Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    VAKCINA

    avatar

    Posts : 7494
    Join date : 2017-03-14

    VAKCINA - Page 19 Empty Re: VAKCINA

    Post by MNE Wed Jul 20, 2022 6:09 pm

    njemačko min. zdravlja je došlo do toga da 1 od 5000 vakcinisanih osoba ima ozbiljne posljedice od vakcinacije

    rumbeando

    Posts : 13729
    Join date : 2016-02-01

    VAKCINA - Page 19 Empty Re: VAKCINA

    Post by rumbeando Thu Jul 28, 2022 4:56 pm

    [US federal health] Officials are hoping vaccine makers — Moderna and Pfizer and its German partner, BioNTech — are able to make the updated shots available as soon as early to mid-September instead of later in the fall, said three officials who spoke on the condition of anonymity because they were not authorized to talk about the issue.
    The retooled boosters will contain components from the omicron subvariants BA.4 and BA.5 as well as the original formula, which was based on the version of the virus that spread globally in early 2020. The hope is that the redesigned boosters will be more effective in dealing with an evolving virus.
    https://www.washingtonpost.com/health/2022/07/22/booster-shots-coronavirus-under-50/
    avatar

    Posts : 7494
    Join date : 2017-03-14

    VAKCINA - Page 19 Empty Re: VAKCINA

    Post by MNE Thu Jul 28, 2022 7:00 pm

    do mid-Septembra peak za ove podvarijante je već debelo prošao koja je svrha vakcinisati se onda
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    VAKCINA - Page 19 Empty Re: VAKCINA

    Post by Filipenko Thu Jul 28, 2022 7:09 pm

    Mozda neces verovati, ali mozes se razboleti i van peak-a. Recimo, kod mene u kancelariji kolega (inace 3x vakcinisan) dosao bolestan na posao i dok se osevapili da li je kovid ili nije i dok su stigli rezultati testa zarazilo se jos troje. Svi redovno vakcinisani tri puta.

    Srecom, ja sam izbegao, verovatno zbog odgovornog odnosa prema vakcinaciji posto se - kao sto pazljiviji citaoci topika znaju - nisam vakcinisao do besomucnosti, vec sam ostao na dve doze i cekam sada neku vakcinu koja zapravo radi.

    Stoga, mene vise interesuje da li to funkcionise ili je smuckana vodica kao ove prethodne vakcine, pardon, imuno-busteri koje nam ubrizgavaju.
    avatar

    Posts : 7494
    Join date : 2017-03-14

    VAKCINA - Page 19 Empty Re: VAKCINA

    Post by MNE Thu Jul 28, 2022 7:22 pm

    a možeš ali poenta je da ako je peak već debelo prošao onda je velika vjerovatnoća da si već dobio antitijela
    ficfiric

    Posts : 34185
    Join date : 2012-02-10

    VAKCINA - Page 19 Empty Re: VAKCINA

    Post by ficfiric Fri Jul 29, 2022 12:48 pm

    Filipenko wrote:Mozda neces verovati, ali mozes se razboleti i van peak-a. Recimo, kod mene u kancelariji kolega (inace 3x vakcinisan) dosao bolestan na posao i dok se osevapili da li je kovid ili nije i dok su stigli rezultati testa zarazilo se jos troje. Svi redovno vakcinisani tri puta.

    Srecom, ja sam izbegao, verovatno zbog odgovornog odnosa prema vakcinaciji posto se - kao sto pazljiviji citaoci topika znaju - nisam vakcinisao do besomucnosti, vec sam ostao na dve doze i cekam sada neku vakcinu koja zapravo radi.

    Stoga, mene vise interesuje da li to funkcionise ili je smuckana vodica kao ove prethodne vakcine, pardon, imuno-busteri koje nam ubrizgavaju.


    Da je u vakcinama smuckana vodica onda bi visak smrtnosti bio veci u decembru 2021. kad nije bilo nikakvih mera nego u decembru 2020. U decembru 2020. je umrlo preko 17 000 ljudi a u 2021. godini je bilo najvise preminulih u novembru - 15 000. Vakcine su definitivno smanjile smrtnost

    E sad, u jesen 2020. su postojale nekakve mere - nije bilo utakmica pred punim doranama, kafici su radili do 20h, a i ljudi na slavama su se odgovornije ponasali - rezultat je da je talas grunuo jako ali nije dugo trajao, i novembar i januar su imali po 10K mrtvih.

    U jesen 2021. osim protesta boraca protiv kovid fasizma, nije bilo niceg sto bi ukazivalo da je pandemija u toku. Nikakvih mera nije bilo, osim pojedinaca koji su nosili maske u prevozu i javnim ustanovama. Rezultat - od septembra do marta broj preminulih nije padao ispod 11 000.

    Znaci, vakcine nisu smuckana vodica, one jesu smanjile smrtnost ali bez mera ti talasi traju duze.


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    VAKCINA - Page 19 Empty Re: VAKCINA

    Post by Guest Fri Jul 29, 2022 1:37 pm

    MNE wrote:njemačko min. zdravlja je došlo do toga da 1 od 5000 vakcinisanih osoba ima ozbiljne posljedice od vakcinacije


    ne posledice već nuspojave. teška ukočenost ruke nakon injekcije, veći otok, jako povišena temperatura, glavobolja. sve nuspojave tog nivoa prolaze veoma brzo i bez posledica. kada bi u Nemačkoj 12.000 ljudi - čitav mali grad - imalo ozbiljne posledice od vakcinacije, veruj mi da bi do sada znali za to.
    avatar

    Posts : 2180
    Join date : 2020-06-19

    VAKCINA - Page 19 Empty Re: VAKCINA

    Post by Zus Fri Jul 29, 2022 1:40 pm

    MNEnje je to. Ne moze se lako protivu toga
    avatar

    Posts : 7494
    Join date : 2017-03-14

    VAKCINA - Page 19 Empty Re: VAKCINA

    Post by MNE Wed Aug 10, 2022 1:12 pm

    Cousin Billy wrote:
    MNE wrote:njemačko min. zdravlja je došlo do toga da 1 od 5000 vakcinisanih osoba ima ozbiljne posljedice od vakcinacije


    ne posledice već nuspojave. teška ukočenost ruke nakon injekcije, veći otok, jako povišena temperatura, glavobolja. sve nuspojave tog nivoa prolaze veoma brzo i bez posledica. kada bi u Nemačkoj 12.000 ljudi - čitav mali grad - imalo ozbiljne posledice od vakcinacije, veruj mi da bi do sada znali za to.
    sigurno, hiljade njih koji se žale samo na ovom forumu su u stvari samo dokoni teoretičari zavjere koji hoće da vakcinu predstave negativno

    https://vestibular.org/forum/dizziness/covid-19-vaccine-side-effects/

    btw Danska ne dozvoljava više vakcinaciju djece, nemaju milosti za bake&deke

    ficfiric

    Posts : 34185
    Join date : 2012-02-10

    VAKCINA - Page 19 Empty Re: VAKCINA

    Post by ficfiric Wed Aug 10, 2022 2:12 pm

    Naivni Danci, koji su naseli na pricu Bila Gejca pa su se vakcinisali preko 80%, imaju skok u broju preminulih u prosloj godini. U Danskoj je u periodu 2006-19 prosecno umiralo 53 671 ljudi a u prosloj godini je preminulo 57 152. To je skok od cak 6.485%

    Srecom, mi nismo bili naivni da primamo vakcine koje izazivaju srcane i mozdane udare ili da nosimo maske koje smanjuju dotok kiseonika u mozak, imali smo i srece sto imamo topliju klimu, itd pa je broj preminulih skocio sa prosecnih 102 521 na pisljivih 135 901 - skok od beznacajnih 32.56%


    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 81464
    Join date : 2012-06-10

    VAKCINA - Page 19 Empty Re: VAKCINA

    Post by Erős Pista Wed Aug 10, 2022 2:31 pm

    Naravno, Danska je jedna od najvakcinisanijih zemalja na svetu. U tom kontekstu treba tumačiti i ovu odluku da više nema potrebe da se najmanje ugrožene grupe vakcinišu, osim u izuzetnim slučajevima.

    MNE, dekontekstualizovano čupkaš komadiće informacija i sklapaš ih u neke potpuno proizvoljne kolaže.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    VAKCINA - Page 19 Empty Re: VAKCINA

    Post by Filipenko Wed Aug 10, 2022 2:33 pm

    Pa da, posto se vidi da vakcine stite, narocito od novih sojeva...

    Pri tome, ja zbilja ne mislim da vakcine nesto posebno skode (na milione koji uzmu X, ispostavice se da ima par koji su alergicni/umrli od X, makar X bila obicna voda) nego prosto ne funkcionisu. I onda nema nikakve poente da se prave neke obaveze i pokrecu citavi sistemi da bi se celom stanovnistvu nametnula obavezna vakcinacija uz sve sto to prati.
    паће

    Posts : 40130
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    VAKCINA - Page 19 Empty Re: VAKCINA

    Post by паће Wed Aug 10, 2022 2:38 pm

    Не мора нешто да пробира, већ је пробрано - срчка по појму vaccidents даје обиље резултата.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    ficfiric

    Posts : 34185
    Join date : 2012-02-10

    VAKCINA - Page 19 Empty Re: VAKCINA

    Post by ficfiric Wed Aug 10, 2022 2:49 pm

    Filipenko wrote:Pa da, posto se vidi da vakcine stite, narocito od novih sojeva...

    Pri tome, ja zbilja ne mislim da vakcine nesto posebno skode (na milione koji uzmu X, ispostavice se da ima par koji su alergicni/umrli od X, makar X bila obicna voda) nego prosto ne funkcionisu. I onda nema nikakve poente da se prave neke obaveze i pokrecu citavi sistemi da bi se celom stanovnistvu nametnula obavezna vakcinacija uz sve sto to prati.

    Ja bih rekao da smanjuju smrtnost a i jasno je da stite dobro bar tri-cetiri meseca. Ono sto definitivno najbolje sprecava sirenje virusa su mere ali one koje su stvarno usmerene na smanjivanje guzve - utakmice u halama, diskoteke, svadbe, itd


    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 81464
    Join date : 2012-06-10

    VAKCINA - Page 19 Empty Re: VAKCINA

    Post by Erős Pista Wed Aug 10, 2022 2:50 pm

    Filipenko wrote:Pa da, posto se vidi da vakcine stite, narocito od novih sojeva...

    Pri tome, ja zbilja ne mislim da vakcine nesto posebno skode (na milione koji uzmu X, ispostavice se da ima par koji su alergicni/umrli od X, makar X bila obicna voda) nego prosto ne funkcionisu. I onda nema nikakve poente da se prave neke obaveze i pokrecu citavi sistemi da bi se celom stanovnistvu nametnula obavezna vakcinacija uz sve sto to prati.

    Wow, Filipe. Just wow.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 18405
    Join date : 2014-12-12

    VAKCINA - Page 19 Empty Re: VAKCINA

    Post by beatakeshi Wed Aug 10, 2022 3:14 pm

    Dva posta iznad Fić objasni ali Fil smatra.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    VAKCINA - Page 19 Empty Re: VAKCINA

    Post by Filipenko Wed Aug 10, 2022 4:17 pm

    Da se razumemo, batalite antivax implikacije kada sam 1 ja u pitanju. Vrlo cu se rado vakcinisati 3. dozom cim stignu vakcine koje zapravo stite od ovih novijih sojeva, i nece trebati niko da me tera niti da me "stimulise", sam cu otici po 1 vakcinu.

    Naravno, tuzno je sto je krah teorije ucinkovitih vakcina usled 1 covid prakse dao krila sebicnim retardima koji nikad nisu hteli da nose maske ili se vakcinisu, poput raznih seljacina pred dragstorima, ogavnim vucicevim penzosima ili raznim Djokovicima. No, ultimativna odgovornost za to jeste pred onima koji su ove imuno-bustere lazno predstavljali kao vakcine.
    Anonymous
    Guest

    VAKCINA - Page 19 Empty Re: VAKCINA

    Post by Guest Wed Aug 10, 2022 4:40 pm

    Filipe ovo što sad pišeš je tzv. slavski truizam, vakcine ne rade jer je to tako.Smatranje koje se usvaja osmozom, bez razmišljanja i ikakvog empirijskog utemeljenja. Jedno pedeset puta je ovde pokazano da vakcine štite od najtežih ishoda, u ogromnom procentu, i to se uopšte, ni za jotu, nije promenilo.

    Ako izneseš ovako radikalan sud, moraš ga potkrepiti nečim. Mislim ne moraš, ništa se ne mora.
    Erős Pista

    Posts : 81464
    Join date : 2012-06-10

    VAKCINA - Page 19 Empty Re: VAKCINA

    Post by Erős Pista Wed Aug 10, 2022 4:44 pm

    Nije antivakser, ali...


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 40130
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    VAKCINA - Page 19 Empty Re: VAKCINA

    Post by паће Wed Aug 10, 2022 4:45 pm

    Поткрепљено је овде, прошле године, тврдњом да ни оне стааре вакцине нису штитиле 100% него само 99,8% или тако нешто, а онда је то некако изједначено са данашњим процентима.

    Толико се ја сећам, а ако неко уме да нађе и цитира, широко му поље.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    VAKCINA - Page 19 Empty Re: VAKCINA

    Post by Filipenko Wed Aug 10, 2022 4:58 pm

    Mrzi me da kucam nasiroko, mada bi se moglo stosta odgovoriti na te price. Pogledajte oko sebe i videcete koliko stite "vakcine". Sapienti sat.
    Erős Pista

    Posts : 81464
    Join date : 2012-06-10

    VAKCINA - Page 19 Empty Re: VAKCINA

    Post by Erős Pista Wed Aug 10, 2022 5:08 pm

    Kaze se "pametnom d".


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Јанош Винету

    Posts : 5221
    Join date : 2016-01-26

    VAKCINA - Page 19 Empty Re: VAKCINA

    Post by Јанош Винету Wed Aug 10, 2022 5:43 pm

    Фајзер бустер ради као сат за Омикрон, пробао на својој кожи. 
    Само сам се ја зевзечио и нисам узео 4 дозу. 

    Једини је проблем што даје имунитет од 3 до 4 месеца а онда исхлапи.

    Трећу дозу сам натемпирао 25. децембра прошле године. Корону сам дословно јео, ишао на нове године, журке, лизао кваке и све што треба. Око мене дословно сви су попадали као снопље, а мени ништа. Седео сам са 4 коронаша у кафићу, сутрадан сви кашљу и умиру. Наравно маске нико није носио нигде јер Србија и кафићи, Нова година, па како то мислите молим вас, итсл.

    То су потврдили сви могући и немогући медији, и то је тако како је. Ко жели да га омине овај талас, нека иде и вакцинише се 4 бустер дозом Фајзера, неће се заразити јер је количина антитела у организму висока и вирус уопште не може да прође кроз слузокожне мембране.

    Мислим да је потребно да се прави нова вакцина за ове нове сојеве, јер 3-4 месеца имунитета није довољно добро.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7168
    Join date : 2020-03-05

    VAKCINA - Page 19 Empty Re: VAKCINA

    Post by Vilmos Tehenészfiú Wed Aug 10, 2022 6:50 pm

    Јанош Винету wrote:Фајзер бустер ради као сат за Омикрон, пробао на својој кожи. 
    Само сам се ја зевзечио и нисам узео 4 дозу. 

    Једини је проблем што даје имунитет од 3 до 4 месеца а онда исхлапи.
    Moram da ovde uletim sa alertnative facts, što bi rekla Kelien Konvej.

    Primio četvrtu dozu Fajzera negde polovinom aprila, zarazio se 2 meseca + nedelju dana kasnije. Omikron je veoma zarazan; mnogo mojih poznanika je zaraženo krajem maja, ja sam kasnio otprilike tri nedelje.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    boomer crook

    Posts : 36908
    Join date : 2014-10-27

    VAKCINA - Page 19 Empty Re: VAKCINA

    Post by boomer crook Wed Aug 10, 2022 7:06 pm

    ja ne znam kada da se bustujem s obzirom da sam prelezo pre tri nedelje?


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started

    VAKCINA - Page 19 Empty Re: VAKCINA

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Mon May 06, 2024 12:45 pm