Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Krčka se....

    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Krčka se.... - Page 27 Empty Re: Krčka se....

    Post by kondo Sat Dec 05, 2020 11:04 am

    ja se ponadao da paće piše o pače


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    паће

    Posts : 40075
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Krčka se.... - Page 27 Empty Re: Krčka se....

    Post by паће Sat Dec 05, 2020 11:57 am

    Нисам никакав кувар, мој домет је роштиљ и оно нешто што је почело као попара а завршило као креативна употреба окрајака од сухомеснатог. Одлично отварам лименке и подгревам јучетину. Ајд, и умем да испечем јаје.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    dimitrije iz čakova

    Posts : 374
    Join date : 2018-02-09

    Krčka se.... - Page 27 Empty Re: Krčka se....

    Post by dimitrije iz čakova Sun Dec 06, 2020 11:09 am

    Marius Lăcătuș wrote:jedno od jela koje baš volim je gusta jagnjeća čorbica

    u to ime sam kupio jagnjeću glavu, 150 din, da probam da se izborim u spremanju. mislim da nije komplikovano, izvestiću o rezultatu.

    inače ko voli a mrzi ga da se smara, kod "stefana" na altini kao deo stalne ponude jagnjetine (koja je btw i dalje dosta pristojna s obzirom da je decembar mesec) imaju vanserijski dobru čorbu. jedna porcija je dovoljna da se podeli na dve osobe ako se jede i pečenje.

    jel ti uspelo? ja relativno često pravim, posebno s proleća.

    da ti prodam foru: kad izvadiš skuvanu glavu i odvajaš meso, mozak nemoj sa ostalim da iseckaš i ubaciš unutra. njega istiskaj viljuškom (ili izblendiraj sa malo supe, još bolje), prohladi, a onda umuti sa jednim žumancetom i dobrom kašikom pavlake. dodaš vršnu kašiku brašna, mutiš da se brašno skroz sjedini (ako treba, dodaj vode, treba da bude žitko, a tečno) pa time legiraš čorbu.


    _____
    zvona i praporci
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Krčka se.... - Page 27 Empty Re: Krčka se....

    Post by kondo Sun Dec 06, 2020 11:27 am

    uspelo, odlično. tu sam foru za mozak video na nekom bosanskom sajtu, nego me mrzelo da se cimam sa time pa sam uradio vulgaris - 2/3 mesa i svo povrće sam štapnim mikserom usitnio i time zgusnuo čorbu, dodao ostalo meso za pod zub, nisam čak ni zapršku stavio. mada imam sigurno barem 3 litra da je ostalo pa se možda iscimam sutra.

    mislim ovo je najjeftinije jelo koje sam napravio u životu - jagnjeca glava 150 din, veza zeleni 100, 1 celer 50 s tim da sam ovog povrca potrosio pola. struja za 90 min kuvanja.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Krčka se.... - Page 27 Empty jebo sam mu kevu

    Post by kondo Sat Dec 12, 2020 1:56 pm

    ne znam kako bi nazvao jelo koje sam danas spremio sem - kotlić na šporetu. naime u tučanu posudu, kopiju le creuset za 30% cene (hipermarket okov za šrafove i metalne proizvode na bežanijskoj kosi) sam stavio 600g junetine, 400g otkošćenih karabataka, 2 povelika roze luka koji su mi pretekli sa ostrva - slaaaatki, sušene sunčanice sa vlasine, jedno 150g masne ali preukusne slanine, korenasto povrće usitnjeno u secku, ostatke vrlo blagog kiselog kupusa ribanca sa bajlonija od proslog vikenda, nekoliko listova lorbera, kineskog belog bibera u prahu (obožavam!), 2-3 deci belog vina. jedno 2h na srednje jakoj vatri u nadi da će biti gotovo, ali avaj juneće meso je još bilo žilavkasto - onda sam morao napolje da šetam kuče pa sam smanjio vatru a pre toga dodao 2 kašike aleve paprike, vulgaris horgoške iz samiške i nešto malo makedonske koju sam pred koronu kupio na gevegelijskoj pijaci (ako vas put nanese dole četvrtkom, ogromna preporuka), plus 2-3 šake muskatne bundeve na kocke.

    sreća da sam baš smanjio vatru pošto smo žozefina i ja ostali napolju jedno 4-5 sati, umesto planiranih 1-2, tako da sam do kraja upoznao ovu gvozdenu posudu i njene prednosti za strpljive kuhare. verujem da su prave tučane, neemajlirane još bolje, ali ovakvo jelo sam poslednji put jeo kada je drugar zoltan založio vatru i pristavio kotlić na livadi pored save. ovo moje miriše bogovski, mislim da mi je i posteljina u spavaćoj sobi upila umami, ništa nije zagorelo, naprotiv - sve se lepo proželo u nešto što ću sa ponosom sutra da odnesem bolesnom prijatelju (dobro, polovinu, ostalo je za mene). u sledećoj iteraciji tražim meso od srne ili divlje svinje ili oba, mislim da sam danas savladao kako se ovo radi kod kuće. najbitniji su mislim tih par sati kada možeš da oboriš vatru i ostaviš jelo bez ikakvog džaranja da se prosto umamizuje do krajnjih granica. i ne smeš da žuriš, treba ga spremati u pozadini nekog okupirajućeg posla pošto jednom kada se napuni posuda nema šta da se radi.

    iz nekog razloga je kod zolija išlo brže, po sećanju ne verujem da ga je kuvao više od 2-2.5 sata, verovatno je i to mesa (sramim se priznati da sam kupio u idei, na etiketi je pisalo da je od vrata). početak druženja sa ovom šerpenjom inače nije bio OK, nisam bio srećan kako se ponaša u rerni spram jednog staubovog kokota koji sam davno dobio na poklon od jedne forumašice sa PPP - par pečenja mesa mi je bilo mjaaaah. možda je ovo za ringlu, tj po obliku bi i rekao da je tako. sprava inače košta oko 8,000 RSD u okovu, spram 24,000 kod zastupnika le creuset. ako hoćete da kupujete emajlirani tuč, moj drugar koji trguje ugostiteljskom opremom zastupa neke turke koji prave to isto, takođe delić cene francuskih originala pa mogu da povežem kome treba. ne znam šta bi moglo da pođe po zlu što nije original, možda da posle 20 godina ako je zaboraviš na ringli prsne emajl, mada sumnjam.

    ovo (slika je sa neta):

    Krčka se.... - Page 27 LeCreuset-French-Oven


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Krčka se.... - Page 27 Empty Re: Krčka se....

    Post by Guest Sat Dec 12, 2020 2:07 pm

    jbg sam kupio za 5 iljada u lidlu, emajlirana tučana i još ima tufne

    u njoj pečem i neke vrste hleba, krčkam meso i slično
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Krčka se.... - Page 27 Empty Re: Krčka se....

    Post by kondo Sat Dec 12, 2020 2:09 pm

    svaka čast, nijesam video nikad u LIDL-u

    zapravo mislim da sam ovo platio npr 6000 na nekom okazionu u okovu, sad je 8000, bejah tamo pre par nedelja.

    jebo me aorist


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Krčka se.... - Page 27 Empty Re: Krčka se....

    Post by Guest Sat Dec 12, 2020 2:14 pm

    ma taj lidl, ne vredi ništa ni letke da gledaš, samo ako naletiš kad si tamo i to je to

    đoku bi ja kupio, ne bih primetio ni da me neko vuče za rukav, ali žena pametna
    Anonymous
    Guest

    Krčka se.... - Page 27 Empty Re: Krčka se....

    Post by Guest Thu Apr 22, 2021 3:55 am

    kuvam jelo koje sam nazvao kejdžunski drnč...od svega što sam našao u kući.

    gomila luka prepržena i izdinstana, na to krupno sečen mladi kupus, dva cela krompira da se polako tope, konzerva dobrog paradajza, ljuta mađarska kobasica seckana na kockice, mnogo kejdžunske mešavine začina, Bezdanski grom, podlio pivom sve to i na vrh stavio marinirane svinjske vratove. sve je to u Livnica Kikinda tučanoj šerpici, i ide na 5 sati u rernu. nemam pojma šta će ispasti od toga ali moći će da se jede s lebom i da se uhće od ljutine.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Krčka se.... - Page 27 Empty Re: Krčka se....

    Post by Notxor Thu Apr 22, 2021 3:59 am

    pic or didn't happen  Krčka se.... - Page 27 4101625831


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Anonymous
    Guest

    Krčka se.... - Page 27 Empty Re: Krčka se....

    Post by Guest Thu Apr 22, 2021 4:00 am

    Biće posle, mada će uglavnom izgledati kao difuzna crvena masa
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Krčka se.... - Page 27 Empty Re: Krčka se....

    Post by kondo Thu Apr 22, 2021 7:10 am

    pasulj iz konzerve ili još bolje leblebije ako imaš?

     Krčka se.... - Page 27 1f610


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Krčka se.... - Page 27 Empty Re: Krčka se....

    Post by Guest Fri Apr 23, 2021 6:41 am

    karamelizirana rebra i kuskus prokelj mandarine salata

    taman da proslavim rezultate krvi gde su mi sve masti povišene, a šećer na gorjnjoj granici, pošto od nedelje prelazim na rotkvice i vodu

    Krčka se.... - Page 27 177548728_957360338341304_5107980326572344601_n.jpg?_nc_cat=107&ccb=1-3&_nc_sid=ae9488&_nc_ohc=0vlSBI9xQJsAX-PKErI&_nc_ht=scontent.fbeg1-1
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Krčka se.... - Page 27 Empty Re: Krčka se....

    Post by kondo Fri Apr 23, 2021 6:42 am

    gej gari, možete ga zvati prokelj kuskus


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    fikret selimbašić

    Posts : 9533
    Join date : 2020-06-19

    Krčka se.... - Page 27 Empty Re: Krčka se....

    Post by fikret selimbašić Sat Jan 08, 2022 8:03 am

    Mladi horoz živičar, odmaraće noćas u vinu pa ga sutra krčkam.

    Krčka se.... - Page 27 RJ64csB

    Po ovom receptu.



    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    dimitrije iz čakova

    Posts : 374
    Join date : 2018-02-09

    Krčka se.... - Page 27 Empty Re: Krčka se....

    Post by dimitrije iz čakova Tue Mar 29, 2022 5:22 am

    nadrkan sam, bezvoljan, nenaspavan i boli me glava, jedva nešto uradim, vucaram se ceo dan okolo.
    i onda mi sine genijalna ideja da potopim tog suvog bakalara kod već mesec dana čuvam.
    sad bar i kuća smrdi ko neopran ribaski brod, odstojao na suncu, taman da doda atmosferu mom raspoloženju.

    slutim da će žena da me izbaci napolje sa sve ribom kad se vrati


    _____
    zvona i praporci
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Krčka se.... - Page 27 Empty Re: Krčka se....

    Post by kondo Tue Mar 29, 2022 5:27 am

    pa što ne koristiš WC kotlić za to Krčka se.... - Page 27 3579118792 
    kao što su te stari majstori učili onomad


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    dimitrije iz čakova

    Posts : 374
    Join date : 2018-02-09

    Krčka se.... - Page 27 Empty Re: Krčka se....

    Post by dimitrije iz čakova Tue Mar 29, 2022 5:39 am

    kondo wrote:pa što ne koristiš WC kotlić za to Krčka se.... - Page 27 3579118792 
    kao što su te stari majstori učili onomad

    nemam kotlić Krčka se.... - Page 27 4135669698  nego fenzi ugradni kurac - palac, samo dugme u zidu

    a ono jeste genijalna fora!


    _____
    zvona i praporci
    Anonymous
    Guest

    Krčka se.... - Page 27 Empty Re: Krčka se....

    Post by Guest Tue Mar 29, 2022 5:42 am

    fikret selimbašić wrote:Mladi horoz živičar, odmaraće noćas u vinu pa ga sutra krčkam.

    Krčka se.... - Page 27 RJ64csB

    Po ovom receptu.

    auu to će valjati. nego imam jednu morku (biserku) u zamrzivaču, nosim se mišlju da ne napravim supu od nje nego morku au vin.

    edit: auuu odgovaram na predratni post.
    паће

    Posts : 40075
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Krčka se.... - Page 27 Empty Re: Krčka se....

    Post by паће Tue Mar 29, 2022 6:26 am

    dimitrije iz čakova wrote:
    kondo wrote:pa što ne koristiš WC kotlić za to Krčka se.... - Page 27 3579118792 
    kao što su te stari majstori učili onomad

    nemam kotlić Krčka se.... - Page 27 4135669698  nego fenzi ugradni kurac - palac, samo dugme u zidu

    a ono jeste genijalna fora!

    Становао сам као бруцош код неког железничара у пензији, па ми је понекад причао ловачке приче са пруге. Каже нашли неку заборављену шунку на тавану, пресушена, па је турили у преливну посуду у локомотиви. Тад су парњаче биле још само за маневрисање по станицама. Он сваки час нађе изговор да мало труби или пусти пару, целој станици новосадској иде вода на уста.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Krčka se.... - Page 27 Empty Re: Krčka se....

    Post by kondo Tue Mar 29, 2022 6:35 am

    @dimitrije

    video sam onomad susenog bakalara u tropicu po cini mi se 4700 rsd za kilo. e pa za te pare cu ti doneti par komada sa ostrva, kod nas je poslednji put, oko bozica, bio dobrano ispod 10e, ne secam se tacno koliko ali sigurno jednocifrena cena. i pritom nije taj presuseni nego onaj sto treba krace da se natapa, ociscen od kosti i koze pa moze da se jede i kao nekakav filet, ima ocuvanu strukturu, nije za bakalar na bijelo. tj moze ali ne mora.


    https://www.kqed.org/jpepinheart/1038/grilled-bacalao-salt-cod-steaks-with-olive-sauce



    Krčka se.... - Page 27 Hero-salt-cod1920-800x533


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    dimitrije iz čakova

    Posts : 374
    Join date : 2018-02-09

    Krčka se.... - Page 27 Empty Re: Krčka se....

    Post by dimitrije iz čakova Tue Mar 29, 2022 9:20 am

    o da, volim i takvog.

    ovog sam uzeo baš za bakalara na belo, i uzeo sam ga u Hrvatskoj, prošli praznici pa je bio na akciji cca 30e za kilo u nekom velikom Konzumu. Pritom prva klasa, presovan, vakumiran i sertifikovan, isti kakav se pre neku godinu prodavao kod nas u Metrou, ali nema više. komad oko 750 grama.

    ovo po našim ribarnicama, rinfuzno, je uglavnom šklj klasa.


    _____
    zvona i praporci
    dimitrije iz čakova

    Posts : 374
    Join date : 2018-02-09

    Krčka se.... - Page 27 Empty Re: Krčka se....

    Post by dimitrije iz čakova Sat Apr 02, 2022 8:23 am

    Upropastih bakalara Krčka se.... - Page 27 1949538119
    Nisam imao vremena, a ni volje da ga tučem ručno, pošto mi treba cca 2 sata za to i kao, sad ću to časkom u blender.
    Ne biva... Struktura užas, blender skroz iskida ona divna vlakna, ali ne bude ni buavo, već sve nešto gromuljičasto. Mnogo manje maslinovog ulja popije riba, što opet ne valja, nema one punoće ukusa.
    Kako god, poješće se, ali žali bože para i usmrđivanja kuhinje. Popravni za Božić dogodine
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Krčka se.... - Page 27 Empty Re: Krčka se....

    Post by kondo Sat Apr 02, 2022 11:22 am

    jedno od onih jela koje nikada ne bih spremao kući a uvek se rado odazvao pozivu, mada otkako je ženin frizer montenegrin poludeo više nema nikoga ko bi to tukao koliko treba. jbga.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Krčka se.... - Page 27 Empty Re: Krčka se....

    Post by Guest Wed Apr 06, 2022 7:08 am

    vreme je za sarmice od zelja, punjene arborio pirinčem, mlevenom jagnjetinom, kuminom i sremušem

    Krčka se.... - Page 27 Sarmice-sa-zeljem

    Krčka se.... - Page 27 Empty Re: Krčka se....

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Apr 26, 2024 9:51 am