Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Vučićeva Srbija

    avatar

    Posts : 7502
    Join date : 2017-03-14

    Vučićeva Srbija - Page 17 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by MNE Mon Oct 17, 2022 6:00 pm

    iznošeći
    avatar

    Posts : 18431
    Join date : 2014-12-12

    Vučićeva Srbija - Page 17 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by beatakeshi Mon Oct 17, 2022 8:01 pm

    Da, biće zanimljivo kako će mediji da se nose saovim suđenjem.
    Anonymous
    Guest

    Vučićeva Srbija - Page 17 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Guest Mon Oct 17, 2022 8:03 pm

    ficfiric wrote:Vučićeva Srbija - Page 17 FfSAjxkXkAEJtBd?format=jpg&name=small
    Vučićeva Srbija - Page 17 1931448533
    kapetanm

    Posts : 5801
    Join date : 2012-02-10

    Vučićeva Srbija - Page 17 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by kapetanm Mon Oct 17, 2022 8:06 pm

    Dada niko nece ni znati. Ali krimos Koluvija se sluša kao patrijarh
    avatar

    Posts : 18431
    Join date : 2014-12-12

    Vučićeva Srbija - Page 17 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by beatakeshi Mon Oct 17, 2022 8:25 pm

    Evo da paceri iz Kurira vide kako se to radi
    https://www.novosti.rs/c/hronika/sudjenja/1164128/navodi-optuznice-izmisljeni-belivuk-sudjenju-insinuirao-njegovi-dnk-tragovi-podmetnuti
    ficfiric

    Posts : 34258
    Join date : 2012-02-10

    Vučićeva Srbija - Page 17 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by ficfiric Tue Oct 18, 2022 1:56 pm

    Izgleda da su konacno proradile institucije. Evo u ovom slucaju su nalozile 1 obustavu radova i vracanje u prvobitno stanje. Da se ubeezi +

    Porušen lokalitet u Novom Pazaru: Auto-plac važniji od baštine sa Uneskove liste

    Zauvek su uništeni crkva i groblje iz 14. veka koji se nalaze u okviru celine sa manastirom Sopoćani na listi svetske baštine Uneska. Na njihovom mestu, Novi Pazar će uskoro dobiti auto-plac
    S.Ć
    Arheološki lokalitet u Novom Pazaru sa ostacima srednjovekovnog groblja i crkve poznate kao Latinska, prekopan je zbog gradnje auto placa.
    Čim su buldožeri počeli da ruše lokalitet, novopazarski Muzej je uputio dopis Republičkom zavodu za zaštitu spomenika, i Zavodu u Kraljevu. Republički zavod je istog dana uputio Rešenje o zabrani svim građevinskim inspekcijama, kako bi one obustavile radove.

    Prema podacima Građevinske inspekcije taj prostor nije bio pod zaštitom, ali su nakon provere ipak ustanovili da su podaci oba Zavoda tačni, pa su posle nekoliko dana zvanično konstatovali da je investitor izvršio uklanjanje zemljišta bez Rešenja o dozvoli izvođenja iskopa, tj. bez prijave izvođenja radova. Na kraju su izdali i rešenje o obustavi radova i vraćanja lokaliteta u prvobitno stanje.

    Advertisement
    Ovo poslednje je, naravno, potpuno nemoguće.

    Lokalitet Latinska crkva nalazi se na raskršću puteva Novi Pazar-Raška i Novi Pazar-Golija. Udaljen je oko 400 metara severno od Petrove crkve.

    Latinska crkva je zapravo srpska, iz srednjeg veka. Na osnovu karakteristika živopisa datirana je u prvu polovinu 14. veka. Krajem istog veka stradala je u prvim osmanlijskim prodorima u Rašku.

    Delimičnim iskopavanjima 1982. godine, uz crkvu je pronađeno i 11 nadgrobnih spomenika iz istog perioda. Sad je sve to uništeno.

    Komplek je 1979. godine upisan u Uneskovu listu svetske kulturne baštine. Čine ga Petrova crkva, manastiri Sopoćani i Đurđevi stupovi, Gradina na Pazarištu i Trgovište. Za ovaj kompleks, 2012. godine, donet je Prostorni plan posebne namene kojim je definisano kako se štiti prostor na kojem se nalaze spomenici.

    Ovo nije prvi put da je prostor oko Perove crkve nelegalnom izgradnjom napadnut. Polovinom prošle decenije, u njenoj neposrednoj blizini podignuta je benzinska pumpa, a zatim i ribnjak.

    S.Ć./Sandzaklive/Blic


    _____


    Uprava napolje!

    kapetanm

    Posts : 5801
    Join date : 2012-02-10

    Vučićeva Srbija - Page 17 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by kapetanm Tue Oct 18, 2022 4:35 pm

    Uh bio sam tamo nekad
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Vučićeva Srbija - Page 17 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Notxor Thu Oct 20, 2022 12:09 pm

    BIRN ekskluzivno objavljuje do sad neobjavljene delove iskaza načelnika Odeljenja za borbu protiv droga beogradske policije Slobodana Milenkovića datog marta 2020. pred Tužilaštvom za organizovani kriminal u kome govori kako je Koluvija pokušao da ga fascinira kontaktima u telefonu, o razgovoru sa pripadnikom VOA koji je rekao da će preko BIA “zatvoriti” da veštačenje biljaka iz Jovanjice pokaže da se ne radi o opojnoj drogi i zahtevu šefa beogradske BIA da se sa pričom o Jovanjici ne ide u javnost

    https://birn.rs/iskaz-slobodana-milenkovica-o-pritiscima-iz-voa-bia/

    Druže, šta ćemo?“ Ja kažem – „Šta šta ćemo? Mi radimo po zakonu, vi radite svoje“, a on kaže – „Ne znaš u šta si upao, vi ste za ove gradske šeme“, ja kažem – „Mi smo za gradske šeme, ali ovde je nađeno preko pet tona droge“, a on kaže – „Ne znaš u šta si upao, ovo je zajednički projekat VOA i BIA“.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Vučićeva Srbija - Page 17 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Filipenko Thu Oct 20, 2022 1:48 pm

    Pih, pet tona, to je jedan Dritanov camac ili Milov gliser.
    ficfiric

    Posts : 34258
    Join date : 2012-02-10

    Vučićeva Srbija - Page 17 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by ficfiric Thu Oct 20, 2022 9:23 pm

    Pu, govna

    Srbija ukida bezvizni režim za Tunis i Burundi, Varheji pozdravio odluku


    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 81495
    Join date : 2012-06-10

    Vučićeva Srbija - Page 17 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Erős Pista Thu Oct 20, 2022 9:52 pm

    Pisemo demars, sta drugo.


    Last edited by Erős Pista on Thu Oct 20, 2022 10:07 pm; edited 1 time in total


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Vučićeva Srbija - Page 17 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Guest Thu Oct 20, 2022 10:06 pm

    ja deco mislim da u svetlu prestojeće bezbedOnosne krize oko tablica zaista nije vreme za politikanske igre oko nove Vlade i da se to mora nekako odložiti.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50157
    Join date : 2017-11-16

    Vučićeva Srbija - Page 17 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Oct 20, 2022 10:48 pm

    ficfiric wrote:Pu, govna

    Srbija ukida bezvizni režim za Tunis i Burundi, Varheji pozdravio odluku

    Vec za Indiju im nije svejedno
    ficfiric

    Posts : 34258
    Join date : 2012-02-10

    Vučićeva Srbija - Page 17 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by ficfiric Thu Oct 20, 2022 11:00 pm

    Ma, slinice, svi komplet


    _____


    Uprava napolje!

    disident

    Posts : 15074
    Join date : 2016-03-28

    Vučićeva Srbija - Page 17 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by disident Sun Oct 23, 2022 11:15 pm

    Inace zandarmerija je i formirana da lomi i razbija radnicke proteste prilikom privatizacije, pored ostalih funkcija.


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    ficfiric

    Posts : 34258
    Join date : 2012-02-10

    Vučićeva Srbija - Page 17 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by ficfiric Sun Oct 23, 2022 11:22 pm

    Sto je bio nekakav pomak posto je formirana da bi se ugasila JSO


    _____


    Uprava napolje!

    disident

    Posts : 15074
    Join date : 2016-03-28

    Vučićeva Srbija - Page 17 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by disident Sun Oct 23, 2022 11:23 pm

    ficfiric wrote:Sto je bio nekakav pomak posto je formirana da bi se ugasila JSO
    sto bi reko narod Da se ne baci


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Uncle Baby Billy

    Posts : 3169
    Join date : 2021-09-13

    Vučićeva Srbija - Page 17 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Uncle Baby Billy Mon Oct 24, 2022 8:03 am



    _____
    ja se rukovodim logikom gvozdenih determinizama
    Erős Pista

    Posts : 81495
    Join date : 2012-06-10

    Vučićeva Srbija - Page 17 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Erős Pista Mon Oct 24, 2022 8:56 am






    [size=35]Vučićeva Srbija - Page 17 Screen78
    [/size]


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36938
    Join date : 2014-10-27

    Vučićeva Srbija - Page 17 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by boomer crook Mon Oct 24, 2022 9:19 am

    kakva pojava


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36938
    Join date : 2014-10-27

    Vučićeva Srbija - Page 17 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by boomer crook Mon Oct 24, 2022 9:24 am

    ja ne znam sta su zuti mislili kad su osnivali zandarmeriju ali ona je koriscena u kopnenoj zoni razdvajanja i poslovi na ocuvanju javnog reda i mira su se uglavnom svodili na makljanje sa radovcima i radikalima oko haskih optuzenika.

    socijalni protesti su uglavnom bili nizeg intenziteta i hendlovani su korupcijom i obicnom policijom. ovo je prilicno bez presedana i pokazuje da se SNS ne libi da koristi silu protiv tzv. civila a ne samo protiv organizovanih huligana (ponekad maskiranih kao stranacki aktivisti).


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    disident

    Posts : 15074
    Join date : 2016-03-28

    Vučićeva Srbija - Page 17 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by disident Mon Oct 24, 2022 9:44 am

    boomer crook wrote:ja ne znam sta su zuti mislili kad su osnivali zandarmeriju ali ona je koriscena u kopnenoj zoni razdvajanja i poslovi na ocuvanju javnog reda i mira su se uglavnom svodili na makljanje sa radovcima i radikalima oko haskih optuzenika.

    socijalni protesti su uglavnom bili nizeg intenziteta i hendlovani su korupcijom i obicnom policijom. ovo je prilicno bez presedana i pokazuje da se SNS ne libi da koristi silu protiv tzv. civila a ne samo protiv organizovanih huligana (ponekad maskiranih kao stranacki aktivisti).

    Rekoh vec sta je bio glavni razlog tj namena pri osnivanju, posle se ispostavilo da su u strahu velike oči i da je privatizacija prosla glatko.
    Sila kada se organizuju politicki protesti u beskonačno koji se uvek izduvaju ili kada moze nesto s njima da se dogovori i obeca je no no.
    Sila kada se brani interes kapitala i stranih investitora je druga stvar.


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Anonymous
    Guest

    Vučićeva Srbija - Page 17 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Guest Mon Oct 24, 2022 10:14 am

    Mislim da je to pomalo prezentizam - ta ideja da se civilni represivni aparat 2001. godine delimično militarizovao da bi odgovorio na potrebe privatizacije. Koliko se sećam, a sećam se dobro, postojao je, iz ugla jednog dela režima, očigledan i dovoljan razlog za formiranje žandarmerije, a to je bila JSO kao paradržavni element kome se morala naći ravnoteža, za slučaj eskalacije političkih sukoba. Kasnije je Žandarmerija "progutala" kadar JSO, kome se morao hitno naći posao, pošto je, kao što stariji ljudi kažu, danguba majka atentata, otmica i pokušaja prevrata.

    Veoma mi je razumljiv poriv da se procesi kao što je stvaranje Žandarmerije objasne pojmovnikom današnje antikapitalističke retorike. Ali - tadašnja vlast bila je isuviše obuzeta borbom na život i smrt između različitih elemenata moći da bi se baktala sa pripremom države za radničke nemire - to se rešavalo u hodu. Drugo je pitanje kako je uopšte došlo do (para)militarizacije delova policijskog aparata i to treba tumačiti u ključu rata koji je proizveo ogromne naoružane bande sa neutaživim potrebama za novcem i privilegijama. I to se, naravno, može interpretirati antikapitalističkim pojmovnikom.
    Erős Pista

    Posts : 81495
    Join date : 2012-06-10

    Vučićeva Srbija - Page 17 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Erős Pista Mon Oct 24, 2022 10:21 am

    Cousin Billy wrote:Mislim da je to pomalo prezentizam - ta ideja da se civilni represivni aparat 2001. godine delimično militarizovao da bi odgovorio na potrebe privatizacije. Koliko se sećam, a sećam se dobro, postojao je, iz ugla jednog dela režima, očigledan i dovoljan razlog za formiranje žandarmerije, a to je bila JSO kao paradržavni element kome se morala naći ravnoteža, za slučaj eskalacije političkih sukoba. Kasnije je Žandarmerija "progutala" kadar JSO, kome se morao hitno naći posao, pošto je, kao što stariji ljudi kažu, danguba majka atentata, otmica i pokušaja prevrata.

    Veoma mi je razumljiv poriv da se procesi kao što je stvaranje Žandarmerije objasne pojmovnikom današnje antikapitalističke retorike. Ali - tadašnja vlast bila je isuviše obuzeta borbom na život i smrt između različitih elemenata moći da bi se baktala sa pripremom države za radničke nemire - to se rešavalo u hodu. Drugo je pitanje kako je uopšte došlo do (para)militarizacije delova policijskog aparata i to treba tumačiti u ključu rata koji je proizveo ogromne naoružane bande sa neutaživim potrebama za novcem i privilegijama. I to se, naravno, može interpretirati antikapitalističkim pojmovnikom.

    Naravno da je upravo tako bilo. Sećam se tog perioda odlično (npr, reklama za novu jedinicu - žandarmmeriju, jel), kao i aktera i njihovih obrazloženja. Nova vlast (čitaj: Đinđić), nije verovala nasleđenim aparatima sile (in hindsight, sa više nego dobrim razlogom), i onda je formirala novu jedinicu koja je trebalo da bude odgovorna direktno njoj i na koju je mogla da se osloni, naročito u predstojećem sukobu sa JSO.


    Last edited by Erős Pista on Mon Oct 24, 2022 10:25 am; edited 1 time in total


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ficfiric

    Posts : 34258
    Join date : 2012-02-10

    Vučićeva Srbija - Page 17 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by ficfiric Mon Oct 24, 2022 10:24 am

    Jbt, sta smo imali devedesetih i u policiji i na ulici, nepostojeci radnicki protesti su negde izmedju stotog i dvestotog mesta na listi prioriteta.


    _____


    Uprava napolje!

    Vučićeva Srbija - Page 17 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun May 12, 2024 3:56 pm