Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PC tiranija

Erős Pista

PC tiranija - Page 5 Empty Re: PC tiranija

Post by Erős Pista on Thu Aug 20, 2020 1:17 pm

Nisu gledali al osudjuju.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
Kirko Skaddeng

Post by Kirko Skaddeng on Thu Aug 20, 2020 1:23 pm

Erős Pista wrote:Nisu gledali al osudjuju.
pa to PC tiranija - Page 5 1143415371 ne lepim ja ovde etikete.

_____
Everybody digs a swinging cat.
Solus_Rex

Post by Solus_Rex on Thu Aug 20, 2020 3:18 pm

Gledanje svih epizoda iz serijala "Zvezdice Granda" jeste pozeljno ako pises naucni doprinos a la Biki/ Ratkovicka o konstrukciji rodnih identiteta u masovnoj kulturi. Verujem da se i najmrsava teza moze opravadati ako je gradja koju rad istrazuje sadrzajna a istrazivac pokazo brigu na njenom razvrstavanju.

S druge strane, ako se bavis kritikom liberalne ideologije na twitteru, dovoljan je i najelementarniji teorijski model. Npr, Nortop Fraj je sredinom proslog veka ponudio jednu klasifikaciju svih naracija iskljucivo prema mestu njenih protagonista u kulturnoj hijararhiji: Bozanstvo, Heroj/ Svetitelj, Moralno izuzetni pojedinac, Komsinica Milena i na kraju lakrdijas. Sudeci prema Anatomiji kritike (1957) Autriderka prigovara autorima serijala obracanje sa pozicija nisko-mimetskog stila koji se bavi intrigama zivota komsinice iz kraja, i koja u svom nahodjenju  nimalo ne odstupa od proseka sto njenoj publici uskracuje priliku za unutrasnje prepoznavanje/ metanoju kao recimo sa Dzeki Braun (primer visoko-mimetskog stila).

P.S.
PC tiranija - Page 5 KAKO-DA-GOVORIMO-O-KNJIGAMA-KOJE-NISMO-PROCITALI-_slika_O_59493799

Zato +1 za sestru.
Tema jeste za feminizam i prikljucenija.
Летећи Полип

Post by Летећи Полип on Thu Aug 20, 2020 5:14 pm

Vasa wrote:Moralna panika na Burundiju zbog francuskog filma koji problematizuje sudar imigrantske i pop kulture.
Sad sam video sve.

Moram priznati da je i mene zatekla, a pomalo i zabrinula, reakcija ovog našeg kružoka.

PC tiranija - Page 5 359476144
Летећи Полип

Post by Летећи Полип on Thu Aug 20, 2020 5:16 pm

Mislim, sasvim legitiman film.
Ferenc Puskás

Post by Ferenc Puskás on Thu Aug 20, 2020 5:51 pm

Panic on the streets of Burundi! I wonder to myself, could life ever be sane again?

_____
Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
Vilmos Tehenészfiú

Post by Vilmos Tehenészfiú on Thu Aug 20, 2020 6:49 pm

E sad mi je to uslo u usi i nema sanse da izajde. Moram da otvorim earworms topik na muzici.

_____
"Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."
Kirko Skaddeng

Post by Kirko Skaddeng on Thu Aug 20, 2020 6:53 pm

_____
Vilmos Tehenészfiú

Post by Vilmos Tehenészfiú on Thu Aug 20, 2020 6:59 pm

Jaoooo. Odo da brisem. Hvala.

_____
"Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."
Janko Suvar

Post by Janko Suvar on Thu Aug 20, 2020 9:39 pm

PC tiranija - Page 5 Ef4y7I4WAAA0E-n?format=jpg&name=small

_____
Biljana Srbljanovic govno.

"Добили смо нешто због чега би Тито одмах поново умро када би био жив"
Erős Pista

Post by Erős Pista on Wed Sep 16, 2020 11:10 am

https://www.jacobinmag.com/2020/09/cuties-scandal-netflix-controversy-french-movie

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Летећи Полип

Post by Летећи Полип on Wed Sep 16, 2020 12:49 pm

¯\_(ツ)_/¯
Летећи Полип

Post by Летећи Полип on Wed Sep 16, 2020 1:04 pm

Mislim ono. Godinama kulturni rat leveredžuješ potršačkim bojkotom, a sad šokovi kad desnica radi isto.

Buhu, zašto ne možemo da imamo oslobođene filmove kao nekad? E pa, ne možemo. Ćuti i gledaj svoj omiljeni Marvel.
Janko Suvar

Post by Janko Suvar on Wed Sep 16, 2020 1:19 pm

+1

_____
Biljana Srbljanovic govno.

"Добили смо нешто због чега би Тито одмах поново умро када би био жив"
Erős Pista

Post by Erős Pista on Wed Sep 16, 2020 2:05 pm

Ma daleko od toga da je ovo sano desnica, to kaze i autorka, da je samo Ted Kruz ni po muke, neko opsta pomama i panika. Nuje problem ni u bojkotu, nego u potpunoj nesposibnosti da se ista razume.

Meni je globalna fiksacija na PeDOfiLiJu, od QAnon-a do Igora Jurica i Paje Levijatana bas, bas jeziva.

_____

Mr.Pink

Post by Mr.Pink on Wed Sep 16, 2020 2:27 pm

moj omiljeni marvelovac je paja casni kako po vukojebinama srbijanskim juri sektase i kroulijevce

ja bih to trolovao zestoko nekim masovnim spaljivanjem krstova na fazon radan planini sa sve igranjem oko vatre

ja + 20 zena

mmmmmm

_____
radikalni patrijarhalni feminista
boomer crook

Post by boomer crook on Wed Sep 16, 2020 4:30 pm

na stranu ovo ludjenje ali ono ovo sto polip kaze za potrosacki bojkot je u fazonu: i staljin i hitler su imali tenkove.

no jeste na tragu necega: liberali su u americi od tipper gore naovamo iste ili slicne konzerve kao desnica. na primer meni je prica oko mila y. i njegovog downfall bila prilicno odvratna i homofobicna ali su se svi bandvagonovali na nju.

_____
The law provides us structure to guide us through paralyzing and trying times. But it requires us a vision to its procedures and higher purposes. Before we assume our respective roles in this enduring drama just let me say that when these frail shadows we inhabit now have quit the stage we'll meet and raise a glass again together in Valhalla.
Летећи Полип

Post by Летећи Полип on Wed Sep 16, 2020 6:20 pm

Ah, nit su liberali Staljin, nit konzervativci Hitler. Niti je ovo WWII. Ovo je samo jedna culture war bitka u kojoj će liberali nepotrebno da izginu. Ovako nešto se, u ovoj kulturnoj atmosferi, jednostavno ne brani. Kolateralna šteta je to što se zadugo posle neće snimati ozbiljni coming of age filmovi. Samo će biti ona 80s nostalgia sranja što nemilice trpate u sebe.
ćaća

Post by ćaća on Wed Sep 16, 2020 7:01 pm

Dobra je ova jakobinska kritika, sad mi se gleda film.

_____
Deyr fé / Deyja frændr / Deyr sjalfr it sama / En orðstírr / Deyr aldregi / Hveim er sér góðan getr.
Deyr fé / Deyja frændr / Deyr sjalfr it sama / Ek veit einn / At aldrei deyr / Dómr um dauðan hvern.

“Only a Belgian – a Belgian Communist – could have killed a kitten in cold blood.”
Daï Djakman Faré

Post by Daï Djakman Faré on Wed Sep 16, 2020 11:17 pm

Erős Pista wrote:Ma daleko od toga da je ovo sano desnica, to kaze i autorka, da je samo Ted Kruz ni po muke, neko opsta pomama i panika. Nuje problem ni u bojkotu, nego u potpunoj nesposibnosti da se ista razume.

Meni je globalna fiksacija na PeDOfiLiJu, od QAnon-a do Igora Jurica i Paje Levijatana bas, bas jeziva.
matt christman je iz fazona da je to ista egzistencijalna anksioznost koju mi osecamo zbog neizvesne buducnosti i zivota buducih narastaja na zemlji usled globalnog zagrevanja i apsolutne inertnosti sistema koja se kod desnicara manifestuje kao ekscesivna briga za fizicku (bukvalnu) bezbednost dece jer njihova politicka analiza dobacuje dotle ("deca su ugrozena od bogatih 1%-era. zasto ? zato sto su oni pedofili !"). i dalje ne znam da li je comic relief ili duboki empatijski uvid, probably both PC tiranija - Page 5 1233199462

_____
Petőfi Sándor gatyába táncol
a felesége bugyiba
ugy mennek a faszomba xD
boomer crook

Post by boomer crook Yesterday at 12:14 am

Летећи Полип wrote:Ah, nit su liberali Staljin, nit konzervativci Hitler. Niti je ovo WWII. Ovo je samo jedna culture war bitka u kojoj će liberali nepotrebno da izginu. Ovako nešto se, u ovoj kulturnoj atmosferi, jednostavno ne brani. Kolateralna šteta je to što se zadugo posle neće snimati ozbiljni coming of age filmovi. Samo će biti ona 80s nostalgia sranja što nemilice trpate u sebe.

naravno da nema tu ni hitlera ni staljina. medjutim potrosacki bojkot je "tehnika" starija od "liberala" i "konzervativaca".

inace najbolja komedija XXI veka je superbad.

_____
The law provides us structure to guide us through paralyzing and trying times. But it requires us a vision to its procedures and higher purposes. Before we assume our respective roles in this enduring drama just let me say that when these frail shadows we inhabit now have quit the stage we'll meet and raise a glass again together in Valhalla.
Erős Pista

Post by Erős Pista Yesterday at 1:48 am

Daï Djakman Faré wrote:
Erős Pista wrote:Ma daleko od toga da je ovo sano desnica, to kaze i autorka, da je samo Ted Kruz ni po muke, neko opsta pomama i panika. Nuje problem ni u bojkotu, nego u potpunoj nesposibnosti da se ista razume.

matt christman je iz fazona da je to ista egzistencijalna anksioznost koju mi osecamo zbog neizvesne buducnosti i zivota buducih narastaja na zemlji usled globalnog zagrevanja i apsolutne inertnosti sistema koja se kod desnicara manifestuje kao ekscesivna briga za fizicku (bukvalnu) bezbednost dece jer njihova politicka analiza dobacuje dotle ("deca su ugrozena od bogatih 1%-era. zasto ? zato sto su oni pedofili !"). i dalje ne znam da li je comic relief ili duboki empatijski uvid, probably both PC tiranija - Page 5 1233199462

To i ja mislim. Nesto im ugrozava decu, i nesto ih zaista i ugrozava, samo ne to.

Gledam skoro ponovo They Live i pomislim - desnicari misle da je ovo doslovno istina, ali zaista doslovno, bez ikakve metaforike.

_____

Kirko Skaddeng

Post by Kirko Skaddeng Yesterday at 6:14 am

Летећи Полип wrote:Ah, nit su liberali Staljin, nit konzervativci Hitler. Niti je ovo WWII. Ovo je samo jedna culture war bitka u kojoj će liberali nepotrebno da izginu. Ovako nešto se, u ovoj kulturnoj atmosferi, jednostavno ne brani. Kolateralna šteta je to što se zadugo posle neće snimati ozbiljni coming of age filmovi. Samo će biti ona 80s nostalgia sranja što nemilice trpate u sebe.

Polemika oko ovog filma je toliko bizarna (ljudi sa funkcionanim mozgom i minimumom kritičke svesti vs. ljudi koji misle da je film o nečemu podržavanje nečega) da je gledam kao na potpunu egzotiku, tipa vesti o linčovanju veštica u Africi. Možda je vreme da se uspostavi veća distanca prema američkim kulturnim ratovima.

A zanimljnivo mi je ovo "ovako nešto se ne brani". Desnica odredi šta se ne brani i onda levica mora da se povuče jer se to ne brani  PC tiranija - Page 5 3579118792 Do duše, istim argumentom se pravda i suspendovanje univerzitetskog profesora jer nije dovoljno pazio na to koje kineske reči koristi.

If you have a lot of ‘ums and errs,’ this is culturally specific, so based on your native language. Like in China, the common word is ‘that, that, that.’ So in China it might be ‘nèi ge, nèi ge, nèi ge.’”

_____
Vilmos Tehenészfiú

Post by Vilmos Tehenészfiú Yesterday at 7:12 am

Kirko Skaddeng wrote:

Polemika oko ovog filma je toliko bizarna (ljudi sa funkcionanim mozgom i minimumom kritičke svesti vs. ljudi koji misle da je film o nečemu podržavanje nečega) da je gledam kao na potpunu egzotiku, tipa vesti o linčovanju veštica u Africi. Možda je vreme da se uspostavi veća distanca prema američkim kulturnim ratovima.

A zanimljnivo mi je ovo "ovako nešto se ne brani". Desnica odredi šta se ne brani i onda levica mora da se povuče jer se to ne brani  PC tiranija - Page 5 3579118792 Do duše, istim argumentom se pravda i suspendovanje univerzitetskog profesora jer nije dovoljno pazio na to koje kineske reči koristi.

If you have a lot of ‘ums and errs,’ this is culturally specific, so based on your native language. Like in China, the common word is ‘that, that, that.’ So in China it might be ‘nèi ge, nèi ge, nèi ge.’”
Ali oni zaista ponavljaju tu reč najmanje dva puta, i zaista je smešno kada to prvi put čuješ. Toroču, toroču pa odjednom “niga niga”. Pa onda opet trrrrrrr... niga niga.

_____
Vilmos Tehenészfiú

Post by Vilmos Tehenészfiú Yesterday at 7:35 am

How Hollywood's 'Alien' and 'Predator' movies reinforce anti-Black racism

_____

Post by Sponsored content

Current date/time is Fri Sep 18, 2020 3:23 pm