAPAŠĆEMO JUGOSLAVIJU! Tada su ruski generali počeli da plaču, ali...[/size]

    Zoran Baki Anđelković izneo je detalje sa sastanka Slobodana Miloševića i Viktora Černomirdina oko Kumanovskog sporazuma. Ono što javnost tada nije znala je da su Rusi rešili da okrenu glavu od nas.
    Nekadašnji predsednik Izvršnog veća Kosova Zoran Baki Anđelković svojevremeno je govoreći o Rezoluciji 1244 rekao da ona ne predstavlja ni pobedu ni poraz Srbije, već da je to jednostavno prihvaćeno kako bi se zaustavilo bombardovanje SR Jugoslavije.
    Tada je otkrio i detalj iz pregovora o kome se godinama ćutalo.
    "Pretili su da će srušiti hidroenergetski sistem. Te noći su bili pregovori, ja sam ujutru bio kod Miloševića. Posle dogovora oko Kumanovskog sporazuma bili smo na terasi kod Miloševića. Došao sam da se izborim da ne bude 7 nego 15 dana za povlačenje vojske. Milošević je tada pitao Viktora Černomirdina - da li će nam Rusija, ako ovo ne prihvatimo, pomoći na bilo koji način. Ruski ambasador je rekao - ne, mi ćemo se pridružiti daljem napadu na Jugoslaviju. Tako je otvoreno rekao. Ruski generali su počeli da plaču ali su rekli da će oni stati uz svoju državu", ispričao je Anđelković svojevremeno u "Ćirilici".
    Baki Anđelković je ispričao i kako je organizovao Rusima doček na Kosovu.
    "To je trajalo satima jer su menjali vreme dolaska. Ja sam napravio televiziju na srpskom i albanskom u Prištini. Pozivao sam preko televizije da narod izađe, da ih dočeka. I došli su na kraju negde oko ponoći. Prošli su kroz Prištinu. Bio sam iznenađen, nisam znao da toliko ima Srba u Prištini. Bilo je na dočeku sigurno jedno 40.000 Srba. Bacali smo cveće na tenkove. Oni su projurili kroz Prištinu i otišli na aerodrom Slatinu", rekao je on.
    Podsetio je da su Rusi uspeli da se izbore za dva punkta na KiM.
    "A bolje da nisu jer to je tada bila raspadnuta ruska vojska, da budemo potpuno iskreni. Jedan punkt su dobili u mestu Mališevo a jedan u Kosovskoj Kamenici. I kada sam prošao kroz taj ruski punkt bilo me sramota. Sve raspadnuto. A onda dođeš na nemački punkt sve izgleda kao da je Bondstil ograđeno, sređeno. Tako da ni ta dva punkta nisu imala značaj u zaštiti Srba. Mislio sam da će Rusi da zauzmu jedan deo teritorije gde su Srbi i da je štite. A oni odmah otišli na aerodrom. Posle se ispostavilo da je taj ruski komandant pokrenuo tu jedinicu, koja je inače došla iz Bosne, nije imao saglasnost Moskve. Ne znam da li je to istina", ispričao je Anđelković.
    https://mondo.rs/Info/Drustvo/a1526719/Rusija-bila-spremna-da-podrzi-bombardovanje-Jugoslavije.html?article_bottom_redrcmd
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    Srbija & Rusija - Page 15 Empty Re: Srbija & Rusija

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Mar 31, 2023 4:43 pm

    Srbija & Rusija - Page 15 1f602 

    Bleeding Blitva

    Posts : 3795
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    Srbija & Rusija - Page 15 Empty Re: Srbija & Rusija

    Post by Bleeding Blitva Fri Mar 31, 2023 4:51 pm

    'Kuriri koji će nositi vodu Amerikancima', to samo Filipenku za kaznu Srbija & Rusija - Page 15 3937953091


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    fikret selimbašić

    Posts : 10148
    Join date : 2020-06-19

    Srbija & Rusija - Page 15 Empty Re: Srbija & Rusija

    Post by fikret selimbašić Fri Mar 31, 2023 5:46 pm

    Bleeding Blitva wrote:'Kuriri koji će nositi vodu Amerikancima' Crnogorcima, to samo Filipenku za kaznu Srbija & Rusija - Page 15 3937953091

    +1


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Zli stolar.
    Bleeding Blitva

    Posts : 3795
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    Srbija & Rusija - Page 15 Empty Re: Srbija & Rusija

    Post by Bleeding Blitva Fri Mar 31, 2023 5:51 pm

    Srbija & Rusija - Page 15 3647434120 Srbija & Rusija - Page 15 1233199462


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    ficfiric

    Posts : 35304
    Join date : 2012-02-10

    Srbija & Rusija - Page 15 Empty Re: Srbija & Rusija

    Post by ficfiric Fri Mar 31, 2023 6:20 pm

    Kad smo vec kod Penka, koliko vidim, oterao ga Bradilko


    _____


    Uprava napolje!

    Srbija & Rusija - Page 15 Empty Re: Srbija & Rusija

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Sep 20, 2024 12:25 am