Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Virus

    rumbeando

    Posts : 13817
    Join date : 2016-02-01

    Virus - Page 20 Empty Re: Virus

    Post by rumbeando Tue Oct 05, 2021 5:54 pm

    Lepo im je rekao, i jednima i drugima.

    Ovde me guše neki Vesići, Mali, Brnabićke.
     

    S tim da se u Srbiji spomenuti praktično ništa ne pitaju u vezi s epidemiološkim merama, već se, kao i za skoro sve drugo iole bitno, pita samo jedna osoba, ona koju Žujović nije spomenuo.

    rumbeando

    Posts : 13817
    Join date : 2016-02-01

    Virus - Page 20 Empty Re: Virus

    Post by rumbeando Tue Oct 05, 2021 7:06 pm

    Erős Pista

    Posts : 81530
    Join date : 2012-06-10

    Virus - Page 20 Empty Re: Virus

    Post by Erős Pista Tue Oct 05, 2021 9:49 pm

    https://rs.n1info.com/vesti/kon-ne-razumem-argumente-za-odbijanje-predloga-restriktivnih-mera/


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50243
    Join date : 2017-11-16

    Virus - Page 20 Empty Re: Virus

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Oct 05, 2021 9:53 pm

    Argument je - ne isplati nam se da se cimamo. 

    Cela prica da sad posto postoje vakcine vise nema potrebe ni za kakvim merama je sumanuta. To je ok kad imas do hiljadu dnevno ili tako nesto. U ovakvim uslovima to je ekvivalent da je izbio rat, a ti kazes - sta ce nam ratno stanje kad imamo vojsku.
    Janko Suvar

    Posts : 7710
    Join date : 2019-06-06

    Virus - Page 20 Empty Re: Virus

    Post by Janko Suvar Tue Oct 05, 2021 10:10 pm

    Mnogo frustira sve ovo, imas doslovce masovne ubice na vlasti, i ne moze kriticka javnost to da iskoristi. Bukvalno, ne mogu da razumem s kakvim ovo ljudima radimo
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50243
    Join date : 2017-11-16

    Virus - Page 20 Empty Re: Virus

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Oct 05, 2021 10:20 pm

    Pri tom, masi ljudi je isteklo 6 meseci od vakcinacije i ogromna vecina tih ljudi nije dobila buster. Gde je kampanja, bilo sta za taj buster? Mozda su oni i dalje prilicno zasticeniji od smrti od nevakcinisanih, ali nisu od zarazavanja kije ko zna kakve posledice ce dugorocno imati po zdravlje. I ne samo starijih.
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Virus - Page 20 Empty Re: Virus

    Post by Sotir Tue Oct 05, 2021 10:55 pm

    Зар је тешко разумети како је функционисала власт од прошлог лета, по четврти пут се изненађујете како се не предузима ништа док број расте.
    А у овом случају, кад може да се вакцинише свако ко хоће исти дан, тек сад нема шансе да буду рестриктивнији.

    И на крају, иако је ситуација лоша, није лоша као у претходна два таласа. Истим критеријумом, да се пушта број оболелих док се не распадне систем, су у овом таласу, са више оболелих са блажим обликом, су могли да гурају и преко 10к дневно заражених.
    А пошто је крива почела да пада доста испод тог броја, тек сад нема шансе да уводе неке мере.
    Erős Pista

    Posts : 81530
    Join date : 2012-06-10

    Virus - Page 20 Empty Re: Virus

    Post by Erős Pista Tue Oct 05, 2021 11:06 pm

    Pa ne znam sta nam objasnjavas, naravno da znamo s kim imamo posla, ali nije tacno da je do sada bilo ovako. I na nizim brojkama se uvodio kakav-takav lokdaun, ogranicavao rad kafica, a skole slale onlajn. Ovo sad je bez presedana. Ranije su taktizirali i balansirali razlicite zahteve, a sada otvoreno kazu lekarima, ali i gradjanima - ko vas jebe, necemo uraditi bas nista.


    Last edited by Erős Pista on Tue Oct 05, 2021 11:25 pm; edited 2 times in total


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81530
    Join date : 2012-06-10

    Virus - Page 20 Empty Re: Virus

    Post by Erős Pista Tue Oct 05, 2021 11:08 pm

    Pritom je vakcinacija prakticno u potpunosti stala, tako da prica koja je zimus i proletos imala smisla - bice bolje kad se svi vakcinisu - vise nema, jer je jasno da se broj vaksinisanih nece znacajno menjati.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    rumbeando

    Posts : 13817
    Join date : 2016-02-01

    Virus - Page 20 Empty Re: Virus

    Post by rumbeando Tue Oct 05, 2021 11:18 pm

    Napunjenost bolnica zavisi i od toga kojom brzinom će kriva početi da pada (ako je stvarno uopšte počela) i hoće li uopšte pasti na neke razumne nivoe.

    Ako se kao Englezi (koji se u sličnoj meri pretvaraju da virus ne postoji) još nekoliko meseci zadržimo iznad polovine pika, neće biti nimalo slatko.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50243
    Join date : 2017-11-16

    Virus - Page 20 Empty Re: Virus

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Oct 05, 2021 11:22 pm

    Pa to. S jedne strane mere su smesne, s druge strane kampanja za vakcinaciju je tipa "da se čuju obe strane". Bukvalno vode hiljade ljudi u smrt. Samo se ne zna koga tačno, ali to je to.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50243
    Join date : 2017-11-16

    Virus - Page 20 Empty Re: Virus

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Oct 05, 2021 11:24 pm

    Englezi su sve starije vakcinisali Fajzerom i Modernom. To nije isto sto mi imamo ovde. To plus na sve ovo.
    avatar

    Posts : 18447
    Join date : 2014-12-12

    Virus - Page 20 Empty Re: Virus

    Post by beatakeshi Tue Oct 05, 2021 11:48 pm

    68 sahrana danas u Bgd.
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 20 Empty Re: Virus

    Post by Guest Wed Oct 06, 2021 12:35 am

    Mór Thököly wrote:Pri tom, masi ljudi je isteklo 6 meseci od vakcinacije i ogromna vecina tih ljudi nije dobila buster. Gde je kampanja, bilo sta za taj buster? Mozda su oni i dalje prilicno zasticeniji od smrti od nevakcinisanih, ali nisu od zarazavanja kije ko zna kakve posledice ce dugorocno imati po zdravlje. I ne samo starijih.

    Otišao sam i vakcinisao se treći put, koštalo me je oko sat vremena, uključujući i vreme potrebno da odem i da se vratim.

    Imamo vakcine, to je rešenje, narod neće, jebi ga. Drugara je zarazila ćerka, osnovna škola, supruga nije dobila kovid, vakcinisala se treći put pre 3 nedelje.

    Vlast jedino može da nabavi vakcine i/ili lekove za kovid. Sve ostalo je obesmišljeno. Ljudi ignorišu bolest i to je činjenica. Lik koji je bio na svadbi sa 300+ drugih ljudi se žali kako je mladoženja znao da ima kovid, ali je ipak došao.

    Ja sam za apsolutno ukidanje svih mera. Ko hoće da se čuva, može, ko neće, ne mora.

    Kolateralno će da stradaju ranjivi, ali to ide na dušu ljudima oko njih, bar koliko i vlastima.
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 20 Empty Re: Virus

    Post by Guest Wed Oct 06, 2021 12:36 am

    btw zarazio se na dan kada je primio treću vakcinu, dva dana temperatura i izgleda da je to sve.
    Erős Pista

    Posts : 81530
    Join date : 2012-06-10

    Virus - Page 20 Empty Re: Virus

    Post by Erős Pista Wed Oct 06, 2021 12:48 am

    Ma ljudi su zblanuti, ne moze od njih da se trazi odgovornost kad ne znaju nista i ne razumeju nista, a oni koji su duzni da im razjasne ih samo dodatno zbunjuju. Pravih antivaksera je relativno malo i zelim.im sve najgore, narocito onim najvidjenijim, ali vecina nevakcinisanih su prosto sludjeni ljudi koji ne znaju gde da se okrenu. Uradili bi sta treba  ali zaista ne znaju sta je to. Srecem danas komsinicu na stepenistu, 70+, muz umro pre par godina, sin alkos, stalno u nekim problemima. Pricamo o koroni  pitam je dal se vakcinisala, kaze nije, plasi se, imala je neku alergijsku reakciju na vakcinu kad je imala sarlah pre 40 godina i sad ne sme. Zbunjena zena kojoj niko nije objasnio da nema cega da se plasi. Ovo sto vlast radi je zlocin.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 20 Empty Re: Virus

    Post by Guest Wed Oct 06, 2021 12:56 am

    Ne aboliram vlast, najodgovorniji su.

    Broj ljudi koji mi se smeje ili me žali što sam se vakcinisao treći put je preveliki. Kada sam rekao komšiiji da su mi ćerke vakcinisane, zgrozio se.

    Razumem da su ljudi zbunjeni i neobrazovani, vlast je morala da zabrani nestoroviće raznih vrsta odavno, ali jebi ga, tvoja je glava, nećeš je sačuvati ako je guraš u pesak. Doduše, možda bi to sprečilo prenos virusa. Ko neće vakcinu, steći će imunitet prirodno, sa svim što to nosi.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50243
    Join date : 2017-11-16

    Virus - Page 20 Empty Re: Virus

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Oct 06, 2021 1:19 am

    Znam Talasone, ali onda nam drzava ne treba. Mozda se i slazes sa tim, ali to je jedini logican zakljucak. Jer ne treba mi drzava da mi kaze kad cu da predjem ulicu, nego za ovo.
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 20 Empty Re: Virus

    Post by Guest Wed Oct 06, 2021 1:28 am

    Ti onda očekuješ državu koja nije naša.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50243
    Join date : 2017-11-16

    Virus - Page 20 Empty Re: Virus

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Oct 06, 2021 1:58 am

    Ova država svakako nije "naša", u smislu moja ili tvoja. Ili Erosova ili većine/svih odavde.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50243
    Join date : 2017-11-16

    Virus - Page 20 Empty Re: Virus

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Oct 06, 2021 2:00 am

    Mislim, ne može ovde, još od 90tih, da se priča o, ne znam, ulasku u EU, Kosovu, Rusiji, Kini, Natou i sta ja znam - mi ovde imamo pretpoliticko pitanje. To je cinjenica koju i sam cesto zaboravim.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50243
    Join date : 2017-11-16

    Virus - Page 20 Empty Re: Virus

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Oct 06, 2021 2:03 am

    Država je ovde abdicirala od svojih obaveza, i to ne bilo koje obaveze, nego prve obaveze: zaštita života stanivništva.
    Janko Suvar

    Posts : 7710
    Join date : 2019-06-06

    Virus - Page 20 Empty Re: Virus

    Post by Janko Suvar Wed Oct 06, 2021 4:14 am

    Ako je naprednjacka administracija sebe poistovetila sa drzavom, nema potrebe da i mi to radimo
    avatar

    Posts : 7513
    Join date : 2017-03-14

    Virus - Page 20 Empty Re: Virus

    Post by MNE Wed Oct 06, 2021 7:44 am

    Talason wrote:Ko neće vakcinu, steći će imunitet prirodno, sa svim što to nosi.
    i vakcinisani i nevakcinisani će steći imunitet prirodno, samo što će vakcinisani imati jedno 10 puta veću šansu da to i dožive

    ko želi prirodno da se prokuži ili ne vjeruje u virus omogućiti mu besplatnu turu po nekoj covid bolnici bez maske, pa ili će steći imunitet ili će Darvin odraditi svoje, mislim base jumping ima daleko veću smrtnost pogotovo za mlađe koji se bave tim pa ljudi to i dalje rade jbg ne mož im zabranit
    rumbeando

    Posts : 13817
    Join date : 2016-02-01

    Virus - Page 20 Empty Re: Virus

    Post by rumbeando Wed Oct 06, 2021 7:53 am

    Mainland [China] heading toward 80pc jab rate and fully open borders

    The mainland can completely open its borders when the vaccination rate reaches at least 80 percent by the end of the year, says China's top respiratory expert Zhong Nanshan.

    When the rate exceeds 80 percent, Zhong said, it will effectively prevent Covid [from spreading], and especially prevent severe illness, and most infected patients would have no symptoms or just suffer mild symptoms.

    In an interview with mainland media, Zhong said China could only fully reopen its borders after "80 percent or 85 percent" of its 1.4 billion population have been vaccinated.

    He said he expects the rate to reach 80 percent by year-end.

    "After the massive vaccination, it will become a new normal that most people infected with the virus can recover from the illness, instead of the current situation where two out of 100 patients will die," Zhong said.

    "When the vaccination rate goes up, the mortality rate will decrease and China can open its borders completely then."

    Zhong said Covid is a world disease that requires China and the world to overcome together.

    "Adopting the strictest anti-epidemic measures in the long run will not work and it will cause a huge burden on China," he said.

    As of September 18, more than 1.1 billion mainlanders have received at least one vaccine dose, mainland authorities said, taking the rate to 78 percent.

    Zhong said China has been using strong measures to prevent the virus from spreading since the outbreak started in Wuhan in December 2019.

    China has only recorded 20,000 to 30,000 cases in the past 21 months - far less than other countries, some of which have seen 100,000 or even 200,000 new cases in one day, he said.

    "China has been on the right path in combating the pandemic in the past two years," Zhong said.

    "We are still discussing what we should do as the coronavirus continues to mutate, but the overall principle is focusing on virus prevention. This is unchanged," he added.

    Zhong said specific technologies used to fight the virus will keep changing as there because of the mutations.

    He said some countries, especially the United States, have politicized the tracing of the origins of the virus, even if the World Health Organization had already conducted investigations in China.

    "[These countries] claim the virus was leaked [from laboratories] or manufactured by some countries," he said.

    Zhong said China is determined to find the origin of the virus, but it cannot cooperate with countries that politicize the issue.
    https://www.thestandard.com.hk/section-news/section/11/234727/Mainland-heading-toward-80pc-jab-rate-and-fully-open-borders

    Virus - Page 20 Empty Re: Virus

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -
      » Virus
      » Virus
      » Virus
      » Virus
      » Virus

      Current date/time is Sun May 19, 2024 6:19 am