Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Kosovo*

    boomer crook

    Posts : 36916
    Join date : 2014-10-27

    Kosovo* - Page 17 Empty Re: Kosovo*

    Post by boomer crook Tue Mar 23, 2021 7:57 pm

    mislim da nije isti covek


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    ficfiric

    Posts : 34187
    Join date : 2012-02-10

    Kosovo* - Page 17 Empty Re: Kosovo*

    Post by ficfiric Tue Mar 23, 2021 7:58 pm

    Demokratski savez Kosova predložio je sadašnjeg potpredsednika kosovske skupštine Kujtima Šalju za kandidata za mesto predsednika privremenih institucija u Prištini, prenosi Koha.

    Kujtim Šalja (45) je profesor književnosti, a političku karijeru počeo je 2014. godine, kada je kao kandidat Demokratskog saveza Kosova (DSK) izabran za poslanika u kosovskoj skupštini.

    Bio je potpredsednik vlade u Prištini i ministar kulture.

    Šalja je član predsedništva DSK i predsednik ekspertskog tima te stranke za obrazovanje i nauku.



    _____


    Uprava napolje!

    ćaća

    Posts : 3386
    Join date : 2019-11-03
    Age : 41
    Location : Bordeaux, FR

    Kosovo* - Page 17 Empty Re: Kosovo*

    Post by ćaća Tue Mar 23, 2021 8:04 pm

    argh nije taj
    ficfiric

    Posts : 34187
    Join date : 2012-02-10

    Kosovo* - Page 17 Empty Re: Kosovo*

    Post by ficfiric Mon Apr 12, 2021 9:37 am

    Kosovo* - Page 17 EywbakXXIAIuC7d?format=jpg&name=medium



    Gde su sad oni koji su bili protiv formiranja vojske Kosova, sad kad sravne Albaniju bounce


    _____


    Uprava napolje!

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50100
    Join date : 2017-11-16

    Kosovo* - Page 17 Empty Re: Kosovo*

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Apr 29, 2021 9:30 pm

    Stoltenberg se sastao sa gosn Kurtijem sa Kosova

    On Thursday, 29 April 2021, the NATO Secretary General, Mr. Jens Stoltenberg, will meet with Mr. Albin Kurti from Kosovo at NATO Headquarters.

    https://www.nato.int/cps/en/natohq/news_183321.htm
    Anonymous
    Guest

    Kosovo* - Page 17 Empty Re: Kosovo*

    Post by Guest Thu Apr 29, 2021 9:34 pm

    smeće
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50100
    Join date : 2017-11-16

    Kosovo* - Page 17 Empty Re: Kosovo*

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Apr 29, 2021 9:41 pm

    Moj stav o Kosovu je poznat, ali ja uvek volim da vidim levičare-nacionaliste na jebanoj strani  Kosovo* - Page 17 1861198401
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50100
    Join date : 2017-11-16

    Kosovo* - Page 17 Empty Re: Kosovo*

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Apr 29, 2021 9:42 pm

    Oh, and btw danas mu Borelj reko da ne čini Kosovo uslugu EU time što učestvuje u dijalogu, nego obrnuto  Kosovo* - Page 17 1861198401
    Anonymous
    Guest

    Kosovo* - Page 17 Empty Re: Kosovo*

    Post by Guest Thu Apr 29, 2021 9:47 pm

    kurti je levičar kao i ne davimo beograd ili vulin
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50100
    Join date : 2017-11-16

    Kosovo* - Page 17 Empty Re: Kosovo*

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Apr 29, 2021 9:49 pm

    Turul madár wrote:kurti je levičar kao i ne davimo beograd ili vulin

    bitno je kako se oseća  Kosovo* - Page 17 2304934895

    ali da, slažem se, nisam bio precizan - kad neko jebe samoproklamovane levičare, a u stvari nacionaliste.
    паће

    Posts : 40131
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Kosovo* - Page 17 Empty Re: Kosovo*

    Post by паће Thu Apr 29, 2021 9:57 pm

    Turul madár wrote:smeće

    Сад ће тек да сме. :паће:


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    Kosovo* - Page 17 Empty Re: Kosovo*

    Post by Guest Thu Apr 29, 2021 10:03 pm

    Mór Thököly wrote:
    Turul madár wrote:kurti je levičar kao i ne davimo beograd ili vulin

    bitno je kako se oseća  Kosovo* - Page 17 2304934895

    ali da, slažem se, nisam bio precizan - kad neko jebe samoproklamovane levičare, a u stvari nacionaliste.


    pa oseća se na smeće, to ko ovi hipsteri što misle da su komunisti i partizani jer se slikaju sa retro filterom kod partizanskog spomenika nekog.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50100
    Join date : 2017-11-16

    Kosovo* - Page 17 Empty Re: Kosovo*

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Apr 29, 2021 10:14 pm

    Čovek je liability za Kosovo. Danas dao neka 4 principa tipa ratna odšteta itd. Srbija će odbiti out of hand da priča o tome ali to nije toliko bitno, nego će mu u Briselu reći "e dečko, uozbilji se" (u stvari danas su mu u neku ruku to i rekli) i lako može sve da propadne. A to je loše i za Kosovo i za Srbiju.
    boomer crook

    Posts : 36916
    Join date : 2014-10-27

    Kosovo* - Page 17 Empty Re: Kosovo*

    Post by boomer crook Thu Apr 29, 2021 10:19 pm

    ja sam spreman da se kladim da ce ameri stati iza kurtija 1/1


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    Kosovo* - Page 17 Empty Re: Kosovo*

    Post by Guest Thu Apr 29, 2021 10:20 pm

    boli ga, on će nastaviti da radi na ujedinjenju sa albanijom, o čemu se srbija baš ništa neće pitati
    Erős Pista

    Posts : 81466
    Join date : 2012-06-10

    Kosovo* - Page 17 Empty Re: Kosovo*

    Post by Erős Pista Thu Apr 29, 2021 10:21 pm

    boomer crook wrote:ja sam spreman da se kladim da ce ameri stati iza kurtija 1/1

    Bas htedoh to da napisem.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Kosovo* - Page 17 Empty Re: Kosovo*

    Post by Guest Thu Apr 29, 2021 10:23 pm

    sranje je što će vrv i usa i eu i dalje puštati srbiju da jede govna, sve dok im je ova nakaza korisna za druge stvari
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50100
    Join date : 2017-11-16

    Kosovo* - Page 17 Empty Re: Kosovo*

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Apr 29, 2021 10:59 pm

    boomer crook wrote:ja sam spreman da se kladim da ce ameri stati iza kurtija 1/1

    Mogu al to opet nece nigde odvesti. Mislim, problem je to sto Amerika, slicno kao i Rusija, moze ozbiljno da zagorca zivot, al nema sta da ponudi. Radi jedino ako je americka batina, a evropska sargarepa. Amerukanci mogu u stvari vrlo lako da sjebu celu stvar tako sto ce spreciti EU da izvrsi ozbiljan pritisak na Kurtija i sve se zavrsi ni u cemu,sto inace ne mora biti slucaj jer EU ima instrumente da izvrsi pritisak na Srbiju itekako.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50100
    Join date : 2017-11-16

    Kosovo* - Page 17 Empty Re: Kosovo*

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Apr 29, 2021 11:05 pm

    Mislim, sa stanovista EU, trenutno je Srbija kooperativna strana. Srbija ima jednu crvenu liniju, Kosovo ih ima tipa 17.
    Anonymous
    Guest

    Kosovo* - Page 17 Empty Re: Kosovo*

    Post by Guest Thu Apr 29, 2021 11:10 pm

    da su srbiji hteli pritisak opalili bi sankcije kosovo bi bilo priznato za 6-12 meseci. ne znam o kakvom pritisku na kosovo sanjate btw, jedino ko ima da sluša i pojede govno je srbija
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50100
    Join date : 2017-11-16

    Kosovo* - Page 17 Empty Re: Kosovo*

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Apr 29, 2021 11:15 pm

    Turul madár wrote:da su srbiji hteli pritisak opalili bi sankcije kosovo bi bilo priznato za 6-12 meseci. ne znam o kakvom pritisku na kosovo sanjate btw, jedino ko ima da sluša i pojede govno je srbija

    Well, no. u razgovorima sa EU u Briselu to uopšte tako ne izgleda. To može tako da izgleda ako nastane žešće neko sranje dole. Ali ovako, u "mirnodopskim" uslovima, sankcije Srbiji nisu izgledne uopšte. A sankcije Kosovu ni ne trebaju, njima su dovoljne sankcije da sve ostane kako jeste.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50100
    Join date : 2017-11-16

    Kosovo* - Page 17 Empty Re: Kosovo*

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Apr 29, 2021 11:16 pm

    Mislim, možda se stvari promene posle izbora u Nemačkoj. Eventualno. To je još uvek šbbkbb
    Јанош Винету

    Posts : 5221
    Join date : 2016-01-26

    Kosovo* - Page 17 Empty Re: Kosovo*

    Post by Јанош Винету Thu Apr 29, 2021 11:36 pm

    Курти је стварно незгодан тип. Због њега су Амери већ роварили са циљем да се смени и пукне његова влада.

    Није човек који је за сарадњу, не одговара никоме, ни Србији, ни Америци, ни Европи, али осваја гласове.

    Што говори да је ако ништа друго Косово макар демократско.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50100
    Join date : 2017-11-16

    Kosovo* - Page 17 Empty Re: Kosovo*

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Apr 30, 2021 12:03 am

    Jeste, Kosovo je demokratskije od Srbije, no brainer. Takodje, to je bila Trumpova administracija koja ga je smenjivala, ova mu je naklonjenija. Tu je i Osmani koja je njihov igrac. Nisu oni losi sa Amerikom. Problem je sto im Amerika ne moze doneti nista osim da sipa pare, ato iz nekog razloga ne rade (sto ne razumem zasto ne rade, jer pare koje su potrebne Kosovu da malo stane na noge nisu neke velike). Kosovo hoce clanstvo u UN i hoce skidanje viza. Clanstvo u UN mogu dobiti ne priznanjem Srbije, nego pukim pristankom da Srbija nece traziti od Rusije i Kine da to blokiraju. Srbija hoce nesto zauzvrat za to, jer za Srbiju i samo to znaci totalnu promenu spoljnopolitickog kursa, pogotovu prema Rusiji. Amerikanci hoce da nateraju Srbiju da ona prizna Kosovo. Ja iskreno ne znam kako ce je na to naterati, pogotovu bez teskih kontraustupaka. Neko moze reci "videces, izvrsice tezak pritisak" itd, ali meni nije uopste jasno kako bi to korak po korak izgledalo.

    Skidanje viza im samo EU moze dati i to jednoglasno, sto je veliki problem.
    Јанош Винету

    Posts : 5221
    Join date : 2016-01-26

    Kosovo* - Page 17 Empty Re: Kosovo*

    Post by Јанош Винету Fri Apr 30, 2021 12:07 am

    +1

    Могу да извршавају тежак притисак колико хоћеш, вакцине нам долазе од Русије и Кине а од Америке и ЕУ имамо тотални распад.

    Нити је на тапету улазак у ЕУ, нити НАТО, нити неке паре.

    Даљи пропагандни притисак се може ублажити таблоидима и кинеским развојним пројектима.

    Цела та играрија би нас одвела све даље од Европе.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.

    Kosovo* - Page 17 Empty Re: Kosovo*

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Tue May 07, 2024 10:10 am