Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Virus

    паће

    Posts : 40148
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Virus - Page 10 Empty Re: Virus

    Post by паће Sun Aug 09, 2020 10:49 am

    У понедељак сам био на лекарском за возачку. Оно идеш код пет специјалиста, и свих пет исте, осим једне што је дебља. По свему осталом исте су исте - иста фризура, иста фарба (злаћано плава), иста диоптрија (одокативно 2 до 3), иста фризура, исте маске, исте кломпе, исти бели мантили, скоро и гласови да су исти. Стекао сам осећај да ме неко зајебава.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 10 Empty Re: Virus

    Post by Guest Sun Aug 09, 2020 10:51 am

    Da, ali sada su na ivici da ponovo proglase pobedu. A kada bi se samo nastavilo sa zabranom velikih skupova - i kada bi se primenila zabrana manjih klupskih dešavanja - i kada bi se nosile maske, ove godine bukvalno ne bi bilo gripa, on jadan nema đe pod tim uslovima pošto mu je slabiji r0, teže se prenosi.
    паће

    Posts : 40148
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Virus - Page 10 Empty Re: Virus

    Post by паће Sun Aug 09, 2020 10:51 am

    И грип би стекао осећај да га неко зајебава.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 10 Empty Re: Virus

    Post by Guest Sun Aug 09, 2020 10:54 am

    znoje mi se brkovi
    oko mene hrpa virusa
    gledam po prodavnici
    bez maske nema teee
    Erős Pista

    Posts : 81489
    Join date : 2012-06-10

    Virus - Page 10 Empty Re: Virus

    Post by Erős Pista Sun Aug 09, 2020 10:55 am

    Vasa wrote:Da, ali sada su na ivici da ponovo proglase pobedu. A kada bi se samo nastavilo sa zabranom velikih skupova - i kada bi se primenila zabrana manjih klupskih dešavanja - i kada bi se nosile maske, ove godine bukvalno ne bi bilo gripa, on jadan nema đe pod tim uslovima pošto mu je slabiji r0, teže se prenosi.


    Ali mora da se odrzi Nisvil. Lepse je sa kulturom.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81489
    Join date : 2012-06-10

    Virus - Page 10 Empty Re: Virus

    Post by Erős Pista Sun Aug 09, 2020 10:55 am

    паће wrote:И грип би стекао осећај да га неко зајебава.


    It just can't get a grip! 

    :pace:


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 10 Empty Re: Virus

    Post by Guest Sun Aug 09, 2020 10:57 am

    Erős Pista wrote:
    Vasa wrote:Da, ali sada su na ivici da ponovo proglase pobedu. A kada bi se samo nastavilo sa zabranom velikih skupova - i kada bi se primenila zabrana manjih klupskih dešavanja - i kada bi se nosile maske, ove godine bukvalno ne bi bilo gripa, on jadan nema đe pod tim uslovima pošto mu je slabiji r0, teže se prenosi.


    Ali mora da se odrzi Nisvil. Lepse je sa kulturom.

    uzgajanje kulture van petrijevih posuda
    паће

    Posts : 40148
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Virus - Page 10 Empty Re: Virus

    Post by паће Sun Aug 09, 2020 11:03 am

    Мени сваки други лебац стекне културу.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Virus - Page 10 Empty Re: Virus

    Post by kondo Sun Aug 09, 2020 12:35 pm

    Kako ste zakljucili da se desava pad?


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    boomer crook

    Posts : 36935
    Join date : 2014-10-27

    Virus - Page 10 Empty Re: Virus

    Post by boomer crook Sun Aug 09, 2020 12:38 pm

    ja po takozvanom promatranju rojenja kovidasa oko bivseg reumatoloskog. ranije su do snek bara na cosku dolazili sumnjivi tipovi sa snimkom pluca na brlju a sada samo porodice sa pogrebnicima koji pokazuju asortiman.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 10 Empty Re: Virus

    Post by Guest Sun Aug 09, 2020 12:41 pm

    Marius Lăcătuș wrote:Kako ste zakljucili da se desava pad?

    nisam zaključio, znam zasigurno, pošto smo u svakodnevnom kontaktu sa zdravstvenim radnicima. mnogo je manji pritisak na bolnice i ovaj talas se smiruje.
    Margit Savović

    Posts : 2437
    Join date : 2012-02-11

    Virus - Page 10 Empty Re: Virus

    Post by Margit Savović Sun Aug 09, 2020 12:45 pm

    boomer crook wrote:ja po takozvanom promatranju rojenja kovidasa oko bivseg reumatoloskog. ranije su do snek bara na cosku dolazili sumnjivi tipovi sa snimkom pluca na brlju a sada samo porodice sa pogrebnicima koji pokazuju asortiman.
    Snek bar Banja, moji omiljeni ćevapčići u gradu. A eneterijer dostojan Čika Migeta i Prijatelja Žike.
    avatar

    Posts : 18427
    Join date : 2014-12-12

    Virus - Page 10 Empty Re: Virus

    Post by beatakeshi Sun Aug 09, 2020 12:48 pm

    Marius Lăcătuș wrote:Kako ste zakljucili da se desava pad?
    Značajno smanjen broj ljudi ispred lokalne covid ambulante.
    zvezda je zivot

    Posts : 7037
    Join date : 2014-11-07

    Virus - Page 10 Empty Re: Virus

    Post by zvezda je zivot Sun Aug 09, 2020 12:58 pm

    meni nije jasan taj pad. grad nocu pun, puniji nego inace u avgustu, niko nije na moru, ko da je kraj avgusta, deca se izivljavaju po kaficima i knez mihailovoj, ne znam kako nisu zarazili svoje roditelje i babe i dede. sve je to sumnjivo.


    _____
    ova zemlja to je to
    nalog sa ženinog laptopa

    Posts : 4335
    Join date : 2016-09-29

    Virus - Page 10 Empty Re: Virus

    Post by nalog sa ženinog laptopa Sun Aug 09, 2020 1:03 pm

    tuyan je centar posle 23h, pusto plus one zatvorene ulice u kojima nesto rade..


    _____
    THE space age is upon us. Rockets are leaving our globe at 
    speeds unheard of only a few years ago, to orbit earth, moon, and 
    sun. People have visited the moon, we have sent space probes to 
    all but one of the planets, and words like "orbit" and "satellite" are 
    picked up by children in the nursery.
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 10 Empty Re: Virus

    Post by Guest Sun Aug 09, 2020 1:05 pm

    zvezda je zivot wrote:meni nije jasan taj pad. grad nocu pun, puniji nego inace u avgustu, niko nije na moru, ko da je kraj avgusta, deca se izivljavaju po kaficima i knez mihailovoj, ne znam kako nisu zarazili svoje roditelje i babe i dede. sve je to sumnjivo.

    Verovatno i jesu ali manjom količinom virusa, pa su mnogi prošli bez simptoma...sedenje na otvorenom u manjim grupama je možda i jedini prihvatljivi model prokuživanja, nešto se mislim.

    Kada bi možda na par godina izašli iz kuća i kancelarija, družii se na malim agorama, učili pod krošnjama, šetali zajedno i razgovarali, jeli, uz poštovanje epidemioloških mera, zajedno, na otvorenom, sedeći na klupama, betonskim ispustima ili ćebadima za piknik, a zimi provodili vreme ogrnuti u višeslojni mikrofiber, u blizini velikih vatri, poput savremenih Lakota, možda bismo - samo možda - širili virus nežno, postepeno, trenirali naše T ćelije da reaguju bez izlaganja tela prevelikoj opasnosti...

    Izvinite, idem duzmem lek za glavu.
    avatar

    Posts : 710
    Join date : 2015-07-10

    Virus - Page 10 Empty Re: Virus

    Post by 1088 Sun Aug 09, 2020 1:13 pm

    nalog sa ženinog laptopa wrote:tuyan je centar posle 23h, pusto plus one zatvorene ulice u kojima nesto rade..
    grad je po pitanju noćna života tužan bio i pre korone. petak uveče s jeseni 2019. i početkom 2020. je bio otprilike kao ponedeljak uveče 2010.
    boomer crook

    Posts : 36935
    Join date : 2014-10-27

    Virus - Page 10 Empty Re: Virus

    Post by boomer crook Sun Aug 09, 2020 1:17 pm

    Margit Savović wrote:
    boomer crook wrote:ja po takozvanom promatranju rojenja kovidasa oko bivseg reumatoloskog. ranije su do snek bara na cosku dolazili sumnjivi tipovi sa snimkom pluca na brlju a sada samo porodice sa pogrebnicima koji pokazuju asortiman.
    Snek bar Banja, moji omiljeni ćevapčići u gradu. A eneterijer dostojan Čika Migeta i Prijatelja Žike.

    znas sta valja!


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81489
    Join date : 2012-06-10

    Virus - Page 10 Empty Re: Virus

    Post by Erős Pista Sun Aug 09, 2020 1:24 pm

    1088 wrote:
    nalog sa ženinog laptopa wrote:tuyan je centar posle 23h, pusto plus one zatvorene ulice u kojima nesto rade..
    grad je po pitanju noćna života tužan bio i pre korone. petak uveče s jeseni 2019. i početkom 2020. je bio otprilike kao ponedeljak uveče 2010.


    Slicno i Nis. Bilo lose, sad je gore. Oko ponoci vec nema nikog na ulicama.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 710
    Join date : 2015-07-10

    Virus - Page 10 Empty Re: Virus

    Post by 1088 Sun Aug 09, 2020 1:29 pm

    boomer crook wrote:
    Margit Savović wrote:
    Snek bar Banja, moji omiljeni ćevapčići u gradu. A eneterijer dostojan Čika Migeta i Prijatelja Žike.

    znas sta valja!
    banja je jedan ozbiljan old skul ugostiteljski objekat. Virus - Page 10 1844795956 jedino malo smara što, zahvaljujući blizini one gimnazije u kojoj je harala sekta crna ruža, veliki odmori i izgubljeni časovi deluju kao, što bi rekao paće, riinaktment jednog šotrinog generacijskog klasika. inače fajv stars.
    паће

    Posts : 40148
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Virus - Page 10 Empty Re: Virus

    Post by паће Sun Aug 09, 2020 1:33 pm

    То у понедељак ујутро сам имао три четврт сата форе да се промувам по граду, у 7:00... ово је једва 10% од просечног децембарског јутра од пре 25 година. Промичу ту и тамо ти што раде по банкама и којечему у самом главном сокаку, Успео сам, без икаквог труда, да шкљоцнем два комада, где се види по педесетак метара сокака, без иједне осопе у кадру, и једну од прометнијих раскрсница на магистрали без иједног возила.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    avatar

    Posts : 7502
    Join date : 2017-03-14

    Virus - Page 10 Empty Re: Virus

    Post by MNE Sun Aug 09, 2020 1:36 pm

    Vasa wrote:U prodavnicama se maske nose, taj deo smo naučili.
    A tu se stanovništvo baš mnogo meša.
    Rekao bih - zabrana velikih skupova i maske u zatvorenim prostorima sasvim su dovoljni za ovaj, doduše usporen pad. 
    Što nam naravno govori da ovakvog rasta nije moralo ni biti.

    Samo malo racionalnog ponašanja je dovoljno, ali je izgleda to previše za očekivati od rulje.
    nalog sa ženinog laptopa

    Posts : 4335
    Join date : 2016-09-29

    Virus - Page 10 Empty Re: Virus

    Post by nalog sa ženinog laptopa Sun Aug 09, 2020 1:44 pm

    1088 wrote:
    nalog sa ženinog laptopa wrote:tuyan je centar posle 23h, pusto plus one zatvorene ulice u kojima nesto rade..
    grad je po pitanju noćna života tužan bio i pre korone. petak uveče s jeseni 2019. i početkom 2020. je bio otprilike kao ponedeljak uveče 2010.

    Erős Pista wrote:
    1088 wrote:
    grad je po pitanju noćna života tužan bio i pre korone. petak uveče s jeseni 2019. i početkom 2020. je bio otprilike kao ponedeljak uveče 2010.


    Slicno i Nis. Bilo lose, sad je gore. Oko ponoci vec nema nikog na ulicama.

    ista prica je bila i za prvu deceniju xxi veka u poredjenju sa 90ima, ali je tad objasnjenje bilo da sad ima posla pa ljudi moraju da rade i ne izlaze van petka/subote.

    sta mislite zasto je sad ovako tuyno?


    _____
    THE space age is upon us. Rockets are leaving our globe at 
    speeds unheard of only a few years ago, to orbit earth, moon, and 
    sun. People have visited the moon, we have sent space probes to 
    all but one of the planets, and words like "orbit" and "satellite" are 
    picked up by children in the nursery.
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 10 Empty Re: Virus

    Post by Guest Sun Aug 09, 2020 1:49 pm

    dobar net
    Erős Pista

    Posts : 81489
    Join date : 2012-06-10

    Virus - Page 10 Empty Re: Virus

    Post by Erős Pista Sun Aug 09, 2020 1:51 pm

    Raspad drustva.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

    Virus - Page 10 Empty Re: Virus

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -
      » Virus
      » Virus
      » Virus
      » Virus
      » Virus

      Current date/time is Sat May 11, 2024 7:19 am