Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Srbija & Rusija

    ficfiric

    Posts : 35304
    Join date : 2012-02-10

    Srbija & Rusija - Page 11 Empty Re: Srbija & Rusija

    Post by ficfiric Tue Feb 21, 2023 8:37 pm

    Nego, bacio sam pogled na uefin sajt i tamo jos uvek stoji da ce se u martu u Novom Sadu igrati utakmica kvalifikacija Belorusija-Svajcarska. Kakav ce to biti spektakl, braca Belorusi protiv Dzake i Sacirija bounce


    _____


    Uprava napolje!

    fikret selimbašić

    Posts : 10147
    Join date : 2020-06-19

    Srbija & Rusija - Page 11 Empty Re: Srbija & Rusija

    Post by fikret selimbašić Tue Feb 21, 2023 8:38 pm

    Sigurnije je u Minsku ili Vicebsku.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Zli stolar.
    ficfiric

    Posts : 35304
    Join date : 2012-02-10

    Srbija & Rusija - Page 11 Empty Re: Srbija & Rusija

    Post by ficfiric Tue Feb 21, 2023 8:45 pm

    Dotle ce i Damnjanu isteci pritvor, da dete ode na stadion, da se skloni sa ulice bounce


    _____


    Uprava napolje!

    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Srbija & Rusija - Page 11 Empty Re: Srbija & Rusija

    Post by kondo Tue Feb 21, 2023 9:31 pm

    damjan možda umre u pritvoru slošilo mu se, možda ima proliv


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Del Cap

    Posts : 6842
    Join date : 2019-11-04

    Srbija & Rusija - Page 11 Empty Re: Srbija & Rusija

    Post by Del Cap Wed Feb 22, 2023 2:01 pm

    Popularnost Putina među Srbima u ozbiljnom padu od početka rata u Ukrajini
    POLITIKA Autor: Blic22. feb 202313:16


    Popularnost ruskog predsednika Vladimira Putina u Srbiji i još 11 država Centralne Evrope je u oštrom padu, istovremeno je smanjena i popularnost američkog predsednika Džoa Bajdena, a 83% ljudi u regionu želi prekid vatre ili mirovni sporazum u Ukrajini, pokazuju rezultati ispitivanja javnog mnjenja koje je u januaru ove godine sprovela mađarska kompanija Ceper.

    Istraživanje pokazuje da, uprkos ratu, u polovini zemalja regiona Putin ima veću podršku nego Bajden, iako je ona u poslednjih godinu dana doživela veliki pad.

    U novembru 2021, 77 odsto Srba, 60 odsto Bugara i 57 odsto Slovaka imalo je „prilično pozitivno“ mišljenje Putinu. S druge strane, pozitivno mišljenje o njemu imalo je samo 10 odsto Poljaka, 21 odsto Austrijanaca i 31 odsto Rumuna.

    Godinu dana od početka invazije, situacija se drastično promenila. Srbi i dalje imaju najpozitivnije mišljenje o Putinu, odnosno 59 odsto ispitanika, ali njegova popularnost je u drugim zemljama doživela značajniji pad.

    Godinu dana od početka invazije, situacija se drastično promenila. Srbi i dalje imaju najpozitivnije mišljenje o Putinu, odnosno 59% ispitanika, ali njegova popularnost je u drugim zemljama doživela značajniji pad, piše Blic.

    U istom periodu, američki predsednik je izgubio podršku u 10 od 12 zemalja u regionu obuhvaćenih istraživanjem. Popularnost Bajdena povećana je sa 39 na 71 odsto u Poljskoj i sa 63 na 68 odsto u Rumuniji.

    Dok je krajem 2021. godine 65 odsto Austrijanaca imalo dobro mišljenje o američkom predsedniku, početkom 2023. podržava ga samo 40 odsto.

    U Bugarskoj, Slovačkoj i Češkoj Republici, njegova popularnost je takođe opala za više od 10 procenata.

    „Dok je u Austriji broj onih koji podržavaju Bajdena i onih koji su protiv njega sličan, u Poljskoj i Rumuniji oni koji podržavaju amerčkog predsednika predstavljaju apsolutnu većinu, dok u Češkoj Republici predstavljaju relativnu većinu. U ostalim zemljama, oni koji ne ukazuju poverenje Bajdenu su u većini: 67% Bugara, 61% Slovenaca, 60% Mađara i 59% Slovaka imaju prilično negativno mišljenje o američkom predsedniku. Krajem 2021., nivo neslaganja sa Bajdenom je u svim zemljama bio niži od 50%“, navodi Ceper.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Srbija & Rusija - Page 11 Empty Re: Srbija & Rusija

    Post by Filipenko Wed Feb 22, 2023 2:59 pm

    Tacno zamisljam madjarskog Zabatu kako cima ljude sirom regiona na fiksni telefon i saopstava rezultate te ankete u sklopu projekta "Za bolju buducnost" evropskih fondova za mlade.
    ficfiric

    Posts : 35304
    Join date : 2012-02-10

    Srbija & Rusija - Page 11 Empty Re: Srbija & Rusija

    Post by ficfiric Wed Feb 22, 2023 11:52 pm

    Informer

    NAVIJAČI ZVEZDE PRETUKLI RUSA I MOLDAVCA?! Kod stadiona "Rajko Mitić" prolaznici prepoznali napadače: NOSILI SU CRVENO-BELA OBELEŽJA!

    Državljani Rusije i Moldavije Jevgenij Č. (36) i Vladislav A. (35) napadnuti su i pretučeni večeras u blizini stadiona "Rajko Mitić" u Beogradu.

    Prema nezvaničnim saznanjima Informera njih je oko 20:45 sati ispod severne tribine stadiona napala grupa navijača fudbalskog kluba "Crvena Zvezda".

    - Jedan napadnuti muškarac ima povredu glave dok je drugom rasečena usna. Ne zna se kojim povodom su se njih dvojica zatekli u blizini stadiona i da li je u pitanju navijački obračun.

    Očevici koji su se slučajno zatekli na mestu sukoba rekli su policajcima da su napadači na sebi imali obeležja fudbalskog kluba "Crvena Zvezda" - kaže naš sagovornik iz istrage.

    Na mesto incidenta poslato je nekoliko patrola Interventne jedinice 92 dok je lekarska ekipa Hitne pomoći pružila pomoć Rusu i Moldavcu.


    _____


    Uprava napolje!

    plachkica

    Posts : 16402
    Join date : 2014-11-06

    Srbija & Rusija - Page 11 Empty Re: Srbija & Rusija

    Post by plachkica Wed Feb 22, 2023 11:54 pm

    disident

    Posts : 15371
    Join date : 2016-03-28

    Srbija & Rusija - Page 11 Empty Re: Srbija & Rusija

    Post by disident Wed Feb 22, 2023 11:59 pm

    plachkica wrote:
    Gazimo  Srbija & Rusija - Page 11 2304934895


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    avatar

    Posts : 7703
    Join date : 2017-03-14

    Srbija & Rusija - Page 11 Empty Re: Srbija & Rusija

    Post by MNE Thu Feb 23, 2023 12:06 am

    filipenko da bude general
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    Srbija & Rusija - Page 11 Empty Re: Srbija & Rusija

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Feb 23, 2023 12:22 am

    Kljucna rec je "mi".
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    Srbija & Rusija - Page 11 Empty Re: Srbija & Rusija

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Feb 23, 2023 12:23 am

    Pravda za vojsku Burundija  Srbija & Rusija - Page 11 3402243210
    Erős Pista

    Posts : 82300
    Join date : 2012-06-10

    Srbija & Rusija - Page 11 Empty Re: Srbija & Rusija

    Post by Erős Pista Thu Feb 23, 2023 6:08 am

    https://stanjestvari.com/2023/02/22/srbija-na-zapadu-2/



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Srbija & Rusija - Page 11 Empty Re: Srbija & Rusija

    Post by Filipenko Thu Feb 23, 2023 8:23 am

    светлост српске демократске државе

    Srbija & Rusija - Page 11 286371741
    Uncle Baby Billy

    Posts : 3344
    Join date : 2021-09-13

    Srbija & Rusija - Page 11 Empty Re: Srbija & Rusija

    Post by Uncle Baby Billy Thu Feb 23, 2023 9:09 am

    Рачунајући на Запад, играмо историјски руски рулет са шест метака у буренцету, а уздајући се у Русе, ипак са пет.
    je l ne mogu vekovni saveznici i braća bar još malo da isprazne burence Srbija & Rusija - Page 11 4135669698


    _____
    ja se rukovodim logikom gvozdenih determinizama
    Del Cap

    Posts : 6842
    Join date : 2019-11-04

    Srbija & Rusija - Page 11 Empty Re: Srbija & Rusija

    Post by Del Cap Thu Feb 23, 2023 9:50 am

    Vučić je naveo da je ponosan što je posetio štand Srbije na sajmu naoružanja i istakao da su dronovi budućnost.

    "Pitanje je kako ćemo da se snalazimo jer smo iz Rusije naručili 'Krasuhu' i 'Repelent' za ometanje vazduhoplova i dronova. Biće velika borba između odbrane i napada, da li ćete brže da razvijate dronove ili odbranu od toga. Morate i jedno i drugo, ali odbrana ne sme da bude skuplja od napada", rekao je Vučić.

    https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2023&mm=02&dd=21&nav_category=11&nav_id=2292565
    ______

    O, pa mi naručujemo ozbiljnu vojnu opremu, samo da to nekim čudom stigne i o'ma' uvodimo sankcije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    Srbija & Rusija - Page 11 Empty Re: Srbija & Rusija

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Feb 23, 2023 10:18 am

    Filipenko wrote:
    светлост српске демократске државе

    Srbija & Rusija - Page 11 286371741

    E ali to je problem. Ne ova budaletina, nego Ekmecic. Naravno, to je samo pred kraj zivota, ono pre.toga je prilican kvalitet, ali ovo sto je kao ostavljao "u amanet" - to je problem.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Srbija & Rusija - Page 11 Empty Re: Srbija & Rusija

    Post by Notxor Thu Feb 23, 2023 11:30 am

    Рачунајући на Запад, играмо историјски руски рулет са шест метака у буренцету, а уздајући се у Русе, ипак са пет.

    Očekivao sam poznavanje Ljermontova, konkretno Junaka našeg doba, tj. Crnogorca koji igra ruski rulet kuburom.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Erős Pista

    Posts : 82300
    Join date : 2012-06-10

    Srbija & Rusija - Page 11 Empty Re: Srbija & Rusija

    Post by Erős Pista Thu Feb 23, 2023 11:33 am

    Del Cap wrote:Vučić je naveo da je ponosan što je posetio štand Srbije na sajmu naoružanja i istakao da su dronovi budućnost.

    "Pitanje je kako ćemo da se snalazimo jer smo iz Rusije naručili 'Krasuhu' i 'Repelent' za ometanje vazduhoplova i dronova. Biće velika borba između odbrane i napada, da li ćete brže da razvijate dronove ili odbranu od toga. Morate i jedno i drugo, ali odbrana ne sme da bude skuplja od napada", rekao je Vučić.

    https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2023&mm=02&dd=21&nav_category=11&nav_id=2292565
    ______

    O, pa mi naručujemo ozbiljnu vojnu opremu, samo da to nekim čudom stigne i o'ma' uvodimo sankcije

    Ja stvarno ne kapiram kakva je ovo racunica.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 41157
    Join date : 2012-02-12
    Location : wife supremacist

    Srbija & Rusija - Page 11 Empty Re: Srbija & Rusija

    Post by паће Thu Feb 23, 2023 11:41 am

    Notxor wrote:
    Рачунајући на Запад, играмо историјски руски рулет са шест метака у буренцету, а уздајући се у Русе, ипак са пет.

    Očekivao sam poznavanje Ljermontova, konkretno Junaka našeg doba, tj. Crnogorca koji igra ruski rulet kuburom.

    Колико се сећам, писало је да је Србин... на том старијем руском.


    _____
       What is it before it is called a day? Why do people try to call my name and not me?
       чланак садржи негативну количину информације, прочиташ па знаш мање него пре.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    Srbija & Rusija - Page 11 Empty Re: Srbija & Rusija

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Feb 23, 2023 12:06 pm

    Erős Pista wrote:
    Del Cap wrote:Vučić je naveo da je ponosan što je posetio štand Srbije na sajmu naoružanja i istakao da su dronovi budućnost.

    "Pitanje je kako ćemo da se snalazimo jer smo iz Rusije naručili 'Krasuhu' i 'Repelent' za ometanje vazduhoplova i dronova. Biće velika borba između odbrane i napada, da li ćete brže da razvijate dronove ili odbranu od toga. Morate i jedno i drugo, ali odbrana ne sme da bude skuplja od napada", rekao je Vučić.

    https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2023&mm=02&dd=21&nav_category=11&nav_id=2292565
    ______

    O, pa mi naručujemo ozbiljnu vojnu opremu, samo da to nekim čudom stigne i o'ma' uvodimo sankcije

    Ja stvarno ne kapiram kakva je ovo racunica.

    Bez krčmara
    disident

    Posts : 15371
    Join date : 2016-03-28

    Srbija & Rusija - Page 11 Empty Re: Srbija & Rusija

    Post by disident Thu Feb 23, 2023 12:08 pm

    Erős Pista wrote:
    Del Cap wrote:Vučić je naveo da je ponosan što je posetio štand Srbije na sajmu naoružanja i istakao da su dronovi budućnost.

    "Pitanje je kako ćemo da se snalazimo jer smo iz Rusije naručili 'Krasuhu' i 'Repelent' za ometanje vazduhoplova i dronova. Biće velika borba između odbrane i napada, da li ćete brže da razvijate dronove ili odbranu od toga. Morate i jedno i drugo, ali odbrana ne sme da bude skuplja od napada", rekao je Vučić.

    https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2023&mm=02&dd=21&nav_category=11&nav_id=2292565
    ______

    O, pa mi naručujemo ozbiljnu vojnu opremu, samo da to nekim čudom stigne i o'ma' uvodimo sankcije

    Ja stvarno ne kapiram kakva je ovo racunica.
    Na n1 ima drugaciju recenicu
    „Rešeno je sve oko Mistrala, mi ih već integrišemo. U toku su pregovori sa Francuzima oko aviona Rafal. Sad ne možemo da dobijemo sisteme Pancir zbog rata u Ukrajini, ali to je strašno oružje, posebno Pancir S1M. Platili smo avansno 30 odsto za S1M ali sad je iluzorno govoriti da to dodje u Srbiju. Ne možete ni Krasuhu da dobijete koju ste platili“, kazao je Vučić.


    https://n1info.rs/vesti/srbija-kupuje-dronove-samoubice-od-uae-ugovor-u-sledecih-48-sati/


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Erős Pista

    Posts : 82300
    Join date : 2012-06-10

    Srbija & Rusija - Page 11 Empty Re: Srbija & Rusija

    Post by Erős Pista Thu Feb 23, 2023 12:18 pm

    Aha, misliš da je to nešto ranije naručeno, pa se sad vajka?

    Ako je to, još je i super. Ako sad ponovo kupuju nešto od Rusa, to je van pameti.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    disident

    Posts : 15371
    Join date : 2016-03-28

    Srbija & Rusija - Page 11 Empty Re: Srbija & Rusija

    Post by disident Thu Feb 23, 2023 12:22 pm

    Erős Pista wrote:Aha, misliš da je to nešto ranije naručeno, pa se sad vajka?

    Ako je to, još je i super. Ako sad ponovo kupuju nešto od Rusa, to je van pameti.
    Pa da, vajkanje sto nema ni robe ni para nazad  Srbija & Rusija - Page 11 3579118792


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Del Cap

    Posts : 6842
    Join date : 2019-11-04

    Srbija & Rusija - Page 11 Empty Re: Srbija & Rusija

    Post by Del Cap Thu Feb 23, 2023 12:27 pm

    Odavno NATO/EU zemlje niau dozvoljavale prevoz ruske vojne opreme preko svoje teritorije. Obično se to rešavalo tako što se roba još u Rusiji preknjiži tj dobar deo se plati, pa to postane tvoja roba pa ti onda moljakaš ove zemlje da puste prelet robe koja je u tom trenutku tvoja a ne više ruska. I tu je biko x problema, sa Rumunijom npr. Verujem da je od početka rata i ta opcija dramatično suzbijena.

    I opet se vraćamo na Vučićeve strateške izbore.....

    Srbija & Rusija - Page 11 Empty Re: Srbija & Rusija

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu Sep 19, 2024 7:06 pm