Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Virus

    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 9 Empty Re: Virus

    Post by Guest 2020-08-07, 15:46

    Konzilijum?
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Virus - Page 9 Empty Re: Virus

    Post by kondo 2020-08-07, 16:14

    Zašto se testirate na antitela? Bacanje para. Čuvajte novac ako vas virus rastavi od života, mada će vas tada doktorka poslati na đabe test.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kapetanm

    Posts : 5797
    Join date : 2012-02-10

    Virus - Page 9 Empty Re: Virus

    Post by kapetanm 2020-08-07, 16:24

    Vasa wrote:Konzilijum?
    Ne , Dialab, nikog zivog dobio rezultate na mail za 2 sata . Odjednom sam osetio potrebu juce me bolela glava i nisam osecao cigaru. Pq cisto da se umirim
    rumbeando

    Posts : 13665
    Join date : 2016-02-01

    Virus - Page 9 Empty Re: Virus

    Post by rumbeando 2020-08-07, 18:11

    Virus - Page 9 IGKXZrS
    https://news.gallup.com/poll/317018/one-three-americans-not-covid-vaccine.aspx

    Virus - Page 9 OtILvgz
    https://today.yougov.com/topics/politics/articles-reports/2020/08/05/vaccinated-covid-19
    rumbeando

    Posts : 13665
    Join date : 2016-02-01

    Virus - Page 9 Empty Re: Virus

    Post by rumbeando 2020-08-08, 03:11

    Enes Zogic
    9h ·

    OTVORENO PISMO PREDSEDNIKU REPUBLIKE SRBIJE ALEKSANDRU VUČIĆU

    Na pocetku, predsednice, saljem vam pozdrav iz Novog Pazara, Sandzaka i Regionalnog covid centra OB Novi Pazar, koji su bili svedoci najstrasnijeg scenarija drugog pika prvog talasa epidemije Sars-CoV-2 virusa, sa statisticki gledano najvecom stopom smrtnosti u Evropi u odnosu na broj stanovnika.
    Svega je tu bilo, predsednice, o cemu ste, znam sigurno, dobro obavesteni. Na zalost, jos uvek se ne zna tacan broj preminulih, jedino je izvesno da taj broj prelazi cifru 300. Razlog tome takodje dobro znate. I ovom prilikom duboko saosecam sa bolom mojih sugradjana i Sandzaklija, ma koje vere ili politicke opredeljenosti bili. Ono sto najvise boli jeste cinjenica da su mnogi umrli od Covida-19, a da njihova smrt nije zvanicno registrovana i objavljena,... kao da nisu punopravni gradjani Republike Srbije, kao da nisu ni postojali! Sve vreme zestoke borbe u protekla dva meseca, ulje na vatru nam je dolivalo beskrupulozno gazenje dusa nasih preminulih, po principu jedne sasvim nove matematicke kategorije. Posto vi, predsednice, dobro znate matematiku, nece vam biti tesko da je shvatite: "U proteklih 24 sata u Srbiji je od korone preminulo 4 obolelih, od toga 12 u Novom Pazaru!" Ja priznajem, ja je ne razumijem. Ovo je samo jedan segment, a kroz sta smo sve prosli i cemu smo sve bili svedoci, pa mogao bi se roman napisati.
    Ja vas sada pitam, predsednice, ko je sve odgovoran za sve sto se desavalo, kao i za toliki broj preminulih kod nas?! Moram vas da pitam, jer obracati se instancama ispod vas je postalo besmisleno. Sami ste, predsednice, u gostovanju na RTS-u pre izvesnog vremena priznali da je za to odgovoran direktor OB Novi Pazar, dr Meho Mahmutovic, jer nije na vreme organizovao nas zdravstveni sistem,... nije na vreme prepoznao situaciju,... nije na vreme reagovao,... nije u to vreme znao sta i kako treba raditi. I sta ste vi rekli tom prilikom?! Rekli ste da vam je zao zbog toga! Predsednice, ako neko punom brzinom uleti u raskrsnicu kroz crveno i pri tom usmrti tri pesaka na pesackom prelazu,... da li biste i tada rekli da vam je zao vozaca sto nije stao ma crveno, sto je vozio jako brzo, sto nije stigao da ukoci,... a da pri tom ni ne pomenete nesrecne pesake koji su ni krivi ni duzni sve to platili svojim zivotima?! Paa, ne biste, siguran sam. Trazili biste punu krivicnu odgovornost za ono sto je vozac uradio. Takodje ste priznali da je i ministarstvo zdravlja zakazalo i nije na vreme reagovalo u pravcu blagovremene organizacije rada naseg zdravstvenog sistema, jer ono sto nam se spremalo je bilo vise nego ocigledno! Nije to samo odgovornost ministarstva zdravlja, nego i Republickog kriznog staba. Njihov je to propust zbog cega je, izmedju ostalog, i doslo do peticije sa preko 2800 potpisa mojih kolega za njihovu smenu. I kada je u mom gradu dnevno od korone umiralo po 4, 5, 7,... 12 obolelih, direktor Meho Mahmutovic, pa i vas potpredsednik vlade iz Sandzaka, obmanjivali su i nas i celu javnost Srbije da je situacija stabilna, da je pod kontrolom i da se nista drasticno ne desava. A svako iznosenje istine o katastrofalnom stanju, o totalnom kolapsu i raspadu zdravstvenog sistema sa preko 60 obolelih zdravstvenih radnika, nazivali sa dezinformacijama i politikanstvom! Znate li, predsednice, kako boli to sto slusate, a znate i vidite istinu?! Zbog takvog stanja je tokom posete premijera i ministra zdravlja usledila spontana, protestna reakcija zdravstvenih radnika nase bolnice, u kojoj sam i ja uzeo ucesce. Nakon toga direktor Mahmutovic odlazi, ministarstvo zdravlja uzima stvar u svoje ruke, imenuje glavnog koordinatora, vlada Republike Srbije salje dodatnu medicinsku i zastitnu opremu, respiratore, vojska i VMA organizuju poljsku bolnicu, OB Novi Pazar se organizuje po principu Regionalnog covid centra sa respiratornim centrom i intenzivnom negom (u cemu je veliki doprinos u organizaciji rada i lavovski deo posla iznela dr Tanja Petrovic, anesteziolog iz Kraljeva, zajedno sa nasim anesteziolozima, prenoseci znanje i ogromno iskustvo iz KBC "Dragisa Misovic" gde je boravila i radila u toku prvog talasa epidemije). Primljen je znatan broj zdravstvenih radnika u stalni radni odnos da bi se nadomestio nas desetkovani kadar. U pomoc su pristigli i volonteri. Angazuje se i nasa plemenita dijaspora slanjem materijalne i novcane pomoci. Pomoc salje i Republika Turska. U pomoc dolaze zdravstveni radnici iz Kragujevca, Kraljeva, Beograda i ostalih gradova Srbije, iz Tuzle, Sarajeva, koji su dali ogroman doprinos i pomoc struci da se izbori sa ovom strasnom epidemijom. Neka mi oproste oni koje ovde nisam naveo, nije namerno!
    Kao plod svega ovoga i svih preduzetih mera imamo sada situaciju da epidemija jenjava (bar ovaj njen prvi talas). Situaciju za koju se tek sada moze reci da je pod kontrolom. I sta se desava na kraju, predsednice?! Na samom kraju ove borbe vi ponovo dovodite Mahmutovica da i dalje obnasa funkciju direktora OB. Predsednice, za ono sto je radio i ono sto nije radio, a morao je,... za ono kako se ponasao u toku ove epidemije, nije dovoljno to sto je vama samo žao zbog toga! Cenu takvog ponasanja, cinjenja i ne cinjenja, platio je svojim zivotima veliki broj nasih sugradjana, gradjana Republike Srbije! Za to se ne iskazuje zaljenje, predsednice, nego se trazi svaka, pa i krivicna odgovornost! Kakvu nam to poruku saljete, predsednice?! Sami ste rekli da se ocekuje drugi talas epidemije pocetkom meseca novembra, a na čelo bolnice vracate iste ljude! Zar mislite da im verujemo?! Zar mislite da treba da cutimo i cekamo da se opet ne snadju, da opet ne organizuju zdravstveni siatem, da opet neznaju sta i kako da rade,.... a da vi posle opet samo zalite zbog toga?! Ne, predsednice.... ne mozemo cutati i pustiti da se istorija ponovi. U ime mojih kolega i sugradjana koji dele moje misljenje, trazim punu odgovornost svih koji su doprineli najvecoj katastrofi mog naroda od rata pa na ovamo, kao i smenu direktora i rukovodstva OB Novi Pazar.
    Trazim ovo od vas jer iskreno smatram da bi to bio vas casni i plemeniti cin prema dusama nasih umrlih, prema njihovoj neutesnoj rodbini i prijateljima, prema gradjanima Novog Pazara i Sandzaka u celini.
    Na kraju vam moram reci jos i ovo. Moje ucesce u protestu zdravstvenih radnika u toku posete premijera i ministra zdravlja nasoj bolnici, vas potpredsednik vlade iz Sandzaka je okarakterisao kao politikanstvo i da sam ja neko ko pretenduje na funkciju direktora OB Novi Pazar. Predsednice, evo vama i svima koji citaju se u Allaha dragog kunem, da mi to ni u jednom trenutku nije bio motiv, kao sto nije ni sada! Ne zelim da budem direktor bolnice i necu to ni biti! Necu, zato sto u ovakvom ustrojstvu zdravstvenog sistema ne mogu sebe da zamislim kao direktora bolnice ni 24 sata! Ja sam, i ostacu samo hirurg koji leci svoj narod najbolje sto ume! I drugi, ali ne i manje bitan razlog - ako bih prihvatio tu funkciju, pogazio bih sebe, svoju cast i svaku ovde napisanu reč! A to nema cenu! Predsednice, nadam se da vam je sada jasno da ja samo zelim dobro mom narodu, mom Sandzaku i mojoj drzavi Srbiji!!!

    https://www.facebook.com/enes.zogic/posts/10224042765362151?__cft__[0]=AZXyM028kMjFFTMgI9MPn966_EsGNNQaZKkXziLEXkx6qafXmZ2yiNrVszK62RNmLrZ68OA4n1tn-d6l1eaNFuxIUnn6etjiR-zrMRfzEyqXUFLF9wYY7E1StZiEM7lH_T0&__tn__=%2CO%2CP-R
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 9 Empty Re: Virus

    Post by Guest 2020-08-08, 13:51

    Počeli su ljudi da kontaju da suštinski ne postoje nikakva ograničenja okupljanja. Komemoracija Isidori Bjelici opušteno održana u jednoj od sala Sava centra.
    Erős Pista

    Posts : 81421
    Join date : 2012-06-10

    Virus - Page 9 Empty Re: Virus

    Post by Erős Pista 2020-08-08, 13:56

    Pozdravljam.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    plachkica

    Posts : 16171
    Join date : 2014-11-06

    Virus - Page 9 Empty Re: Virus

    Post by plachkica 2020-08-08, 13:58

    ko je bio na komemoraciji?
    disident

    Posts : 15028
    Join date : 2016-03-28

    Virus - Page 9 Empty Re: Virus

    Post by disident 2020-08-08, 14:24

    Vasa wrote:Počeli su ljudi da kontaju da suštinski ne postoje nikakva ograničenja okupljanja. Komemoracija Isidori Bjelici opušteno održana u jednoj od sala Sava centra.
    Pa meni je smesno kako  mediji pumpaju pricu o ukidanju mera i kako smo pobedili kornu drugi put, kojih mera? Nista se ne sprovodi, niko se ne kaznjava za ne nosenje maski u zatvorenom prostoru, zivot ko normalan.


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    disident

    Posts : 15028
    Join date : 2016-03-28

    Virus - Page 9 Empty Re: Virus

    Post by disident 2020-08-08, 14:25

    plachkica wrote:ko je bio na komemoraciji?
    Virus - Page 9 3579118792
    Virus - Page 9 10585_pajkic1_orig

    Virus - Page 9 10587_vucic_orig


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    nalog sa ženinog laptopa

    Posts : 4321
    Join date : 2016-09-29

    Virus - Page 9 Empty Re: Virus

    Post by nalog sa ženinog laptopa 2020-08-08, 14:36

    thulsa doom


    _____
    THE space age is upon us. Rockets are leaving our globe at 
    speeds unheard of only a few years ago, to orbit earth, moon, and 
    sun. People have visited the moon, we have sent space probes to 
    all but one of the planets, and words like "orbit" and "satellite" are 
    picked up by children in the nursery.
    Erős Pista

    Posts : 81421
    Join date : 2012-06-10

    Virus - Page 9 Empty Re: Virus

    Post by Erős Pista 2020-08-08, 14:37

    eKsenija?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    nalog sa ženinog laptopa

    Posts : 4321
    Join date : 2016-09-29

    Virus - Page 9 Empty Re: Virus

    Post by nalog sa ženinog laptopa 2020-08-08, 14:42

    jasta je


    _____
    THE space age is upon us. Rockets are leaving our globe at 
    speeds unheard of only a few years ago, to orbit earth, moon, and 
    sun. People have visited the moon, we have sent space probes to 
    all but one of the planets, and words like "orbit" and "satellite" are 
    picked up by children in the nursery.
    plachkica

    Posts : 16171
    Join date : 2014-11-06

    Virus - Page 9 Empty Re: Virus

    Post by plachkica 2020-08-08, 14:57

    nema pajkićevih kolega sa fdu?
    Solus_Rex

    Posts : 3503
    Join date : 2018-07-03

    Virus - Page 9 Empty Re: Virus

    Post by Solus_Rex 2020-08-08, 15:43

    Nisam povezivao Mišu Vacića kao beogradskog davitelja.


    _____
    "Sisaj kurac, Boomere. Spletkario si i nameštao ban pa se sad izvlačiš. Radiša je format a ti si mali iskompleksirani miš. Katastrofa za Burundi čoveče.
    A i deluje da te napustio drugar u odsudnom trenutku pa te spašavaju ova tovarka što vrv ni ne dismr na ribu, to joj se gadi, i ovaj južnjak koji o niškim kafanama čita na forumu. Prejaka šarža."  - Monsier K.
    ficfiric

    Posts : 34126
    Join date : 2012-02-10

    Virus - Page 9 Empty Re: Virus

    Post by ficfiric 2020-08-08, 16:46

    LGP je valjda clan Desnice (izmedju ostalog). Evo ovde je i jedan od onih klonova

    Virus - Page 9 Ee5v49WWoAA1Zez?format=jpg&name=medium


    _____


    Uprava napolje!

    fikret selimbašić

    Posts : 9535
    Join date : 2020-06-19

    Virus - Page 9 Empty Re: Virus

    Post by fikret selimbašić 2020-08-08, 17:04

    Oni će večeras na žurku poput one iz "Pun mesec nad Beogradom", izgledaju mi kao dobri drugari Kosare i Alimpija.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    fikret selimbašić

    Posts : 9535
    Join date : 2020-06-19

    Virus - Page 9 Empty Re: Virus

    Post by fikret selimbašić 2020-08-08, 17:08

    Glede virusa, ovde rekordi svakih par dana bivaju oboreni. 350 oboljelih je dnevni prosjek već danima, umire sedam-osam ljudi dnevno. Mjere zaštite su individualna stvar, niko se ne usuđuje da ih pooštrava, sve se svodi na apele građanima i na čekanje da prođe, građani pak u velikoj većini i dalje ne vjeruju u koronu...

    slučajeva

    13668 (+398)


    oporavljenih

    7481 (+382)


    umrlih

    389 (+6)



    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Erős Pista

    Posts : 81421
    Join date : 2012-06-10

    Virus - Page 9 Empty Re: Virus

    Post by Erős Pista 2020-08-08, 19:50

    Bizar.

    http://rs.n1info.com/Vesti/a627832/Tiodorovic-Zalazem-se-da-se-uz-postovanje-mera-odrze-Nisvil-i-Filmski-susreti.html


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ♏

    Posts : 4537
    Join date : 2016-06-09

    Virus - Page 9 Empty Re: Virus

    Post by ♏ 2020-08-08, 21:27

    Kome je do kulture, ima vrhunski snooker na Eurosportu, igra se Sheffield.
    avatar

    Posts : 7488
    Join date : 2017-03-14

    Virus - Page 9 Empty Re: Virus

    Post by MNE 2020-08-08, 22:17

    disident wrote:
    plachkica wrote:ko je bio na komemoraciji?
    Virus - Page 9 3579118792
    Virus - Page 9 10585_pajkic1_orig

    Virus - Page 9 10587_vucic_orig

    masonerija prop'o
    Erős Pista

    Posts : 81421
    Join date : 2012-06-10

    Virus - Page 9 Empty Re: Virus

    Post by Erős Pista 2020-08-09, 10:23

    Sta je zasluzno za pad dnevnih broja zarazenih? Da li su mere nosenja maske, cak i ovako nedisciplinovano sprovodjene, zaista bile presudne? Ili je naprosto do izostanka velikih (bas velikih, ne svadbi i sahrana, nego utakmica) okupljanja?

    Pitam jer se stalno pise o tome kako se ljudi nr obaziru na mere, a nesto se ipak desava.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8054
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Virus - Page 9 Empty Re: Virus

    Post by Daï Djakman Faré 2020-08-09, 10:32

    juce sam bio u zemunu u dgra, apsolutno niko ne nosi maske tako da bice da je do masovnih okupljanja


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 9 Empty Re: Virus

    Post by Guest 2020-08-09, 10:34

    U prodavnicama se maske nose, taj deo smo naučili.
    A tu se stanovništvo baš mnogo meša.
    Rekao bih - zabrana velikih skupova i maske u zatvorenim prostorima sasvim su dovoljni za ovaj, doduše usporen pad. 
    Što nam naravno govori da ovakvog rasta nije moralo ni biti.
    Erős Pista

    Posts : 81421
    Join date : 2012-06-10

    Virus - Page 9 Empty Re: Virus

    Post by Erős Pista 2020-08-09, 10:41

    Da, to je i moj sasvim laicki zakljucak. Da su cak i vrlo blage mere nosenja maski divoljne da zaustave katastrofu.

    U Nisu se takodje nose maske u zatvorenom. Ne secam se kad sam video nekog bez maske u Idea-i npr.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

    Virus - Page 9 Empty Re: Virus

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -
      » Virus
      » Virus
      » Virus
      » Virus
      » Virus

      Current date/time is 2024-04-28, 11:58