Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    PC tiranija

    Anonymous
    Guest

    PC tiranija - Page 14 Empty Re: PC tiranija

    Post by Guest Wed May 19, 2021 10:14 am

    Boli dupe Emira za naša nežna osećanja, njemu je bre ceo Beograd neprijatelj sa izuzetkom onih koji su tada kad je bilo gusto pokazali da su protiv rata. Jebe mu se da štedi Vučićeve saveznike. Kako čudna miopija vlada kod nas, to je neverovatno.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50036
    Join date : 2017-11-16

    PC tiranija - Page 14 Empty Re: PC tiranija

    Post by Nektivni Ugnelj Wed May 19, 2021 10:30 am

    San Saba Songbird wrote:Boli dupe Emira za naša nežna osećanja, njemu je bre ceo Beograd neprijatelj sa izuzetkom onih koji su tada kad je bilo gusto pokazali da su protiv rata. Jebe mu se da štedi Vučićeve saveznike. Kako čudna miopija vlada kod nas, to je neverovatno.

    Ne treba da stedi Vuciceve saveznike (B.S.) ali nije bas na tome stao. U stvari, stigao je da se pokaci i sa nekim Bosnjacima u vezi sa ovim.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    PC tiranija - Page 14 Empty Re: PC tiranija

    Post by Notxor Wed May 19, 2021 10:33 am

    Srećom,  Borka je objavila spisak tako da Emir može i po spisku.

    https://www.danas.rs/kolumna/borka-pavicevic/druga-srbija/


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    PC tiranija - Page 14 Empty Re: PC tiranija

    Post by Janko Suvar Wed May 19, 2021 11:05 am

    Meni malo tuzno sto ne mozemo nista lepo da imamo PC tiranija - Page 14 1949538119 cak i te sad uobicajene rasprave oko cancelovanja, savremenog citanja, puritanske kulture, kod nas odma dobiju lokalni ton klanja i skrenu u to gde je ko bio tokom rata .


    Mislim da nije isto kao kod Baby, it's cold outside, posto to je bas liberalski puritzanizam, odma oce da zabrane da se pesma pusta za Bozic, ovde se ne trazi nikakva akcija samo se analizira (mozda lose , vasa tumacenja su me pokolebala, ali samo se analizira)
    Anonymous
    Guest

    PC tiranija - Page 14 Empty Re: PC tiranija

    Post by Guest Wed May 19, 2021 11:08 am

    Ne, naravno da nije isto, mislio sam samo na interpretativni model.
    Anonymous
    Guest

    PC tiranija - Page 14 Empty Re: PC tiranija

    Post by Guest Wed May 19, 2021 2:34 pm

    San Saba Songbird wrote:Boli dupe Emira za naša nežna osećanja, njemu je bre ceo Beograd neprijatelj sa izuzetkom onih koji su tada kad je bilo gusto pokazali da su protiv rata. Jebe mu se da štedi Vučićeve saveznike. Kako čudna miopija vlada kod nas, to je neverovatno.


    baš čudno što je tako i dan danas
    паће

    Posts : 40078
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    PC tiranija - Page 14 Empty Re: PC tiranija

    Post by паће Wed May 19, 2021 2:39 pm

    Управо сам доживео тренутак кад сам се погубио из контекста (да ми се опростити, у међувремету сам био код зубара) и све нешто не схватам ово горе, шта сад Куста, шта лупета овај...


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    PC tiranija - Page 14 Empty Re: PC tiranija

    Post by Mr.Pink Wed May 19, 2021 2:52 pm

    Da, stvarno cudno kako se bosnjaci ne uklapaju u taj regionalni vodeci narativ


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    PC tiranija - Page 14 Empty Re: PC tiranija

    Post by Notxor Wed May 19, 2021 3:16 pm

    A jel' zna neko zašto dobri Emir stavlja Musliman pod navodnike? Da li je to bosanska varijanta "nije smela da se slavi slava" ili "nije se smelo reći da si Hrvat", tj. u ovom slučaju Bosanac, tj. Bošnjak?
    I još, dok smo bili "Muslimani" brinuli smo šta drugi misle o nama pa smo zato izginuli.
    Sad kad smo Bošnjaci, sad nas zabole.
    Legitimno mišljenje, ali ne ide mi uz funkciju direktora Memorijalnog centra Srebrenica.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Anonymous
    Guest

    PC tiranija - Page 14 Empty Re: PC tiranija

    Post by Guest Wed May 19, 2021 3:20 pm

    Baš je kul kad neko iz Srbije procenjuje kako treba da se ponaša direktor Memorijalnog centra Srebrenica
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    PC tiranija - Page 14 Empty Re: PC tiranija

    Post by Notxor Wed May 19, 2021 3:24 pm

    I to dok bombarduju Gazu.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Anonymous
    Guest

    PC tiranija - Page 14 Empty Re: PC tiranija

    Post by Guest Wed May 19, 2021 3:31 pm

    IsTi Je KaO SrPsKi NaCiOnALisTi

    to kao ono juju ovi vojvođanski nacionalisti isti kao srpski

    well guess what, nikog nisu ubili ni napravili genocid i etničko čišćenje, niti će
    Јанош Винету

    Posts : 5212
    Join date : 2016-01-26

    PC tiranija - Page 14 Empty Re: PC tiranija

    Post by Јанош Винету Wed May 19, 2021 3:36 pm

    Ја мислим да ово није нормално понашање.

    То што је директор Меморијалног центра му не даје за право да буде шовенска наказа попут Реуфа. 

    Подсећа ме на случај кад су Израелци поставили неког ратног злочинца и шовинистичку сподобу у управу музеја Јад Вашем.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    Anonymous
    Guest

    PC tiranija - Page 14 Empty Re: PC tiranija

    Post by Guest Wed May 19, 2021 3:37 pm

    ja mislim da nema ovde naroda koji ne bi rado napravio onoliko genocida koliko im se omogući
    Anonymous
    Guest

    PC tiranija - Page 14 Empty Re: PC tiranija

    Post by Guest Wed May 19, 2021 3:45 pm

    ok rusini i slovaci ne bi
    Anonymous
    Guest

    PC tiranija - Page 14 Empty Re: PC tiranija

    Post by Guest Wed May 19, 2021 4:17 pm

    šta je pogrešno kada kaže da je i biljana srbljanović pripremala teren, ne možda tako kao radikali, ali je učestvovala sa raznim bulićima bjelicama i sličnim šljamom u pogledima
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    PC tiranija - Page 14 Empty Re: PC tiranija

    Post by Notxor Wed May 19, 2021 4:22 pm

    Ne pada mi na pamet da branim BS, ali zar nije ona samo napisala par filmskih kritika u Pogledima? 
    Bilo je to vreme kad je npr. Veran Matić pravio intervjue sa ravnogorcima, ako se dobro sećam.
    Hoću da kažem, valjda bi se do sad našao neki skenirani tekst koji bi se non-stop ponavljao kao Vučićeva poruka Ćuruviji.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Anonymous
    Guest

    PC tiranija - Page 14 Empty Re: PC tiranija

    Post by Guest Wed May 19, 2021 4:33 pm

    Ma bila je deo te ekipe...Isidora Bjelica, Nikola Samardžić koji je čak i za Milosava Samardžića imao preoštre poglede na društvo. Alt rajt davno pre alt rajta. I da, naravno, Veran Matić koji je ponosno radio intervjue sa četnicima.

    Mladalačko glupiranje i zaista ništa strašno, imala je manje od 25 godina. Ali sasvim dovoljno da se potegne tu i tamo, pogotovo kada kreneš da divljacima u Bosni objašnjavaš šta zapravo znače njihove pesme. To bi, ipak, mogao da radi neko ko nije pre 30 godina bio sa četnicima a bogami je i danas sa četnicima. Ponoviću da naša današnja regionalna krotkost ne znači ništa jednom delu javnih radnika u BiH, mi smo za njih i dalje neprijatelji, a realno smo dosta uradili da zadržimo taj status, uključujući i to što su nam već 9 godina na vlasti ubice i ratni zločinci.


    Last edited by San Saba Songbird on Wed May 19, 2021 4:37 pm; edited 2 times in total
    Anonymous
    Guest

    PC tiranija - Page 14 Empty Re: PC tiranija

    Post by Guest Wed May 19, 2021 4:34 pm

    90% srbije je podržavalo, učestvovalo, navijalo pored televizora za ratno velikosrbijanje 90ih, sad što je neko u pogledima pisao o klanju, a neko filmske kritike koga zabole. zato danas i ima toliko stavova ovde kako su svi drugi koji su trpeli to klanje i velikosrbijanje zapravo isti.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50036
    Join date : 2017-11-16

    PC tiranija - Page 14 Empty Re: PC tiranija

    Post by Nektivni Ugnelj Wed May 19, 2021 4:35 pm

    Imala je 19-20. Jbg, to je bitno drugacije od onih koji su tad imali skoro 30.
    Anonymous
    Guest

    PC tiranija - Page 14 Empty Re: PC tiranija

    Post by Guest Wed May 19, 2021 4:38 pm

    Ma sve OK ali mi je uvek malo smešan taj stav "vidi, pa oni se još uvek ljute na nas". Da, zamisli, ljute se, ne možeš ti da odrediš kada će tvoja žrtva prestati da se ljuti. Da, ima tu i kalkulantske, karijerne ljutnje, ali ne bi je bilo da nema i one istinske.
    rumbeando

    Posts : 13665
    Join date : 2016-02-01

    PC tiranija - Page 14 Empty Re: PC tiranija

    Post by rumbeando Wed May 19, 2021 4:42 pm

    Khm, pričate o liku kome je skroz OK da mu otac bude tamo sahranjen i da se ubraja u pokopane žrtve genocida iako je poginuo 1992. kao Orićev borac.

    Lista žrtava ukopanih: 11. 07. 2005. godine
    559 Suljagić (Demir) Suljo
    http://www.enklave-srebrenica-zepa.org/zrtvegenocida/liste-prikaz.php?datumukopa=11072005&brojzrtava=609





    Last edited by rumbeando on Wed May 19, 2021 4:44 pm; edited 2 times in total
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50036
    Join date : 2017-11-16

    PC tiranija - Page 14 Empty Re: PC tiranija

    Post by Nektivni Ugnelj Wed May 19, 2021 4:42 pm

    San Saba Songbird wrote:Ma bila je deo te ekipe...Isidora Bjelica, Nikola Samardžić koji je čak i za Milosava Samardžića imao preoštre poglede na društvo. Alt rajt davno pre alt rajta. I da, naravno, Veran Matić koji je ponosno radio intervjue sa četnicima.

    Mladalačko glupiranje i zaista ništa strašno, imala je manje od 25 godina. Ali sasvim dovoljno da se potegne tu i tamo, pogotovo kada kreneš da divljacima u Bosni objašnjavaš šta zapravo znače njihove pesme. To bi, ipak, mogao da radi neko ko nije pre 30 godina bio sa četnicima a bogami je i danas sa četnicima. Ponoviću da naša današnja regionalna krotkost ne znači ništa jednom delu javnih radnika u BiH, mi smo za njih i dalje neprijatelji, a realno smo dosta uradili da zauzmemo tu poziciju, uključujući i to što su nam već 9 godina na vlasti ubice i ratni zločinci.

    Kod BS je mnogo veci problem ovo s kim je danas. Ali, jbg, ne slazem se za ovo "njihove pesme". Ja o sevdalinkama ne znam prakticno nista. Mislim, ne znam ni o kakvoj narodnoj muzici prakticno nista. No, ne znam zasto bi neka muzika koja je nastala na prostoru na kome su svi narodi ziveli tada zajedno, pa i dalje zive, bila "njihova muzika". To sto je BS totalno sve ispromasivala je jedno, alida li bilo ko ko je srpske nacionalnosti ima pravo da interpretira sevdalinke ovako ili onako?
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    PC tiranija - Page 14 Empty Re: PC tiranija

    Post by Janko Suvar Wed May 19, 2021 4:43 pm

    PC tiranija - Page 14 1399639816 PC tiranija - Page 14 1399639816 PC tiranija - Page 14 1399639816 PC tiranija - Page 14 1399639816
    Anonymous
    Guest

    PC tiranija - Page 14 Empty Re: PC tiranija

    Post by Guest Wed May 19, 2021 4:43 pm

    Mór Thököly wrote:
    San Saba Songbird wrote:Ma bila je deo te ekipe...Isidora Bjelica, Nikola Samardžić koji je čak i za Milosava Samardžića imao preoštre poglede na društvo. Alt rajt davno pre alt rajta. I da, naravno, Veran Matić koji je ponosno radio intervjue sa četnicima.

    Mladalačko glupiranje i zaista ništa strašno, imala je manje od 25 godina. Ali sasvim dovoljno da se potegne tu i tamo, pogotovo kada kreneš da divljacima u Bosni objašnjavaš šta zapravo znače njihove pesme. To bi, ipak, mogao da radi neko ko nije pre 30 godina bio sa četnicima a bogami je i danas sa četnicima. Ponoviću da naša današnja regionalna krotkost ne znači ništa jednom delu javnih radnika u BiH, mi smo za njih i dalje neprijatelji, a realno smo dosta uradili da zauzmemo tu poziciju, uključujući i to što su nam već 9 godina na vlasti ubice i ratni zločinci.

    Kod BS je mnogo veci problem ovo s kim je danas. Ali, jbg, ne slazem se za ovo "njihove pesme". Ja o sevdalinkama ne znam prakticno nista. Mislim, ne znam ni o kakvoj narodnoj muzici prakticno nista. No, ne znam zasto bi neka muzika koja je nastala na prostoru na kome su svi narodi ziveli tada zajedno, pa i dalje zive, bila "njihova muzika". To sto je BS totalno sve ispromasivala je jedno, alida li bilo ko ko je srpske nacionalnosti ima pravo da interpretira sevdalinke ovako ili onako?

    pa o tome se i radi što je većina danas tamo gde su i krenuli ili se zatekli tada.

    ja sam odrastao isključivo na trouglu vojvodina bih hrvatska i ovo što je krenulo da kulja iz srbije od te ekipe mi je bilo wow

    PC tiranija - Page 14 Empty Re: PC tiranija

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Sun Apr 28, 2024 11:28 am