Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Ni Kosovo ni Evropa

    rumbeando

    Posts : 13738
    Join date : 2016-02-01

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 16 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by rumbeando Tue Jan 24, 2023 1:46 pm

    Premijerka, ne predsednica.

    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 16 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by Filipenko Tue Jan 24, 2023 2:20 pm

    Enlargment of EU ili Enlargment of Italy?


    Ni Kosovo ni Evropa - Page 16 Z5j7ofw2ocb61
    Bleeding Blitva

    Posts : 3744
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 16 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by Bleeding Blitva Tue Jan 24, 2023 2:58 pm

    Što, da malo obnovim znanje talijanskog? Ni Kosovo ni Evropa - Page 16 702517148 Ni Kosovo ni Evropa - Page 16 1233199462


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    Erős Pista

    Posts : 81471
    Join date : 2012-06-10

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 16 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by Erős Pista Thu Jan 26, 2023 1:21 am



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50110
    Join date : 2017-11-16

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 16 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Jan 26, 2023 1:23 am

    Nema, šampioni poboljšanja.
    rumbeando

    Posts : 13738
    Join date : 2016-02-01

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 16 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by rumbeando Wed Feb 08, 2023 7:44 pm

    Beograd je konstruktivno pristupio evropskom planu za Kosovo i Metohiju i to će na kraju uticati na brzinu kojom se Srbija približava Zapadu, rekao je američki ambasador Kristofer Hil, koji veruje da je kraj godine razuman rok da se formira Zajednica srpskih opština.
    https://n1info.rs/vesti/hil-beograd-konstruktivno-pristupio-evropskom-predlogu-za-kim/
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50110
    Join date : 2017-11-16

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 16 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Feb 08, 2023 9:35 pm

    Znaci potpisivanje sporazuma ne pre leta 24...

    Taman izbori na prolece.
    rumbeando

    Posts : 13738
    Join date : 2016-02-01

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 16 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by rumbeando Thu Feb 09, 2023 1:06 am

    Američki ambasador [Kristofer Hil] je naglasio da veruje i ne sumnja da je Srbija na mnogo načina već donela odluku. "Ali, baš kao u poslovnom svetu, još nisu svi obavešteni. Poruka je jasna. Srbija će biti deo Evrope, da pomenem još jednu dimenziju ovoga – atlantskih struktura. To se već dešava. To je samo pitanje tempa i obima", zaključio je Hil.
    https://www.rts.rs/page/stories/sr/story/9/politika/5116859/kristofer-hil-srbija-eu-zapad.html
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50110
    Join date : 2017-11-16

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 16 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Feb 09, 2023 1:15 am

    "I Amerika i Evropa"
    Erős Pista

    Posts : 81471
    Join date : 2012-06-10

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 16 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by Erős Pista Thu Feb 09, 2023 1:38 am

    A Kosovo?

    Kosovo u srcu.

    Na stranu sve, ali kako će se ispaliti svi koji su predskazivali proteste na ulicama, i kurce-palce. Bukvalno ništa od toga nema. Kontrolišeš par desničarskih organizacija, i kontrolišeš sve. Pazi ovo, sve žbir do žbira.

    http://www.nspm.rs/hronika/danas-ko-stoji-iza-najavljenog-protesta-na-koji-se-gradjani-pozivaju-preko-grafita-u-knez-mihailovoj.html

    Naravno, ne isključujem da će Vučić da plati kasnije na nekoj izbornoj ćupriji, i tome se nadam, ali gledajući razvoj situacije, sve više sumnjam da će se to desiti.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50110
    Join date : 2017-11-16

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 16 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Feb 09, 2023 1:46 am

    Erős Pista wrote:A Kosovo?

    Kosovo u srcu.

    Na stranu sve, ali kako će se ispaliti svi koji su predskazivali proteste na ulicama, i kurce-palce. Bukvalno ništa od toga nema. Kontrolišeš par desničarskih organizacija, i kontrolišeš sve. Pazi ovo, sve žbir do žbira.

    http://www.nspm.rs/hronika/danas-ko-stoji-iza-najavljenog-protesta-na-koji-se-gradjani-pozivaju-preko-grafita-u-knez-mihailovoj.html

    Naravno, ne isključujem da će Vučić da plati kasnije na nekoj izbornoj ćupriji, i tome se nadam, ali gledajući razvoj situacije, sve više sumnjam da će se to desiti.

    Pa pazi, ako opozicija nastavi da kosovari, onda nece. Mislim, profitirace nesto Cute i Ne davime od cerupanja glasova SSP-a i slicno, ali to je to.
    Erős Pista

    Posts : 81471
    Join date : 2012-06-10

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 16 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by Erős Pista Thu Feb 09, 2023 1:48 am

    Ma ja mislim pre svega na mogućnost da mu desnica otme neke glasove. SLutim da se to neće desiti, ili i ako se desi, da će to biti desnica koju on drži na kratkom lancu i da će mu se ti mandati de facto brzo vratiti.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50110
    Join date : 2017-11-16

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 16 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Feb 09, 2023 1:52 am

    Ma ne, ja nikad nisam verovao u to. Prvo, drzi ih na lancu, drugo, i da ih ne drzi moze da im radi sta hoce ako pomisli da mu je frka. Ko ce sta da mu kaze?
    Erős Pista

    Posts : 81471
    Join date : 2012-06-10

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 16 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by Erős Pista Thu Feb 09, 2023 1:59 am

    Ma da, ali uopšte pretpostavka da postoji neko tvrdo jezgro otpora predaji Kosova, koje će, bez obzira ne sve ostalo, da se mobiliše protiv takvog čina kad kucne časak, pretvara se u prah pred našim očima (ako se to nije desilo već sa Briselskim sporazumom).

    Ono, svi, svi, svi, od naci elite i akademije, preko crkve, stranaka i pokreta, pa sve do navijača sa tribina, apsolutno svi su se uglavili u vučićizam i lapaju ono što im ovaj sipa u činiju. Eno ga Porfi u Amerikama, Antonić se razmaštava o Rusiji, navijači su valjda zauzeti izgradnjom Bgda. I tako...


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50110
    Join date : 2017-11-16

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 16 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Feb 09, 2023 2:03 am

    Pa to je osnovni razlog zašto su ovi iz vana digli ruke od Tadića i sličnih: em prave probleme, em vrv ni ne mogu da proguraju ako se nešto dogovori.
    Erős Pista

    Posts : 81471
    Join date : 2012-06-10

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 16 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by Erős Pista Thu Feb 09, 2023 2:13 am

    Pa da, ali glavna fora je što nije morao mnogo ni da se pomuči da ih nešto disciplinuje, bukvalno su svi samo hteli svoj deo kolača. "Ne damo Kosovo" je sve vreme značilo samo "hoću svoj deo".


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50110
    Join date : 2017-11-16

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 16 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Feb 09, 2023 2:15 am

    Zemlja je zarobljena iznutra. Jos od 90tih. I to, ako nisu potpuni idioti, su znali i Djindjic i Tadic i svi oni, DSS ni da ne racunam. I onda - sta? Njihova logika je negde bila, a idalje je uglavnom, paralelna sa prvosrbijanskom: prvo da vidimo granice, znaci "oslobadjanje", uslovno receno, zemlje spolja, a simultano iznutra (od org. kriminala, sprege sa ovim, onim) kao da je to maciji kasalj,kao da samo to(ovo drugo) ne oduzima maksimalno snage, vremena i pameti. Rusija ima taj mit koji ih basnoslovno kosta, kako ce oni da sustignu ceo zapad i budu im takmaci. Mi imamo mit kako cemo  jednom, konacno da definisemo granice, a onda ce sve lako. Ne ide to tako. Prvo sredis zemlju da lici na nesto.
    ficfiric

    Posts : 34204
    Join date : 2012-02-10

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 16 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by ficfiric Thu Feb 09, 2023 7:44 am

    Erős Pista wrote:Ma ja mislim pre svega na mogućnost da mu desnica otme neke glasove. SLutim da se to neće desiti, ili i ako se desi, da će to biti desnica koju on drži na kratkom lancu i da će mu se ti mandati de facto brzo vratiti.

    Glasovi se prelivaju unutar SRN glasackog tela i unutar dosovskog - tesko ide prelivanje iz jednog bloka u drugi.

    Vucicevi glasaci (oni koji nisu na spiskovima a nema puno takvih) mogu da odu Dacicu i u apstinenciju. I sada Vuciceva vecina zavisi od Dacica, to moze samo da se pojaca ubuduce a Vucic ne bi da mu daje veci plen.


    _____


    Uprava napolje!

    ficfiric

    Posts : 34204
    Join date : 2012-02-10

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 16 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by ficfiric Thu Feb 09, 2023 7:57 am

    Erős Pista wrote:Eno ga Porfi u Amerikama, Antonić se razmaštava o Rusiji, navijači su valjda zauzeti izgradnjom Bgda. I tako...

    Nije bas da svi cute, ima ona peticija Ni Kosovo ni Evropa - Page 16 1844795956

    Ma, nikoga ne interesuje Kosovo. Dobro dodje kad treba okrpiti nekoga da je izdajnk ali cimati se i izlaziti na ulicu - jbg, nije bas toliko stalo ljudima do toga


    _____


    Uprava napolje!

    avatar

    Posts : 7499
    Join date : 2017-03-14

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 16 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by MNE Thu Feb 09, 2023 9:14 am

    Erős Pista wrote:Ma ja mislim pre svega na mogućnost da mu desnica otme neke glasove. SLutim da se to neće desiti, ili i ako se desi, da će to biti desnica koju on drži na kratkom lancu i da će mu se ti mandati de facto brzo vratiti.
    ma nema on problem unutra sa tim, odavno bi se to završilo da nema "spoljnih faktora"
    Erős Pista

    Posts : 81471
    Join date : 2012-06-10

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 16 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by Erős Pista Thu Feb 09, 2023 7:31 pm

    http://www.nspm.rs/hronika/vladimir-bilcik-velika-sargarepa-za-srbiju-postoji-%E2%80%93-clanstvo-u-eu-i-spremni-smo-da-u-tom-pomognemo.-zelenski-je-odrzao-potresan-govor-u-plenarnoj-skupstini-eu-a-to-je-i-vazna-poruka-srbiji-%E2%80%93-zelimo-da-izaberete-pravu-stranu-i-budete-sa-nama.html


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 18416
    Join date : 2014-12-12

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 16 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by beatakeshi Thu Feb 09, 2023 7:34 pm

    Bole ih uši što je Serbija kriminalizovana autokratija, doduše nije da i oni nisu bili babica tom prigodom.
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7171
    Join date : 2020-03-05

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 16 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by Vilmos Tehenészfiú Thu Feb 09, 2023 7:38 pm

    Ma najbolje da će preko reda da prime Madjarsku v0.1.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50110
    Join date : 2017-11-16

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 16 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Feb 09, 2023 8:02 pm

    Za nas je pitanje sada ne preko reda nego po redu
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50110
    Join date : 2017-11-16

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 16 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Feb 09, 2023 8:04 pm

    Mislim, ja da sam oni ja bih primo Srbiju iz istog, tj slicnog razloga iz kog su primili i Bugarsku, ali "preko reda" nema teorije da ce to uraditi.

    Ni Kosovo ni Evropa - Page 16 Empty Re: Ni Kosovo ni Evropa

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Wed May 08, 2024 1:43 pm