Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    konjski nil

    Posts : 2464
    Join date : 2020-06-19
    Location : bizarr nők hazája

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 34 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by konjski nil Sat Jan 14, 2023 1:13 am

    Erős Pista wrote:Nope.
    fala zadovoljan sam u fulu  Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 34 2304934895


    _____
    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 34 2692   Hong Kong dollar, Indian cents, English pounds and Eskimo pence   Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 34 2692
    Bleeding Blitva

    Posts : 3734
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 34 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Bleeding Blitva Fri Jan 20, 2023 8:55 pm

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 34 The-cat-and-the-canary-date-1939-K3641E

    Odličan murder mystery s vrhunskim provalama Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 34 1233199462


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    Летећи Полип

    Posts : 11088
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 34 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Летећи Полип Tue Jan 24, 2023 10:27 pm

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 34 Heavy_Metal_%281981%29


    Jeste ovo malo bezveze kada nemaš više 15 leta. Ali ova scena je i dalje prekul:



    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    konjski nil

    Posts : 2464
    Join date : 2020-06-19
    Location : bizarr nők hazája

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 34 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by konjski nil Tue Jan 24, 2023 10:33 pm

    we need to talk about kevin 
    treba ovo puštati mladima ako mislimo do zlatne milijarde Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 34 2304934895


    _____
    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 34 2692   Hong Kong dollar, Indian cents, English pounds and Eskimo pence   Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 34 2692
    Erős Pista

    Posts : 81359
    Join date : 2012-06-10

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 34 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Erős Pista Tue Jan 24, 2023 10:35 pm

    Prejaka scena i prejak film.

    Jel znas ovaj spot?









    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 34 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Notxor Tue Jan 24, 2023 10:47 pm

    Da li je moguće da sam gledao Heavy Metal i Rambo First Blood iste godine na Festu? 198x?


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Летећи Полип

    Posts : 11088
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 34 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Летећи Полип Wed Jan 25, 2023 12:12 am

    Erős Pista wrote:Prejaka scena i prejak film.

    Jel znas ovaj spot?








    Au, brate, ovo je baš late 90's.  Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 34 1233199462


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Летећи Полип

    Posts : 11088
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 34 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Летећи Полип Sat Jan 28, 2023 2:04 am

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 34 220px-Vitalina_Varela_poster

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 34 2304934895


    Da sam Vučko, na RTSu bih svake nedelje puštao jedan od pedrokostinih filmova. Kad fukara zapišti, čisto da ima u vidu kako se živi u sred EU.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Летећи Полип

    Posts : 11088
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 34 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Летећи Полип Sun Jan 29, 2023 3:07 pm



    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 34 3137070404 Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 34 286371741


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8039
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 34 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Daï Djakman Faré Sun Jan 29, 2023 6:09 pm

    ali kazance kada se iskrivi Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 34 286371741


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    boomer crook

    Posts : 36796
    Join date : 2014-10-27

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 34 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by boomer crook Sun Jan 29, 2023 6:23 pm

    Летећи Полип wrote:Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 34 220px-Vitalina_Varela_poster

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 34 2304934895


    Da sam Vučko, na RTSu bih svake nedelje puštao jedan od pedrokostinih filmova. Kad fukara zapišti, čisto da ima u vidu kako se živi u sred EU.

    fukara bi zapistala ali zbog toga sto moraju da gledaju slow cinema


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Летећи Полип

    Posts : 11088
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 34 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Летећи Полип Tue Feb 14, 2023 12:54 am

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 34 Fargo_%281996_movie_poster%29

    Ne vredi, ja i braća nikako da se nađemo na nekom filmu koji bi mi se baš svideo. Isto kao i Big Lebowski - nije da nije smešno, glumci odlični, priča drži pažnju, ali opet... Nije to to. Dodatan trip je što svi pričaju kao Džordan Piterson.



    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Erős Pista

    Posts : 81359
    Join date : 2012-06-10

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 34 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Erős Pista Tue Feb 14, 2023 12:58 am

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 34 3579118792

    Jel si gledao Blood Simple?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Летећи Полип

    Posts : 11088
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 34 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Летећи Полип Tue Feb 14, 2023 1:01 am

    Nisam. Deluje dovoljno slizi da bude zanimljivo.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Erős Pista

    Posts : 81359
    Join date : 2012-06-10

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 34 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Erős Pista Tue Feb 14, 2023 1:05 am

    Pa to im je možda najdoslednije žanrovski od svih filmova.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    konjski nil

    Posts : 2464
    Join date : 2020-06-19
    Location : bizarr nők hazája

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 34 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by konjski nil Tue Feb 14, 2023 1:08 am

    Летећи Полип wrote:Isto kao i Big Lebowski - nije da nije smešno, glumci odlični, priča drži pažnju, ali opet... Nije to to. Dodatan trip je što svi pričaju kao Džordan Piterson.
    +1
    glej seriju fargo bolja 10x od filma  Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 34 2304934895


    _____
    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 34 2692   Hong Kong dollar, Indian cents, English pounds and Eskimo pence   Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 34 2692
    Bleeding Blitva

    Posts : 3734
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 34 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Bleeding Blitva Fri Feb 17, 2023 7:48 pm

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 34 1rrp8R9m37AAxe9ctq9TFKwyYOQ8jW_large

    Jedan baš fini magični realizam...šaram po filmografiji Sissy Spacek, genijalna je.


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    паће

    Posts : 40020
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 34 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by паће Fri Feb 17, 2023 8:02 pm

    Ото, може једна провера, да ли се ради о пањи Спачковој можда? Вели да јој је отац био Чех трофртаљац.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 34 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Filipenko Thu Mar 02, 2023 6:24 pm

    Nakon sto sam se ponovio LG OLED televizorom pole blagopocivnuca svog starog Sony TV-a, konacno sam se udostojio da pogledam i neki film u raskosnom HDR-u. Pogledao sam Dinu, ovu novu. Ne znam ni sam sta da mislim, osim da mi je definitivno potvrdjena teza koju sam vazda imao, da je ta prica neekranizabilna. Ne moze se prebaciti na ekran. Tek koliki bi zajeb nastupio kada bi se odmaklo dalje od prvog romana, pa kada bi morali da snimaju sve pizdarije sa Letom II, ne smem ni da zamislim.

    Tehnicki gledano, film je uradjen odlicno. Da li je uradjeno dovoljno da se obicnom gledaocu jasno predoci univerzum? Nisam siguran. Ko su Bene Dzezerit kurve ves*ice, sta koji moj one rade i koji su im to planovi koje stalno spominju, ko je taj padisah imperator i zasto toliko bogatstvo seta medju kucama, zasto mu smetaju i bodu oci Atreidi a ne Harkoneni koji se masno bogate od trgovine zacinom, dje su ba ti navigatori, sta je taj Landsraad koji se spominje nekoliko puta, kako se putuje univerzumom, zasto su ti Sardukari toliko zajebani osim sto se krste krvlju neprijatelja koju ritualno pustaju po kisi...

    S druge strane, relativno mi je brzo proslo tih 2 i po sata. A opet, ne mogu da ne spomenem KATASTROFALAN odabir glavnih glumaca. Da li su oni to ozbiljno isli na Star Wars filing? Leto Atreid je ponizen time sto ga glumi retardirani pilot iz poslednje Star Wars trilogije, a deluje mi i da je Pol Atreid isao na vajb one ogavne seljacine Kajlo Rena, najgoreg glumca ikada. Samo sam cekao da odnekud izadje Kajlo Ren, skine masku i kaze "Paul, I am your brother". Djeneralno mi ta vrsta mesijanstva "ti si najbolji, najlepsi, najmocniji, samo ti to nismo jos rekli, al sto ces da jebes kada to shvatis, nisi svestan" u filmovima, knjigama i ostalim stvarima uopste ne prija.

    Eto, sve u svemu, nisam odusevljen i nisam siguran da li bih bio voljan da potrosim vreme na nastavak. Uostalom, cemu, kad ce tu tek da krene prica, koju ionako dobro znam, da li na srecu ili nazalost, posto su mi i romani Dine sve gori kako se nizu jedan za drugim.
    Anonymous
    Guest

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 34 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Guest Thu Mar 02, 2023 7:07 pm

    Naravno da ćeš potrošiti vreme na nastavak. 


    ogavne seljacine Kajlo Rena

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 34 3579118792 



    Više te je fizički podsetio na Adama Drajvera u toj ulozi. Ali generalno kao da postoji tendencija da se muškarac koji je u dodiru sa svojim osećanjima prikazuje kao masni debilko koji drka u gaće. Holivud ima taj fazon da oseti duh vremena, i taman ga toliko pogrešno skonta da to bude profitabilno ali i dalje smešno i ponekad degradirajuće.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 34 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Filipenko Thu Mar 02, 2023 7:12 pm

    Cousin Billy wrote:Naravno da ćeš potrošiti vreme na nastavak. 


    Mozda, ne kazem, ali sigurno ne sa odredjenim nivoom entuzijazma, nego ovako, koju godinu kasnije, pogledam ga u trenucima nesanice.
    Летећи Полип

    Posts : 11088
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 34 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Летећи Полип Thu Mar 02, 2023 7:58 pm

    I u knjigama su BDž slabo objašnjene. I uloga, i moć, i otkuda to itd. Džedaji imaju više političkog smisla od njih.


    Što se tiče fejl ekranizacija Dine, mislim da je problem u tome što je Dina lišena bilo kakvog humanističkog momenta, pa samim tim i drame. A drama je ono zbog čega narod i dolazi da gleda. Tragična dimenzija života - hjubris, nužnost, patnja, sloboda, ljubav - toga u Dini nema. Likovi u knjizi nisu ljudi, već mašine za akumuliranje moći, pri čemu pokoji ima i neku megalomansku viziju, sa kojom niko normalan ne bi mogao da se identifikuje. Niti tu ima neke katarze na kraju. Glavni lik je pobedio, drži svu vlast, bukvalno je postao bog - THE END. Gospodar prstenova, kakav god da je, ipak ima neku humanu pouku, neke simbole. Ono, prsten pretvori Goluma u goluma, Jovajna i onaj mali zakolju kralja vešca... Dina ne ide dalje od middlebrow stimulacije za štrebere, vonabi političke analitičare. Da se razumemo, ovo kažem kao neko ko je pročitao Dinu jedno pet puta, sigurno.  Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 34 2304934895

    E sad, kada se oduzme i to političko mrsomuđenje, neprenosivo na pokretnu sliku, ostaje jedan dosadnjikav SF, sa konfuznom fabulom, narcisoidnim glavnim likom, i monotonim mestom radnje. Što se onda pokušava nadomestiti velikim budžetom i neumerenom stilizacijom.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 34 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Filipenko Thu Mar 02, 2023 8:16 pm

    Летећи Полип wrote:I u knjigama su BDž slabo objašnjene. I uloga, i moć, i otkuda to itd. Džedaji imaju više političkog smisla od njih.


    Što se tiče fejl ekranizacija Dine, mislim da je problem u tome što je Dina lišena bilo kakvog humanističkog momenta, pa samim tim i drame. A drama je ono zbog čega narod i dolazi da gleda. Tragična dimenzija života - hjubris, nužnost, patnja, sloboda, ljubav - toga u Dini nema. Likovi u knjizi nisu ljudi, već mašine za akumuliranje moći, pri čemu pokoji ima i neku megalomansku viziju, sa kojom niko normalan ne bi mogao da se identifikuje. Niti tu ima neke katarze na kraju. Glavni lik je pobedio, drži svu vlast, bukvalno je postao bog - THE END. Gospodar prstenova, kakav god da je, ipak ima neku humanu pouku, neke simbole. Ono, prsten pretvori Goluma u goluma, Jovajna i onaj mali zakolju kralja vešca... Dina ne ide dalje od middlebrow stimulacije za štrebere, vonabi političke analitičare. Da se razumemo, ovo kažem kao neko ko je pročitao Dinu jedno pet puta, sigurno.  Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 34 2304934895

    E sad, kada se oduzme i to političko mrsomuđenje, neprenosivo na pokretnu sliku, ostaje jedan dosadnjikav SF, sa konfuznom fabulom, narcisoidnim glavnim likom, i monotonim mestom radnje. Što se onda pokušava nadomestiti velikim budžetom i neumerenom stilizacijom.


    Meni je veci problem put kojim se ide dotle. Da parafraziram malo u nasem svetu, ovo bi npr. mogao da bude put mnogopostovanog Ibn Sauda, plemenskog lidera u pustinjama Arabije, koji preuzima revolucijom vlast nad izvoristem crnog zacina i pravi od njega Saudijsku Arabiju, uz pomoc Velikog Kuvara iz Londona. I sta nakon toga? Pa logicno, on je najbogatiji i najbitniji lik na svetu, cim proglasi malo dzihada, nebrojene horde strasnih Arabemena ce se rasiriti i rastrkati u svim pravcima. Radnja potom skace par godina unapred, gde se Ibn Saud smorio od vlasti nad citavom planetom i ocekivanja da je on mesija koji ce svima doneti boljitak, te bezi sa prestola i krece da luta pustinjom iz koje je dosao, a njegova deca odjednom iznalaze mesijansku misiju. Cekaj, prijatelju, nije moc tamo gde su resursi, niti se horde mogu tek tako namnoziti, niti ce Ibn Saud zavladati planetom samo zato sto je kod njega neki resurs koji je postao znacajan jer se pomocu njega mnogo krace putuje. Hocu reci, sve je promasaj u startu. To je ono sto u principu zameram, ishodiste radnje manje-vise, put kojim se ide je potpuno sumanut. E sad, u knjizi je to delimicno pokriveno raznim mrsomudjenjima, ovde se to mora ekranizovati i vrlo britko razjasnjavati umesto da se prepusta gledaocu da masta sta mu to dodje Kvizac Haderak.
    паће

    Posts : 40020
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 34 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by паће Thu Mar 02, 2023 9:01 pm

    Филипе, врати тај телевизор и тражи паре назад.

    Пробај поново догодине.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 34 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Guest Sun Mar 05, 2023 7:23 pm

    Life (2017) 

    Bezobziran ripoff Alien(s)-a ali odlična zabava za nedeljno popodne, ako se zažmuri na nezanimljive likove, kao i na detalje koji su, što bi rekli, too convenient. Odličan kraj.

    Ako se gleda kao skupocen B film, zapravo je gotovo odličan - mada bi u rasnom B filmu bilo više karakterizacije junaka, a manje patetike.

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 34 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Apr 19, 2024 10:24 am