Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    VAKCINA

    avatar

    Posts : 2180
    Join date : 2020-06-19

    VAKCINA - Page 20 Empty Re: VAKCINA

    Post by Zus Wed Aug 10, 2022 7:18 pm

    Ja pre 2 nedelje prelezao. 3. doza novembarska izlapela. Planiram oko NG shot, ako treba, a trebace. Mozda bude apdejt do tada
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7163
    Join date : 2020-03-05

    VAKCINA - Page 20 Empty Re: VAKCINA

    Post by Vilmos Tehenészfiú Wed Aug 10, 2022 7:31 pm

    @ boomer:
    Tri meseca posle, ne ranije.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    avatar

    Posts : 7488
    Join date : 2017-03-14

    VAKCINA - Page 20 Empty Re: VAKCINA

    Post by MNE Wed Aug 10, 2022 7:41 pm

    Vilmos Tehenészfiú wrote:
    Јанош Винету wrote:Фајзер бустер ради као сат за Омикрон, пробао на својој кожи. 
    Само сам се ја зевзечио и нисам узео 4 дозу. 

    Једини је проблем што даје имунитет од 3 до 4 месеца а онда исхлапи.
    Moram da ovde uletim sa alertnative facts, što bi rekla Kelien Konvej.

    Primio četvrtu dozu Fajzera negde polovinom aprila, zarazio se 2 meseca + nedelju dana kasnije. Omikron je veoma zarazan; mnogo mojih poznanika je zaraženo krajem maja, ja sam kasnio otprilike tri nedelje.
    pored Filipa sad si i ti postao antivakser, da si za 2 mjeseca uzeo petu dozu ne bi se zarazio jbg
    Erős Pista

    Posts : 81415
    Join date : 2012-06-10

    VAKCINA - Page 20 Empty Re: VAKCINA

    Post by Erős Pista Wed Aug 10, 2022 7:50 pm

    Zasto si glup?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7163
    Join date : 2020-03-05

    VAKCINA - Page 20 Empty Re: VAKCINA

    Post by Vilmos Tehenészfiú Wed Aug 10, 2022 8:08 pm

    Kako li si ti iz moje price zakljucio da sam postao antivakser to samo nebo zna.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    VAKCINA - Page 20 Empty Re: VAKCINA

    Post by Filipenko Wed Aug 10, 2022 8:25 pm

    Covek je sarkastican. Hoce da kaze da se granice za uzimanje x-te doze vakcine konstantno smanjuju sa povecavanjem primera zaraza nakon prijema vakcine sto dovodi u pitanje njenu ucinkovitost.

    Meni su svojevremeno tvrdili ne pre 6 meseci buster. Sto nacelno ne mora nista da znaci, medicina se razvija, o kovidu saznajemo sve vise. Samo te granice ne pomeraju na osnovu nekih istrazivanja i podataka, bar ne da ja znam, nego menjaju intervale iz dupeta, da naprave situaciju "e da si dosao prosle nedelje po buster svega ovoga ne bi bilo" sto je ponasanje koje ocekujem od automehanicara, ne od lekara.

    Situaciji ne pomaze sto mnoge (dez)informacije dolaze od bitangi i hohstaplera Kona, Radovanovica, Tiodorovica, Seklera...
    Anonymous
    Guest

    VAKCINA - Page 20 Empty Re: VAKCINA

    Post by Guest Wed Aug 10, 2022 8:29 pm

    A ti Bogu fala znaš samo srpski jezik i gledaš samo RTS preko loga antene, pa moraš njih da slušaš.
    avatar

    Posts : 7488
    Join date : 2017-03-14

    VAKCINA - Page 20 Empty Re: VAKCINA

    Post by MNE Wed Aug 10, 2022 9:17 pm

    Vilmos Tehenészfiú wrote:Kako li si ti iz moje price zakljucio da sam postao antivakser to samo nebo zna.
    poričeš nešto na osnovu ličnog iskustva, to ti se sad zove antivakserstvo, na redditu bukv banuju ljude sa subova ako napišu svoje iskustvo koje je suprotno vakcinalnoj religiji
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7163
    Join date : 2020-03-05

    VAKCINA - Page 20 Empty Re: VAKCINA

    Post by Vilmos Tehenészfiú Wed Aug 10, 2022 9:35 pm

    Idi na redit pa me prijavi.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    avatar

    Posts : 7488
    Join date : 2017-03-14

    VAKCINA - Page 20 Empty Re: VAKCINA

    Post by MNE Wed Aug 10, 2022 9:42 pm

    bilo je na konto toga što su filipa koji je dvovakcinisan prozvali antivakserom
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    VAKCINA - Page 20 Empty Re: VAKCINA

    Post by kondo Wed Aug 10, 2022 9:47 pm

    MNE wrote:bilo je na konto toga što su filipa koji je dvovakcinisan prozvali antivakserom

    pa za incele njegovog kova nikad nije kasno da se raskurče i poveruju u nešto sasvim deseto. a i to da je 2x vakcinisan, jel si mu držao sveću pa da poverujemo?

    deluje fajzer protiv ovoga što sada piči onoliko, ali nema dugačko dejstvo. žena roknula četvrtu početkom juna, ja 18.6 i dan kasnije se spičio dole. bukvalno svi oko nas u koroni, ortakinja bez blama pozitivna ide na plažu, bio sam svedok kad su je zvali iz lokalne bolnice da provere da li je u karantinu, odmah provalili da je na plaži i zapretili kaznom i hapšenjem ako ne ode kući. tu sam saznao da je pozitivna inače smo sve vreme bili u zoni dometa kapljica i ostalog. 

    ukratko, ako se izuzme viša politika i igre oko vakcine, ovo i dalje deluje vrlo pristojno, nema razloga da ovakav talas kakav je u toku čovek dočekuje sa isteklom dozom u sebi.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    avatar

    Posts : 7488
    Join date : 2017-03-14

    VAKCINA - Page 20 Empty Re: VAKCINA

    Post by MNE Wed Aug 10, 2022 10:15 pm

    kondo wrote:
    MNE wrote:bilo je na konto toga što su filipa koji je dvovakcinisan prozvali antivakserom

    pa za incele njegovog kova nikad nije kasno da se raskurče i poveruju u nešto sasvim deseto. a i to da je 2x vakcinisan, jel si mu držao sveću pa da poverujemo?

    deluje fajzer protiv ovoga što sada piči onoliko, ali nema dugačko dejstvo. žena roknula četvrtu početkom juna, ja 18.6 i dan kasnije se spičio dole. bukvalno svi oko nas u koroni, ortakinja bez blama pozitivna ide na plažu, bio sam svedok kad su je zvali iz lokalne bolnice da provere da li je u karantinu, odmah provalili da je na plaži i zapretili kaznom i hapšenjem ako ne ode kući. tu sam saznao da je pozitivna inače smo sve vreme bili u zoni dometa kapljica i ostalog. 

    ukratko, ako se izuzme viša politika i igre oko vakcine, ovo i dalje deluje vrlo pristojno, nema razloga da ovakav talas kakav je u toku čovek dočekuje sa isteklom dozom u sebi.
    napisao je 50 postova o tome kako će se vakcinisati i kako se vakcinisao, filipenko vjeruje u kinesku komunističku medicinu
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    VAKCINA - Page 20 Empty Re: VAKCINA

    Post by Filipenko Wed Aug 10, 2022 11:43 pm

    Verujem ja u medicinu, ma odakle dolazila. Recimo, kada sam isao na prvu vakcinu ovde na blagorodnom Novom Beogradu u Belekspocentar, dosla su dva dabl-deker autobusa sa menadzmentom Ling Longa iz Zrenjanina. Svi su se vakcinisali istom vakcinom, jedinom koja je taj dan bila dostupna - Fajzerom.

    Na kraju krajeva, Kinezi su zapravo jedini korektno izasli i rekli da njihova vakcina slabo funkcionise i da nije adekvatna za vakcinaciju domicilnog stanovnistva. Pa ako ne valja njima, sto bi valjala meni, kao bilo koja doza.
    ficfiric

    Posts : 34110
    Join date : 2012-02-10

    VAKCINA - Page 20 Empty Re: VAKCINA

    Post by ficfiric Thu Aug 11, 2022 8:12 am

    Nego, kad je vec zivnula ova tema, sta je sa srpskim Sputnjikom i onom fabrikom kineskih vakcina?


    _____


    Uprava napolje!

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50028
    Join date : 2017-11-16

    VAKCINA - Page 20 Empty Re: VAKCINA

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Aug 11, 2022 9:24 am

    VAKCINA - Page 20 1931448533
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50028
    Join date : 2017-11-16

    VAKCINA - Page 20 Empty Re: VAKCINA

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Aug 11, 2022 9:26 am

    Doduse, moram da priznam, totalno anegdotalno, cini mi se da se bar kad su ljudi oko mene, a i ja sam, u pitanju da se ispostavilo da je kombina kinez-fajzer dobra opcija. Ali to je zaista anegdotalno.
    Anonymous
    Guest

    VAKCINA - Page 20 Empty Re: VAKCINA

    Post by Guest Thu Aug 11, 2022 9:54 am

    sa tom kombinacijom bezbrizno koracam kroz zivot, jos uvek netaknut koronom.
    avatar

    Posts : 7488
    Join date : 2017-03-14

    VAKCINA - Page 20 Empty Re: VAKCINA

    Post by MNE Thu Aug 11, 2022 10:04 am

    kao i gomila onih koji se nikad nisu vakcinisali
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50028
    Join date : 2017-11-16

    VAKCINA - Page 20 Empty Re: VAKCINA

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Aug 11, 2022 10:05 am

    Ja sam bio zakacio, ali sam realno vrlo jeftino prosao sa 1 danom temperature i 7 dana kijavice i glavobolje. Ok, omikron, but still.

    Keva je bila bolesna 10tak dana. Dva testa su bila negativna. Ali - imala je sve simptome korone: pocelo sa bolom u grlu, temp, suv kasalj, bol u misicima, malaksalost, brzi umor. To je sve nestalo sada. Ako je bila korona onda je ta kombinacija super. Cale - skoro 80 - nista. Ali jbg, ne znam je li bila korona.
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    VAKCINA - Page 20 Empty Re: VAKCINA

    Post by Sotir Thu Aug 11, 2022 10:06 am

    Cousin Billy wrote:sa tom kombinacijom bezbrizno koracam kroz zivot, jos uvek netaknut koronom.
    Цитираћу еминентног корејског доктора, Ковид није добио само онај ко нема пријатеље и не креће се.
    Anonymous
    Guest

    VAKCINA - Page 20 Empty Re: VAKCINA

    Post by Guest Thu Aug 11, 2022 10:13 am

    banovan si zbog otkrivanja RL podataka.
    idem da brojim boce sa urinom, kao Kritikal Bil.
    Bleeding Blitva

    Posts : 3742
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    VAKCINA - Page 20 Empty Re: VAKCINA

    Post by Bleeding Blitva Thu Aug 11, 2022 10:17 am

    U mojoj mikrosredinici jedino stari nije imao iako je teška posvuduša.

    Meni je isto žao što nismo u Star Treku i što nemamo replikator da nam šibne top-notch cjepivo, ali koliko vidim postoje i lijekovi za kovid, samo ne znam koliko se pribavljaju na ova naša tržišta.


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50028
    Join date : 2017-11-16

    VAKCINA - Page 20 Empty Re: VAKCINA

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Aug 11, 2022 10:36 am

    Pa nismo, ali blizu da jesmo - za godinu dana razviti vakcinu, to je star trek kvalitet gledano iz vrlo bliske proslosti (tipa kraj XX st.)
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    VAKCINA - Page 20 Empty Re: VAKCINA

    Post by Sotir Thu Aug 11, 2022 10:44 am

    Cousin Billy wrote:banovan si zbog otkrivanja RL podataka.
    idem da brojim boce sa urinom, kao Kritikal Bil.
    Одао си се, ко се креће би прво помислио да је имао без симптома.
    Anonymous
    Guest

    VAKCINA - Page 20 Empty Re: VAKCINA

    Post by Guest Thu Aug 11, 2022 10:46 am

    Verovatno i jesam, imao sam sumnjive nazebe ali ništa što zahteva test.

    VAKCINA - Page 20 Empty Re: VAKCINA

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Fri Apr 26, 2024 3:22 pm