Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Naprednjakluk

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50271
    Join date : 2017-11-16

    Naprednjakluk - Page 32 Empty Re: Naprednjakluk

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Sep 15, 2022 11:44 am

    Gutenbeg!
    avatar

    Posts : 18451
    Join date : 2014-12-12

    Naprednjakluk - Page 32 Empty Re: Naprednjakluk

    Post by beatakeshi Thu Sep 15, 2022 2:05 pm

    Naprednjakluk - Page 32 3579118792
    ficfiric

    Posts : 34320
    Join date : 2012-02-10

    Naprednjakluk - Page 32 Empty Re: Naprednjakluk

    Post by ficfiric Mon Sep 19, 2022 2:44 pm

    Nenad Čanak se povlači sa čela LSV: Nekada je moralo da se desi

    Predsednik i osnivač Lige socijaldemokrata Vojvodine (LSV) Nenad Čanak rekao je da se nakon 32 godine povlači sa mesta prvog čoveka stranke.

    Čanak za Danas kaže da će kongres LSV na kome će se birati novi predsednik stranke biti zakazan za polovinu novembra, te da se na on neće kandidovati, ali da stranka ima bar petoro ljudi koji bi tu funkciju mogli dobro da obavljaju.

    On je predsednik stranke od njenog osnivanja 1990. godine.

    „Nekada je moralo da se desi. Ne postoji nijedan poseban razlog. Osim ako ne uzmemo kao suštinu da se odnosi planetarno menjaju i samim ti se i LSV mora menjati u smislu ne odustajanja svog vrednosnog sistema i programa, nego odustajanja od svega onoga što je opterećuje. Lično mislim da posle 32 godine bivanja na čelu stranke, tokom kojih sam bio napada od skoro svake vlasti i opozicije, došao u situaciju da sam LSV-u i samoj ideji za koju se zalažemo od osnivanja postao opterećenje“, navodi predsednik LSV i dodaje da bi njegovo ostajanje na čelu stranke bilo neodgovorno i kontraproduktivno, jer na trenutnoj funkciji nije koristan.

    „Suviše se toga promenilo da bi tome mogli da pariramo. U mom konkretnom slučaju to ne znači da se povlačim iz politike. Ne pada mi na pamet. Verovatno ću obavljati drugu funkciju, ali prvi čovek stranke treba da bude neko primereniji ovom vremenu. Nadam se da će to doprineti razvoju svih onih mogućnosti koje stranka ima, a koje sam ja zbog lične netrpeljivosti prema meni koja traje više od 30 godina verovatno sprečavao da se razvio“, naveo je.


    _____


    Uprava napolje!

    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7176
    Join date : 2020-03-05

    Naprednjakluk - Page 32 Empty Re: Naprednjakluk

    Post by Vilmos Tehenészfiú Mon Sep 19, 2022 3:53 pm

    Ne postoji poseban razlog. Tako mi došlo.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    ficfiric

    Posts : 34320
    Join date : 2012-02-10

    Naprednjakluk - Page 32 Empty Re: Naprednjakluk

    Post by ficfiric Sun Oct 02, 2022 5:49 pm

    „Zbog ministra Selakovića sam izložen najvećoj opasnosti“: Proteranom ambasadoru Srbije u Crnoj Gori oduzeto službeno vozilo (VIDEO)

    Vladimir Božović, proterani ambasador Srbije u Crnoj Gori, rekao je da je ministar spoljnih poslova Nikola Selaković naredio da mu se oduzme službeno vozilo koje ima diplomatske tablice, zbog čega može da bude “izložen najvećem mogućem progonu i opasnosti”. Naprednjakluk - Page 32 4135669698

    On je u videu, koji se deli po društvenim mrežama, Selakovića nazvao “lažnim patriotom” i “lažnim rodoljubom”, koji je tu “samo kad treba da se dobije ministarska funkcija”.

    Pre skoro dve godine Vladimir Božović u Crnoj Gori proglašen je personom non grata, a uprkos tome sve vreme je primao ambasadorsku platu od oko 4.400 evra. Iako su ga crnogorske vlasti proterale, on je povremeno odlazio u susednu zemlju, a u javnosti govorio da je i dalje ambasador Srbije u Crnoj Gori, ali da funkciju obavlja iz Beograda, piše Nova.rs.

    Nakon novog gafa, njemu je pre dva dana i formalno zabranjen ulazak u Crnu Goru, u trenutku kada je bio u toj zemlji.

    On je snimio video u centru Podgorice, u kome je zbog odluke o zabrani ulaska napao i ministra spoljnih poslova Nikolu Selakovića.

    Božović je rekao da ga je posebno zabolelo što je Selaković, odmah po traženju Mila Đukanovića da bude proteran i uhapšen, naredio da mu se oduzme službeno vozillo koje ima diplomatske tablice.



    “I time i preostali jedni znak i zaštitu mene, mog dostojanstva kao ambasadora Srbije, zaštite moje porodice koja je tada bila sa mnom, sina, supruge i mojih roditelja… On je naredio da mi se oduzme službeno vozilo i da budem tako izložen najvećem mogućem progonu i opasnosti”, rekao je Božović.

    On je naveo da je to prihvatio i da se po Crnoj Gori kreće peške i njegovim ličnim vozilom.

    “Neka to bude na obraz i na čast ministru Selakoviću, o čemu ću ja govoriti na Glavnom odboru i upoznati presednika Srbije i upoznati srpsku javnost o tim i takvim postupcima lažnih patriota, lažnih rodoljuba koji su samo tu kada treba da se dobije položaj, ministarska funkcija, a kada treba braniti srpstvo i srpske nacionalne i državne interese onda se tu skrivamo iza predsednika, ambasadora, iza drugih ljudi”, naveo je vidno ljut Božović.

    Video u kom je napao resornog ministra više ne može da se nađe na njegovim nalozima na društvenim mrežama, a u vreme dok je na granici čekao rešenje o zabrani ulaska u Crnu Goru, snimio je još jedan klip. On je rekao da je skandal da mu se zabranjuje ulaz u zemlju u kojoj je rođen i da se nikad nije mešao u unutrašnje stvari Crne Gore, niti da je ikada dobio nalog od predsednika Srbije da učini bilo šta protiv Crne Gore, njenih organa vlasti ili njenih interesa.

    26:12



    _____


    Uprava napolje!

    rumbeando

    Posts : 13817
    Join date : 2016-02-01

    Naprednjakluk - Page 32 Empty Re: Naprednjakluk

    Post by rumbeando Sun Oct 09, 2022 2:58 pm



    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Naprednjakluk - Page 32 Empty Re: Naprednjakluk

    Post by Notxor Sun Oct 09, 2022 3:04 pm

    Konačno je na pravom mestu

    Naprednjakluk - Page 32 PGF3f7Y


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    ficfiric

    Posts : 34320
    Join date : 2012-02-10

    Naprednjakluk - Page 32 Empty Re: Naprednjakluk

    Post by ficfiric Sat Oct 15, 2022 11:10 am

    пункреас@punkreaspunkr

    дијалог у паклу кад наручиш са снс академије уа младе лидере

    Naprednjakluk - Page 32 FfDwpt4WYAcnXhV?format=jpg&name=large


    _____


    Uprava napolje!

    ficfiric

    Posts : 34320
    Join date : 2012-02-10

    Naprednjakluk - Page 32 Empty Re: Naprednjakluk

    Post by ficfiric Mon Oct 17, 2022 8:41 pm

    :heart:
    Naprednjakluk - Page 32 FfSlm2cWAAA7_UP?format=jpg&name=900x900


    _____


    Uprava napolje!

    ficfiric

    Posts : 34320
    Join date : 2012-02-10

    Naprednjakluk - Page 32 Empty Re: Naprednjakluk

    Post by ficfiric Sat Oct 29, 2022 11:31 am

    I Bugarin zavrsio medju vrtacima kolaca

    Naprednjakluk - Page 32 FgKL8-IXkAgu_CB?format=jpg&name=large


    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 81538
    Join date : 2012-06-10

    Naprednjakluk - Page 32 Empty Re: Naprednjakluk

    Post by Erős Pista Sat Oct 29, 2022 11:39 am

    Vazno da im je svima iza ledja.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ficfiric

    Posts : 34320
    Join date : 2012-02-10

    Naprednjakluk - Page 32 Empty Re: Naprednjakluk

    Post by ficfiric Sat Oct 29, 2022 11:44 am

    Naprednjakluk - Page 32 1233199462


    _____


    Uprava napolje!

    паће

    Posts : 40225
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Naprednjakluk - Page 32 Empty Re: Naprednjakluk

    Post by паће Sat Oct 29, 2022 11:45 am

    Erős Pista wrote:Vazno da im je svima iza ledja.

    „само ове године много више серете“


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    ficfiric

    Posts : 34320
    Join date : 2012-02-10

    Naprednjakluk - Page 32 Empty Re: Naprednjakluk

    Post by ficfiric Sun Oct 30, 2022 6:58 pm

    Naprednjakluk - Page 32 FgVVbCYWIAAFgOS?format=jpg&name=large


    _____


    Uprava napolje!

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50271
    Join date : 2017-11-16

    Naprednjakluk - Page 32 Empty Re: Naprednjakluk

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Oct 30, 2022 8:38 pm

    Ovo neke kodirane poruke?
    Anonymous
    Guest

    Naprednjakluk - Page 32 Empty Re: Naprednjakluk

    Post by Guest Sun Oct 30, 2022 9:03 pm

    Naprednjakluk - Page 32 B26f5839-f4eb-40df-8e1b-0beea659c1a7_text
    avatar

    Posts : 18451
    Join date : 2014-12-12

    Naprednjakluk - Page 32 Empty Re: Naprednjakluk

    Post by beatakeshi Sun Oct 30, 2022 9:12 pm

    Da, njemu fali ljudskosti.
    Erős Pista

    Posts : 81538
    Join date : 2012-06-10

    Naprednjakluk - Page 32 Empty Re: Naprednjakluk

    Post by Erős Pista Sun Oct 30, 2022 9:22 pm

    Et CB

    Naprednjakluk - Page 32 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 40225
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Naprednjakluk - Page 32 Empty Re: Naprednjakluk

    Post by паће Mon Oct 31, 2022 11:07 am

    Cousin Billy wrote:Naprednjakluk - Page 32 B26f5839-f4eb-40df-8e1b-0beea659c1a7_text

    Ето прошли смо и то и још немамо ту машину што уклања неоштре пикселе.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Naprednjakluk - Page 32 Empty Re: Naprednjakluk

    Post by Notxor Mon Oct 31, 2022 11:38 am

    Kako nema? Postoje neki AI filteri za Photoshop koji bi trebalo baš to da rade.

    voila!



    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    паће

    Posts : 40225
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Naprednjakluk - Page 32 Empty Re: Naprednjakluk

    Post by паће Mon Oct 31, 2022 11:55 am

    Ама нађи ми, било где, 1 неоштар пиксел...


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Naprednjakluk - Page 32 Empty Re: Naprednjakluk

    Post by Notxor Mon Oct 31, 2022 12:03 pm

    Piksel po definiciji ne može da bude neoštar, ali se povećavanjem rezolucije dobija neoštra slika koja se može izoštriti upotrebom ai filtera što je nekad bilo nemoguće, odnosno, ako baš hoćeš moglo je i tada upotrebom standardnih filtera i vektorskih maski.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    паће

    Posts : 40225
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Naprednjakluk - Page 32 Empty Re: Naprednjakluk

    Post by паће Mon Oct 31, 2022 12:22 pm

    Notxor wrote:Piksel po definiciji ne može da bude neoštar, ali se povećavanjem rezolucije dobija neoštra slika koja se može izoštriti upotrebom ai filtera što je nekad bilo nemoguće, odnosno, ako baš hoćeš moglo je i tada upotrebom standardnih filtera i vektorskih maski.

    То сам хтео да кажем... Ал' то је нагађање на основу тога што отприлике знамо шта би на фотци могло бити, онако статистички. Уме то и да промаши, мада сам у ствари доста задовољан оним што углавном постиже.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Anonymous
    Guest

    Naprednjakluk - Page 32 Empty Re: Naprednjakluk

    Post by Guest Mon Oct 31, 2022 12:26 pm

    Za to koristim Gigapixel AI koji je odličan da se fotka od recimo 800x600, sa 92dpi, dovede do stanja koje je prihvatljivo za štampu. Dobro ekstrapolira jednostavne geometrijske oblike, ali se malo (ili malo više, zavisi) muči sa povećavanjem slova, ume da zabrlja.

    Kako god, to je poprilična revolucija i dosta koristim taj alat. Naravno - ne može da poveća ono čega nema na slici, ali jako dobro izmišlja nepostojeće piksele.
    Anonymous
    Guest

    Naprednjakluk - Page 32 Empty Re: Naprednjakluk

    Post by Guest Mon Oct 31, 2022 12:30 pm

    Inače, fotka koju je Dekard uvećavao danas bi bila napravljena u veličini od oko 9000x6000 piksela, uz veoma dobar objektiv koji ima dovoljnu moć razlučivanja da se vide detalji u zenici. (Apstrahovao sam detalj da na slici nema piksela, već analognog zrna). Mada, u toj sekvenci vidi se i paralaksa, što znatno komplikuje stvari.

    Naprednjakluk - Page 32 Empty Re: Naprednjakluk

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Mon May 20, 2024 3:53 pm