Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    PC tiranija

    Летећи Полип

    Posts : 11041
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    PC tiranija - Page 2 Empty Re: PC tiranija

    Post by Летећи Полип Sat Jul 04, 2020 11:50 pm

    Eh sad... Onaj ko želi da napreduje se sigurno neće povlačiti u ilegalu, nego virtue signalovati sve u šesnaest. Ako ćutiš, i to je ok, ali nećeš dogurati daleko.


    A i nema tu nekog long term effecta u budućnosti. Ovako jeste, ovako je bilo, i ovako će biti. Samo što smo sad u fazi promene paradigme. Barem na Zapadu.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Летећи Полип

    Posts : 11041
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    PC tiranija - Page 2 Empty Re: PC tiranija

    Post by Летећи Полип Sat Jul 04, 2020 11:53 pm

    I u SFRJ si ti slobodno mogao da slaviš slavu i pevaš četničke pesme. Ali si tako jedino mogao da budeš neki šofer ili poljoprivrednik. I da sagradiš sebi kuću, umesto da dobiješ stan. Za kancelarijski posao i stan na Novom Beogradu si morao da budeš dobar, jebi ga.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Daï Djakman Faré

    Posts : 7993
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    PC tiranija - Page 2 Empty Re: PC tiranija

    Post by Daï Djakman Faré Sun Jul 05, 2020 12:20 am

    ne daj boze da ti je pevanje cetnickih pesama bilo varvarski pa da ih nisi pevao jer nisi hteo da budes divljak PC tiranija - Page 2 3579118792

    dakle samo da rekapituliramo - vama dvojici se prica o PC inspired online vigilantizmu prema selebritijima po sistemu spojenih sudova preliva u pricu o korporativnim guidelines-ima za enforce-vanje PC-a na radnom mestu. common thread ? PC tiranija - 1 objedinjeni plan protivu srednje klase.

    znate da ne mozemo tako ozbiljno pricati ? PC tiranija - Page 2 1233199462

    ajde recite mi, ko vas je dirao ? polipa znam da su feministkinje dirale


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    Летећи Полип

    Posts : 11041
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    PC tiranija - Page 2 Empty Re: PC tiranija

    Post by Летећи Полип Sun Jul 05, 2020 12:33 am

    Ne. Ja hoću da kažem da u svakom društvu postoji skup vrednosti kojim se održava društvena hijerarhija. Što si vrednosno podobniji, zapravo si lojalniji sistemu i vladajućoj klasi - pa u skladu sa tim si i više na društvenoj lestvici. To je naučno dokazano (izvor: Listen Liberal od Tomasa Frenka). Tzv PC kultura je samo proces promene vrednosne paradigme u zapadnom društvu.

    Meni feministkinje ne smetaju. Da im fali dobar kurac (da ih sredi) - sigurno, ali mi ne smetaju. Zapravo sam počeo da uživam u svemu ovome. Što više stežu meni smešnije.



    PS: Verovali ili ne, ali IRL mene desničari, a naročito altrajtovci mrze kao vašku.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    disident

    Posts : 14963
    Join date : 2016-03-28

    PC tiranija - Page 2 Empty Re: PC tiranija

    Post by disident Sun Jul 05, 2020 12:39 am

    Daï Djakman Faré wrote:ne znam o kakvoj srednjoj klasi pricas. zrtve cancel culture-a su uglavnom selebritiji i 1%-ers.

    a poenta je mahanja vilom je - sto kaze contrapoints - ne toliko mahanje ka nekom nego mahanje dalje od sebe
    Ovo nije tacno


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    disident

    Posts : 14963
    Join date : 2016-03-28

    PC tiranija - Page 2 Empty Re: PC tiranija

    Post by disident Sun Jul 05, 2020 12:40 am

    Msm citaom sa pola mozga dok perem tepsije, ali polip je upravu u zadnjih par postova.


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    disident

    Posts : 14963
    Join date : 2016-03-28

    PC tiranija - Page 2 Empty Re: PC tiranija

    Post by disident Sun Jul 05, 2020 12:43 am

    Agil
    PC tiranija - Page 2 Parson10


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    disident

    Posts : 14963
    Join date : 2016-03-28

    PC tiranija - Page 2 Empty Re: PC tiranija

    Post by disident Sun Jul 05, 2020 12:45 am

    To sto smo "mi" izabrali ili podrzavamo odredjene vrednosti i stavove, ne znaci da su oni pali s neba 
    Sad mi krivo sto nikad nisam citao altisera u celosti


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Daï Djakman Faré

    Posts : 7993
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    PC tiranija - Page 2 Empty Re: PC tiranija

    Post by Daï Djakman Faré Sun Jul 05, 2020 1:43 am

    Летећи Полип wrote:Ne. Ja hoću da kažem da u svakom društvu postoji skup vrednosti kojim se održava društvena hijerarhija. Što si vrednosno podobniji, zapravo si lojalniji sistemu i vladajućoj klasi - pa u skladu sa tim si i više na društvenoj lestvici. To je naučno dokazano (izvor: Listen Liberal od Tomasa Frenka). Tzv PC kultura je samo proces promene vrednosne paradigme u zapadnom društvu.

    Meni feministkinje ne smetaju. Da im fali dobar kurac (da ih sredi) - sigurno, ali mi ne smetaju. Zapravo sam počeo da uživam u svemu ovome. Što više stežu meni smešnije.



    PS: Verovali ili ne, ali IRL mene desničari, a naročito altrajtovci mrze kao vašku.
    to sve sto ti pricas je nesto sa cime se mozda slazem a mozda ne slazem ali je u ovom kontekstu je red hering jer nema nikakve veze sa onime o cemu smo pricali.

    opet, posto je matt u onom delu videa koji sam okacio pricao o cancel culture-u -fenomenu online vigilantizma u okviru kojeg se sejmuju selebritiji, a vas dvojica ste nicim izazvano uleteli sa pricom o disciplinovanju srednje klase koja je uglavnom potpuno inokosna i beskorisna u ovom kontekstu (bukvalno babe i zabe) jer se selebritiji odstreljuju upravo zbog njihovog socijalnog statusa i gde da bi uopste mogao deplatformirati nekog taj mora da ima neku platformu to begin with.


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7150
    Join date : 2020-03-05

    PC tiranija - Page 2 Empty Re: PC tiranija

    Post by Vilmos Tehenészfiú Sun Jul 05, 2020 1:48 am

    Daï Djakman Faré wrote:ne daj boze da ti je pevanje cetnickih pesama bilo varvarski pa da ih nisi pevao jer nisi hteo da budes divljak PC tiranija - Page 2 3579118792

    dakle samo da rekapituliramo - vama dvojici se prica o PC inspired online vigilantizmu prema selebritijima po sistemu spojenih sudova preliva u pricu o korporativnim guidelines-ima za enforce-vanje PC-a na radnom mestu. common thread ? PC tiranija - 1 objedinjeni plan protivu srednje klase.

    znate da ne mozemo tako ozbiljno pricati ?  PC tiranija - Page 2 1233199462

    ajde recite mi, ko vas je dirao ? polipa znam da su feministkinje dirale
    Ništa ti nisi razumeo. Pričaš o korporativnoj američkoj srednjoj klasi, a nikada nisi imao posla sa korporativnim američkim HR, pa ne razumeš kako to ide kad se HR dohvati nove igračke. Kada te inervjuišu za posao krenu da te traže po socijalnim mrežama i ako te nadju na recimo Facebooku ladno ti traže da ih frenduješ, da vide sa kim imaju posla. Ako nemaš Facebook, zašto ga nemaš? Svi imaju Facebook, ti nemaš, baš si čudan. Verovatno i nisi team player kad si takav.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7150
    Join date : 2020-03-05

    PC tiranija - Page 2 Empty Re: PC tiranija

    Post by Vilmos Tehenészfiú Sun Jul 05, 2020 1:53 am

    Daï Djakman Faré wrote:
    Летећи Полип wrote:Ne. Ja hoću da kažem da u svakom društvu postoji skup vrednosti kojim se održava društvena hijerarhija. Što si vrednosno podobniji, zapravo si lojalniji sistemu i vladajućoj klasi - pa u skladu sa tim si i više na društvenoj lestvici. To je naučno dokazano (izvor: Listen Liberal od Tomasa Frenka). Tzv PC kultura je samo proces promene vrednosne paradigme u zapadnom društvu.

    Meni feministkinje ne smetaju. Da im fali dobar kurac (da ih sredi) - sigurno, ali mi ne smetaju. Zapravo sam počeo da uživam u svemu ovome. Što više stežu meni smešnije.



    PS: Verovali ili ne, ali IRL mene desničari, a naročito altrajtovci mrze kao vašku.
    to sve sto ti pricas je nesto sa cime se mozda slazem a mozda ne slazem ali je u ovom kontekstu je red hering jer nema nikakve veze sa onime o cemu smo pricali.

    opet, posto je matt u onom delu videa koji sam okacio pricao o cancel culture-u -fenomenu online vigilantizma u okviru kojeg se sejmuju selebritiji, a vas dvojica ste nicim izazvano uleteli sa pricom o disciplinovanju srednje klase koja je uglavnom potpuno inokosna i beskorisna u ovom kontekstu (bukvalno babe i zabe) jer se selebritiji odstreljuju upravo zbog njihovog socijalnog statusa i gde da bi uopste mogao deplatformirati nekog taj mora da ima neku platformu to begin with.
    Daj jebote. Prekjuče je neka žena, nešto tipa analitičar iz Deloitta napisala da bi pobila sve koji kažu All lives matter i otpuštena je u roku od odmah. Celebrity schemelebrity, sad se štroje i medvedi i zečevi bez razlike.


    Last edited by Vilmos Tehenészfiú on Sun Jul 05, 2020 1:53 am; edited 1 time in total
    No Country

    Posts : 10944
    Join date : 2015-05-16

    PC tiranija - Page 2 Empty Re: PC tiranija

    Post by No Country Sun Jul 05, 2020 1:53 am

    Daï Djakman Faré wrote:dakle samo da rekapituliramo - vama dvojici se prica o PC inspired online vigilantizmu prema selebritijima po sistemu spojenih sudova preliva u pricu o korporativnim guidelines-ima za enforce-vanje PC-a na radnom mestu. common thread ? PC tiranija - 1 objedinjeni plan protivu srednje klase.

    znate da ne mozemo tako ozbiljno pricati ?  PC tiranija - Page 2 1233199462
    PC tiranija - Page 2 3579118792

    Овде се и Паће пред’о...


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Daï Djakman Faré

    Posts : 7993
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    PC tiranija - Page 2 Empty Re: PC tiranija

    Post by Daï Djakman Faré Sun Jul 05, 2020 1:57 am

    disident wrote:
    Daï Djakman Faré wrote:ne znam o kakvoj srednjoj klasi pricas. zrtve cancel culture-a su uglavnom selebritiji i 1%-ers.

    a poenta je mahanja vilom je - sto kaze contrapoints - ne toliko mahanje ka nekom nego mahanje dalje od sebe
    Ovo nije tacno
    od svih pojmova iz tog spila pojmova koji se ticu online sejmovanja - cancel culture se bas odnosi na selebritije bas bas.

    odnosno ta diskusija je iskljucivo diskusija o meri javne reci, odnosno javno izgovorenog i konsekvencama (a ovi drugi termini i pripadajuce diskusije su privacy overreach territory)


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    Janko Suvar

    Posts : 7600
    Join date : 2019-06-06

    PC tiranija - Page 2 Empty Re: PC tiranija

    Post by Janko Suvar Sun Jul 05, 2020 2:01 am

    No Country wrote:
    Daï Djakman Faré wrote:dakle samo da rekapituliramo - vama dvojici se prica o PC inspired online vigilantizmu prema selebritijima po sistemu spojenih sudova preliva u pricu o korporativnim guidelines-ima za enforce-vanje PC-a na radnom mestu. common thread ? PC tiranija - 1 objedinjeni plan protivu srednje klase.

    znate da ne mozemo tako ozbiljno pricati ?  PC tiranija - Page 2 1233199462
    PC tiranija - Page 2 3579118792

    Овде се и Паће пред’о...
    PC tiranija - Page 2 3579118792 PC tiranija - Page 2 3579118792 PC tiranija - Page 2 3579118792
    boomer crook

    Posts : 36649
    Join date : 2014-10-27

    PC tiranija - Page 2 Empty Re: PC tiranija

    Post by boomer crook Sun Jul 05, 2020 2:12 am

    ne znam. meni nacelno smeta kada se ljudi frljaju terminima poput "grooming" ili "abuse". ovo sto se desilo vorenu elisu je dobar primer koliko je to glupo i koliko se od svih nas ocekuje da glumimo neki HR i da arbitriramo medju viktimizovanim stranama koje pisu zalbe.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Daï Djakman Faré

    Posts : 7993
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    PC tiranija - Page 2 Empty Re: PC tiranija

    Post by Daï Djakman Faré Sun Jul 05, 2020 2:17 am

    Vilmos Tehenészfiú wrote:Daj jebote. Prekjuče je neka žena, nešto tipa analitičar iz Deloitta napisala da bi pobila sve koji kažu All lives matter i otpuštena je u roku od odmah. Celebrity schemelebrity, sad se štroje i medvedi i zečevi bez razlike.
    uzgred, ja se nadam da je neko od vas uzo i pustio matt-a pre da ste kliknuli reply na moj post. bukvalno bi vam bilo jasno o cemu je rasprava i ne bismo imali ovaj kontekstualni / terminoloski picvajz. dakle kontekst: matt prica kako je komicar jimmy fallon napravio blackface 1999 - znaci nidje XY zena iz deloitta i privacy encroachment, nidje karen iz central parka i public outrage - nego jedna potpuno druga diskusija:

    Daï Djakman Faré wrote:matt objasnjava od 47:33 do 50:36

    ...if we want to celebrate the fact that now no one does blackface you have to let it go. you need to wipe the slate. and if anyone who says no to that deal; if anyone says "i will not trade my ability to be vindictive towards somebody for actual social progress" - well then they don't want social progress. they wanna have the weapon. they wanna beat people with it. its like why would i like to disarm? why would i want to give up my guns ? it's like the its social SJW version of the 2nd amendment shit. like you will disarm me and then you will take me over. you will take my cancel culture when you pry it from my cold dead hands
    PC tiranija - Page 2 3137070404



    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    PC tiranija - Page 2 Empty Re: PC tiranija

    Post by Somlói Galuska Sun Jul 05, 2020 6:48 am

    Daï Djakman Faré wrote:
    Vilmos Tehenészfiú wrote:Daj jebote. Prekjuče je neka žena, nešto tipa analitičar iz Deloitta napisala da bi pobila sve koji kažu All lives matter i otpuštena je u roku od odmah. Celebrity schemelebrity, sad se štroje i medvedi i zečevi bez razlike.
    uzgred, ja se nadam da je neko od vas uzo i pustio matt-a pre da ste kliknuli reply na moj post. bukvalno bi vam bilo jasno o cemu je rasprava i ne bismo imali ovaj kontekstualni / terminoloski picvajz. dakle kontekst: matt prica kako je komicar jimmy fallon napravio blackface 1999 - znaci nidje XY zena iz deloitta i privacy encroachment, nidje karen iz central parka i public outrage - nego jedna potpuno druga diskusija:

    Daï Djakman Faré wrote:matt objasnjava od 47:33 do 50:36


    PC tiranija - Page 2 3137070404


    Ja sam sinoć počeo malo da gledam od početka, pa sam zaspao, a sad sam pogledao obeleženi deo. Pošto nisam preterano zainteresovan za stand-up, pa sam za Jimmy Fallona samo čuo, ne znam u kom je kontekstu on farbao lice, da li je rasista i slično, tako da mogu samo da pričam u načelu. Well, politička (i svaka druga vrsta) nekorektnosti jeste oružje, to jeste oružje komedije, generalno. I da, ja to oružje nikada ne bih dao, jer komedija bez njega je kurac lipov, da izvinete na izrazu. I ne mislim da sam "vidictive" zbog toga. I ja ne vidim da samocenzura korisna i ne vidim da je u tome poenta - treba valjda da se preispita zvanična istorija, političari in njihov "unos" u tu istoriju, drndanje performera svake vrste smatram potpuno beskorisnim, ne vidim u tome ništa što će zaista promeniti stvari.
    S druge strane, možda će puppyzacija tv komedije imati dobar uticaj na to da će tv komedija postati dosadna, pa će ljudi onda malo negde izaći iz kuće i otići negde da nešto gledaju uživo, makar i taj fuckin' stand up.
    Erős Pista

    Posts : 81189
    Join date : 2012-06-10

    PC tiranija - Page 2 Empty Re: PC tiranija

    Post by Erős Pista Sun Jul 05, 2020 10:11 am

    Mislim da nisi shvatio.  Naravno da je dobro sto niko vise ne radi faking blekfejs, ali nije politicka nekorektnost oruzje. Oruzje je upravo moralisticka osuda takvih praksi koje insistira na krivici i pokajanju, umesto na boljoj zajednjickoj buducnosti.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Daï Djakman Faré

    Posts : 7993
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    PC tiranija - Page 2 Empty Re: PC tiranija

    Post by Daï Djakman Faré Sun Jul 05, 2020 10:19 am

    Somlói Galuska wrote:Ja sam sinoć počeo malo da gledam od početka, pa sam zaspao, a sad sam pogledao obeleženi deo. Pošto nisam preterano zainteresovan za stand-up, pa sam za Jimmy Fallona samo čuo, ne znam u kom je kontekstu on farbao lice, da li je rasista i slično, tako da mogu samo da pričam u načelu. Well, politička (i svaka druga vrsta) nekorektnosti jeste oružje, to jeste oružje komedije, generalno. I da, ja to oružje nikada ne bih dao, jer komedija bez njega je kurac lipov, da izvinete na izrazu. I ne mislim da sam "vidictive" zbog toga. I ja ne vidim da samocenzura korisna i ne vidim da je u tome poenta - treba valjda da se preispita zvanična istorija, političari in njihov "unos" u tu istoriju, drndanje performera svake vrste smatram potpuno beskorisnim, ne vidim u tome ništa što će zaista promeniti stvari.
    S druge strane, možda će puppyzacija tv komedije imati dobar uticaj na to da će tv komedija postati dosadna, pa će ljudi onda malo negde izaći iz kuće i otići negde da nešto gledaju uživo, makar i taj fuckin' stand up.
    we are mixing metaphores here. matt je uveo metaforu oruzija ne kao free speech oruzija u borbi protivu PC cenzure nego kao oruzija online vigilanata u cilju cancelovanja ljudi na koje imaju pik. unutar toga tu je implicirano da blackface jeste bezveze i da ga ne treba raditi ali to nije diskusija.

    mislim come on, niko cak nije izbacio ni n word iz komedije - samo je znacajno promenjen odnos prema njoj i ne moze vise da se koristi kako se koristila do devedesetih. najbolja komedija ce uvek ionako sa jedne strane da internalizuje svest o nesenzitivnosti takvih stvari a opet imati poriv za transgresijom. (meni kao fanu family guy-a nikad nije bilo jasno to kukanje - bukvalno ne postoji non-PC opscenost na koju seth macfarlane nije hintovao za 20 godina kolko radi. sto ce reci da uopste nije poenta u "sta", nego u "kako")


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    паће

    Posts : 39805
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    PC tiranija - Page 2 Empty Re: PC tiranija

    Post by паће Sun Jul 05, 2020 11:35 am

    No Country wrote:
    Daï Djakman Faré wrote:dakle samo da rekapituliramo - vama dvojici se prica o PC inspired online vigilantizmu prema selebritijima po sistemu spojenih sudova preliva u pricu o korporativnim guidelines-ima za enforce-vanje PC-a na radnom mestu. common thread ? PC tiranija - 1 objedinjeni plan protivu srednje klase.

    znate da ne mozemo tako ozbiljno pricati ?  PC tiranija - Page 2 1233199462
    PC tiranija - Page 2 3579118792

    Овде се и Паће пред’о...

    Како си само знао PC tiranija - Page 2 3579118792 . Тачно од тог места сам почео да скрољам, пре свега да видим хоће ли се Дјакман Дјакперсон једном одлучити на ком ће језику, јер ова папазјанија је... предајем се.


    _____
       "Baby formula", however, is not a recipe for "how to make a baby".
       срце пуца где је лепљено
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    PC tiranija - Page 2 Empty Re: PC tiranija

    Post by Somlói Galuska Sun Jul 05, 2020 11:40 am

    Erős Pista wrote:Mislim da nisi shvatio.  Naravno da je dobro sto niko vise ne radi faking blekfejs, ali nije politicka nekorektnost oruzje. Oruzje je upravo moralisticka osuda takvih praksi koje insistira na krivici i pokajanju, umesto na boljoj zajednjickoj buducnosti.

    Ja ti kažem da politička nekorektnost jeste oružije komedije i to maltene glavno oružije komedije i to od Plauta do danas. Bilo i biće. I ako sklone svu nekorektnost s televizije, opet će ona da se pojavi po nekakvim rupama i upravo će u te rupe ljudi ići da to gledaju.
    Anonymous
    Guest

    PC tiranija - Page 2 Empty Re: PC tiranija

    Post by Guest Sun Jul 05, 2020 11:43 am

    PC tiranija - Page 2 EcJS5qqXQAEMkcy?format=jpg&name=medium



    Samo neka preživi fake taxi
    Erős Pista

    Posts : 81189
    Join date : 2012-06-10

    PC tiranija - Page 2 Empty Re: PC tiranija

    Post by Erős Pista Sun Jul 05, 2020 11:44 am

    Somlói Galuska wrote:
    Erős Pista wrote:Mislim da nisi shvatio.  Naravno da je dobro sto niko vise ne radi faking blekfejs, ali nije politicka nekorektnost oruzje. Oruzje je upravo moralisticka osuda takvih praksi koje insistira na krivici i pokajanju, umesto na boljoj zajednjickoj buducnosti.

    Ja ti kažem da politička nekorektnost jeste oružije komedije i to maltene glavno oružije komedije i to od Plauta do danas. Bilo i biće. I ako sklone svu nekorektnost s televizije, opet će ona da se pojavi po nekakvim rupama i upravo će u te rupe ljudi ići da to gledaju.


    Kazi, ko ti brani, samo to nema nikakve veze s bilo cim.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    PC tiranija - Page 2 Empty Re: PC tiranija

    Post by Somlói Galuska Sun Jul 05, 2020 11:48 am

    Daï Djakman Faré wrote:
    Somlói Galuska wrote:Ja sam sinoć počeo malo da gledam od početka, pa sam zaspao, a sad sam pogledao obeleženi deo. Pošto nisam preterano zainteresovan za stand-up, pa sam za Jimmy Fallona samo čuo, ne znam u kom je kontekstu on farbao lice, da li je rasista i slično, tako da mogu samo da pričam u načelu. Well, politička (i svaka druga vrsta) nekorektnosti jeste oružje, to jeste oružje komedije, generalno. I da, ja to oružje nikada ne bih dao, jer komedija bez njega je kurac lipov, da izvinete na izrazu. I ne mislim da sam "vidictive" zbog toga. I ja ne vidim da samocenzura korisna i ne vidim da je u tome poenta - treba valjda da se preispita zvanična istorija, političari in njihov "unos" u tu istoriju, drndanje performera svake vrste smatram potpuno beskorisnim, ne vidim u tome ništa što će zaista promeniti stvari.
    S druge strane, možda će puppyzacija tv komedije imati dobar uticaj na to da će tv komedija postati dosadna, pa će ljudi onda malo negde izaći iz kuće i otići negde da nešto gledaju uživo, makar i taj fuckin' stand up.
    we are mixing metaphores here. matt je uveo metaforu oruzija ne kao free speech oruzija u borbi protivu PC cenzure nego kao oruzija online vigilanata u cilju cancelovanja ljudi na koje imaju pik. unutar toga tu je implicirano da blackface jeste bezveze i da ga ne treba raditi ali to nije diskusija.

    mislim come on, niko cak nije izbacio ni n word iz komedije - samo je znacajno promenjen odnos prema njoj i ne moze vise da se koristi kako se koristila do devedesetih. najbolja komedija ce uvek ionako sa jedne strane da internalizuje svest o nesenzitivnosti takvih stvari a opet imati poriv za transgresijom. (meni kao fanu family guy-a nikad nije bilo jasno to kukanje - bukvalno ne postoji non-PC opscenost na koju seth macfarlane nije hintovao za 20 godina kolko radi. sto ce reci da uopste nije poenta u "sta", nego u "kako")

    Ok, gledao sam "na parče", pa možda nisam razumeo. Anyway, to "šta" i "kako" se pitaju oni koji se komedijom bave i njihova publika, a ne političari, aktivisti i korporacijski pacovčići. Kad kažem "publika", to mislim u smislu da publika bira šta će da gleda, a ne u smislu šta može, a šta ne može.
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    PC tiranija - Page 2 Empty Re: PC tiranija

    Post by Somlói Galuska Sun Jul 05, 2020 11:51 am

    Erős Pista wrote:
    Somlói Galuska wrote:

    Ja ti kažem da politička nekorektnost jeste oružije komedije i to maltene glavno oružije komedije i to od Plauta do danas. Bilo i biće. I ako sklone svu nekorektnost s televizije, opet će ona da se pojavi po nekakvim rupama i upravo će u te rupe ljudi ići da to gledaju.


    Kazi, ko ti brani, samo to nema nikakve veze s bilo cim.

    Ima veze s tim što je, na primer, BBC skinuo Falty Towers zbog nekorektnosti, jer lik koji je stari military rasista nije prikazan u "dovoljno negativnom" svetlu.

    PC tiranija - Page 2 Empty Re: PC tiranija

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Thu Mar 28, 2024 10:15 am