Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Rat u Ukrajini

    Anonymous
    Guest

    Rat u Ukrajini - Page 40 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Guest Fri Mar 18, 2022 8:59 pm

    Vilmos Tehenészfiú wrote:
    Cousin Billy wrote:ovo jeste poljsko ludilo ali verujem da nikakvog mirovnog sporazuma neće biti (kasnije, kad rat zaista bude pri kraju) bez ulaska NATO u jedan deo Ukrajine.



    odgovor Rusije na ovo će biti izuzetno oštar.
    Da, pa sta? Treba da im se jasno kaze da prva raketla na teritoriju Poljske znaci rat NATO - Rusija. 

    Mislim, ne moze ovako. Zapad treba da primi zdravo za gotovo da je Putin lud, i da zato ima pravo da izgazi zemlju od 47 miliona ljudi jer mu se javilo da u njoj vladaju nacisti. I svaki put kad on kaze "bojni otrovi, nuklearke", Zapad ima da podvije rep. Zajebi to. Kazes, Poljaci ulaze i doci ce to te i te tacke. To su nase mirovne snage. Ako pucas na njih u Ukrajini, bijemo se sa tobom u Ukrajini. Ako pucas na Poljsku, saljemo ti balisticke rakete na polozaje vojske oko Ukrajine i sve opcije su na stolu, ukljucujuci bojne otrove i takticke nuklearke.

    Mislim da je u ovom trenutku u toku nešto jako opasno - postepena eskalacija zapadnog odgovora uz javno gušenje preuranjenih a agresivnih inicijativa, "pusti sad to, vidiš da je lud, daj da ne čačkamo". To se sa druge strane čita kao razjedinjenost i slabost. Možda bi to što ti pišeš bilo manje opasno od ovog sada.
    fikret selimbašić

    Posts : 9564
    Join date : 2020-06-19

    Rat u Ukrajini - Page 40 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by fikret selimbašić Fri Mar 18, 2022 9:04 pm



    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Rat u Ukrajini - Page 40 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Sotir Fri Mar 18, 2022 9:06 pm

    Украјина по проценама сада има 41м становника. Од тога је у Луганску и Доњецку 6м - највише у отцепљеном делу. Осим тога, и пре овога је велик број становника радио у иностранству.

    У областима у којима су се досад водиле борбе:
    - Кијев област и град
    - Чернигов
    - Суми
    - Харков
    - Запорожје
    - Луганск и Доњецк, владин део
    - Херсон
    - Николајев
    Живи укупно око 15 милиона становника.

    Да је избегло 5 или чак 10 милиона становника је врло тешко.
    lalinea

    Posts : 3436
    Join date : 2014-10-29

    Rat u Ukrajini - Page 40 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by lalinea Fri Mar 18, 2022 9:06 pm

    kondo wrote:

    Ja imam mucninu u stomaku i gorak ukus u ustima zbog licemernog, rasistickog nalicja cele price. Beli, plavusani, skoro pa arijevski lepi. Oni u prethodnim talasima nisu bili takvi.
    +1000
    Jeb'o ih "drugaciji kulturni milje", celu Evropu.


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels
    Anonymous
    Guest

    Rat u Ukrajini - Page 40 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Guest Fri Mar 18, 2022 9:10 pm

    Sotir wrote:Украјина по проценама сада има 41м становника. Од тога је у Луганску и Доњецку 6м - највише у отцепљеном делу. Осим тога, и пре овога је велик број становника радио у иностранству.

    У областима у којима су се досад водиле борбе:
    - Кијев област и град
    - Чернигов
    - Суми
    - Харков
    - Запорожје
    - Луганск и Доњецк, владин део
    - Херсон
    - Николајев
    Живи укупно око 15 милиона становника.

    Да је избегло 5 или чак 10 милиона становника је врло тешко.

    Definicija IDP ne obuhvata samo one koji su prešli u druge regije i gradove već i, po definiciji UN, sve one koji su napustili svoje domove i druga mesta prebivališta i to usled ratnih dejstava ili u strahu od ratnih dejstava. Dakle život u skloništu, kod prijatelja rođaka, sve je to interno raseljeno lice. Na to se ova brojka odnosi, e sad da li je tačna, ne znam, pretpostavljam da mi ovde možemo da istumbamo neku okvirnu brojku jer smo upućeniji u to od International Organisation for Migration.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Rat u Ukrajini - Page 40 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Mr.Pink Fri Mar 18, 2022 9:15 pm

    evo na cnn se pitaju kako verovati kinezima kada tlace muslimane 

    podseticu samo da je u prvom javljanu kada je isukao svoja gvozdena muda i lupio njima o sto, g. Putin izjavio da je dagestanac


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    fikret selimbašić

    Posts : 9564
    Join date : 2020-06-19

    Rat u Ukrajini - Page 40 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by fikret selimbašić Fri Mar 18, 2022 9:16 pm

    Cousin Billy wrote:
    .

    Definicija IDP ne obuhvata samo one koji su prešli u druge regije i gradove već i, po definiciji UN, sve one koji su napustili svoje domove i druga mesta prebivališta i to usled ratnih dejstava ili u strahu od ratnih dejstava. Dakle život u skloništu, kod prijatelja rođaka, sve je to interno raseljeno lice.


    Tako i treba da bude, npr. u BiH i HR su stotine hiljada ljudi pomjerne za kilometar, dva ili pet i tako pomjereni, gledajući svoja spaljena sela i gradove sa kilometar-dva daljine, proveli narednih četiri-pet godina. Ništa manje bolno izbjegličko iskustvo od onih koji su otišli hiljade kilometara daleko ili na druge kontinente. Baška što je bilo i opasnije.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Rat u Ukrajini - Page 40 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Sotir Fri Mar 18, 2022 9:20 pm

    Cousin Billy wrote:


    Definicija IDP ne obuhvata samo one koji su prešli u druge regije i gradove već i, po definiciji UN, sve one koji su napustili svoje domove i druga mesta prebivališta i to usled ratnih dejstava ili u strahu od ratnih dejstava. Dakle život u skloništu, kod prijatelja rođaka, sve je to interno raseljeno lice. Na to se ova brojka odnosi, e sad da li je tačna, ne znam, pretpostavljam da mi ovde možemo da istumbamo neku okvirnu brojku jer smo upućeniji u to od International Organisation for Migration.
    Па на интерно расељена лица сам и мислио у укупном збиру.
    Десет милиона значи да је са свих подручја где се воде борбе избегло 2/3 становништва. 
    Мислим да ни у местима где се воде тешке борбе није толико побегло.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Rat u Ukrajini - Page 40 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Notxor Fri Mar 18, 2022 9:23 pm

    Mr.Pink wrote:evo na cnn se pitaju kako verovati kinezima kada tlace muslimane 

    podseticu samo da je u prvom javljanu kada je isukao svoja gvozdena muda i lupio njima o sto, g. Putin izjavio da je dagestanac


    Alhamdulillah!

    Rat u Ukrajini - Page 40 Y1KPs16


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50099
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini - Page 40 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Mar 18, 2022 9:33 pm

    beatakeshi wrote:
    Mór Thököly wrote:

    Ok, nek je ukupno 7 miliona, isto je. Jer tu mozda postoji i plan (mislim ruski, ali pokazace istraga  Rat u Ukrajini - Page 40 1861198401 ).
    Preskačeš šta ti ne odgovara.

    ?

    Mislim, molim pojasnjenje sta.mi uooste ovde "odgovara"
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50099
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini - Page 40 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Mar 18, 2022 9:35 pm

    Cousin Billy wrote:
    Vilmos Tehenészfiú wrote:
    Da, pa sta? Treba da im se jasno kaze da prva raketla na teritoriju Poljske znaci rat NATO - Rusija. 

    Mislim, ne moze ovako. Zapad treba da primi zdravo za gotovo da je Putin lud, i da zato ima pravo da izgazi zemlju od 47 miliona ljudi jer mu se javilo da u njoj vladaju nacisti. I svaki put kad on kaze "bojni otrovi, nuklearke", Zapad ima da podvije rep. Zajebi to. Kazes, Poljaci ulaze i doci ce to te i te tacke. To su nase mirovne snage. Ako pucas na njih u Ukrajini, bijemo se sa tobom u Ukrajini. Ako pucas na Poljsku, saljemo ti balisticke rakete na polozaje vojske oko Ukrajine i sve opcije su na stolu, ukljucujuci bojne otrove i takticke nuklearke.

    Mislim da je u ovom trenutku u toku nešto jako opasno - postepena eskalacija zapadnog odgovora uz javno gušenje preuranjenih a agresivnih inicijativa, "pusti sad to, vidiš da je lud, daj da ne čačkamo". To se sa druge strane čita kao razjedinjenost i slabost. Možda bi to što ti pišeš bilo manje opasno od ovog sada.

    Vrv bi.
    fikret selimbašić

    Posts : 9564
    Join date : 2020-06-19

    Rat u Ukrajini - Page 40 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by fikret selimbašić Fri Mar 18, 2022 9:35 pm



    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50099
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini - Page 40 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Mar 18, 2022 9:40 pm

    Sotir wrote:Украјина по проценама сада има 41м становника. Од тога је у Луганску и Доњецку 6м - највише у отцепљеном делу. Осим тога, и пре овога је велик број становника радио у иностранству.

    У областима у којима су се досад водиле борбе:
    - Кијев област и град
    - Чернигов
    - Суми
    - Харков
    - Запорожје
    - Луганск и Доњецк, владин део
    - Херсон
    - Николајев
    Живи укупно око 15 милиона становника.

    Да је избегло 5 или чак 10 милиона становника је врло тешко.

    Preneo sam podatke UN, ne ukrajinske. Neka je duplo manje, to je 5 miliona. Ako neko kaze da je 10 puta manje, to je vec teritorija teorija zavere.
    rujofil

    Posts : 479
    Join date : 2016-04-16

    Rat u Ukrajini - Page 40 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by rujofil Fri Mar 18, 2022 9:41 pm

    Mór Thököly wrote:
    Cousin Billy wrote:

    Mislim da je u ovom trenutku u toku nešto jako opasno - postepena eskalacija zapadnog odgovora uz javno gušenje preuranjenih a agresivnih inicijativa, "pusti sad to, vidiš da je lud, daj da ne čačkamo". To se sa druge strane čita kao razjedinjenost i slabost. Možda bi to što ti pišeš bilo manje opasno od ovog sada.

    Vrv bi.
    Pa mislim da bi se i Rusi saglasili sa nekim takvim resenjem da Poljska udje u ove zapadne oblasti naprave liniju razgranicenja negde kod Zhytomira, podele UKR ko braca .... i svi srecni i zadovoljni. Ali USA nije to tako zamislila.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50099
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini - Page 40 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Mar 18, 2022 9:41 pm

    Samo da podsetim da su tako pricali i za Kosovo. Nema sanse, lazu, ovo ono. Na kraju se ispostavilo da.je interno i eksterno raseljenih stvarno bilo 800 hiljada.
    avatar

    Posts : 18405
    Join date : 2014-12-12

    Rat u Ukrajini - Page 40 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by beatakeshi Fri Mar 18, 2022 9:42 pm

    Mór Thököly wrote:
    beatakeshi wrote:
    Preskačeš šta ti ne odgovara.

    ?

    Mislim, molim pojasnjenje sta.mi uooste ovde "odgovara"
    Ja imam mucninu u stomaku i gorak ukus u ustima zbog licemernog, rasistickog nalicja cele price. Beli, plavusani, skoro pa arijevski lepi. Oni u prethodnim talasima nisu bili takvi.

    -------

    https://vasudeva.forumburundi.com/viewtopic.php?t=2004

    Rat u Ukrajini - Page 40 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Tue May 07, 2024 7:34 am