Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    VAKCINA

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50145
    Join date : 2017-11-16

    VAKCINA - Page 20 Empty Re: VAKCINA

    Post by Nektivni Ugnelj Thu May 27, 2021 11:22 am

    uključujući i to da ljudi koji imaju kompromitovan imuno sistem mogu da prime i drugu vakcinu. ovo nije samo domen medicine i njenih pripadajućih specijalističkih grana nego i matematike velikih brojeva.

    Upravo se ovelikim brojevima i radi.A imunokompromitovanima i65+ suodmah trebali da daju druge vakcine, a kineza klincima.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50145
    Join date : 2017-11-16

    VAKCINA - Page 20 Empty Re: VAKCINA

    Post by Nektivni Ugnelj Thu May 27, 2021 11:24 am

    Sto se tice ove popularnosti - kinez je bio i ostao ubedljivo najnepopularnija vakcina medju onima koji nisu napisali da moze bilokoja. Tako da to ne stoji
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    VAKCINA - Page 20 Empty Re: VAKCINA

    Post by kondo Thu May 27, 2021 11:25 am

    Pišeš sa distance od evo 5 meseci. Naknadna pamet će ubiti ovaj forum.

    Ovo za kineza je no comment.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50145
    Join date : 2017-11-16

    VAKCINA - Page 20 Empty Re: VAKCINA

    Post by Nektivni Ugnelj Thu May 27, 2021 11:26 am

    Ja i pisem za ubuduce pre svega, sta je bilo bilo je,nije bilo lose, ali sad treba drugacije
    plachkica

    Posts : 16195
    Join date : 2014-11-06

    VAKCINA - Page 20 Empty Re: VAKCINA

    Post by plachkica Thu May 27, 2021 11:48 am

    kad je sinofarm stigao, efikasnost na koju smo računali bila je 76% (70%), ispostavilo se
    da je 80%, bolje od predviđenih. sinofarma je, sa ovim danas stiglo 4 miliona (+200k donacija vojsci),
    da to nismo imali bili bi u velikom sranju bar još 6 meseci.

    avatar

    Posts : 7502
    Join date : 2017-03-14

    VAKCINA - Page 20 Empty Re: VAKCINA

    Post by MNE Thu May 27, 2021 11:54 am

    plachkica wrote:kad je sinofarm stigao, efikasnost na koju smo računali bila je 76% (70%), ispostavilo se
    da je 80%, bolje od predviđenih. sinofarma je, sa ovim danas stiglo 4 miliona (+200k donacija vojsci),
    da to nismo imali bili bi u velikom sranju bar još 6 meseci.

    ne bi bili ni u kakvom sranju, isto bi bio pad oboljelih kao i bez vakcine kao što se vidi iz našeg primjera, sad taj pad ne bi bio baš toliki kao i sa vakcinom ali ne bi bila ni neka katastrofa, sezonski virus koji dođe i prođe
    lalinea

    Posts : 3436
    Join date : 2014-10-29

    VAKCINA - Page 20 Empty Re: VAKCINA

    Post by lalinea Thu May 27, 2021 12:16 pm

    Marius Lăcătuș wrote:
    Mór Thököly wrote:Again, problem sa Sinofarmom je.pre svega na populacionom nivou, individualno - kako za koga. Nezgodno je ako si primio Sinofarm a imas oko sebe nekoga ko ne sme da se vakcinise ili ko je isto primio Sinofarm, ali ima 80 godina i 5 potencijalnih komorbiditeta. PoAnta je - bilo je ok sto ste nabavili, a sad prebacujte ljude na drugo.


    pa ne ide to tako. ti očekuješ da vlada ispunjava tvoje lične želje i afinitete vezane za mikrosituaciju tvoje porodice a sama vakcinacija je masovni proces gde vladaju druga pravila - uključujući i to da ljudi koji imaju kompromitovan imuno sistem mogu da prime i drugu vakcinu. ovo nije samo domen medicine i njenih pripadajućih specijalističkih grana nego i matematike velikih brojeva.

    u krajnjoj liniji neko mora ovde da napiše da brojevi ne bi bili ovakvi da je srbija umesto kineza imala 2.5 miliona fajzera. to je nepopularna vakcina u srbiji, američko nemačka, mRNA da ne pominjem, rezervisana samo za open minded ljude specifičnih zahteva što je baš malo u kontekstu masovnosti. nemam ideju kako bi se nacija mogla osvestiti da se promeni većinsko mišljenje o njoj. za masovnu vakcinaciju nije. kinez sigurno, možda rus, ali ga nismo imali kada je trebalo - o tome da se razmišlja o njoj kao rešenju govori pokušaj proizvodnje na torlaku, pod uslovom da ne bude pizdarija o kojima se priča.
    Imam ja - da se srbima ukinu social media a da Vucic polozi "Molekularnu biologiju celije" na bioloskom pa da drzi predavanja o DNK - RNK procesima...


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    VAKCINA - Page 20 Empty Re: VAKCINA

    Post by Sotir Thu May 27, 2021 2:11 pm

    Дајте да пишемо петицију да Мор прими неку другу вакцину, да не смара више. Сваки дан по два пута на теми ето, не ваља Синофарм, мора нека друга.
    rumbeando

    Posts : 13766
    Join date : 2016-02-01

    VAKCINA - Page 20 Empty Re: VAKCINA

    Post by rumbeando Thu May 27, 2021 2:34 pm

    plachkica wrote:ispostavilo se da je 80%

    Istine radi, među učesnicima je bilo jedva manje od 2% starijih od 60 godina, a srednja starost bila je 36 godina.

    VAKCINA - Page 20 ND0yArK

    plachkica wrote:da to nismo imali bili bi u velikom sranju bar još 6 meseci.

    To je apsolutno tačno, ali sad je vreme da se prelazi na efikasnije vakcine kad su one već dostupne i kad se pojavljuju sve zaraznije varijante.
    rumbeando

    Posts : 13766
    Join date : 2016-02-01

    VAKCINA - Page 20 Empty Re: VAKCINA

    Post by rumbeando Thu May 27, 2021 3:24 pm

    Anonymous
    Guest

    VAKCINA - Page 20 Empty Re: VAKCINA

    Post by Guest Thu May 27, 2021 3:48 pm

    Mór Thököly wrote:Sto se tice ove popularnosti - kinez je bio i ostao ubedljivo najnepopularnija vakcina medju onima koji nisu napisali da moze bilokoja. Tako da to ne stoji

    stoji itekako, jedino je kineska vakcina bila prihvatljiva mnogima zato što je to "stara i poznata tehnologija"
    Anonymous
    Guest

    VAKCINA - Page 20 Empty Re: VAKCINA

    Post by Guest Thu May 27, 2021 3:50 pm

    a pored toga, mnogo se i neopravdano sere po kineskoj vakcini, isključivo zbog statističkog praćenja jednog scenarija
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    VAKCINA - Page 20 Empty Re: VAKCINA

    Post by kondo Thu May 27, 2021 4:46 pm

    žao mi je što vakcinaški trust mozgova burundija ne vodi ovu državu ili barem radi neke ozbiljnije poslove od šireg značaja za društvo, siguran sam da bi nam bilo bolje nego da živimo u kaliforniji.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    VAKCINA - Page 20 Empty Re: VAKCINA

    Post by kondo Thu May 27, 2021 4:48 pm

    MNE wrote:
    plachkica wrote:kad je sinofarm stigao, efikasnost na koju smo računali bila je 76% (70%), ispostavilo se
    da je 80%, bolje od predviđenih. sinofarma je, sa ovim danas stiglo 4 miliona (+200k donacija vojsci),
    da to nismo imali bili bi u velikom sranju bar još 6 meseci.

    ne bi bili ni u kakvom sranju, isto bi bio pad oboljelih kao i bez vakcine kao što se vidi iz našeg primjera, sad taj pad ne bi bio baš toliki kao i sa vakcinom ali ne bi bila ni neka katastrofa, sezonski virus koji dođe i prođe


    VAKCINA - Page 20 3826186726

    deluje da te neko resetovao na fabrička podešavanja a taman je izgledalo da si ponešto i skapirao


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    ficfiric

    Posts : 34242
    Join date : 2012-02-10

    VAKCINA - Page 20 Empty Re: VAKCINA

    Post by ficfiric Thu May 27, 2021 4:49 pm

    Marius Lăcătuș wrote:žao mi je što vakcinaški trust mozgova burundija ne vodi ovu državu

    Morali bismo da uvozimo med


    _____


    Uprava napolje!

    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    VAKCINA - Page 20 Empty Re: VAKCINA

    Post by Janko Suvar Thu May 27, 2021 4:50 pm

    Mor me opet razocarao.

    Kolko puta ista osoba moze da me razocarava iznova, ja sam se ovako mirno ozenio pukom srecom VAKCINA - Page 20 1399639816
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50145
    Join date : 2017-11-16

    VAKCINA - Page 20 Empty Re: VAKCINA

    Post by Nektivni Ugnelj Thu May 27, 2021 5:10 pm

    Sotir wrote:Дајте да пишемо петицију да Мор прими неку другу вакцину, да не смара више. Сваки дан по два пута на теми ето, не ваља Синофарм, мора нека друга.

    Za mene ne morate, ali za ćaleta...
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50145
    Join date : 2017-11-16

    VAKCINA - Page 20 Empty Re: VAKCINA

    Post by Nektivni Ugnelj Thu May 27, 2021 5:12 pm

    Talason wrote:
    Mór Thököly wrote:Sto se tice ove popularnosti - kinez je bio i ostao ubedljivo najnepopularnija vakcina medju onima koji nisu napisali da moze bilokoja. Tako da to ne stoji

    stoji itekako, jedino je kineska vakcina bila prihvatljiva mnogima zato što je to "stara i poznata tehnologija"

    O tome nemam crno na belo ovako kao sto imamo za ovo sto napisah
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50145
    Join date : 2017-11-16

    VAKCINA - Page 20 Empty Re: VAKCINA

    Post by Nektivni Ugnelj Thu May 27, 2021 5:12 pm

    Marius Lăcătuș wrote:žao mi je što vakcinaški trust mozgova burundija ne vodi ovu državu ili barem radi neke ozbiljnije poslove od šireg značaja za društvo, siguran sam da bi nam bilo bolje nego da živimo u Srbiji
    +1
    Anonymous
    Guest

    VAKCINA - Page 20 Empty Re: VAKCINA

    Post by Guest Thu May 27, 2021 5:31 pm

    na kinesku vakcinu su najviše trčali preko reda oni na početku, kad je sns otvorio 7 dana lufta za sve, da bi svoju ekipu povakcinisali


    onda kad sam pitao neke tviter levičare i levičarke mlade i u punoj snazi što su tako trčali tamo, jel to solidarnost, jesu tako i partizani koje slavite prvo svoje dupe, a oni me blokirali
    disident

    Posts : 15071
    Join date : 2016-03-28

    VAKCINA - Page 20 Empty Re: VAKCINA

    Post by disident Thu May 27, 2021 8:09 pm

    Marius Lăcătuș wrote:žao mi je što vakcinaški trust mozgova burundija ne vodi ovu državu ili barem radi neke ozbiljnije poslove od šireg značaja za društvo, siguran sam da bi nam bilo bolje nego da živimo u kaliforniji.
    Preslikano Predsednistvo SFRJ 89  VAKCINA - Page 20 2304934895


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    VAKCINA - Page 20 Empty Re: VAKCINA

    Post by Sotir Thu May 27, 2021 8:30 pm

    Turul madár wrote:na kinesku vakcinu su najviše trčali preko reda oni na početku, kad je sns otvorio 7 dana lufta za sve, da bi svoju ekipu povakcinisali


    onda kad sam pitao neke tviter levičare i levičarke mlade i u punoj snazi što su tako trčali tamo, jel to solidarnost, jesu tako i partizani koje slavite prvo svoje dupe, a oni me blokirali

    Бурунди форум:
    VAKCINA - Page 20 Dd0
    rumbeando

    Posts : 13766
    Join date : 2016-02-01

    VAKCINA - Page 20 Empty Re: VAKCINA

    Post by rumbeando Fri May 28, 2021 12:08 am

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50145
    Join date : 2017-11-16

    VAKCINA - Page 20 Empty Re: VAKCINA

    Post by Nektivni Ugnelj Fri May 28, 2021 12:13 am

    Ma nemoguće...
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50145
    Join date : 2017-11-16

    VAKCINA - Page 20 Empty Re: VAKCINA

    Post by Nektivni Ugnelj Fri May 28, 2021 12:17 am

    Nema ona pojma, fajzer dati deci od 18, a ovima od 80 sinofarm. Srbija zna najbolje.

    VAKCINA - Page 20 Empty Re: VAKCINA

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Sat May 11, 2024 1:35 pm