Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Virus

    ♏

    Posts : 4554
    Join date : 2016-06-09

    Virus - Page 4 Empty Re: Virus

    Post by ♏ Fri Nov 13, 2020 12:54 pm

    dr Zlatibor wrote:Napravili smo nekih 500 mesta za Beograd za vikend. Imamo rezervu i to su banja Selters u Mladenovcu i Banja Koviljača u Loznici koji će ući sa svojim kapacitetima u roku od dan, dva...

    Spoiler:
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 4 Empty Re: Virus

    Post by Guest Fri Nov 13, 2020 1:24 pm

    Pa mi ni ovde na topiku ne možemo da se dogovorimo da smo u stanju medicinske katastrofe. Kao, nema mesta u Beogradu, ali drugde ima, NiJe kAo JuL. 

    Skuvani smo kao žabe.
    паће

    Posts : 40196
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Virus - Page 4 Empty Re: Virus

    Post by паће Fri Nov 13, 2020 1:31 pm

    Kirko Skaddeng wrote:Pa mi ni ovde na topiku ne možemo da se dogovorimo da smo u stanju medicinske katastrofe. Kao, nema mesta u Beogradu, ali drugde ima, NiJe kAo JuL. 

    Skuvani smo kao žabe.

    Нова нормалност.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    ficfiric

    Posts : 34304
    Join date : 2012-02-10

    Virus - Page 4 Empty Re: Virus

    Post by ficfiric Fri Nov 13, 2020 2:05 pm

    Kirko Skaddeng wrote:Pa mi ni ovde na topiku ne možemo da se dogovorimo da smo u stanju medicinske katastrofe. Kao, nema mesta u Beogradu, ali drugde ima, NiJe kAo JuL. 

    Skuvani smo kao žabe.


    Jesmo u stanju medicinske katastrofe ali mi se cini da je u julu bila jos gora katastrofa, bez obzora sto su sad cifre 10 puta vece


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 4 Empty Re: Virus

    Post by Guest Fri Nov 13, 2020 2:10 pm

    Sada smo u gorem stanju, jedino znamo malo više pa to donekle olakšava.

    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 4 Empty Re: Virus

    Post by Guest Fri Nov 13, 2020 2:16 pm

    Juče me je zvala koleginica iz Rumunije, Cveta po srpski. Žali mi se kako ne može ovako da radi, ne uspeva joj da zatvori projekte bez fejstajma, što bi rekli ovi paćetovi.

    Pita me zašto nam ne dozvoljavaju da putujemo. Ja počnem da objašnjavam staloženo, znaš, ima jedan virus, lako se prenosi itd. Ona popizdi i spusti mi slušalicu. Posle 2 minuta me opet zove i pita me šta mi je da li mislim da je retardirana, kako se usuđujem da joj objašnjavam kao da ništa ne zna itd. Ja opet staloženo saslušam i kažem da na kraju da sam saglasan, ona kao sa čim - pa da si retardirana.

    Ne verujem da sam stekao druga do groba juče, kao ni svih dana pre.
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 4 Empty Re: Virus

    Post by Guest Fri Nov 13, 2020 2:17 pm

    Ovo pišem zato što mislim da su ljudi mahom prsli.
    паће

    Posts : 40196
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Virus - Page 4 Empty Re: Virus

    Post by паће Fri Nov 13, 2020 2:19 pm

    Talason wrote:... koleginica iz Rumunije, Cveta po srpski. ...

    Наша зубарка у крају се звала Флорика. А у улици имамо 1 Светлану... ајд сад ти погоди како се зове.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 4 Empty Re: Virus

    Post by Guest Fri Nov 13, 2020 2:22 pm

    Lumina?
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7174
    Join date : 2020-03-05

    Virus - Page 4 Empty Re: Virus

    Post by Vilmos Tehenészfiú Fri Nov 13, 2020 2:50 pm

    паће wrote:
    Talason wrote:... koleginica iz Rumunije, Cveta po srpski. ...

    Наша зубарка у крају се звала Флорика. А у улици имамо 1 Светлану... ајд сад ти погоди како се зове.
    Niko je ne zove, ona sama dodje.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    bemty

    Posts : 3797
    Join date : 2014-11-12

    Virus - Page 4 Empty Re: Virus

    Post by bemty Fri Nov 13, 2020 2:52 pm

    Virus - Page 4 1931448533


    _____
    Warning: may contain irony.
    Ferenc Puskás

    Posts : 11581
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Virus - Page 4 Empty Re: Virus

    Post by Ferenc Puskás Fri Nov 13, 2020 2:56 pm

    Vilmos Tehenészfiú wrote:
    паће wrote:

    Наша зубарка у крају се звала Флорика. А у улици имамо 1 Светлану... ајд сад ти погоди како се зове.
    Niko je ne zove, ona sama dodje.
    Paće, ne paziš šta pričaš, to je problem.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    паће

    Posts : 40196
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Virus - Page 4 Empty Re: Virus

    Post by паће Fri Nov 13, 2020 3:46 pm

    Talason wrote:Lumina?

    Замало. Луминица.

    Ferenc Puskás wrote:
    Vilmos Tehenészfiú wrote:
    Niko je ne zove, ona sama dodje.
    Paće, ne paziš šta pričaš, to je problem.

    Не видим проблем.

    Иначе, у мом крају је дежурна амбуланта за ковидаше, и сад већ понестаје места за паркирање. По цео дан испред амбуланте чека по њих петоро-шесторо. Сад су на травњаку подигли и војнички шатор, да изиграва напољску чекаоницу.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    plachkica

    Posts : 16203
    Join date : 2014-11-06

    Virus - Page 4 Empty Re: Virus

    Post by plachkica Fri Nov 13, 2020 3:50 pm

    3499
    17 umrlo
    ♏

    Posts : 4554
    Join date : 2016-06-09

    Virus - Page 4 Empty Re: Virus

    Post by ♏ Fri Nov 13, 2020 3:53 pm

    Imate li neki siže obraćanja popularnog Đevreka? Izgubio sam ionako klimavu toleranciju na bullcrap nakon snažnog apela na pRoDIRANje do SVeSti onIh KOJI KRše MErE...
    avatar

    Posts : 7511
    Join date : 2017-03-14

    Virus - Page 4 Empty Re: Virus

    Post by MNE Fri Nov 13, 2020 4:54 pm

    kod nas 13 umrlih, ali u to ubrajaju i osobu 1925. godište, kako bez obdukcije utvrde od čega je umro neko u 95oj godini ostaje i dalje misterija
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 4 Empty Re: Virus

    Post by Guest Fri Nov 13, 2020 5:12 pm

    Postoje i savremena sokoćala koja omogućavaju pogled unutar supstance putem upotrebe nevidljivih zraka. Pogledaš i vidiš - pluća rade, pluća ne rade. 

    Mene iskreno jako zbunjuje ovo pitanje oko obdukcije. Šta se tačno očekuje, da obducenti izvade masivnog kovida iz grudi? Da preciziram: šta se može na obdukciji videti što se nije videlo rentgenom pluća, merenjem niva kiseonika u krvi i uopšte praćenjem kliničke slike uz laboratorijsku potvrdu prisustva virusa?

    I da predupredim: ne, WHO nije zabranio obdukcije, niti može da ih zabranjuje, niti ih je iko zabranio.
    avatar

    Posts : 7511
    Join date : 2017-03-14

    Virus - Page 4 Empty Re: Virus

    Post by MNE Fri Nov 13, 2020 5:18 pm

    ljudi tih godina imaju respiratorne probleme i bez virusa, takođe može doći do upale pluća koja nije uzrokovana covidom čak i kad je virus prisutan u organizmu
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 4 Empty Re: Virus

    Post by Guest Fri Nov 13, 2020 5:23 pm

    to je najčešće što slušam poslednjih dana, ljudi inače umiru, kako uopšte neko zna od čega je smrt bez obdukcije

    ljude koje poznajem privatno oteram ukurac, a koje poznajem poslovno ne, licemer jbg
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 4 Empty Re: Virus

    Post by Guest Fri Nov 13, 2020 5:26 pm

    MNE wrote:ljudi tih godina imaju respiratorne probleme i bez virusa, takođe može doći do upale pluća koja nije uzrokovana covidom čak i kad je virus prisutan u organizmu



    Fakat, ali ne pitam te to. Imaš pacijenta koji ima školski tok kovida sa fatalnim ishodom: postepeni napredak bolesti, gubitak čula ukusa i mirisa, ground glass obrazac u plućima, pozitivan nalaz na kovid, naglo pogoršanje bolesti i smrt. Šta tačno očekuješ od autopsije u tom slučaju? 

    Kapiraš da je autopsija ubačena potpuno rendom u diskurs o kovidu? Autopsije se ne rade kada je uzrok smrti potvrđen posmatranjem toka bolesti i laboratorijskim nalazom, to bi bilo gubljenje vremena, bacanje resursa. Ne zovem te ravnozemljašem, imaj to u vidu, samo pravim analogiju sada: ravnozemljaši traže od NASA da slika ovo ili ono iz svemira, a naročito objekte na zemlji, pod uglom koji pokazuje da je zemlja okrugla. NASA to naravno ne radi jer je boli kurac da objašnjava bilo šta ravnozemljašima. Ovo pitanje autopsija je u istom rangu. To se jednostavno ne radi jer nema potrebe za time. Autopsije se. kada je kovid u pitanju, vrše u istraživačke svrhe a ne da bi se dokazivao uzrok smrti kod pojedinačnih preminulih.


    Last edited by Kirko Skaddeng on Fri Nov 13, 2020 5:32 pm; edited 2 times in total
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 4 Empty Re: Virus

    Post by Guest Fri Nov 13, 2020 5:31 pm

    to kruži već neko vreme

    dok je umiralo manje ljudi, bilo je ljudi umiru od gladi, od raka, pa niko ne diže frku

    sad kad umiru više, eeee, a kako znaju bez obdukcije od čega je umro
    ficfiric

    Posts : 34304
    Join date : 2012-02-10

    Virus - Page 4 Empty Re: Virus

    Post by ficfiric Fri Nov 13, 2020 5:42 pm

    I mene interesuje kako kada coveka zgazi autobus, znaju bez obdukcije da je bas od toga umro


    _____


    Uprava napolje!

    паће

    Posts : 40196
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Virus - Page 4 Empty Re: Virus

    Post by паће Fri Nov 13, 2020 5:48 pm

    ficfiric wrote:I mene interesuje kako kada coveka zgazi autobus, znaju bez obdukcije da je bas od toga umro

    Аутобус је признао.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Virus - Page 4 Empty Re: Virus

    Post by kondo Fri Nov 13, 2020 6:05 pm

    malo ste prsli, doslo je do toga da je MNE glas razuma ovde, jbga. naravno da 1925 ne treba da ulazi niukakvu kovid statistiku. na njega niko nije bacio PCR test, sve i da je usao kod lekara bilo mu je presudjeno cim je prosao kroz vrata kao i sve sto je duboko u zoni van ocekivanog zivotnog veka na ovim prostorima (pa makar to bio i CG krs).

    i evo stvarno ne znam sto je bitno se slozimo da ja sADa NaJGorE od pocetka krize. dovoljno je odvratno da ne znam sta bi sa tom diskusijom uopste, a na kraju krajeva nalazim da je to vrlo autocentricno. u beogradu je najnajgore ali u nisu pirotu leskovcu vranju i ostalim pickovcima to nije, tamo jos ne padaju mrtvi na ulici kao u julu. da beograd nije ovoliko prso, mi zaista ne bi imali cak i zisku za ovu diskusiju.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 4 Empty Re: Virus

    Post by Guest Fri Nov 13, 2020 6:16 pm

    Marius Lăcătuș wrote:malo ste prsli, doslo je do toga da je MNE glas razuma ovde, jbga. naravno da 1925 ne treba da ulazi niukakvu kovid statistiku. na njega niko nije bacio PCR test, sve i da je usao kod lekara bilo mu je presudjeno cim je prosao kroz vrata kao i sve sto je duboko u zoni van ocekivanog zivotnog veka na ovim prostorima (pa makar to bio i CG krs).
    nema veze s mozgom ovo što pišeš, izvini

    Virus - Page 4 Empty Re: Virus

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -
      » Virus
      » Virus
      » Virus
      » Virus
      » Virus

      Current date/time is Fri May 17, 2024 11:23 am