Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    opozicija

    Thomas Sankara

    Posts : 262
    Join date : 2016-07-06
    Location : Belgrade

    opozicija - Page 7 Empty Re: opozicija

    Post by Thomas Sankara Mon Sep 26, 2022 1:28 am

    Mór Thököly wrote:Pocivala u miru.

    +1

    Kreteni neka slave
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7414
    Join date : 2020-03-05

    opozicija - Page 7 Empty Re: opozicija

    Post by Vilmos Tehenészfiú Mon Sep 26, 2022 2:57 am

    Јанош Винету wrote:Отишао сам јој на предавање једном и никада више. 
    Код оног другог професора на том предмету је сала била толико пуна да смо морали да доносимо столице, седело се на степеницама и стајало.

    "Или добро, или ништа". За њу ништа.
    Toliko je bio dobar profesor da mu se ni imena više ne sećaš. opozicija - Page 7 3579118792


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Јанош Винету

    Posts : 5427
    Join date : 2016-01-26

    opozicija - Page 7 Empty Re: opozicija

    Post by Јанош Винету Mon Sep 26, 2022 10:45 am

    Сећам се лика, стаса и гласа.

    Макар је био професорчина, и остао ми у пријатном сећању за разлику од надмене, осионе и богомдане Турајлићке.

    Разумем да вама није битно што је била нечовек и никакав професор, битнији је њен друштвени ангажман и залагање од кога такође ништа није остало кад се све сабере и одузме.

    Мислим да је последица тога што је гледала увек само себе и своје интересе, тај огромни елитизам и надменост и богомданост њеног супериорног бића.
    Није умела нити хтела да се бави ониме што је народу потребно и зато смо ту где смо. У крајњој линији она није била професионални политичар него универзитетски професор коме је досадно да се више тиме бави. Саветовала је елиту ове државе покушавајући да утиче на њу да јој се заврши то што јој треба и то је све. У јавности је причала само о Болоњи и београдском универзитету, а приметићете да су то питања која дотичу њу лично. Како их је саветовала тако су и они прошли.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    Летећи Полип

    Posts : 11371
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    opozicija - Page 7 Empty Re: opozicija

    Post by Летећи Полип Mon Sep 26, 2022 12:35 pm

    Јанош Винету wrote:
     У јавности је причала само о Болоњи и београдском универзитету,

    O tome, i o onoj polovini salonca sto su komunisti oduzeli njenom caletu rentijeru. Na kraju je o tom parcetu nekretnine sa cerkom snimila i igrani film.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    ficfiric

    Posts : 35304
    Join date : 2012-02-10

    opozicija - Page 7 Empty Re: opozicija

    Post by ficfiric Mon Sep 26, 2022 2:48 pm



    _____


    Uprava napolje!

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    opozicija - Page 7 Empty Re: opozicija

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Sep 26, 2022 3:07 pm

    Nadam se da će im odbrusiti da nam ništa ne pomažu i da ćemo ovoga puta autoritatnu vlast potpuno sami smeniti. Kao i da od nezavisnosti Kosova nema ništa.
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7414
    Join date : 2020-03-05

    opozicija - Page 7 Empty Re: opozicija

    Post by Vilmos Tehenészfiú Tue Sep 27, 2022 2:56 am

    Јанош Винету wrote:Сећам се лика, стаса и гласа.

    Макар је био професорчина, и остао ми у пријатном сећању за разлику од надмене, осионе и богомдане Турајлићке.

    Разумем да вама није битно што је била нечовек и никакав професор
    Nama je bitno da to što ti pričaš nije tačno za predmet koji je nama predavala. Nije postojao profesor broj 2 koji nam je predavao Automatiku, predavanja su joj bila posećena ni više ni manje nego ostala predavanja na toj godini, i nije nam ostavila utisak nečoveka, nadmenog i nikakvog profesora. Ukratko, ništa od toga što pričaš nije ostalo meni u sećanju.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Anonymous
    Guest

    opozicija - Page 7 Empty Re: opozicija

    Post by Guest Tue Sep 27, 2022 5:49 am

    mrtva je, tako da je nebitno kakav je profesor
    ficfiric

    Posts : 35304
    Join date : 2012-02-10

    opozicija - Page 7 Empty Re: opozicija

    Post by ficfiric Sun Oct 23, 2022 7:46 pm

    Nakon što se saznalo da nije u novoj Vladi: Zorana Mihajlović se sutra javno obraća

    Potpredsednica Vlade i ministarka energetike i rudarstva Zorana Mihajlović održaće sutra konferenciju za novinare, najavljeno je iz njenog kabineta.

    Ona će se novinarima obratiti u 11 časova u Vladi Srbije.

    Ranije danas Predsedništvo i Glavni odbor Srpske napredne stranke (SNS) podržali su predlog mandatarke Ane Brnabić za sastav novog kabineta u kom bi resor energetike i rudarstva trebalo da preuzme Dubravka Negre.

    Pojedini mediji preneli su da aktuelna potpredsednica Vlade i članica Predsedništva SNS nije prisustvovala današnjoj sednici tog stranačkog tela.

    bounce


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    opozicija - Page 7 Empty Re: opozicija

    Post by Guest Sun Oct 23, 2022 7:47 pm

    Menjaju igru posle 10 godina. Pozdravljam
    Erős Pista

    Posts : 82300
    Join date : 2012-06-10

    opozicija - Page 7 Empty Re: opozicija

    Post by Erős Pista Sun Oct 23, 2022 7:50 pm

    Stigla gvozdena metla.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    kapetanm

    Posts : 5823
    Join date : 2012-02-10

    opozicija - Page 7 Empty Re: opozicija

    Post by kapetanm Sun Oct 23, 2022 8:06 pm

    Kad će Slina da se javi. Ili je završio posao ostavši među živima i na slobodi
    ficfiric

    Posts : 35304
    Join date : 2012-02-10

    opozicija - Page 7 Empty Re: opozicija

    Post by ficfiric Mon Oct 24, 2022 11:30 am

    Mihajlović: Nisam pristajala da budem pion, sa ili bez SNS-a – ima vremena

    "Nisam pristajala da budem pion, to je možda razlog zašto smo danas ovde", rekla je Zorana Mihajlović na oproštajnoj konferenciji za novinare kao ministarka rudarstva i energetike.

    Ona je ocenila i da neće više imati drugačijeg jedinog „tona iz vlade“ koji se do sada imao.

    Zahvalila se medijima na prfesionalnom praćenju njenih dosadašnjih aktivnosti:

    „I vama koji ste bili pravi profesionacli i vama koji ste me sklanajli i zabranjivali, opet vam hvala jer sam bila samo bolja u odnosu na ono što sam u medijima videla“, rekla je.

    Novoj ministarki rudarstva i energetike poželela je sve najbolje i dodala da misli da ni njoj neće biti lako.

    „Ni meni nije bilo lako, nisam pristajala da budem pion i to je možda razlog što smo danas ove. Nemam razloga da žalim ni za čim, ja sam u Vladi 10 godina, iza mene stoje rezultati i stoji sve što smo zajednički radili“, rekla je Mihajlović.

    Upitana da li će ostati u SNS ona je rekla:

    „Što se tiče SNS-a, danas je dan da se svedu računi i podvuče crta, ne da pričamo o tome“.

    „O tome kako – sa ili bez SNS-a – ima vremena. Mislim da će i meni biti lakše da ne gledam neke ljude koji iskorišćavanju SNS kao svoj džuboks za bogaćenje, kao što će i njima biti lakše da ne gledaju mene“.

    „Uvek ću se boriti za Srbiju na Zapadu, a ne na Istoku“
    Mihajlović je naglasila da će svakako ostati u politici. „Želim da radim za svoju državu i narod, nikada iz toga neću izaći. Smatram da Srbiji jeste mesto u Evropi i EU i uvek ću se boriti da u ovim globalnim podelama Srbija bude na zapadu, a ne na istoku“

    Dodala je i da će biti vremena za priče o daljima planovima, „a naročito o onome što se događalo u poslednje dve godine“.

    Na pitanje da li sebe vidi na čelu nekog od javih preduzeća, i da li je imala neki razgovor sa Aleksandrom Vučićem ili Anom Brnabić, rekla je da svakako neće odgovoriti o sadržaju razgovora sa predsednikom.

    „Što se tiče bilo kakvih drugih funkcija – ne, ja nisam zainteresovana za to, ne želim da budem ni na jednoj od tih funkcija, ono čime se ja bavim je energetika“, kazala je Mihajlović.

    „Što se tiče priče o zapadu odnosno EU, predsednik vrlo dobro zna gde Srbija treba da ide i kakve odluke treba da donesemo i ne sumnjam u to uopšte“, dodala je.

    Ocenila je da jete bila u manjini kao neko ko se bori da Srbija bude na Zapadu, a ne na Istoku.

    „Nisam sigurna koliko je nova vlada proevropska ali je prosrpska“, istakla je još Mihajlović i dodala:

    „O mojim konkretnim planovima sačekaćemo par meseci“.

    Naglasila je i da se ne oseća nimalo odgovornom za EPS. „I to je onaj drugi deo kad sam rekla razgovaraćemo – mora biti prilike da se razgovara o tome šta se radilo u prošle dve godine…Mislim da ako EPS ne promeni kako radi biće velikih problema“.

    Mihajlović kaže da je Srbija i noćas uvozila električnu energiju.


    _____


    Uprava napolje!

    паће

    Posts : 41157
    Join date : 2012-02-12
    Location : wife supremacist

    opozicija - Page 7 Empty Re: opozicija

    Post by паће Mon Oct 24, 2022 11:52 am

    Ко се то нама црта за директора ТЕНТа...


    _____
       What is it before it is called a day? Why do people try to call my name and not me?
       чланак садржи негативну количину информације, прочиташ па знаш мање него пре.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    opozicija - Page 7 Empty Re: opozicija

    Post by Filipenko Mon Oct 24, 2022 12:43 pm

    Naglasila je i da se ne oseća nimalo odgovornom za EPS.

    Ovo me je uvek fasciniralo. Ona je jebena dugogodisnja ministarka energetike. Ona jeste odgovorna za EPS. Potpuno je irelevantno da li je tamo godinama bauljao neki smrad poslat od nekog drugog, pa nije imala kontrolu - i za to je odgovorna. To i jeste objektivna odgovornost. O krivicnoj bi se dalo raspravljati (ja ni tu nemam nikakvu sumnju opozicija - Page 7 29297947 ) ali odgovorna je samo tako.

    Djubre americko.
    ficfiric

    Posts : 35304
    Join date : 2012-02-10

    opozicija - Page 7 Empty Re: opozicija

    Post by ficfiric Mon Oct 24, 2022 2:23 pm

    Alo wrote:ZORANA SRASLA SA FOTELJOM Misli da treba doživotno da bude na funkciji, "pljuje u bunar iz kog je pila vodu"

    Zorana deset godina bila ministarka i prvi dan kad je ostala bez fotelje pljunula na Vučića i stranku koja je za te ministarske funkcije upravo i predlagala!

    Time što je danas uradila, Zorana je najviše rekla o sebi samoj. Nije za džabe naš narod rekao “ne pljuj u bunar iz kog si vodu pio”.

    Upravo je Zorana Mihajlović ta koja je srasla s foteljom, koja je pomislila da njoj pripadaju i ministarstvo i država i da se podrazumeva da ona treba da ima funkciju doživotno.

    Srpski telegraf wrote:ŠOLAKOVCI TUGUJU ZA ZORANOM MIHAJLOVIĆ: Tabloid "Danas" jadikuje što je Zorana ostala bez fotelje!

    Niskotiražni tabloid ''Danas'' jadikuje za ministarkom Mihajlović.

    Predsednik Srbije Aleksandar Vučić juče je saopštio imena budućih ministara nove Vlade Srbije.

    Veći deo tima je pormenjen, ima i novih imena, dok su neki koji su očekivali da nastave ministarski staž, ostali bez fotelje. Među njima je i ime, uskoro, bivše ministarke energetike i rudarstva Zorane Mihajlović.

    Ministarka odlazi u zaborav
    Niskotiražni tabloid ''Danas'', koji je u vlasništvu medijskog tajkuna Dragana Šolaka, žali što se Mihajlović nije našla na listi nove Vlade.

    Ako je sudeći prema njenom dosadašnjem delovanju, izjavama i jasnom ubeđenju da će joj pripasti jedno od 25 ministarstava, koliko broji buduća vlada, jasno je da se upravo Mihajlovićeva najviše iznenadila što odlazi u zaborav.

    Tokom godina njenog mandata, bilo je na desetine javnih okršaja sa mnogim stranačkim kolegama.

    Utisak je da je najviše ratovala sa Vladimirom Đukanovićem, a sukobi su umeli da traju i danima, dok su neretko padale i teške reči.

    Određeni broj ljudi u SNS-u, kao i po ambasadama govorio je da Vučić ne može, odnosno ne sme da skloni Zoranu iz Vlade jer ima jaka zapadna leđa, ali dogodilo se upravo suprotno!

    Iako su mnogi tvrdili suprotno, još jednom je dokazano da predsednik Vučić ne trpi ničije ucene.

    Naime, i pored svakodnevnog posećivanja stranih ambasada od strane Mihajlovićeve i pored toga što se dokazivala kao lojalan američki čovek, pored kampanje koju je zdušno vodila protiv Srbije, trudeći se da ponizi rad Vlade kada ona nije u prvom planu, trud joj je propao.

    Precenivši sebe u jednom intervjuu, postavljala se sama u novu Vladu.

    Iako je ministarka otvoreno govorila da je “američki čovek”, Vučić je pokazao da na njega ne može da utiče nijedna ambasada.

    Džaba je ''krečila''
    Sav trud Zorane Mihajlović bio je uzaludan.

    Predsednik Srbije, Aleksandar Vučić, vodi se isključivo interesima Srbije i onim što je najbolje za našu zemlju.

    Uvek radeći u interesima svoje zemlje, predsednik se neretko nalazi na udaru svih onih koji bi da unize njegov rad i ponize Srbiju.

    Upravo iz tih razloga građani Srbije i veruju Vučiću, a kako je i sam rekao više puta, njemu jedino ti isti građani na izborima mogu da kažu da li radi dobro ili ne.

    A Zorana… nek razmišlja kako da se opravda kod nalogodavaca, nek nastavi da obilazi ambasade i napada Vučića što najviše na svetu voli Srbiju i nikome je ne da.


    _____


    Uprava napolje!

    ficfiric

    Posts : 35304
    Join date : 2012-02-10

    opozicija - Page 7 Empty Re: opozicija

    Post by ficfiric Mon Oct 24, 2022 10:10 pm

    Dva poslanika i četiri odbornika napustili Milicu Zavetnicu

    Četiri odbornika u skupštinama više opština grada Beograda i dva poslanika u Narodnoj skupštini Srbije odlučili su da se odvoje od Milice Đurđević Stamenkovski i u narednom periodu u predstavničkim telima nastupaju kao samostalni poslanici i odbornici, a o tome su otvoreni pismom obavestili građane.

    - Mi dole potpisani izabrani predstavnici naroda obaveštavamo javnost da smo doneli odluku da više ne želimo da učestvujemo u obmanjivanju građana Srbije da se Srpska stranka Zavetnici predvođena Milicom Đurđević Stamenkovski drži usvojenih programskih načela, a koja se posebno tiču nacionalne i odgovorne politike kao i zaštite suverene i celovite Srbije.

    Smatramo da su Milica Đurđević Stamenkovski i rukovodstvo Zavetnika na vrlo perfidan način prevarili sve građane Srbije koji podržavaju samostalnu, celovitu i nezavisnu Srbiju i da je njihova borba za istinski patriotizam prerasla u borbu za lične privilegije i politikansku dobit.

    Kategorički odbijamo da nas predvodi osoba koja je postala glavna zvezda medija koji su pod otvorenom kontrolom zapadnih centara moći i oštro se suprotstavljamo političkim kalkulacijama u borbi za očuvanjem srpskih nacionalnih interesa.

    Isto tako, nedvosmisleno se ograđujemo od bilo kakvih zajedničkih proglasa sa onima koji su tokom prethodnih godina dokazali da nisu na strani srpskog naroda i Srbije, i odbijamo da stojimo rame uz rame sa Vukom Jeremićem, kojem se albanski separatisti i danas zahvaljuju jer je učinio sve da im pomogne da proglase južnu srpsku pokrajinu nezavisnim Kosovom, ili Boškom Obradovićem koji kada mu zatreba boravi na pašnjacima zapadnih ambasada i stupa u različite koalicije sa NATO lobistima i onima koji se zalažu za nezavisno Kosovo, kao ni sa Milošem Jovanovićem za vreme čije vlasti su iz zatvora pušteni šiptarski zločinci među kojima i Aljbin Kurti, i koji prstom nije mrdnuo da zaštiti Srbe u Martovskom pogromu kada su ubijani a naše svetinje spaljene.

    Obaveštavamo građane Srbije da ćemo nadalje nastupati u predstavničkim telima kao samostalni poslanici i odbornici, i nastaviti da se snažno se borimo isključivo za srpske nacionalne interese i da se snažno ograđujemo od manipulacija koje srpskom narodu servira Milica Đurđević Stamenkoviski i njeni poslušnici iz Srpske stranke Zavetnici", napisano je u pismu koje potpisuju Marija Vukmirović - Odbornik u gradu Beogradu i u opštini Rakovica, Tamara Mladenović - Odbornik u opštini Rakovica, Bojana Sladojević - Odbornik u opštini Palilula, Stefan Jovanović - Odbornik u gradu Beogradu i u opštini Palilula, Dragan Stojanović - Narodni poslanik u skupštini Republike Srbije i Dušan Stojiljković - Narodni poslanik u skupštini Republike Srbije - zaključuje se u saopštenju.


    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 82300
    Join date : 2012-06-10

    opozicija - Page 7 Empty Re: opozicija

    Post by Erős Pista Mon Oct 24, 2022 10:16 pm

    opozicija - Page 7 1931448533


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 2180
    Join date : 2020-06-19

    opozicija - Page 7 Empty Re: opozicija

    Post by Zus Mon Oct 24, 2022 10:25 pm

    Zorana und Zavetnica, checked
    Stvara se praaava oporba.
    Udarili na zene. Sramota
    avatar

    Posts : 18961
    Join date : 2014-12-12

    opozicija - Page 7 Empty Re: opozicija

    Post by beatakeshi Mon Oct 24, 2022 10:35 pm

    Prepolovio joj se broj odbornika u Beogradu.
    avatar

    Posts : 2180
    Join date : 2020-06-19

    opozicija - Page 7 Empty Re: opozicija

    Post by Zus Mon Oct 24, 2022 10:37 pm

    Cek cek. Moze li to da promeni odnos snaga u gradu?
    Erős Pista

    Posts : 82300
    Join date : 2012-06-10

    opozicija - Page 7 Empty Re: opozicija

    Post by Erős Pista Mon Oct 24, 2022 10:41 pm

    Pa moze da utvrdi SNS-SPS vecinu, sto moze da bude zgodno ako se ispostavi da nema nista od novih izbora u Bgd.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 41157
    Join date : 2012-02-12
    Location : wife supremacist

    opozicija - Page 7 Empty Re: opozicija

    Post by паће Tue Oct 25, 2022 8:48 am

    Али „пашњаци страних амбасада“... Да ли је Икар обавештен?


    _____
       What is it before it is called a day? Why do people try to call my name and not me?
       чланак садржи негативну количину информације, прочиташ па знаш мање него пре.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    opozicija - Page 7 Empty Re: opozicija

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Oct 25, 2022 10:27 pm

    Ovaj Aleksic jeste Jeremijin, ali ubi ih u Skupstini
    Erős Pista

    Posts : 82300
    Join date : 2012-06-10

    opozicija - Page 7 Empty Re: opozicija

    Post by Erős Pista Tue Oct 25, 2022 10:28 pm

    On je najbolji lik u toj stranci.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

    opozicija - Page 7 Empty Re: opozicija

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Thu Sep 19, 2024 7:06 pm