Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    USA - США - SAD

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50258
    Join date : 2017-11-16

    USA - США - SAD - Page 8 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Oct 25, 2022 5:27 pm

    USA - США - SAD - Page 8 1399639816
    Donald DeSantis

    Posts : 182
    Join date : 2022-10-16

    USA - США - SAD - Page 8 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Donald DeSantis Tue Oct 25, 2022 6:19 pm

    Nemam ja nista protiv gay people, odakle ti to. Uglavnom informacije dobijem slusajuci Dave Rubina i Douglas Murray-a, gay konzervativci, odlicni, preporucujem. Ja sam samo protiv ludila postmodernistickog  bilo koje vrste, klimatskog, vakcinaskog, lgbt, rasnog .... U Trumpovoj visoj administraciji je bilo 26 gay ljudi, jedan je cak bio zaduzen za Kosovo, koga interesuje njihov seksualni zivot, gde vi zivite. Ukoliko nisu bolesnici koji hoce u skole i obdanista. Dusevna bolest napada i straight i gay, ne pravi razliku.


    Last edited by Donald DeSantis on Tue Oct 25, 2022 6:39 pm; edited 1 time in total
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7176
    Join date : 2020-03-05

    USA - США - SAD - Page 8 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Vilmos Tehenészfiú Tue Oct 25, 2022 6:24 pm

    Pa tebe interesuje, prebrojao si ih i znaš ko je za šta zadužen. Što bi se reklo, spisak postoji.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    lalinea

    Posts : 3436
    Join date : 2014-10-29

    USA - США - SAD - Page 8 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by lalinea Tue Oct 25, 2022 6:31 pm

    Donald DeSantis wrote:
    lalinea wrote:
    Larry je isao u montesori skolu, toliko o tome (kao i Sergej, mislim). Plus sto nisu sve public schools created equal - u zonama dobrih public skola rente su skuplje i stan je teze naci i opet se sve svede na to da je bitno sa kalvim privilegijama si rodjen. Isto kao sto ovo za pandurski test nije do rasisticke matematike, nego do rasisticko-klasnog drustva: losija public skola i roditelji koji rade po dva posla te nece nauciti matis, a ko je u americi verovatnije da zivi u tim uslovuma, znamo.

    Isao je u montesori obdaniste (2-7), a ne skolu. U skolu je isao najobicniju javnu kakvih ima na hiljade i to u nekoj zabiti u jebenom michigenu. A u kom to drustvu odredjeni nemaju privilegije? Da nije mozda Kuba i Venecuela? Pa tamo za privilegovane postoje posebne prodavnice, skole, bolnice kojima gologuzija ne sme da pridje na 5 kilometara. Vojska cuva.

    I zasto bi bilo ko hteo da postane hirurg, naucnik, inzenjer ako ce ziveti i deca mu ici u skolu u koju idu deca nekog narkomana i budale george floyda? Koja je motivacija? Kako bi imali "podjednake sanse"? Haha, pitaj dobre profesore u Americi da li bi pristali da rade u geto skolama kako bi sirili bratstvo i jedinstvo i socijalnu pravdu? Hoce boli ih johnson, treba zivot da rizikuju.
    Malo li je od 2 do 7god montesori? Early years education plus obrazovani roditelji koji rade sa detetom i guraju u vannastavne aktivnosti..
    Masis celu poentu - nije pitanje ko ce ici u skolu sa decom narkomana, vec to da sva deca treba da dobiju dobro obrazovanje. A za to je odgovorna drzava. (Zasto bi bilo ko slao decu u raspalu skolu? Poenta je da raspala public skola treba da bude izuzetak, problem koji se resava, a ne pravilo)
    Jeste, svuda ima nekih privilegovanih, ali u USA ta linija je bas onako, crno-bela, a nije do biologije. Ne moze da se kaze "vidi glupi crnci ne razumeju matematiku" a da se zatvaraju oci pred milion razloga za to koji veze sa matematikom nemaju.


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels
    Uncle Baby Billy

    Posts : 3191
    Join date : 2021-09-13

    USA - США - SAD - Page 8 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Uncle Baby Billy Tue Oct 25, 2022 6:47 pm

    Donald DeSantis wrote:Ja sam samo protiv ludila bilo koje vrste, klimatskog, vakcinaskog, lgbt, rasnog

    da, ta neka normalnost. moramo svi da budemo budni inače ode društvo dođavola.


    _____
    ja se rukovodim logikom gvozdenih determinizama
    Donald DeSantis

    Posts : 182
    Join date : 2022-10-16

    USA - США - SAD - Page 8 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Donald DeSantis Tue Oct 25, 2022 6:53 pm

    Ma naravno, drzava ima obavezu da zameni oca koji te nikada nije ni zeleo, ni video. A ni 10 dolara u zivotu dao. Hoce to mozda u nekoj Kardeljevoj drzavi, mislim, nije ni u njoj bilo, gologuzija je ostala gologuzija, a deca istaknutih "drustveno-politickih radnika" su zamenila polupismene roditelje, komunjare. Ima li vecih rasista od Azijata - nema. Tamo crnci ne mogu ni u diskoteku da udju. Jel ti mislis da oni uce decu socijalnoj pravdi, rasizmu I transdzenderizmu USA - США - SAD - Page 8 1143415371, ma ni ne pominju bre. Imas matematiku, fiziku, hemiju .... biraj.


    Last edited by Donald DeSantis on Tue Oct 25, 2022 7:23 pm; edited 1 time in total
    lalinea

    Posts : 3436
    Join date : 2014-10-29

    USA - США - SAD - Page 8 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by lalinea Tue Oct 25, 2022 7:03 pm

    Ne, drzava mora da obezbedi dobro obrazovanje, zdravstvo i mogucnost normalnog zivota na posteno zaradjenoj plati. Nije "gologuzija"/drustvena dinamika crmackih porodica uzrok, nego posledica.


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels
    Erős Pista

    Posts : 81535
    Join date : 2012-06-10

    USA - США - SAD - Page 8 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Erős Pista Tue Oct 25, 2022 7:06 pm

    @Donald

    Jel znas yoyogija?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    lalinea

    Posts : 3436
    Join date : 2014-10-29

    USA - США - SAD - Page 8 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by lalinea Tue Oct 25, 2022 7:13 pm

    Ja mozgam na koga me potseca stil...


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels
    Donald DeSantis

    Posts : 182
    Join date : 2022-10-16

    USA - США - SAD - Page 8 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Donald DeSantis Tue Oct 25, 2022 7:33 pm

    Sto se drzave tice najbolje bi bilo da ne postoji posto je dokazano najveci neprijatelj gradjana, dokazano parazitsko, korumpirano, uzasno neefikasno, preskupo steciste najgorih medju nama. E sad, to nije popularna ideja jer vecina hoce da pripada stadu i voli drzavnu sisu.


    _____
    Ronald Reagan: 'If Fascism Ever Comes to America, It Will Come in the Name of Liberalism'
    Donald DeSantis

    Posts : 182
    Join date : 2022-10-16

    USA - США - SAD - Page 8 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Donald DeSantis Tue Oct 25, 2022 7:36 pm

    Sto lupate glavu, jeste, ja sam. Sto je to bitno? Nisam bio na forumima nekoliko godina, jel zabranjeno?

    Znam Yoyogija, vecu budalu u zivotu nisam sreo


    _____
    Ronald Reagan: 'If Fascism Ever Comes to America, It Will Come in the Name of Liberalism'
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50258
    Join date : 2017-11-16

    USA - США - SAD - Page 8 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Oct 25, 2022 7:42 pm

    Donald DeSantis wrote:Sto se drzave tice najbolje bi bilo da ne postoji posto je dokazano najveci neprijatelj gradjana, dokazano parazitsko, korumpirano, uzasno neefikasno, preskupo steciste najgorih medju nama. E sad, to nije popularna ideja jer vecina hoce da pripada stadu i voli drzavnu sisu.

    Mislis da.nije probano bez drzave? Probali ljudi par stotina hiljada godina. Za ovih nekoliko hiljada pak se doslo od grane i banane do putovanja u svemir.
    Erős Pista

    Posts : 81535
    Join date : 2012-06-10

    USA - США - SAD - Page 8 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Erős Pista Tue Oct 25, 2022 7:47 pm

    Donald DeSantis wrote:

    Znam Yoyogija, vecu budalu u zivotu nisam sreo


    USA - США - SAD - Page 8 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Donald DeSantis

    Posts : 182
    Join date : 2022-10-16

    USA - США - SAD - Page 8 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Donald DeSantis Tue Oct 25, 2022 7:48 pm

    Drustveno dinamika?!? Cim jednu oplodi bezi I skace na drugu I tako 5-6 puta. Pa i tata bi sine voleo tu "dinamika" no me sramota da mi "
    drzava" tj ukradene pare od postenih ljudi -izdrzava decu.

    Leba ti, obrazuj me, sta ih tacno tera da prave decu pa pobegnu?


    Last edited by Donald DeSantis on Tue Oct 25, 2022 7:55 pm; edited 1 time in total
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50258
    Join date : 2017-11-16

    USA - США - SAD - Page 8 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Oct 25, 2022 7:53 pm

    Tad je bio matrijarhat
    boomer crook

    Posts : 36998
    Join date : 2014-10-27

    USA - США - SAD - Page 8 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by boomer crook Tue Oct 25, 2022 8:29 pm

    Donald DeSantis wrote:Sto lupate glavu, jeste, ja sam. Sto je to bitno? Nisam bio na forumima nekoliko godina, jel zabranjeno?

    Znam Yoyogija, vecu budalu u zivotu nisam sreo

    USA - США - SAD - Page 8 Red-Sun


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81535
    Join date : 2012-06-10

    USA - США - SAD - Page 8 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Erős Pista Tue Oct 25, 2022 8:30 pm

    USA - США - SAD - Page 8 3579118792 USA - США - SAD - Page 8 3579118792 USA - США - SAD - Page 8 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    disident

    Posts : 15086
    Join date : 2016-03-28

    USA - США - SAD - Page 8 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by disident Tue Oct 25, 2022 8:34 pm

    Znam ja nas, jebo ti nas


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7176
    Join date : 2020-03-05

    USA - США - SAD - Page 8 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Vilmos Tehenészfiú Tue Oct 25, 2022 8:46 pm

    Ali kada državni službenik kaže da država ne treba da postoji. USA - США - SAD - Page 8 1336943286


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    USA - США - SAD - Page 8 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Filipenko Tue Oct 25, 2022 9:12 pm

    Donald DeSantis wrote:Uglavnom informacije dobijem slusajuci Dave Rubina i Douglas Murray-a, gay konzervativci, odlicni, preporucujem.


    USA - США - SAD - Page 8 286371741
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    USA - США - SAD - Page 8 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Notxor Tue Oct 25, 2022 9:16 pm

    Sa druge strane su Don Lemon i Anderson Kuper. Kom li se carstvu privoleti?


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Erős Pista

    Posts : 81535
    Join date : 2012-06-10

    USA - США - SAD - Page 8 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Erős Pista Tue Oct 25, 2022 9:16 pm

    USA - США - SAD - Page 8 Rubino10


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Donald DeSantis

    Posts : 182
    Join date : 2022-10-16

    USA - США - SAD - Page 8 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Donald DeSantis Tue Oct 25, 2022 10:13 pm

    "Ne, drzava mora da obezbedi dobro obrazovanje, zdravstvo i mogucnost normalnog zivota na posteno zaradjenoj plati. Nije "gologuzija"/drustvena dinamika crmackih porodica uzrok, nego posledica."


    Sta tacno znaci DRZAVA MORA? Sta ona mora - nista, ko je obavezuje - niko, ko ce odgovarati ako ne ispuni samoupravno-socijalisticka ocekivanja sirokih narodnih masa - hoce, boli ih qrac, sta je to "normalan zivot"?


    Recimo u Nemackoj 14 miliona zivi u siromastvu. Je li siromastvo "normalan zivot". Pa ocigledno da jeste. Je li to propala drzava? Vecina se ne bi slozila da jeste.


    Cemu onda potreba za palamudjenjem - drzava mora. Nista ona ne mora. Pa cak ni da nemackom penzioneru obezbedi da ne mora kopati po kontejnerima.


    I kako sam ja tacno uzrokovao "drustvenu dinamiku crnacke poorodice"? Koga zabole za "drustvenu dinamiku moje porodice"? 


    _____
    Ronald Reagan: 'If Fascism Ever Comes to America, It Will Come in the Name of Liberalism'
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50258
    Join date : 2017-11-16

    USA - США - SAD - Page 8 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Oct 25, 2022 10:19 pm

    Reci nam da nas zajebavas
    Anonymous
    Guest

    USA - США - SAD - Page 8 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Guest Tue Oct 25, 2022 10:27 pm

    Meni je ovo u stvari odlično, ovakva, hajd da kažemo, razmišljanja vrlo su važan deo javnog života u SAD, treba čuti i tu stranu uživo, zašto da ne. Barem da možemo da kažemo "Ene" ako već nemamo drugi komentar.

    USA - США - SAD - Page 8 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Mon May 20, 2024 10:42 am