Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Srbija i Ukrajina

    Del Cap

    Posts : 6233
    Join date : 2019-11-04

    Srbija i Ukrajina - Page 20 Empty Re: Srbija i Ukrajina

    Post by Del Cap Sun Jul 10, 2022 11:13 am

    Selaković: Do nivoa sekretarice u ambasadi pokušavaju da vrše pritisak na Srbiju

    Šef srpske diplomatije Nikola Selaković kaže za RTS da već 140 dana, koliko traje rat u Ukrajini, Srbija uspeva da odoleva pritiscima i sačuva svoju politiku, svoju poziciju i suvereni pristup izboru puta kojim želi da ide. Naglašava da je "neverovatno teška" situacija i da su "neverovatno veliki" pritisci pod kojima se Srbija nalazi.

    Gotovo četiri i po meseca od početka rata u Ukrajini, Srbija je i dalje na istoj poziciji – osuđuje agresiju Rusije, ali ostaje i jedina država u Evropi koja nije uvela sankcije Moskvi.

    Ministar spoljnih poslova Nikola Selaković kaže za RTS da je rat u Ukrajini podelio Evropu i svet.

    "Neverovatno je teška situacija i neverovatno su veliki pritisci pod kojima se nalazimo", ističe Selaković.

    Kaže da ne samo važni zvaničnici i diplomatski predstavnici stranih sila već svi, do nivoa sekretarice u ambasadama, pokušavaju da vrše pritisak i mešaju se u izbor srpske pozicije.

    "Naša pozicija je veoma jasna i principijelna – mi smo stali na stanovište poštovanja teritorijalnog integriteta i suvereniteta Ukrajine kao međunarodno priznate države i članice Ujedinjenih nacija, a sa druge strane osudili smo ono što jeste oružani pristup traženju rešenja. Afirmišemo i stalno pozivao na dijalog i pregovore", objašnjava Selaković.

    Naglašava da je uvek bolje i 100 godina razgovarati nego jedan dan ratovati.

    "Nismo uveli sankcije Ruskoj Federaciji i ako mogu da kažem iz svog iskustva, pod najvećim pritiscima je predsednik Vučić, ne samo kao neko ko je lider u Srbiji i suvereni lider u ovom delu Evrope, već i neko ko je potpuno legitiman nosilac vlasti", kaže Selaković.

    Ističe da Srbija nema problem sa tim da ostane na evropskom kursu i da će bez sumnje zadržati reformski kurs kretanja države i društva.

    "Čini mi se nekada da mnogo više mi znamo naš evropski put nego što Evropa zna naš evropski put, ali to je pitanje njihovih unutrašnjih odnosa. Neka svako radi svoj posao i mi ćemo da radimo svoj posao. Nema sumnje da je naš put evropski, ali i da čuvamo svoja prijateljstva i državne i nacionalne interese", naglašava Selaković.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50229
    Join date : 2017-11-16

    Srbija i Ukrajina - Page 20 Empty Re: Srbija i Ukrajina

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Jul 10, 2022 11:14 am

    Pa to je ta istorija Srbije 87 koja pocinje...87.
    Cowboy

    Posts : 1043
    Join date : 2012-02-11

    Srbija i Ukrajina - Page 20 Empty Re: Srbija i Ukrajina

    Post by Cowboy Mon Jul 11, 2022 8:06 pm

    Del Cap wrote:

    "Neverovatno je teška situacija i neverovatno su veliki pritisci pod kojima se nalazimo", ističe Selaković.

    Seo debil na šine, voz dolazi, nadolazeći vazduh ga gura sa pruge i on se žali na ogroman pritisak. Čekaj brajko da naleti lokomotiva.

    U najgore vreme mi imamo na vlasti najgoru bagru. Glupu, kratkovidu i seljački lukavu.
    Del Cap

    Posts : 6233
    Join date : 2019-11-04

    Srbija i Ukrajina - Page 20 Empty Re: Srbija i Ukrajina

    Post by Del Cap Fri Jul 15, 2022 2:09 pm

    STRAŠNE PRETNJE STIGLE SRPSKOM PREDSEDNIKU IZ UKRAJINE: Sa braćom Hrvatima osvetićemo se Vučiću

    Ukrajina će se zajedno sa Hrvatskom osvetiti predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću zbog njegovih izjava o ratu u Ukrajini, saopštio je poslanik Vrhovne rade Ukrajine Aleksej Gončarenko na Telegramu.

    Gončarenko je nagovestio da Kijev zajedno sa Hrvatskom planira da spreči mogući ulazak Srbije u Evropsku uniju.

    - Srbiju, zajedno sa njenim predsednikom, sigurno nećemo zaboraviti. A onda će biti zanimljivo da gledamo Srbiju od šest miliona stanovnika i njenu želju da uđe u EU. Mislim da ćemo sa braćom Hrvatima to posmatrati i pamtiti, pamtiti, pamtiti. Proces prevaspitavanja je težak i biće neprijatan za Srbe, ali mi to možemo - napisao je ukrajinski poslanik.

    Podsetimo, ranije je predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio da će ruski predsednik Vladimir Putin u jednom trenutku specijalne vojne operacije uputiti ponudu Zapadu, a ako je Zapad ne prihvati, nastupiće pakao.

    Takođe je kazao da ceo zapadni svet preko Ukrajinaca ratuje sa Rusima.


    Ruski mediji, portali i televizijske emisije, prenele su juče kao glavnu vest reči predsednika Srbije Aleksandra Vučića, o situaciji o Ukrajini.

    Vučićeve izjave analizirali su i na ruskom Prvom kanalu. Tamo su analitičari uporedili izjave Vučića i reči generalnog sekretara NATO Jensa Stoltenberga, te istakli da je Vučić "normalni Evropejac", a Stoltenberg "atlantista koga nije briga za Evropu".

    Oštar odgovor Vulina poslaniku Rade: Neće nas prevaspitavati sledbenici Bandere i hrvatski nacisti
    12:32 15.07.2022 (Osveženo: 12:43 15.07.2022)

    Srbiju i njenog predsednika Aleksandra Vučića neće prevaspitavati sledbenici Stepana Bandere u Ukrajini i hrvatski nacisti, rekao je ministar unutrašnjih poslova Srbije Aleksandar Vulin, reagujući tako na na pretnje ukrajinskig poslanika Alekseja Gončarenka.

    Podsetimo, poslanik ukrajinske Rade napisao je na svom kanalu na Telegramu da će se Ukrajina, zajedno sa Hrvatskom, osvetiti Vučiću za njegove izjave o specijalnoj operaciji, „prevaspitavajući” njega i narod balkanskih zemalja. Gončarenko je nagovestio i da Kijev i Zagreb planiraju da spreče mogući ulazak Srbije u EU.

    „Znatan deo zla u Ukrajini dolazi od onih koji sa Hrvatima dele ideje koje su ih dovele do Staljingrada. Hrvati nisu oprostili Vučiću što je preživeli unuk žrtve ustaša, a sada vidimo da njihovi saveznici u parlamentu Ukrajine ne praštaju što nije postao deo antiruske propagande. Pre svega Vučiću ne mogu da oproste što vodi samostalnu i srpsku politiku“, rekao je Vulin agenciji RIA Novosti.

    On je dodao da niko neće uspeti da prevaspitava Srbe pod vođstvom sadašnjeg predsednika, pogotovo ne savremenici Ante Pavelića, poglavara nacističke marionetske Nezavisne Države Hrvatske, ili Stepana Bandere.
    "Znam koliko im smeta što Srbija ima slobodnog i hrabrog lidera, a svi Srbi svog predsednika. A znam i da smo mi Srbi ponosni na Vučića, jer smo ga izabrali. U Srbiji se predsednici biraju slobodno na izborima, a ne proglašavaju se na trgovima ili na Majdanu“, naglasio je Vulin.

    Ranije je predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio da će ruski predsednik Vladimir Putin u jednom trenutku specijalne vojne operacije uputiti ponudu Zapadu, a ako je Zapad ne prihvati, nastupiće pakao.
    Takođe je kazao da ceo zapadni svet preko Ukrajinaca ratuje sa Rusima.
    Uncle Baby Billy

    Posts : 3188
    Join date : 2021-09-13

    Srbija i Ukrajina - Page 20 Empty Re: Srbija i Ukrajina

    Post by Uncle Baby Billy Fri Jul 15, 2022 2:20 pm

    N1 u kampu u Vranju s izbeglicama iz Ukrajine: Zahvalni smo, učimo jezik, zanate

    Tonja Fomenko iz Severodonjecka kaže da je u centar stigla 7. aprila sa sedmogodišnjim sinom. Ima rodbinu u Srbiji, pa govori srpski jezik.

    „Za sada boravimo ovde, kod nas je rat, ne možemo da se vratimo. Svaki dan čekamo kraj, kad možemo da se vratimo kući. Nadamo se, ali mnogo teško to ide nešto, mi smo mislili to će sve za dve nedelje da se zaustavi, ali…“, kaže ona.

    Dodaje da nije očekivala rat ovolikih razmera.

    Ja sam do 12. marta sedela sa sinom u stanu, a kad je eksplodirao stan na 9. spratu, a mi smo na sedmom, morala sam da napustim zgradu. Mnogi su napustili Lugansku i Donjecku oblast, ne znam da li će da se vraćaju, sad nema ni struje ni vode. Ja imam dete, ja ne mogu njega da odvedem tamo. Neće to brzo da poprave, sve je razrušeno“, priča ona.
    Kaže da navodi da se „gađaju samo vojni ciljevi“ nisu tačni, jer „nema škole koja nije bila pogođena“.
    Njena deca, kaže, još uče jezik, a sin je završio prvi razred u Vranju.

    U centru je organizovana i radionica, gde će, kaže ona, biti kurseva šivenja, manikira, stolarije, crtanja…

    „Dva puta nedeljno će dolaziti instruktori, iskustva koja stičemo možemo da iskoristimo da živimo, od nečega treba da živimo“, kaže.


    _____
    ja se rukovodim logikom gvozdenih determinizama
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Srbija i Ukrajina - Page 20 Empty Re: Srbija i Ukrajina

    Post by Indy Fri Jul 15, 2022 2:39 pm

    Ukrajina će se zajedno sa Hrvatskom osvetiti predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću zbog njegovih izjava o ratu u Ukrajini, saopštio je poslanik Vrhovne rade Ukrajine Aleksej Gončarenko na Telegramu.



    boomer crook

    Posts : 36968
    Join date : 2014-10-27

    Srbija i Ukrajina - Page 20 Empty Re: Srbija i Ukrajina

    Post by boomer crook Fri Jul 15, 2022 2:59 pm

    Srbija i Ukrajina - Page 20 3579118792 Srbija i Ukrajina - Page 20 3579118792 Srbija i Ukrajina - Page 20 3579118792


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8094
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Srbija i Ukrajina - Page 20 Empty Re: Srbija i Ukrajina

    Post by Daï Djakman Faré Fri Jul 15, 2022 4:02 pm

    Srbija i Ukrajina - Page 20 286371741


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50229
    Join date : 2017-11-16

    Srbija i Ukrajina - Page 20 Empty Re: Srbija i Ukrajina

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Jul 16, 2022 6:07 pm

    Indy wrote:
    Ukrajina će se zajedno sa Hrvatskom osvetiti predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću zbog njegovih izjava o ratu u Ukrajini, saopštio je poslanik Vrhovne rade Ukrajine Aleksej Gončarenko na Telegramu.




    Srbija i Ukrajina - Page 20 3579118792
    Cowboy

    Posts : 1043
    Join date : 2012-02-11

    Srbija i Ukrajina - Page 20 Empty Re: Srbija i Ukrajina

    Post by Cowboy Sat Jul 16, 2022 6:31 pm

    ... kakve implikacije moze imati ovo otvaranje RTa u Srbiji?

    Da ga jebem, ne znam kako bi izgledale te nezvanicne meke sankcije Srbiji - povlacenje investitora, zatvaranje fabrika, raskidanje spoljnotrgovinskih ugovora?
    fikret selimbašić

    Posts : 9608
    Join date : 2020-06-19

    Srbija i Ukrajina - Page 20 Empty Re: Srbija i Ukrajina

    Post by fikret selimbašić Sat Jul 16, 2022 6:37 pm

    Cowboy wrote:... kakve implikacije moze imati ovo otvaranje RTa u Srbiji?

    Da ga jebem, ne znam kako bi izgledale te nezvanicne meke sankcije Srbiji - povlacenje investitora, zatvaranje fabrika, raskidanje spoljnotrgovinskih ugovora?

    Srbija i Ukrajina - Page 20 2304934895


    U osnovi, RT je izvozna ekstenzija ruskih medija koji služe za unutrašnju upotrebu
    Oni su u ovih dvadesetak godina stvorili paralelnu dimenziju koja orbitira negde na spoljnim rubovima stvarnosti, ali u koju znatna većina Rusa veruje, delom zato što to želi i što joj je tako lakše, delom zato što više zapravo i nema drugog izbora. Ideja koja stoji iza RT je da paralelna dimenzija stvarnosti prekrije i apsorbuje, dakle pojede i poništi ovu „običnu“ dimenziju u kojoj mi obitavamo, i da – u nekom idealnom, nedostižnom scenariju – ceo svet postane preslika slike svesti i tumačenja stvarnosti malog, ustrašenog potrošača telekranskih zapovesti iz Nižnjeg Novgoroda ili Semipalatinska.
    U redu, znamo da se ništa slično se neće dogoditi. Ali, njihovo je da pokušaju, zar ne? I sve je to nekako taljigalo do 24. februara, dana u kojem je mnogo toga što smo mislili da znamo moralo da počne da se uči iznova. Ponekad i iz starih udžbenika koje smo olako i prerano otpisali.

    I tako je RT, ne kao medij (jer on je to samo „tehnički“) nego kao sastavni deo putinovske mašinerije destrukcije, postao nedobrodošao u mnogim, takoreći svim zemljama koje su poželele da učine bar nešto za Ukrajinu, čineći tako nešto i za sebe same, dok još mogu.
    Sada će se, kažu, sa boljih i jačih adresa prognani RT skrasiti u Srbiji. Niko ne zna šta to tačno znači, ali niko ne zna ni šta tačno znači „ruski humanitarni centar“ u Nišu, pa ipak svi nekako znamo šta je to.
    Priča o RT u Srbiji posle februara 2022. nije, naravno, ruska, nego srpska priča. Ako je on moguć ovde i sada, onda je moguć samo kao logističko uporište za druge „specijalne operacije“. U Srbiji je, kao „medij“, naime, sasvim nepotreban: većina medija u Srbiji mogla bi se već danas zvati Russia Today, i većina njihovih konzumenata već danas zna i misli tačno ono isto što i oni u Sverdlovsku i Semipalatinsku, kojima je Rusija i juče i danas i sutra. Čisto traćenje resursa, dakle.

    A možda se RT sam pozvao u Srbiju, kao onaj Putinov subaša nedavno? Možda se time samo još jednom testira odanost upravnika gubernije i njegovih pomoćnika? Možda, ali ne vidim mnogo toga utešnog ni u toj mogućnosti. Utoliko pre što bi ovi, kakvi su, i taj test mogli da polože s odličnim. Ne valja i nije hrišćanski ljude stavljati na ona iskušenja kojima bi mogli da podlegnu.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50229
    Join date : 2017-11-16

    Srbija i Ukrajina - Page 20 Empty Re: Srbija i Ukrajina

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Jul 16, 2022 7:43 pm

    Naravno da se sam pozvao. Da podsetim - gasnog ugovora jos uvek nema. "Bice, ali ajde jos ovo...i ovo...i ovo, mozda i ovo...i na kraju ovo...ne, cekaj, ima i ovo..."
    ficfiric

    Posts : 34302
    Join date : 2012-02-10

    Srbija i Ukrajina - Page 20 Empty Re: Srbija i Ukrajina

    Post by ficfiric Sat Jul 16, 2022 7:51 pm

    Prosle godine je RT dobio pravo za emitovanje na nemackom, ako se ne varam


    _____


    Uprava napolje!

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50229
    Join date : 2017-11-16

    Srbija i Ukrajina - Page 20 Empty Re: Srbija i Ukrajina

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Jul 16, 2022 7:58 pm

    Takodje ako se ne varam - nesto je tu poslo po zlu. Ma jebu nas ko konje (sto i zasluzujemo)
    Janko Suvar

    Posts : 7709
    Join date : 2019-06-06

    Srbija i Ukrajina - Page 20 Empty Re: Srbija i Ukrajina

    Post by Janko Suvar Sat Jul 16, 2022 8:00 pm

    To ce jako lose da se odrazi na klaster
    Erős Pista

    Posts : 81523
    Join date : 2012-06-10

    Srbija i Ukrajina - Page 20 Empty Re: Srbija i Ukrajina

    Post by Erős Pista Sat Jul 16, 2022 8:31 pm

    Mór Thököly wrote:Takodje ako se ne varam - nesto je tu poslo po zlu. Ma jebu nas ko konje (sto i zasluzujemo)


    +1


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50229
    Join date : 2017-11-16

    Srbija i Ukrajina - Page 20 Empty Re: Srbija i Ukrajina

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Jul 16, 2022 8:59 pm

    Janko Suvar wrote:To ce jako lose da se odrazi na klaster

    Klasteri sa SNS na vlasti vise nisu pitanje. A moze i gore od toga. A njima je plezir.
    plachkica

    Posts : 16203
    Join date : 2014-11-06

    Srbija i Ukrajina - Page 20 Empty Re: Srbija i Ukrajina

    Post by plachkica Sat Jul 16, 2022 11:11 pm

    ficfiric

    Posts : 34302
    Join date : 2012-02-10

    Srbija i Ukrajina - Page 20 Empty Re: Srbija i Ukrajina

    Post by ficfiric Sat Jul 16, 2022 11:15 pm

    Kojim putem je planirao da ide za Ukrajinu?


    _____


    Uprava napolje!

    Del Cap

    Posts : 6233
    Join date : 2019-11-04

    Srbija i Ukrajina - Page 20 Empty Re: Srbija i Ukrajina

    Post by Del Cap Sat Jul 16, 2022 11:16 pm

    Anonymous
    Guest

    Srbija i Ukrajina - Page 20 Empty Re: Srbija i Ukrajina

    Post by Guest Sat Jul 16, 2022 11:20 pm

    Preko Jordana izgleda. Nema ovo veze sa Ukrajinom, čini se
    ficfiric

    Posts : 34302
    Join date : 2012-02-10

    Srbija i Ukrajina - Page 20 Empty Re: Srbija i Ukrajina

    Post by ficfiric Sat Jul 16, 2022 11:21 pm

    Ukrajinski avion, leteo za Jordan

    Na području Kavale čuju se sirene nakon što se ukrajinski avion marke Antonov srušio u Paleohoriju. Kako prenosi grčki javni servir ERT, pilot je zahtevao prinudno sletanje. Prema rečima komandata Helenskog civilnog avio-saobraćaja Konstantinosa Licarakosa letelica je poletela iz Srbije i krenula put Jordana.

    Prema rečima gradonačelnika opštine Pangea, reč je o letelici koja je prevozila municiju.

    Na mestu pada, za sada nepoznate letelice nalaze se vatrogasne ekipe i vozila hitne pomoći, piše protothema.gr.


    _____


    Uprava napolje!

    ficfiric

    Posts : 34302
    Join date : 2012-02-10

    Srbija i Ukrajina - Page 20 Empty Re: Srbija i Ukrajina

    Post by ficfiric Sat Jul 16, 2022 11:22 pm

    To je onaj avion zbog kog je privodjen Zlatanovic Dejan Petar


    _____


    Uprava napolje!

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50229
    Join date : 2017-11-16

    Srbija i Ukrajina - Page 20 Empty Re: Srbija i Ukrajina

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Jul 17, 2022 12:08 am

    This calls for a press conference...
    Del Cap

    Posts : 6233
    Join date : 2019-11-04

    Srbija i Ukrajina - Page 20 Empty Re: Srbija i Ukrajina

    Post by Del Cap Sun Jul 17, 2022 8:38 am

    Srbija i Ukrajina - Page 20 Empty Re: Srbija i Ukrajina

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri May 17, 2024 8:35 am