Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Serije kao takve

    boomer crook

    Posts : 36862
    Join date : 2014-10-27

    Serije kao takve - Page 21 Empty Re: Serije kao takve

    Post by boomer crook Wed Sep 29, 2021 8:15 pm

    nope bio je socijalista i ateista. psihistorija je verovatno nastala kao izvitoperenje njegovog razumevanja dijalektickog materijalizma.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    Serije kao takve - Page 21 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Guest Wed Sep 29, 2021 8:21 pm

    Ma znam da je bio ateista, a to ne ide zajedno sa masonerijom. Samo mi je ta ideja o predestiniranosti i  postupnoj izgradnji društva po zacrtanom obrascu oštro zamirisala na masonske vizije, više nego na dijamat. Duhovna koincidencija.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Serije kao takve - Page 21 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Notxor Wed Sep 29, 2021 8:31 pm

    “I remember how it was in 1948 when Israel was being established and all my Jewish friends were ecstatic. I was not,” he wrote. “I said: What are we doing? We are establishing ourselves in a ghetto, in a small corner of a vast Muslim sea. The Muslims will never forget nor forgive, and Israel, as long as it exists, will be embattled. I was laughed at, but I was right.”

    semi OT: The Foundation se na arapski može prevesti i kao Al-Qaeda


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    паће

    Posts : 40076
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Serije kao takve - Page 21 Empty Re: Serije kao takve

    Post by паће Wed Sep 29, 2021 9:06 pm

    boomer crook wrote:nope bio je socijalista i ateista. psihistorija je verovatno nastala kao izvitoperenje njegovog razumevanja dijalektickog materijalizma.

    Па то, само кад би се тај дијамат дао лепо искодирати на довољан број децимала, и онда само навијеш и пустиш да неумитни ход историје повиести одмотава свој ток. Са све појављивањем тачно на време, дакле то не сме ни да касни, док не улети клип у точкове.

    Шгјз, мени је као клинцу Озимов (ака Асимов) био занимљив јер сам дотле мало тога читао, ша сам имао, десетак година. После видим како су то кримићи по начелу Агата Кристи и Чеховљеве пушке из четвртог чина: нема унутра ниједног сувишног комада, све је искључиво инсценација која ће да образложи заплет, заведе читаочевог унутрашњег Шерлока на стрампутицу и изведе убедљиво поароовско сучељавање у расплету... осим што је, наравно, предвидео да ће друштво толико драстично да се промени, само ће фраза „gimme a hand“ да остане непромењено двосмислена (то оно кад робот стварно одшрафи своју руку, да је убици и овај ето убије комшију роботовом руком).

    На неко касно читање редом, пре петнаестак година, сам сконтао колико је то штуро и овлашно, од свега су дате само назнаке. Све оно што сам тамо видео као велико и величанствено, то сам сам дофарбао у његов цртеж.

    А за серију ме некако заболе, већ по трејлеру ми делује да нема везе шта снимају, има д'изгледа исто.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    Serije kao takve - Page 21 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Guest Wed Sep 29, 2021 9:27 pm

    Sa druge strane, kao klinca me je Čovek dvestogodišnjak potresao do srži. E to mi je bilo i ostalo i tužno i veličanstveno, ta želja za nominalnim priznanjem onoga što je Endrju Martin postigao već samim izražavanjem želje da dosegne ljudskost. Asimovljevi roboti bolje su naslikani nego ljudi.
    Летећи Полип

    Posts : 11104
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Serije kao takve - Page 21 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Летећи Полип Wed Sep 29, 2021 11:09 pm




    E zbog ovoga se ljudi ne vakcinišu. Ovo ide na kurac.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    zvezda je zivot

    Posts : 7007
    Join date : 2014-11-07

    Serije kao takve - Page 21 Empty Re: Serije kao takve

    Post by zvezda je zivot Fri Oct 01, 2021 10:25 pm

    ko hoce da bolje razume sve o svetu u pandemiji, kako je sve i zasto, preporcujem seriju the wire (2002-2008)


    _____
    ova zemlja to je to
    bela maca

    Posts : 11020
    Join date : 2014-10-28

    Serije kao takve - Page 21 Empty Re: Serije kao takve

    Post by bela maca Sat Oct 02, 2021 1:09 pm

    Serije kao takve - Page 21 Maid-2021-tv-series

    isplakah dušu.
    kao šejmles samo bez komične strane, što nije ni čudno jer imaju istu scenaristkinju.
    teško ko crna zemlja, ali odlično, gluma, scenario, endi mekdauel pogotovo.


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    zvezda je zivot

    Posts : 7007
    Join date : 2014-11-07

    Serije kao takve - Page 21 Empty Re: Serije kao takve

    Post by zvezda je zivot Sat Oct 02, 2021 1:12 pm

    el to cerka od endi mekdauel?


    _____
    ova zemlja to je to
    bela maca

    Posts : 11020
    Join date : 2014-10-28

    Serije kao takve - Page 21 Empty Re: Serije kao takve

    Post by bela maca Sat Oct 02, 2021 1:13 pm

    jeste


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    zvezda je zivot

    Posts : 7007
    Join date : 2014-11-07

    Serije kao takve - Page 21 Empty Re: Serije kao takve

    Post by zvezda je zivot Sat Oct 02, 2021 1:16 pm

    pogledacu, hvala, lepo sto obe igraju


    _____
    ova zemlja to je to
    kapetanm

    Posts : 5797
    Join date : 2012-02-10

    Serije kao takve - Page 21 Empty Re: Serije kao takve

    Post by kapetanm Sat Oct 02, 2021 1:29 pm

    Ja sto sam stariji sve bezazlenije serije i filmove gledam. Istrosio se mozak jbg
    Anonymous
    Guest

    Serije kao takve - Page 21 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Guest Wed Oct 06, 2021 6:19 pm

    pro tip: ako gledate Squid Game na Netflixu, uključite English titl a ne English CC. prvi titl je direktan prevod sa korejskog, a drugi je priređen za sinhronizaciju na engleski i nedostaju mu bitne kulturne reference.
    Anonymous
    Guest

    Serije kao takve - Page 21 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Guest Wed Oct 06, 2021 9:35 pm

    i nemojte da zovete zenu ciji broj se poklapa sa onim na karticama
    Anonymous
    Guest

    Serije kao takve - Page 21 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Guest Wed Oct 06, 2021 9:36 pm

    + zasto bismo gledali sa engleskim titlom, kada za nasu regiju ima hrvatski
    Летећи Полип

    Posts : 11104
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Serije kao takve - Page 21 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Летећи Полип Wed Oct 06, 2021 10:05 pm

    Da budem iskren, čak i kada imam ponuđen srpski/hrvatski titl, opet uzimam engleski. Internalizovao sam nepoverenje u kvalitet naših prevoda.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Anonymous
    Guest

    Serije kao takve - Page 21 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Guest Wed Oct 06, 2021 10:08 pm

    Летећи Полип wrote:Da budem iskren, čak i kada imam ponuđen srpski/hrvatski titl, opet uzimam engleski. Internalizovao sam nepoverenje u kvalitet naših prevoda.

    Isto. I to mi je sad prešlo u naviku. Ne bih uzeo naš titl sve i da piše "prevela Helena Kozul". Nemaš ti pojma ni ko je Helena Kozul, balavac jedan  Serije kao takve - Page 21 3937953091
    Anonymous
    Guest

    Serije kao takve - Page 21 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Guest Wed Oct 06, 2021 10:11 pm

    netflix hrvatski prevodi su odlični, to nisu prevodi nekog mister noa iz vrnjačke banje sa titlovi com. takođe na hbogo su cro prevodi dobri.
    Anonymous
    Guest

    Serije kao takve - Page 21 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Guest Fri Oct 08, 2021 1:37 pm

    Anonymous
    Guest

    Serije kao takve - Page 21 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Guest Fri Oct 08, 2021 6:08 pm

    kakav kiks što u seriji kljun nisu zvali nikolu škorića da glumi bilo kog subotičana
    Летећи Полип

    Posts : 11104
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Serije kao takve - Page 21 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Летећи Полип Sat Oct 09, 2021 12:00 am

    Proveo sam gore najveći deo 2019. godine, pa sam napravio izuzetak od pravila da ne gledam domaća sranja. Pogrešio sam.


    Prvo, serija je sranje. Drugo, ako hoćeš od mesta radnje da napraviš lika za sebe, onda to jebeno mesto moraš da upoznaš. Subotica jeste creepy mesto, i jeste evropska prestonica samoubistava, ali to je zbog mnogo prozaičnijih razloga - prikladnijih za prikazati u socijalnoj drami, nego u vonabi nordik trileru. Treće, čemu Subotica ako nemaš pare da snimaš eksterijere?

    Mislim, potpuno je ispušten zicer kod scene ulaska u Suboticu da se prikaže kulturna različitost grada u odnosu na ostatak Srbije. Da se prikaže, i na gledaoca prenese, kulturni šok ulaska u takav grad. Ulaziš u grad u kome dobar deo stanovništva ne priča naš jezik, a onaj deo koji priča to radi u bezbroj poznatih i nepoznatih naglasaka. Grad u kome zveče katedrale, šetaju časne sestre... Ja kad sam prvi put prošetao tamo - pa taman sam bio ko Azija Arđento u Stendalovom sindromu, kad onako zavezeknuto šeta kroz onaj muzej, i bez znanja da ću uskoro biti jeban. Toga u seriji nema, ko da je ušla u Novu Pazovu. Prikazan nešto malo krov sinagoge. I ta neka tupava muzika koja to prati i evocira, šta ti ja znam, neki barok nešto. Alo, to je jebena secesija, to ti piše na jebenom ulazu u grad. Od mađarskih cvetnih dezena se ne može napraviti Insmut.
    Јанош Винету

    Posts : 5212
    Join date : 2016-01-26

    Serije kao takve - Page 21 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Јанош Винету Sat Oct 09, 2021 12:06 am

    Летећи Полип wrote:Proveo sam gore najveći deo 2019. godine, pa sam napravio izuzetak od pravila da ne gledam domaća sranja. Pogrešio sam.


    Prvo, serija je sranje. Drugo, ako hoćeš od mesta radnje da napraviš lika za sebe, onda to jebeno mesto moraš da upoznaš. Subotica jeste creepy mesto, i jeste evropska prestonica samoubistava, ali to je zbog mnogo prozaičnijih razloga - prikladnijih za prikazati u socijalnoj drami, nego u vonabi nordik trileru. Treće, čemu Subotica ako nemaš pare da snimaš eksterijere?

    Mislim, potpuno je ispušten zicer kod scene ulaska u Suboticu da se prikaže kulturna različitost grada u odnosu na ostatak Srbije. Da se prikaže, i na gledaoca prenese, kulturni šok ulaska u takav grad. Ulaziš u grad u kome dobar deo stanovništva ne priča naš jezik, a onaj deo koji priča to radi u bezbroj poznatih i nepoznatih naglasaka. Grad u kome zveče katedrale, šetaju časne sestre... Ja kad sam prvi put prošetao tamo - pa taman sam bio ko Azija Arđento u Stendalovom sindromu, kad onako zavezeknuto šeta kroz onaj muzej, i bez znanja da ću uskoro biti jeban. Toga u seriji nema, ko da je ušla u Novu Pazovu. Prikazan nešto malo krov sinagoge. I ta neka tupava muzika koja to prati i evocira, šta ti ja znam, neki barok nešto. Alo, to je jebena secesija, to ti piše na jebenom ulazu u grad. Od mađarskih cvetnih dezena se ne može napraviti Insmut.
     
    Црвенотаблетирај ме везано за овај видео исечак:


    Делује све дивно и бајно, чисто и сређено. Мала, богата и пристојна варошица, која је добро позиционирана за будући раст у услужним индустријама.
    Откуд депресија и самоубиства?


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    Летећи Полип

    Posts : 11104
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Serije kao takve - Page 21 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Летећи Полип Sat Oct 09, 2021 12:16 am

    Јанош Винету wrote: 
    Делује све дивно и бајно, чисто и сређено. Мала, богата и пристојна варошица, која је добро позиционирана за будући раст у услужним индустријама.


    Pa da, taman ono ko Tvin Piks. To ti je grad u kome su tri najjače partije - SNS, Fides i HDZ. Pametnom dosta, što bi rekli.
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Serije kao takve - Page 21 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Erős Pista Sat Oct 09, 2021 12:33 am

    I posle kako da se ne kokneš.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36862
    Join date : 2014-10-27

    Serije kao takve - Page 21 Empty Re: Serije kao takve

    Post by boomer crook Sat Oct 09, 2021 8:48 am

    bela maca wrote:Serije kao takve - Page 21 Maid-2021-tv-series

    isplakah dušu.
    kao šejmles samo bez komične strane, što nije ni čudno jer imaju istu scenaristkinju.
    teško ko crna zemlja, ali odlično, gluma, scenario, endi mekdauel pogotovo.

    uvek su mi creepy komentari muskaraca da im je neka celebrity "preslatka" ili tako nesto ali meni MQ kad je vidim izaziva osecaj case mleka smedom u nekoj americkoj noci.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started

    Serije kao takve - Page 21 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Sat Apr 27, 2024 5:57 am