Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Vučićeva Srbija

    avatar

    Posts : 7504
    Join date : 2017-03-14

    Vučićeva Srbija - Page 8 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by MNE Tue Aug 30, 2022 8:48 am

    1 priznanje realnosti
    avatar

    Posts : 18435
    Join date : 2014-12-12

    Vučićeva Srbija - Page 8 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by beatakeshi Tue Aug 30, 2022 9:31 am

    Đuka zajebant.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50187
    Join date : 2017-11-16

    Vučićeva Srbija - Page 8 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Sep 01, 2022 2:09 pm

    plachkica

    Posts : 16202
    Join date : 2014-11-06

    Vučićeva Srbija - Page 8 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by plachkica Thu Sep 01, 2022 2:18 pm

    meni je ovde vest da u srbiji ima selo u kom postoji potreba za dva vrtića
    (to da se svete preko dece je očekivano, ološ radikalska)
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50187
    Join date : 2017-11-16

    Vučićeva Srbija - Page 8 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Sep 01, 2022 2:27 pm

    Normalna Srbija
    ficfiric

    Posts : 34281
    Join date : 2012-02-10

    Vučićeva Srbija - Page 8 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by ficfiric Thu Sep 01, 2022 5:40 pm




    Ovo je trebalo da se rekonstruise i da tu bude kulturni centar. Vest iz 2015.

    Vučićeva Srbija - Page 8 Fbk62ikVEAA0wpk?format=jpg&name=large


    _____


    Uprava napolje!

    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7174
    Join date : 2020-03-05

    Vučićeva Srbija - Page 8 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Vilmos Tehenészfiú Thu Sep 01, 2022 6:20 pm

    Đuka is on fire…
    Izazovi koji se stavljaju pred Srbiju zahtevaju nikad veću slogu i svakako ozbiljno raščišćavanje odnosa na srpskoj političkoj sceni, posebno u najvećoj političkoj organizaciji. Veoma me je obradovala najava predsednika Srbije o potencijalnom formiranju „srpskog bloka“, u koji bi ušle sve moguće organizacije i političke stranke koje nemaju gazdu izvana. Nebitno da li je on na istoku ili na zapadu, podjednako sve velike sile gledaju sebe, a one koji rade za njihov račun gledaju kao potrošnu robu.

    No, došlo je vreme da se takvima zahvalimo, bez obzira na to da li su deo vlasti ili opozicije, jer onaj ko je spreman da se proda za tepsiju ribe nekoj drugoj državi jednostavno mora da bude na neki način sklonjen kao aktivni politički akter. Zato je formiranje „srpskog bloka“ nasušna potreba gde bismo afirmisali jedinstvo srpskog naroda i borbu za srpske interese na svim poljima, od ekonomije, prosvete, kulture, odbrane, međunarodnih odnosa... Možemo da se ideološki ne slažemo, ali Srbiju svi moramo da volimo i za nju da se borimo. Zato budući „srpski blok“ nikako ne sme da pravi stroge ideološke razlike, već da pozove sve one kojima je Srbija na prvom mestu i iznad svega da stanu pod jedan barjak i da se borimo protiv svakog stranog uticaja. Vreme je da oni koji su odrađivali poslove za neke druge zemlje budu u najmanju ruku sklonjeni, a svakako i po mogućstvu pohapšeni.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    ficfiric

    Posts : 34281
    Join date : 2012-02-10

    Vučićeva Srbija - Page 8 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by ficfiric Fri Sep 02, 2022 8:43 am

    Ambasadorov sestric

    Informer wrote:VELJIN NASMEJANI KOLJAČ PUŠTEN NA SLOBODU! Lalić prebačen na tajnu lokaciju
    Srđan Lalić, poznatiji kao IT stručnjak, ili nasmejani koljač Velje Nevolje i Marka Miljkovića, koji je na osnovu sporazuma o priznanju krivičnog dela osuđen na 18 godina zatvora, nalazi se na slobodi

    On je pušten iz pritvorske jedinice Okružnog zatvora u Beogradu u kojoj je bio od hapšenja u februaru prošle godine. Odveden je na tajnu lokaciju i o njemu sada brinu pripadnici Jedinice za zaštitu svedoka MUP-a Srbije, prenosi „Politika".

    - Lalić se nalazi u programu zaštite po Zakonu o programu zaštite učesnika u krivičnom postupku. Program u koji je ušao ovaj svedok okrivljeni podrazumeva skup mera predviđenih zakonom koje se primenjuju kako bi se zaštitili život, zdravlje, fizički integritet, sloboda ili imovina zaštićene osobe. On se sprovodi ako su učesnici u krivičnom procesu i njima bliske osobe davanjem iskaza ili obaveštenja važnih za dokazivanje u postupku izloženi životnoj opasnosti, a bez tog svedočenja ili obaveštenja, dokazivanje u krivičnom procesu bilo bi otežano ili nemoguće - objašnjava „Politikin” sagovornik.

    Lalić će pred sudskim većem koje vodi postupak protiv optuženih članova klana biti ispitan pošto svi okrivljeni iznesu svoje odbrane, a nakon što da svoj iskaz neće više biti u obavezi da dolazi na suđenja.


    _____


    Uprava napolje!

    avatar

    Posts : 18435
    Join date : 2014-12-12

    Vučićeva Srbija - Page 8 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by beatakeshi Fri Sep 02, 2022 9:09 am

    Oni bez njega nemaju dovoljno dokaza??? Ili je sa samo spasavanje "sestrinog malog"?
    ficfiric

    Posts : 34281
    Join date : 2012-02-10

    Vučićeva Srbija - Page 8 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by ficfiric Fri Sep 02, 2022 9:22 am

    cenim, pod b


    _____


    Uprava napolje!

    kapetanm

    Posts : 5801
    Join date : 2012-02-10

    Vučićeva Srbija - Page 8 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by kapetanm Fri Sep 02, 2022 2:59 pm

    Imaju samo transkripte skaja, svedoci pojedeni ili ne znaju sve detalje a samo malo neslaganje ruši optužnicu. E sad tu ide ono nase sto smo ucili pravo ili pravda, ovaj za 6 glava dobice 18 god a izaci ce za 10ak ali ce se sve rasvetliti. Slutim tekuce obraćune u tužilaštvu i sudstvu.
    Čudnim spletom okolnosti u rl znam mu bliske srodnike, i njemu i Koluviji
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7174
    Join date : 2020-03-05

    Vučićeva Srbija - Page 8 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Vilmos Tehenészfiú Fri Sep 02, 2022 3:59 pm

    A zašto je on osuđen pre nego je dao iskaz na suđenju? Šta ako se predomisli?


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Vučićeva Srbija - Page 8 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Notxor Fri Sep 02, 2022 4:09 pm

    Tako su oslobodili Edvarda Galagera za klanje dečaka u Mosulu.

    The most startling moment in the trial came when a witness, Corey Scott, said that he - not Gallagher - had killed the boy. Gallagher stabbed him, said Scott. But Scott said he had then asphyxiated the boy so he would not have to go back to IS leaders who might mistreat him.

    It was a dramatic moment in the trial, and many of those in the courtroom were sceptical of his story. After Scott described the murder, he looked at Gallagher and said he did not want him to spend his life in prison. Scott believed he had immunity, and for that reason felt he could speak openly about killing the boy.

    One person involved in the case told me that the prosecutors and the defence lawyers all knew beforehand that a witness would confess to the killing. Upon hearing Scott's testimony, one of the prosecutors jumped from his chair and accused him of lying.

    https://www.bbc.com/news/world-us-canada-48536760


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    kapetanm

    Posts : 5801
    Join date : 2012-02-10

    Vučićeva Srbija - Page 8 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by kapetanm Fri Sep 02, 2022 7:51 pm

    Vilmos Tehenészfiú wrote:A zašto je on osuđen pre nego je dao iskaz na suđenju? Šta ako se predomisli?
    To je sporazum o  priznanju krivice. Ako ga povuce dobice za ono sto mogu da dokazu dozivotnu u celiji do Veljine
    kapetanm

    Posts : 5801
    Join date : 2012-02-10

    Vučićeva Srbija - Page 8 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by kapetanm Fri Sep 02, 2022 8:09 pm

    Vilmos Tehenészfiú wrote:A zašto je on osuđen pre nego je dao iskaz na suđenju? Šta ako se predomisli?
    To je sporazum o  priznanju krivice. Ako ga povuce na kraju dobice za ono sto mogu da dokazu dozivotnu u celiji do Veljine
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7174
    Join date : 2020-03-05

    Vučićeva Srbija - Page 8 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Vilmos Tehenészfiú Fri Sep 02, 2022 8:15 pm

    aha tako znači. Hvala.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    avatar

    Posts : 18435
    Join date : 2014-12-12

    Vučićeva Srbija - Page 8 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by beatakeshi Fri Sep 02, 2022 11:26 pm

    Ne razumem. Ako imaju toliko jake dokaze protiv njega valjda imaju i za Nevolju.
    Erős Pista

    Posts : 81503
    Join date : 2012-06-10

    Vučićeva Srbija - Page 8 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Erős Pista Fri Sep 02, 2022 11:51 pm

    Koliko razumem kapetana, stvar je u tome da je ovaj priznao (zbog dila) i sad i ako ostane od dila, priznanje svakako ostaje.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    kapetanm

    Posts : 5801
    Join date : 2012-02-10

    Vučićeva Srbija - Page 8 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by kapetanm Sat Sep 03, 2022 1:02 pm

    Tehnikalija je ssledeca: on se i ranije nudio al su mu u tuzilastvu trazili jos da bi ga shvatili ozbiljno i dali mu tako siroko. Imali su za dodatne stvari samo indicije a za neke cvrste dokaze koji bi ga ionako ukopali. E onda se otvorio za ubice onih predsednika taxi udruzenja i 4 ubistva u grckoj i racine zabitkoine, a kako cujem i flesove sa podacima o kontaktima u policiji, sudu i visokoj politici. Kad izadje, bice mlad covek i isplati mu se.
    Dalje, sporazum naravno sudsko vece mora da odobri a Lalic da ponovi navode na pretresu tete a tete sa Belivukom i Miljkovicem jer posle obrazlozenja tuzioca sa predlogom ide izjasnjenje odbrane sa pobijanjem i suocenjem😁. On to mora da potvrdi i na sudu. Sud, ako je sve provereno i proverljivo kao istinito usvaja u delu koji se odnosi na njega. Izgleda da im je dao vise nego sto su se nadali, al se plasim da ce ono sa fleseva o kontaktima i placanjima pojesti mrak
    ficfiric

    Posts : 34281
    Join date : 2012-02-10

    Vučićeva Srbija - Page 8 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by ficfiric Sun Sep 04, 2022 8:33 pm

    Sekirom demolirao vrata stranke Zajedno u Novom Sadu (VIDEO, FOTO)

    https://nova.rs/vesti/politika/sekirom-demolirao-vrata-stranke-zajedno-u-novom-sadu-video-foto/

    Nepoznati mladić danas je sekirom demolirao vrata na prostorijama stranke Zajedno u Novom Sadu.

    Da se nešto dešava primetili su okolni stanari, koji su članovima Zajedno javili da se nešto događa. Ubrzo je došla i policija.

    Mladen Cvijetić, sekretar novosadskog odbora stranke Zajedno, navodi za Nova.rs da je uviđaj u toku.

    "Vrata od ulaza u prostoriju su demolirana, a razbijena su i ona od ulaza u magacin. Ne znamo ime tog mladića, ali viđan je u blizini. Treba ga procesuirati", kaže Cvijetić za naš portal.

    On dodaje da počinioc nije uspeo da uđe u prostorije, kao i da je lupao i drao se dok je sekirom udarao po vratima. Zatim je otišao. To se vidi i na snimku sa nadzorne kamere.

    "Kad budemo imali više detalja, obavestićemo javnost", navodi Cvijetić.


    _____


    Uprava napolje!

    ficfiric

    Posts : 34281
    Join date : 2012-02-10

    Vučićeva Srbija - Page 8 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by ficfiric Mon Sep 05, 2022 3:36 pm

    Novosađanina napali zbog majice "Pun kural svega": Tražili da je skine, pa je pocepali

    Dvadesetpetogodišnji Novosađanin Aleksandar Bačkalić napadnut je u četvrtak, 25. avgusta, kod novog Žeželjevog mosta, kada su nepoznati muškarci tražili da skine majicu "Pun kural svega".

    Kada je odbio da je skine, muškarci su ga oborili na zemlju, udarali i pocepali mu majicu. Sve se dogodilo, kaže, oko 19 časova.

    Prema rečima Aleksandra Bačkalića, na keju se šetao sa prijateljicom koja je bila u poseti Novom Sadu, kada mu je prišao jedan od muškaraca koji su se nalazili u blizini. Rekao mu je da skine majicu, na šta je Aleksandar odgovorio sa: "Neću, hvala".

    "Iz čista mira je rekao da skinem majicu. Kada sam to odbio, rekao je drugima da me hvataju, što su i učinili, otpozadi. Srušili su me na zemlju i počeli da me udaraju i da mi kidaju majicu. Branio sam se koliko-toliko, ali to baš i nije moguće kad si na zemlji i kada te trojica napadaju. Čim su uspeli da mi skinu majicu, tog trenutka sam ustao i oni su pobegli. Pocepali su je i odneli majicu, meni je ostao samo jedan komad tkanine", priča Aleksandar.

    Sve je trajalo veoma kratko, u napadu mu je razbijen i telefon, a kako su ga napali i otpozadi, nije uspeo dobro da vidi batinaše.

    "Jedan čovek je prišao da mi pomogne, dao mi je telefon da zovem policiju i patrola je ubrzo stigla. Ispričao sam im šta se dogodilo, zapisali su i rekli mi da odem u policijsku stanicu na Klisu, gde živim. To sam i učinio, pričao sam verovatno sa inspektorom, koji je zapisivao šta pričam, pitao me je da li znam kako su izgledali, rekao sam ono čega se sećam, ali to je bilo malo, jer se sve brzo dogodilo, napali su me sleđa", navodi dvadesetpetogodišnji Novosađanin.

    Nakon razgovora u policiji upućen je u Urgentni centar, gde je pregledan. U izveštaju specijaliste, u koji je 021.rs imao uvid, konstatuje se da ima površinske povrede na glavi i kolenu, dok drugih povreda nema.

    "Sledeći dan sam osetio bolove kada sam se 'ohladio'", dodaje Bačkalić.

    Ovaj mladi Novosađanin kaže da je bio zbunjen zbog napada koji se dogodio, jer, kaže, tako nešto mu se prvi put dešava u životu.

    "Živim na Klisi i bezbroj puta sam noću išao kući iz centra i nikad mi se ništa nije dogodilo. I sada evo, dok je bio dan, dogodilo mi se. To mi je dosta čudno. Odmah sam pomislio da su neki 'botovi', jer ne znam koji bi drugi razlog mogao da bude, jedino što sam čuo jeste da su to uradili zbog majice, tražili su da je skinem, ali ne vidim šta bi bio razlog tome, možda su je pobrkali sa nečim drugim", kaže Aleksandar.

    Kako navodi, "budala ima uvek", ali je pre bio siguran da mu se neće ništa dogoditi čak ni ako mu neko priđe, ukoliko se on ponaša normalno.

    "E sad, posle ovoga, razumem da ima ljudi koji, bez nekih meni vidljivih razloga, mogu da se iživljavaju na drugima. Mislim da je sloboda govora i izražavanja na bilo koji način potrebna i jako važna kada je u pitanju napredak društva", zaključuje on.

    Je l' vam "pun kural svega"?

    Kural kao autentični novosadski izraz bunta nastao je 2017. godine, nakon što je, po okriljem noći, prekrečen mural "Jedina istina" francuskog umetnika Remeda, koji se nalazio na fasadi Gradske biblioteke u centru grada od 2009. Do danas nije otkriveno po čijem nalogu je mural uklonjen, a nadležni su igrali na kartu da "ništa nisu videli, ništa nisu čuli".

    Ovo "fantomsko" uklanjanje murala je u javnosti protumačeno kao cenzura, pa je nepoznata osoba na istom zidu odgovorila iscrtavajući penis, koji je odmah prozvan - kural. Ovog puta su gradske službe bile budne, te su ekspresno uklonile grafit, ali autor nije odustajao - ubrzo se pojavio novi kural. Gradske službe su ga ponovo uklonile, a svaki put bi se pojavljivao novi.

    Potom su postavljene kamere na okolne zgrade, ali ni to nije sprečilo crtača penisa da odgovori. Umesto odgovora ko je naložio da se ukloni Remedov mural, na zidu je oslikana "Srpska Atina". Ni ovaj mural nije zaobišla sudbina praznog zida, pa je i "Srpska Atina" dobila, takođe, kural. Nakon što je uklonjen ovaj penis, ubrzo je stigla poslednja, peta verzija kurala.

    Vučićeva Srbija - Page 8 Pun_kural


    _____


    Uprava napolje!

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50187
    Join date : 2017-11-16

    Vučićeva Srbija - Page 8 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Sep 05, 2022 3:44 pm

    Da li cemo nekad videti njihove napade 1 na 2 ili bar 3 na 5...
    avatar

    Posts : 7504
    Join date : 2017-03-14

    Vučićeva Srbija - Page 8 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by MNE Mon Sep 05, 2022 3:55 pm

    Ne.
    fikret selimbašić

    Posts : 9594
    Join date : 2020-06-19

    Vučićeva Srbija - Page 8 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by fikret selimbašić Mon Sep 05, 2022 3:56 pm

    MNE wrote:Ne.

    Da, ali fali još samo malo vježbe.



    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Vučićeva Srbija - Page 8 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Sotir Wed Sep 07, 2022 8:48 am

    После Бахате Саветнице и Лажног Норвежанина, ту је и Насмејани Кољач.

    [size=32]Nasmejani koljač juče se u sudnici Specijalnog suda susreo sa nekadašnjim šefovima. Izvor Blica navodi da se i Velja Nevolja i Marko Mesar pred drugima “drže kao da su čvrsti”.[/size]

    Vučićeva Srbija - Page 8 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Tue May 14, 2024 8:02 pm