Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Kosovo*

    ficfiric

    Posts : 34187
    Join date : 2012-02-10

    Kosovo* - Page 27 Empty Re: Kosovo*

    Post by ficfiric Sun Dec 25, 2022 1:21 pm

    POSLE SASTANKA SA VUČIĆEM: General Mojsilović se hitno uputio u Rašku

    https://www.novosti.rs/vesti/politika/1185846/posle-sastanka-vucicem-general-mojsilovic-hitno-uputio-rasku

    KAKO "Novosti" saznaju predsednik Republike Srbije, Aleksandar Vučić, upravo je završio sastanak sa predsednicom Vlade Anom Brnabić i vojnim vrhom, a nakon sastanka sa predsednikom Vučićem, general Milan Mojsilović se hitno uputio u Rašku.

    Podsećamo da je danas Aljbin Kurti zabranio ulazak patrijarhu Porfiriju na Kosovu i Metohiju.

    Uskoro će "Novosti" objaviti i snimak rafalne paljbe i napada albanskih specijalaca u Zubinom Potoku na srpski narod, ali i reakciju srpskih odbrambenih jedinica.



    _____


    Uprava napolje!

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50100
    Join date : 2017-11-15

    Kosovo* - Page 27 Empty Re: Kosovo*

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Dec 25, 2022 2:08 pm

    Jedino sto me smiruje u ovoj celoj prici je - fizicki je vrlo malo verovatno da izbije mejdzor kriza zbog 1000km2 i 40-50k ljudi.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50100
    Join date : 2017-11-15

    Kosovo* - Page 27 Empty Re: Kosovo*

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Dec 25, 2022 2:18 pm

    N1

    „U vezi sa brojnim pitanjima upućenim Policiji Kosova o tome da li je napadnuta u Zubinom Potoku ili da lije došlo do razmene vatre između policije i kriminalnih grupa, obaveštavamo vas da nije bilo napada na Kosovsku policiju, niti je bilo razmene vatre između Kosovske policije, ili bilo koje grupe. Policija Kosova nije imala razmenu vatre ni sa kim“, navela je Kosovska policija na Fejsbuku.
    avatar

    Posts : 18405
    Join date : 2014-12-12

    Kosovo* - Page 27 Empty Re: Kosovo*

    Post by beatakeshi Sun Dec 25, 2022 2:22 pm

    A Đoka se ponadao.
    Erős Pista

    Posts : 81466
    Join date : 2012-06-10

    Kosovo* - Page 27 Empty Re: Kosovo*

    Post by Erős Pista Sun Dec 25, 2022 2:32 pm

    Mrdalj se vec prijavio za rezervu.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50100
    Join date : 2017-11-15

    Kosovo* - Page 27 Empty Re: Kosovo*

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Dec 25, 2022 2:37 pm

    tanjug.rs

    PRIŠTINA - Kfor je potvrdio da je večeras došlo do pucnjave u Zubinom Potoku, dodajući da u tom incidentu nije bilo povređenih, niti da je pričinjena materijalna šteta.


    U saopštenju misije Kfora navodi se da je pucano u blizini jedne od njihovih patrola, prenela je "Koha", ističući da nije bilo povređenih ni materijalne štete.


    "Možemo da potvrdimo da je pre nekoliko sati patrola Kfora, dok je dežurala u okolini Zubinog Potoka, čula i videla nekoliko pucnjeva u njenoj blizini. Povređenih nema i nema materijalne štete. Proveravamo činjenice sa terena i naknadno ćemo objaviti više detalja", naveli su iz Kfora.


    kurir.rs

    Goran Rakić, predsedik Srpske liste, izjavio je da želi da demantuje navode prištinskih medija da su večeras Srbi napali vojnike KFOR-a:


    "Srbi poštuju KFOR, i ova dezinformacija je deo specijalnog rata koji se vodi protiv Srba", naveo je on u izjavi za Pink
    ficfiric

    Posts : 34187
    Join date : 2012-02-10

    Kosovo* - Page 27 Empty Re: Kosovo*

    Post by ficfiric Sun Dec 25, 2022 2:49 pm

    Popravio
    Erős Pista wrote:Mrdalj se vec prijavio za rezervu... na tv kurir


    _____


    Uprava napolje!

    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Kosovo* - Page 27 Empty Re: Kosovo*

    Post by kondo Sun Dec 25, 2022 2:57 pm

    uticaj curenja amonijaka na kosovsku pucnjažu


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    avatar

    Posts : 7497
    Join date : 2017-03-14

    Kosovo* - Page 27 Empty Re: Kosovo*

    Post by MNE Mon Dec 26, 2022 2:39 am

    neko šenlučio jer mu se rodio sin zamalo izbio treći svjetski
    avatar

    Posts : 18405
    Join date : 2014-12-12

    Kosovo* - Page 27 Empty Re: Kosovo*

    Post by beatakeshi Mon Dec 26, 2022 3:30 am

    Sačekajmo da se Đoka Ž. i Klačar oglase.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50100
    Join date : 2017-11-15

    Kosovo* - Page 27 Empty Re: Kosovo*

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Dec 26, 2022 6:38 am

    Porfirije vracen sa Merdara
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Kosovo* - Page 27 Empty Re: Kosovo*

    Post by kondo Mon Dec 26, 2022 6:56 am

    porfi propo


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    ficfiric

    Posts : 34187
    Join date : 2012-02-10

    Kosovo* - Page 27 Empty Re: Kosovo*

    Post by ficfiric Mon Dec 26, 2022 7:41 am

    Isprsio se i stao hrabro pred haubice Kosovo* - Page 27 374745749



    _____


    Uprava napolje!

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50100
    Join date : 2017-11-15

    Kosovo* - Page 27 Empty Re: Kosovo*

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Dec 26, 2022 8:34 am

    Pozerstvo
    plavaivy

    Posts : 3133
    Join date : 2014-11-21

    Kosovo* - Page 27 Empty Re: Kosovo*

    Post by plavaivy Tue Dec 27, 2022 2:28 am

    ne znam za vas ali vojsku su sinoc opet pozvali  i sada je na snazi  ,,povisena brbena gotovost,,

    sta god to znacilo..

    to nije bilo prosli put..


    ovolko zveckanje oruzjem nije dobro.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50100
    Join date : 2017-11-15

    Kosovo* - Page 27 Empty Re: Kosovo*

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Dec 27, 2022 6:05 am

    Pa naravno da nije dobro, ali ako se realno razmisli, sta god da bude - KFOR ce to staviti pod kontrolu za 12 sati tops.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50100
    Join date : 2017-11-15

    Kosovo* - Page 27 Empty Re: Kosovo*

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Dec 27, 2022 6:07 am

    I, na kraju, Kurti je kreten nacionalisticki, ali Srbija je povukla ljude iz institucija bez pravno valjanog razloga: vlast u pristini po briselskom sporazumu ima pravo da smeni sefa policije na severu, ali nema pravo da postavi novog bez pristanka predsednika opstina na severu. Ocigledno nekome nije odgovaralo da se skloni bas ovaj sef policije na severu.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50100
    Join date : 2017-11-15

    Kosovo* - Page 27 Empty Re: Kosovo*

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Dec 27, 2022 6:55 am

    Economist

    https://www.economist.com/europe/2022/12/20/kosovo-and-serbia-are-on-the-verge-of-conflict-again

    Korektan tekst
    Kosovo and Serbia are on the verge of conflict again
    Another violent clash is the last thing America or the EU need
    Kosovo* - Page 27 20221224_EUM975

    Spoiler:
    boomer crook

    Posts : 36919
    Join date : 2014-10-27

    Kosovo* - Page 27 Empty Re: Kosovo*

    Post by boomer crook Tue Dec 27, 2022 7:16 am

    ne znam. me slazem se oko kurtija. mislim ne znam koliki on nacionalista treba dfa bude u poredjenju sa covekom koji trazi sada blagoslov da pogine kao lazar za kosovo. poput zveckanja oruzjem sa nase strane isto takva retorika je sve samo ne normalna.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Kosovo* - Page 27 Empty Re: Kosovo*

    Post by kondo Tue Dec 27, 2022 7:30 am

    pa on je autentični kosovski nacionalista iz stare jugoslovenske priče. to što je mlad i obrazovan ne čini ga manjim nacošem nego što jeste. njegovi ciljevi su apsolutno maksimalistički što se vidi i iz odnosa prema dečanima. siguran sam da tači tu ne bi zadirao.

    njemu najviše pomaže sam vučić da izgleda bolje nego što jeste. realno, da ima 10 likova koji umeju da naprave sranje pod imenom UČSK, lakše i brže bi se ovo rešavalo.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    disident

    Posts : 15060
    Join date : 2016-03-27

    Kosovo* - Page 27 Empty Re: Kosovo*

    Post by disident Tue Dec 27, 2022 7:43 am

    boomer crook wrote:ne znam. me slazem se oko kurtija. mislim ne znam koliki on nacionalista treba dfa bude u poredjenju sa covekom koji trazi sada blagoslov da pogine kao lazar za kosovo. poput zveckanja oruzjem sa nase strane isto takva retorika je sve samo ne normalna.
    Imas bas neku ozbiljnu slepu mrlju,da je tako nazovem, oko Kosova i Kurtija. I prosli put je bila onako  bas wtf


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50100
    Join date : 2017-11-15

    Kosovo* - Page 27 Empty Re: Kosovo*

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Dec 27, 2022 8:03 am

    Srbija neuvodjenjem sankcija rusiji direktno  ugrozava polozaj kosovskih Srba. Kurti nikad ne bi pravio sve ove poteze da ne zna da je nad beogradom ozbiljna hipoteka.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Kosovo* - Page 27 Empty Re: Kosovo*

    Post by kondo Tue Dec 27, 2022 10:08 am

    I to je mit samo takav.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    boomer crook

    Posts : 36919
    Join date : 2014-10-27

    Kosovo* - Page 27 Empty Re: Kosovo*

    Post by boomer crook Tue Dec 27, 2022 10:26 am

    ne postoji drzava na svetu koja bi dozvolila instaliranje bezbedonosno-mafijaskih struktura kontrolisanih iz susedne drzave na svojoj teritoriji. 

    ne mislim da je vucic (samo) defanzivan niti su kurtijevi teritorijalno maksimalisticki. on jeste nacos ali ne vidim da bi neki ne-nacos kome je zivot mio radio ista drugacije.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36919
    Join date : 2014-10-27

    Kosovo* - Page 27 Empty Re: Kosovo*

    Post by boomer crook Tue Dec 27, 2022 10:32 am

    mi danas u tzv. medijskoj sferi srbije imamo stalno ponavljanje da kosovskim srbima preti genocid, srbi iz kosovskih institucija su povuceni kako bi se kriza intenzivirala i otvorio prostor radoicicevim para-formacijama. sve to zajedno nije nimalo dobro i ima za cilj da se stvori uverenje da je beograd spreman da ide jako i do kraja.

    takodje srbija nije samo ne-uvela sankcije rusiji vec je i postavila vulina za chief bezbednjaka i donela deklaraciju o uskladjivanju spoljne politike rusije i srbije.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started

    Kosovo* - Page 27 Empty Re: Kosovo*

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Tue May 07, 2024 4:16 am