Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Crna Gora

    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Crna Gora - Page 25 Empty Re: Crna Gora

    Post by Notxor Wed Feb 09, 2022 10:14 am

    To bi trebalo da reguliše zakon koji ne postoji.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    boomer crook

    Posts : 36874
    Join date : 2014-10-27

    Crna Gora - Page 25 Empty Re: Crna Gora

    Post by boomer crook Wed Feb 09, 2022 10:18 am

    ne nuzno. kada zakon ne postoji ne znaci da ne postoji jasna pravna analogija. iz celine ustava proizilazi jasno sta je u pitanju.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Crna Gora - Page 25 Empty Re: Crna Gora

    Post by Notxor Wed Feb 09, 2022 10:34 am

    U pravu si. Prevideo sam član 110: Vlada kojoj je prestao mandat nastavlja rad do izbora Vlade u novom sastavu.

    To može da znači da vlada može da se izabere i bez predsednika koji predlaže mandatara - skupština izabere novu vladu i to je to.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    boomer crook

    Posts : 36874
    Join date : 2014-10-27

    Crna Gora - Page 25 Empty Re: Crna Gora

    Post by boomer crook Wed Feb 09, 2022 10:38 am

    pa ne bi bilo logicno. mislim na stranu sve drugo vezano za sadasnji clusterfuck u CG. samo bih dodao ovo: nivo politicke kulture parlamentarizma u cg prevazilazi trenutnu situaciju u srbiji par svetlosnih godina. razliciti politicki akteri vuku na svoje strane, prave dogovore i kompromise i ja ne mislim da je to nuzno lose. svi koji misle kako ce se milo jednostavno vratiti na vlast na sledecim izborima grese.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Crna Gora - Page 25 Empty Re: Crna Gora

    Post by Notxor Wed Feb 09, 2022 10:48 am

    Naravno.
    Meni smeta što se jednostavan sistem parlamentarne demokratije deformiše tako da na vlasti neće biti oni koji su dobili najviše glasova.
    Napisao sam da je poštenija vlada DPS + URA od nakaze koja se rađa pred očima.
    "Kao zmijsko jaje. Kroz tanku koru možeš da raspoznaš već savršenog gmizavca."


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Erős Pista

    Posts : 81440
    Join date : 2012-06-10

    Crna Gora - Page 25 Empty Re: Crna Gora

    Post by Erős Pista Wed Feb 09, 2022 10:49 am

    Grešna mi duša, ali ja moram da napišem nešto. CG je naprosto previše mala zemlja za ovoliku predstavničku demokratiju, sa ovoliko aktera. To je blesavo potpuno, u pitanju je zemlja sa 500 hiljada stanovnika. Ko se učlanjuje u te partije, ko u njima radi, ko vodi kampanje, ko čuva kutije, i da li na kraju ostane iko da glasa, a da već nije uključen u neku od ovih aktivnosti?

    Mislim da bi oni trebalo da imaju neki 2 party system i, kao u Švajcarskoj, ogroman broj stvari prebačen na referefendumsko odlučivanje. Ovo naprosto nikakvog smisla nema.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Crna Gora - Page 25 Empty Re: Crna Gora

    Post by Notxor Wed Feb 09, 2022 11:07 am

    U CG i jeste dvopartijski sistem - za i protiv Mila.
    Problem nastaje kad se pre izbora drži jedna strana, a posle druga.
    A za referendum si u pravu - jednom godišnje da se glasa gde će pare da idu.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    avatar

    Posts : 7490
    Join date : 2017-03-14

    Crna Gora - Page 25 Empty Re: Crna Gora

    Post by MNE Wed Feb 09, 2022 11:33 am

    Erős Pista wrote:Grešna mi duša, ali ja moram da napišem nešto. CG je naprosto previše mala zemlja za ovoliku predstavničku demokratiju, sa ovoliko aktera. To je blesavo potpuno, u pitanju je zemlja sa 500 hiljada stanovnika. Ko se učlanjuje u te partije, ko u njima radi, ko vodi kampanje, ko čuva kutije, i da li na kraju ostane iko da glasa, a da već nije uključen u neku od ovih aktivnosti?

    Mislim da bi oni trebalo da imaju neki 2 party system i, kao u Švajcarskoj, ogroman broj stvari prebačen na referefendumsko odlučivanje. Ovo naprosto nikakvog smisla nema.
    to je sistem koji je razrađivan 30 godina i ne može se preko noći promijeniti, 90% njih koji završe (društvene) fakultete ne znaju ama baš ništa da rade(niti imaju volju da nauče) i ne preostaje im ništa drugo osim da se politički aktiviraju
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50055
    Join date : 2017-11-16

    Crna Gora - Page 25 Empty Re: Crna Gora

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Feb 09, 2022 12:10 pm

    boomer crook wrote:pa ne bi bilo logicno. mislim na stranu sve drugo vezano za sadasnji clusterfuck u CG. samo bih dodao ovo: nivo politicke kulture parlamentarizma u cg prevazilazi trenutnu situaciju u srbiji par svetlosnih godina. razliciti politicki akteri vuku na svoje strane, prave dogovore i kompromise i ja ne mislim da je to nuzno lose. svi koji misle kako ce se milo jednostavno vratiti na vlast na sledecim izborima grese.
    +1
    bradilko

    Posts : 1107
    Join date : 2012-02-12

    Crna Gora - Page 25 Empty Re: Crna Gora

    Post by bradilko Wed Feb 09, 2022 7:45 pm

    sad sa protesta. bilo vise nego sto sam ocekivao.
    da vidimo sledeci kad ce biti.
    sustinski se ne razlikuje
    boomer crook

    Posts : 36874
    Join date : 2014-10-27

    Crna Gora - Page 25 Empty Re: Crna Gora

    Post by boomer crook Wed Feb 09, 2022 9:06 pm

    Notxor wrote:Naravno.
    Meni smeta što se jednostavan sistem parlamentarne demokratije deformiše tako da na vlasti neće biti oni koji su dobili najviše glasova.
    Napisao sam da je poštenija vlada DPS + URA od nakaze koja se rađa pred očima.
    "Kao zmijsko jaje. Kroz tanku koru možeš da raspoznaš već savršenog gmizavca."

    pa nije parlamentarizam tako jednostavan. i radikali su morali da razviju koalicioni potencijal kao naprednjaci da bi usli u vlast.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Crna Gora - Page 25 Empty Re: Crna Gora

    Post by Notxor Wed Feb 09, 2022 9:30 pm

    Suština je u broju, tj. procentu glasova. SNS radikali su prihvatili Dačićevu ucenu i prepustili premijersko mesto - Vučić je kao i Dritan u prvom koraku preuzeo službe bezbednosti.

    Crnogorski problem je što kombi stranka bez kadrova dobija premijersko mesto, ali ne u koaliciji sa dobitnikom izbora (DPS) što bi bilo loše ali ne i neviđeno (vidi gore), već, bar na rečima, kao politička opozicija i DPS-u i dosadašnjem partneru DF-u.

    Zemlju treba da vodi najveća stranka ili najveća koalicija. Ponavljam - biće to nakazna vlada, makar i najboljih namera.

    Uostalom, vakcinisani smo, pa živi bili pa videli.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Crna Gora - Page 25 Empty Re: Crna Gora

    Post by kondo Wed Feb 09, 2022 11:03 pm

    kišjelo grožđe.

    pušti dritona, biće to sve OK na kraju. ionako se dole niko više ne pita nizašta.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    Crna Gora - Page 25 Empty Re: Crna Gora

    Post by Janko Suvar Wed Feb 09, 2022 11:18 pm

    Istina, vec je drzava nego tamo neki Delaver, tako da je to u redu
    boomer crook

    Posts : 36874
    Join date : 2014-10-27

    Crna Gora - Page 25 Empty Re: Crna Gora

    Post by boomer crook Wed Feb 09, 2022 11:22 pm

    Notxor wrote:Suština je u broju, tj. procentu glasova. SNS radikali su prihvatili Dačićevu ucenu i prepustili premijersko mesto - Vučić je kao i Dritan u prvom koraku preuzeo službe bezbednosti.

    Crnogorski problem je što kombi stranka bez kadrova dobija premijersko mesto, ali ne u koaliciji sa dobitnikom izbora (DPS) što bi bilo loše ali ne i neviđeno (vidi gore), već, bar na rečima, kao politička opozicija i DPS-u i dosadašnjem partneru DF-u.

    Zemlju treba da vodi najveća stranka ili najveća koalicija. Ponavljam - biće to nakazna vlada, makar i najboljih namera.

    Uostalom, vakcinisani smo, pa živi bili pa videli.

    nacelno se slazem ali nije necuveno. ovo je neobican trenutak za CG posto menja vlast sustinski prvi put od podele milo/momir. dritan to koristi posto moze (ili je mogao) sa oba bloka.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Crna Gora - Page 25 Empty Re: Crna Gora

    Post by Notxor Wed Feb 09, 2022 11:25 pm

    @kondo
    Nešto si pobrkao. Moji interesi su 0% politički, 100% ekonomski, a Mila se gadim jer ne podnosim kriminalce.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    boomer crook

    Posts : 36874
    Join date : 2014-10-27

    Crna Gora - Page 25 Empty Re: Crna Gora

    Post by boomer crook Wed Feb 09, 2022 11:25 pm

    mislim kako bih rekao vladu formira skupstinska vecina odnosno tako sto vecina poslanika glasa za nju.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Crna Gora - Page 25 Empty Re: Crna Gora

    Post by Notxor Wed Feb 09, 2022 11:35 pm

    Jasno, ali nisu ljudi glasali za DPS poslanike koji će da glasaju za URA vladu nego za vladu DPS.
    Lično, jedva čekam da vidim novu vladu, a posle vlade i rezultate lokalnih izbora.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    bradilko

    Posts : 1107
    Join date : 2012-02-12

    Crna Gora - Page 25 Empty Re: Crna Gora

    Post by bradilko Thu Feb 10, 2022 9:27 am

    kondo wrote:kišjelo grožđe.

    pušti dritona, biće to sve OK na kraju. ionako se dole niko više ne pita nizašta.
      na zalost si u pravu ali ne mogu da se pomirim ili radujem zbog toga.
    znao sam odavno kakvi smo jadi od drzava i skoro uvek i bili ali ovako seljacki drsko pa jebem im mater i tim pomocnicima sekretara i ovim domacim slinama.
    toliko sam kao srednjoskolac i kasnije patio sto nismo deo tog demokratskog sveta jer vecini to treba da bi se razvili u nekakve savremene ljude ali nista od toga.
    mislim pokoleban sam ali necu preci u ove fasove, rasiste,  mracnjake koji bi da budemo neka srednjevokvna vukojebina ali stvarno se poslednjih dana osecam ponizeno.
     i koliko mogu cu se boriti protiv ovih krimosa ali slaba vajda osim sto sam se posvadjao sa nekoliko likusa i likova i sto me beki gledaju mrko popreko ali ko jebe stoku. za svakog znam zasto su takvi.
    i sinoc zavrsih na protestu kod becica 😂
    ee ironijo
    sorry malo sam patetican jutros ( nisam janpi😂). zadnjih dana ne mogu ni jutarnju kafu da popijem sa kolegama koliko sam nervozan
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Crna Gora - Page 25 Empty Re: Crna Gora

    Post by kondo Thu Feb 10, 2022 10:09 am

    ma saosećam naravno, zezao sam se gore (u odgovoru noxtoru, no hard feelings), mogu da zamislim kako se osećate. kod nas je srbiji to totalno rušenje nade došlo tek 12.3.2003 i iako nije došlo iznenada, dotle smo se pravili kao da je dosta toga normalno.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    Crna Gora - Page 25 Empty Re: Crna Gora

    Post by Janko Suvar Thu Feb 10, 2022 10:34 am

    Lol
    паће

    Posts : 40106
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Crna Gora - Page 25 Empty Re: Crna Gora

    Post by паће Thu Feb 10, 2022 11:21 am

    kondo wrote:ma saosećam naravno, zezao sam se gore (u odgovoru noxtoru, no hard feelings), mogu da zamislim kako se osećate. kod nas je srbiji to totalno rušenje nade došlo tek 12.3.2003 i iako nije došlo iznenada, dotle smo se pravili kao da je dosta toga normalno.

    Тачније, „дотле смо имали тај луксуз да можемо да се правимо...“. Ал' да.

    Тј серем, нисам био ту, ал' тачно знам осећај.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Erős Pista

    Posts : 81440
    Join date : 2012-06-10

    Crna Gora - Page 25 Empty Re: Crna Gora

    Post by Erős Pista Fri Feb 11, 2022 8:52 am

    http://www.nspm.rs/hronika/svestenik-slobodan-zekovic-aleksandar-rakovic-je-stetocina.-svestenstvo-spc-u-crnoj-gori-cuva-jedinstvo-crkve.html


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50055
    Join date : 2017-11-16

    Crna Gora - Page 25 Empty Re: Crna Gora

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Feb 11, 2022 8:55 am

    Neko je jednom morao da mu kaze
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Crna Gora - Page 25 Empty Re: Crna Gora

    Post by Notxor Fri Feb 11, 2022 11:56 am



    _____
      Sweet and Tender Hooligan  

    Crna Gora - Page 25 Empty Re: Crna Gora

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Thu May 02, 2024 5:51 am