Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    USA - США - SAD

    Erős Pista

    Posts : 81477
    Join date : 2012-06-10

    USA - США - SAD - Page 9 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Erős Pista Tue Oct 25, 2022 10:28 pm

    E, ne.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Donald DeSantis

    Posts : 182
    Join date : 2022-10-16

    USA - США - SAD - Page 9 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Donald DeSantis Tue Oct 25, 2022 10:56 pm

    "Mislis da.nije probano bez drzave? Probali ljudi par stotina hiljada godina. Za ovih nekoliko hiljada pak se doslo od grane i banane do putovanja u svemir."


    Koliko ovo nema smisla. Probali smo bez drzave kada smo bili na grani sa bananom. Onda su dosle drzave i pobile stotine miliona ljudi uglavnom bez ikakvog razloga, i danas ubijaju ljude koji bi verovatno mogli da se dogovore oko nesuglasica jer imaju vise interesa za to nego drzave, Za tehnoloski napredak drzave nikada nisu uradile nista, ustvari najbolje je bilo kada se nisu mesale. Koliko znam nijedna drzava nije nikada odvela gradjanina u svemir vec samo njene sluzbenike uz pogresnu motivaciju da demonstriraju svoju silu i uz bezgranicnu finansijsku potporu, pa su na kraju i priznale da je to bio kockarski, neisplativo i odustale. Sve sto je postignuto je bilo zahvaljujuci gradjaninu, drzavi apsoluno nista.


    I danas drzava nije uradila nista da napravi vakcinu, napravili su je gradjani koji su u tome pronasli svoj finansijski interes, drzava se kao i uvek bavila prisilom, zatvaranjima, hapsenjima, ogranicenjima, progonima neposlusnih, cime bi drugo? Pa nista drugo i ne zna. A u svemir mozes sa privatnom kompanijom koliko znam. Drzavnom neces nikada.


    _____
    Ronald Reagan: 'If Fascism Ever Comes to America, It Will Come in the Name of Liberalism'
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50117
    Join date : 2017-11-16

    USA - США - SAD - Page 9 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Oct 25, 2022 11:05 pm

    Ma da, kad nije bilo drzava niko se nije ubijao USA - США - SAD - Page 9 1861198401


     Za tehnoloski napredak drzave nikada nisu uradile nista

    Ok, ne vredi ovo, sorry
    Bleeding Blitva

    Posts : 3746
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    USA - США - SAD - Page 9 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Bleeding Blitva Tue Oct 25, 2022 11:17 pm

    Ajme Ronald je izvuka Davea Rubina iz naftalina USA - США - SAD - Page 9 1233199462


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    Erős Pista

    Posts : 81477
    Join date : 2012-06-10

    USA - США - SAD - Page 9 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Erős Pista Tue Oct 25, 2022 11:21 pm

    Donald DeSantis wrote:Sve sto je postignuto je bilo zahvaljujuci gradjaninu, drzavi apsoluno nista.

    Pa daj reci ko je taj da se zahvalimo čoveku.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Donald DeSantis

    Posts : 182
    Join date : 2022-10-16

    USA - США - SAD - Page 9 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Donald DeSantis Tue Oct 25, 2022 11:49 pm

    Erős Pista wrote:
    Donald DeSantis wrote:Sve sto je postignuto je bilo zahvaljujuci gradjaninu, drzavi apsoluno nista.

    Pa daj reci ko je taj da se zahvalimo čoveku.

    Zahvali se kome god hoces, Od Galilea koga je drzava htela da ubije pa preko Mendeljejeva, Edisona, Tesle, brace Rajt, do ovog Turcina sto je razvio vakcinu ...... otkud znam kome ces. Jedino im je zajednicko sto sa drzavom nisu imali nista osim onoliko koliko su morali ...... znaci da plate reket/porez.

    Znas li ti nekog drzavnog genija kome bih ja trebalo da se zahvalim? Mozda za neki kalashnjikov, bojni otrov, nuklearnu bombicu .....


    _____
    Ronald Reagan: 'If Fascism Ever Comes to America, It Will Come in the Name of Liberalism'
    Erős Pista

    Posts : 81477
    Join date : 2012-06-10

    USA - США - SAD - Page 9 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Erős Pista Wed Oct 26, 2022 12:02 am

    Znam. Zove se Egađo. Mojt Egađo.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    lalinea

    Posts : 3436
    Join date : 2014-10-29

    USA - США - SAD - Page 9 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by lalinea Wed Oct 26, 2022 2:24 am

    Donald DeSantis wrote:
    Erős Pista wrote:

    Pa daj reci ko je taj da se zahvalimo čoveku.

    Zahvali se kome god hoces, Od Galilea koga je drzava htela da ubije pa preko Mendeljejeva, Edisona, Tesle, brace Rajt, do ovog Turcina sto je razvio vakcinu ...... otkud znam kome ces. Jedino im je zajednicko sto sa drzavom nisu imali nista osim onoliko koliko su morali ...... znaci da plate reket/porez.

    Znas li ti nekog drzavnog genija kome bih ja trebalo da se zahvalim? Mozda za neki kalashnjikov, bojni otrov, nuklearnu bombicu .....
    Ovi ostali na stranu jer to su bile neke drugacije drzave, ali Sahina je drzava otskolovala, sa sve doktoratom. Nije studirao u US i placao basnoslovne fees i uleteo u studentski zajam, nego je kao dete imigranata isao kroz besplatno nemacko skolstvo. Bas je imao nista sa drzavom...


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels
    Donald DeSantis

    Posts : 182
    Join date : 2022-10-16

    USA - США - SAD - Page 9 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Donald DeSantis Wed Oct 26, 2022 7:22 am

    Besplatno skolstvo? Haha ..... okay, simpaticno je kad odrasla osoba jos uvek veruje u bajke.

    A Nikola Tesla po toj "logici" sve treba da zahvali Austro-Ugarskoj? Ona ga je napravila. Nisam cuo da ga svojataju.

    Srecom pa Edison nije nikada isao u skolu pa ga samim tim drzava ne poseduje.

    I kako drzava zaradi taj novac koji posle filantropski trosi na skolovanje turske emigrantske dece? Kojim se tacno biznisom bavi? Mora biti nesto lukrativno, recimo .... pljacka.

    Mene je odskolovala Titova drzava, "besplatno". S obzirom da vise nema ni Tita, ni drzave, ja sam znaci sada slobodan, ne dugujem nikom nista, osim sebi. Ipak sam nezahvalan otisao u drugu drzavu, a ona mi je "dala" vizu i posao. Nikako da pobegnem od fenomenalne drzave kojoj dugujem kad bolje razmislim i začeće.


    _____
    Ronald Reagan: 'If Fascism Ever Comes to America, It Will Come in the Name of Liberalism'
    avatar

    Posts : 18424
    Join date : 2014-12-12

    USA - США - SAD - Page 9 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by beatakeshi Wed Oct 26, 2022 8:55 am

    Dobro je Atlase, odmori malo.
    Erős Pista

    Posts : 81477
    Join date : 2012-06-10

    USA - США - SAD - Page 9 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Erős Pista Wed Oct 26, 2022 11:22 am

    Donald DeSantis wrote:Besplatno skolstvo? Haha ..... okay, simpaticno je kad odrasla osoba jos uvek veruje u bajke.

    A Nikola Tesla po toj "logici" sve treba da zahvali Austro-Ugarskoj? Ona ga je napravila. Nisam cuo da ga svojataju.

    Srecom pa Edison nije nikada isao u skolu pa ga samim tim drzava ne poseduje.

    I kako drzava zaradi taj novac koji posle filantropski trosi na skolovanje turske emigrantske dece? Kojim se tacno biznisom bavi? Mora biti nesto lukrativno, recimo .... pljacka.

    Mene je odskolovala Titova drzava, "besplatno". S obzirom da vise nema ni Tita, ni drzave, ja sam znaci sada slobodan, ne dugujem nikom nista, osim sebi. Ipak sam nezahvalan otisao u drugu drzavu, a ona mi je "dala" vizu i posao. Nikako da pobegnem od fenomenalne drzave kojoj dugujem kad bolje razmislim i začeće.

    Znaci zalazes se za otvorene granice i slobodan protok ljudi, roba i usluga. Verujem da podrzavas i borbu za prava migranata koje mrska dezava bez ikakvog prava zaustavlja na granicama, hapsi i deportuje.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50117
    Join date : 2017-11-16

    USA - США - SAD - Page 9 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Oct 26, 2022 12:25 pm

    Apsolutno, pa da. Dodje neko iz Indije i kaze i pokaze da zna to isto samo za duplo manju lovu. Sve super.
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8081
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    USA - США - SAD - Page 9 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Daï Djakman Faré Wed Oct 26, 2022 12:27 pm

    Erős Pista wrote:Znam. Zove se Egađo. Mojt Egađo.
    USA - США - SAD - Page 9 3984128386


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    boomer crook

    Posts : 36926
    Join date : 2014-10-27

    USA - США - SAD - Page 9 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by boomer crook Wed Oct 26, 2022 12:38 pm

    Erős Pista wrote:
    Donald DeSantis wrote:Sve sto je postignuto je bilo zahvaljujuci gradjaninu, drzavi apsoluno nista.

    Pa daj reci ko je taj da se zahvalimo čoveku.



    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    lalinea

    Posts : 3436
    Join date : 2014-10-29

    USA - США - SAD - Page 9 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by lalinea Wed Oct 26, 2022 3:11 pm

    Donald DeSantis wrote:Besplatno skolstvo? Haha ..... okay, simpaticno je kad odrasla osoba jos uvek veruje u bajke.
    Nema nikakvih bajki - besplatno je onome ko se skoluje, to je cinjenica. To sto se placa kroz porez je druga stvar, ali pravi razliku nekome ko ne bi mogao da priusti skolstvo da je sistem drugaciji.


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels
    паће

    Posts : 40143
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    USA - США - SAD - Page 9 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by паће Wed Oct 26, 2022 5:00 pm

    Али добро постављен систем јавних школа управо не треба да прави разлику, него свима да пружа једнаку услугу.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Donald DeSantis

    Posts : 182
    Join date : 2022-10-16

    USA - США - SAD - Page 9 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Donald DeSantis Wed Oct 26, 2022 6:15 pm

    U zemlji Srbiji postoji ta iskrena teznja, takoreci borba da se prokleta je Amerika konacno privede nekom redu iz kaubojstine u koju je zapala otkako je pronadjena . Srecom Amerikanci to uopste ne znaju, pa se ne potresaju, osim obavestajnih oficira u ambasadi koji vec 80 godina salju u Washington istu poruku "U Srbiji nista novo". Omiljene teme Srba na slavama su crnacka prava, indijanci, katastrofalno skolstvo i zdravstvo, teska eksploatacija ugnjetene radnicke klase, nesloboda.

    Nece se to promeniti sve dok se ne ostvare prorocki stihovi stare pesme "Amerika i Engleska bice zemlja marksisticka".

    Ono sto se u Americi dogadja od izbora Husseina Obame za predsednika javno, a pre njega par decenija tajno, je da su marksisti ustvari moram priznati izuzetno uspesno penetrirali kako bi Klaus rekao svaku poru americkog drustva, pre svega kroz medije, obrazovanje i kroz poslusnicke korporacije.

    Kako stvari stoje, a znacemo za 13 dana, kauboji ce zestoko uzvratiti i Ameri ce opet zapevati We the people, let's go Brandon!


    Last edited by Donald DeSantis on Wed Oct 26, 2022 6:21 pm; edited 1 time in total
    Erős Pista

    Posts : 81477
    Join date : 2012-06-10

    USA - США - SAD - Page 9 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Erős Pista Wed Oct 26, 2022 6:16 pm

    Erős Pista wrote:
    Donald DeSantis wrote:Besplatno skolstvo? Haha ..... okay, simpaticno je kad odrasla osoba jos uvek veruje u bajke.

    A Nikola Tesla po toj "logici" sve treba da zahvali Austro-Ugarskoj? Ona ga je napravila. Nisam cuo da ga svojataju.

    Srecom pa Edison nije nikada isao u skolu pa ga samim tim drzava ne poseduje.

    I kako drzava zaradi taj novac koji posle filantropski trosi na skolovanje turske emigrantske dece? Kojim se tacno biznisom bavi? Mora biti nesto lukrativno, recimo .... pljacka.

    Mene je odskolovala Titova drzava, "besplatno". S obzirom da vise nema ni Tita, ni drzave, ja sam znaci sada slobodan, ne dugujem nikom nista, osim sebi. Ipak sam nezahvalan otisao u drugu drzavu, a ona mi je "dala" vizu i posao. Nikako da pobegnem od fenomenalne drzave kojoj dugujem kad bolje razmislim i začeće.

    Znaci zalazes se za otvorene granice i slobodan protok ljudi, roba i usluga. Verujem da podrzavas i borbu za prava migranata koje mrska dezava bez ikakvog prava zaustavlja na granicama, hapsi i deportuje.

    Kako stojimo s pravima migranata?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Uncle Baby Billy

    Posts : 3162
    Join date : 2021-09-13

    USA - США - SAD - Page 9 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Uncle Baby Billy Wed Oct 26, 2022 6:48 pm

    mmmm marksisti penetriraju USA - США - SAD - Page 9 3826186726 :heart: :heart: :heart:


    _____
    ja se rukovodim logikom gvozdenih determinizama
    Donald DeSantis

    Posts : 182
    Join date : 2022-10-16

    USA - США - SAD - Page 9 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Donald DeSantis Wed Oct 26, 2022 6:51 pm

    O migrantima mislim isto sto i demokratske zvezde i lideri sa Martha's Vineyard USA - США - SAD - Page 9 1399639816 , dodjite mi vas volimo -  dok nisu ugledali prvog - onda su zvali vojsku da ih uklone. Hahaha ... Koji su to smradovi, Obamisti. Nego me cudi kako on nije skocio onako pravedan i visok da zastiti migrante, posto ima najvecu i najskuplju kucu tamo? Mora da je bio zauzet telefonom sa generalima USA - США - SAD - Page 9 1143415371. Inace bi primio bar 10 u kucu, dok se ne snadju.
    Donald DeSantis

    Posts : 182
    Join date : 2022-10-16

    USA - США - SAD - Page 9 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Donald DeSantis Wed Oct 26, 2022 7:07 pm

    Jedino sto ne mogu da shvatim je zasto danasnja levica obozava otudjene svetske elitiste, multibilionere i klanja im se. Nije da nisi obozavali miru markovic koja bi se savrseno uklopila u ovaj great reset, ali gde su oni stari levicari, propalice, prevaranti, nesvrseni studenti Ili opanchari, bravari koji su predvodili radnicku klasu? Danas sve Bil Gejc i ekipa.
    Anonymous
    Guest

    USA - США - SAD - Page 9 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Guest Wed Oct 26, 2022 7:08 pm

    Ne usuđujem se da pitam šta podrazumevaš pod levicom.
    avatar

    Posts : 2180
    Join date : 2020-06-19

    USA - США - SAD - Page 9 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Zus Wed Oct 26, 2022 7:27 pm

    Jojogi jede zaledjeni krastavac I kajganu na sladoled stapicu I iz prikrajka smeskom odobrava   bounce
    Erős Pista

    Posts : 81477
    Join date : 2012-06-10

    USA - США - SAD - Page 9 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Erős Pista Wed Oct 26, 2022 7:34 pm

    Donald DeSantis wrote:O migrantima mislim isto sto i demokratske zvezde i lideri sa Martha's Vineyard USA - США - SAD - Page 9 1399639816 , dodjite mi vas volimo -  dok nisu ugledali prvog - onda su zvali vojsku da ih uklone. Hahaha ... Koji su to smradovi, Obamisti. Nego me cudi kako on nije skocio onako pravedan i visok da zastiti migrante, posto ima najvecu i najskuplju kucu tamo? Mora da je bio zauzet telefonom sa generalima USA - США - SAD - Page 9 1143415371. Inace bi primio bar 10 u kucu, dok se ne snadju.

    Pa dobro, ali sta TI mislis o migrantskom pitanju?

    Rekao si da je drzava glupost, da su drzavni nameti glupost, da su vize glupost, a ja te onda pitam da li mislis da su i granice glupost i da svako ima prava da ide gde hoce, a da ga granicna policija, vize i pasosi u tome ne sprecavaju.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 18424
    Join date : 2014-12-12

    USA - США - SAD - Page 9 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by beatakeshi Wed Oct 26, 2022 7:38 pm

    Uncle Baby Billy wrote:mmmm marksisti penetriraju USA - США - SAD - Page 9 3826186726 :heart: :heart: :heart:
    USA - США - SAD - Page 9 3579118792

    USA - США - SAD - Page 9 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu May 09, 2024 1:50 pm