Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Virus

    паће

    Posts : 40227
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Virus - Page 5 Empty Re: Virus

    Post by паће Wed 21 Oct - 10:59

    "Кужиш, стари мој" би морало да се преради, генерацијски онако.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    bemty

    Posts : 3797
    Join date : 2014-11-12

    Virus - Page 5 Empty Re: Virus

    Post by bemty Wed 21 Oct - 11:17

    lomim se da li da postavim link ovde ili na uk politiku. o efektima privatizacije zdravstva. If you are not incandescent with rage, you haven’t grasped the scale of what has been done to us. Vrhunsko istrazivacko novinarstvo u doba korone.


    _____
    Warning: may contain irony.
    Erős Pista

    Posts : 81538
    Join date : 2012-06-10

    Virus - Page 5 Empty Re: Virus

    Post by Erős Pista Wed 21 Oct - 11:21

    Tnx!

    Monbiot nikad ne promasuje.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36999
    Join date : 2014-10-27

    Virus - Page 5 Empty Re: Virus

    Post by boomer crook Wed 21 Oct - 11:39

    Sotir wrote:За 20 дана је број заражених скочио за преко 5 пута.

    Да ли има икаквих података због чега?
    За школе не јављају ништа, односно чак испод просека.

    Где се сад шири вирус?
    Да ли је могуће да је оволики скок само због хладног времена?

    ja kada zavrsim setnju kerova dodjem do lokalnog novosrednjeklasnogserbianfusion restorana na pocetku sume i uzmem corbicu za malu decu. elem to je puno ko bulja u sodomi i jedino ja imam tzv. masku. lokalno pojiliste radnicke klase i sns lumpena bife soliter je takodje prepuno uz ocekivane mere zastite. on the other hand u gradskom prevozu svi maske sve po pravilima. ne znam sta da mislim.
    bemty

    Posts : 3797
    Join date : 2014-11-12

    Virus - Page 5 Empty Re: Virus

    Post by bemty Wed 21 Oct - 11:58

    misli na decu!!

    u vrticu imamo jednu obolelu vaspitacicu. ovde su deca podeljena u grupe koje nemaju fizickog dodira tako da su raspustili samo njenu grupu na 14 dana. zivo me interesuje hoce li njena infekcija preci i na decu. uzrast te grupice je 3-4 godine. kod sina u skoli jos uvek nista.

    a medju studentima brojke samo rastu.


    _____
    Warning: may contain irony.
    boomer crook

    Posts : 36999
    Join date : 2014-10-27

    Virus - Page 5 Empty Re: Virus

    Post by boomer crook Wed 21 Oct - 12:01

    Ovo u sloveniji i cro ludlo


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36999
    Join date : 2014-10-27

    Virus - Page 5 Empty Re: Virus

    Post by boomer crook Wed 21 Oct - 12:02

    bemty wrote:misli na decu!!

    u vrticu imamo jednu obolelu vaspitacicu. ovde su deca podeljena u grupe koje nemaju fizickog dodira tako da su raspustili samo njenu grupu na 14 dana. zivo me interesuje hoce li njena infekcija preci i na decu. uzrast te grupice je 3-4 godine. kod sina u skoli jos uvek nista.

    a medju studentima brojke samo rastu.

    ja mislim nas ovde ceka obustava nastave.
    boomer crook

    Posts : 36999
    Join date : 2014-10-27

    Virus - Page 5 Empty Re: Virus

    Post by boomer crook Wed 21 Oct - 12:03

    Jel se javlja MNE? jel dobro?


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36999
    Join date : 2014-10-27

    Virus - Page 5 Empty Re: Virus

    Post by boomer crook Wed 21 Oct - 12:04

    eno pisao covek gore 🤦


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    fikret selimbašić

    Posts : 9623
    Join date : 2020-06-19

    Virus - Page 5 Empty Re: Virus

    Post by fikret selimbašić Wed 21 Oct - 12:51

    922 novih u BiH, 14 umrlih.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 5 Empty Re: Virus

    Post by Guest Wed 21 Oct - 12:58

    boomer crook wrote:
    bemty wrote:misli na decu!!

    u vrticu imamo jednu obolelu vaspitacicu. ovde su deca podeljena u grupe koje nemaju fizickog dodira tako da su raspustili samo njenu grupu na 14 dana. zivo me interesuje hoce li njena infekcija preci i na decu. uzrast te grupice je 3-4 godine. kod sina u skoli jos uvek nista.

    a medju studentima brojke samo rastu.

    ja mislim nas ovde ceka obustava nastave.

    ne znam. više mi miriše na odugovlačenje dok sve ne ode u majčinu a onda puni lockdown. problem je u tome što su oni koji veruju ovoj vlasti bukvalno poluživotinje i nemoguće im je objasniti osnovne principe epidemiološke zaštite, a oni koji ne veruju su, čini se, uvereni da je Vučić izmislio pandemiju da bi braćala Andrej prodao više maski.

    evo za sutra su zakazali Krizni štab ali sumnjam da imaju zeleno svetlo za drastičnije mere.
    Erős Pista

    Posts : 81538
    Join date : 2012-06-10

    Virus - Page 5 Empty Re: Virus

    Post by Erős Pista Wed 21 Oct - 13:04

    Oni više ne smeju da povuku nikakav potez, jer su preplašeni od političke cene koju će platiti, pre svega od protesta. Logično je da se škole zatvore ili da se nastava uživo svede na minimum, ali oni to ne smeju jer će dobiti pobunu roditelja. Zatvaranje ili ograničenje rada lokala će proizvesti pobunu ugostitelja.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    kapetanm

    Posts : 5805
    Join date : 2012-02-10

    Virus - Page 5 Empty Re: Virus

    Post by kapetanm Wed 21 Oct - 13:05

    Mislim da vlast vise nema petlju za zatvaranje i nece to uraditi cak i kad dodje do situqcije kad bi bilo logicno
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 5 Empty Re: Virus

    Post by Guest Wed 21 Oct - 13:05

    I onda će povući sve poteze odjednom kada dogori. Jednostavno ne može drugačije, ovo se mora uhvatiti za rogove, inače će politička cena biti mnogo veća.
    U najmanju ruku imaćemo policijski čas od 9 uveče do 5 ujutru, zatvaranje škola, restorana, punu zabranu okupljanja, i to u roku od par nedelja.
    Dosta me brine odnos pozitivnih rezultata i pratećih hospitalizacija: previše pozitivnih, premalo hospitalizacija, jer se testira više, svuda po Evropi. Izgleda mi kao da je ovo vrh ledenog brega u odnosu na ono što stiže za mesec dana.


    Last edited by Kirko Skaddeng on Wed 21 Oct - 13:08; edited 1 time in total
    disident

    Posts : 15087
    Join date : 2016-03-28

    Virus - Page 5 Empty Re: Virus

    Post by disident Wed 21 Oct - 13:08

    boomer crook wrote:
    bemty wrote:misli na decu!!

    u vrticu imamo jednu obolelu vaspitacicu. ovde su deca podeljena u grupe koje nemaju fizickog dodira tako da su raspustili samo njenu grupu na 14 dana. zivo me interesuje hoce li njena infekcija preci i na decu. uzrast te grupice je 3-4 godine. kod sina u skoli jos uvek nista.

    a medju studentima brojke samo rastu.

    ja mislim nas ovde ceka obustava nastave.
    Pisao sam jos pre nedelju dve da su na univerzitetu nezvanicno odlucili da sve prelazi na online nastavu 1 novembra, sto se uklapa u to kako su nama na ff organizovali nastavu, kombinovani model do 1 kada prelazimo svi online.


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    avatar

    Posts : 7520
    Join date : 2017-03-14

    Virus - Page 5 Empty Re: Virus

    Post by MNE Wed 21 Oct - 13:16

    boomer crook wrote:Jel se javlja MNE? jel dobro?
    dobro sam zafaljujem, krećem danas na lagani trening atrofirao sam skroz na ovoj stolici dobiću šuljeve, prošlo je 20 dana otkako sam prvi put izmjerio da imam temp a 10ak dana otkako me je prošla, dosta
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 5 Empty Re: Virus

    Post by Guest Wed 21 Oct - 13:17

    MNE wrote:
    boomer crook wrote:Jel se javlja MNE? jel dobro?
    dobro sam zafaljujem, krećem danas na lagani trening atrofirao sam skroz na ovoj stolici dobiću šuljeve, prošlo je 20 dana otkako sam prvi put izmjerio da imam temp a 10ak dana otkako me je prošla, dosta
    Virus - Page 5 903208043
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 5 Empty Re: Virus

    Post by Guest Wed 21 Oct - 13:31

    Kakav crni trening, samo šetnje bez previše zamaranja.
    disident

    Posts : 15087
    Join date : 2016-03-28

    Virus - Page 5 Empty Re: Virus

    Post by disident Wed 21 Oct - 13:41

    Da, iskuliraj bar dva meseca od treniranja i fizickog napora, bice posle ceo zivot za nabijanje kondicije


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    Virus - Page 5 Empty Re: Virus

    Post by ontheotherhand Wed 21 Oct - 14:36

    паће

    Posts : 40227
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Virus - Page 5 Empty Re: Virus

    Post by паће Wed 21 Oct - 14:37

    Слика уз вест, ЉПБ чеше јаја.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Janko Suvar

    Posts : 7713
    Join date : 2019-06-06

    Virus - Page 5 Empty Re: Virus

    Post by Janko Suvar Wed 21 Oct - 15:44

    512 na 7249 testiranih

    u bolnici 490, na respiratoru 27
    Margit Savović

    Posts : 2437
    Join date : 2012-02-11

    Virus - Page 5 Empty Re: Virus

    Post by Margit Savović Wed 21 Oct - 16:51

    Malo sam sondirala kod ljudi jer me zanimaju tuđe procene situacije. 

    Niko ne očekuje policijski čas u Srbiji više. Nakon što ti svi kažu da će biti izlaska na ulice, pitam za fundamentalniji razlog i ekonomisti mi listom kažu da nema više para za pomoć onima bez prihoda, jedan psiholog mi je rekao da se policijski čas teško nameće dvaput, a frizeri koji su mi najvažniji u fokus grupi jer sve čuju mi kažu da se u sektoru usluga kriza već uvukla i da neki koji su zabravili salone u martu više nisu ni otvarali.
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 5 Empty Re: Virus

    Post by Guest Wed 21 Oct - 17:10

    Mislim da se ne razumeju razmere opasnosti.
    kapetanm

    Posts : 5805
    Join date : 2012-02-10

    Virus - Page 5 Empty Re: Virus

    Post by kapetanm Wed 21 Oct - 17:19

    Da, kad krene pomor onda ce biti sto niste preduzeli nesto..bukvalno ce cekati par hiljada dnevno da zakatanče jer ustav jbg

    Virus - Page 5 Empty Re: Virus

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -
      » Virus
      » Virus
      » Virus
      » Virus
      » Virus

      Current date/time is Mon 20 May - 20:09