Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Protesti

    Dambo

    Posts : 372
    Join date : 2019-05-05

    Protesti - Page 31 Empty Re: Protesti

    Post by Dambo Mon Jul 13, 2020 9:58 am

    Ljudi, jel mogu da podelim ovde sa vama jedno mega kontroverzno razmišljanje?

    Uopšte nisam siguran da li želim da Vučić, u ovoj svojoj i dalje stabilokratskoj verziji, padne sada ili relativno uskoro. Gledajući društvene trendove i razmišljajući o tome kako bi se popunjavala praznina.
    avatar

    Posts : 18405
    Join date : 2014-12-12

    Protesti - Page 31 Empty Re: Protesti

    Post by beatakeshi Mon Jul 13, 2020 10:02 am

    Nisi usamljen. Pravedno je da on pokusa ovu čorbu.
    Јанош Винету

    Posts : 5221
    Join date : 2016-01-26

    Protesti - Page 31 Empty Re: Protesti

    Post by Јанош Винету Mon Jul 13, 2020 10:22 am

    Ја се не бојим пада Вучића. Политика се гнуша вакума, државни положаји морају бити попуњени.

    Јасно је да ће бити нови избори и да ће на њима легитимитет стећи нека нова коалиција око Демократске Странке. 

    Морате бити спремни на то да ће Двери и ПСГови, ПОКСови итд. имати своје представнике у Скупштини. Овакво стање није реално, али није реално ни Двери преузму власт. То мора бити нека нова странка центра, по политичким назорима слична старом ДСу или новом СНСу.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    Anonymous
    Guest

    Protesti - Page 31 Empty Re: Protesti

    Post by Guest Mon Jul 13, 2020 10:34 am

    Samo da ne dođe Toma.
    Dambo

    Posts : 372
    Join date : 2019-05-05

    Protesti - Page 31 Empty Re: Protesti

    Post by Dambo Mon Jul 13, 2020 10:40 am

    Јанош Винету wrote:Ја се не бојим пада Вучића. Политика се гнуша вакума, државни положаји морају бити попуњени.

    Јасно је да ће бити нови избори и да ће на њима легитимитет стећи нека нова коалиција око Демократске Странке. 

    Морате бити спремни на то да ће Двери и ПСГови, ПОКСови итд. имати своје представнике у Скупштини. Овакво стање није реално, али није реално ни Двери преузму власт. То мора бити нека нова странка центра, по политичким назорима слична старом ДСу или новом СНСу.

    Naravno, ne bih se ni ja plašio da sam uveren da bi se stvari odvijale tako kao što ti misliš. Nadam se da si u pravu.
    Anonymous
    Guest

    Protesti - Page 31 Empty Re: Protesti

    Post by Guest Mon Jul 13, 2020 10:42 am

    ja sam potpuno siguran da na vlast neće doći opcija koja zastupa moje interese, pa pošto smo uklonili tu mogućnost ostaje mi nada da će sledeći biti nešto operativniji tokom ovakvih kriza i da neće baš ubijati po ulicama. 
    znam da ne plenim aktivističkim žarom, ali eto toliko mogu da ponudim u smislu entuzijazma  Protesti - Page 31 3579118792
    паће

    Posts : 40130
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Protesti - Page 31 Empty Re: Protesti

    Post by паће Mon Jul 13, 2020 11:19 am

    Vasa Čokrljan wrote:ja sam potpuno siguran da na vlast neće doći opcija koja zastupa moje interese, pa pošto smo uklonili tu mogućnost ostaje mi nada da će sledeći biti nešto operativniji tokom ovakvih kriza i da neće baš ubijati po ulicama. 
    znam da ne plenim aktivističkim žarom, ali eto toliko mogu da ponudim u smislu entuzijazma  Protesti - Page 31 3579118792

    Отприлике. Као што и СНС на крају крајева мора да уради понешто за ону пчелареву квазиоптимистичку тему (ево у суботу сам најзад видео асфалтни слој на јужном краку обилазнице, за коју су 2012. рекли да почиње да се гради 2013.), тако ће и било која нова власт морати за почетак да најури ухлебљене немаче појма и преда кајасе струци, да не би створили још гори хаос, иначе би врло брзо испало да су џабе кречили.

    А кад будемо видели да се здравство и школство опорављају, Protesti - Page 31 1552546758 Protesti - Page 31 1537447672


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    kapetanm

    Posts : 5800
    Join date : 2012-02-10

    Protesti - Page 31 Empty Re: Protesti

    Post by kapetanm Mon Jul 13, 2020 2:32 pm

    https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.blic.rs/a-m-p-article%3Fuuid%3D513d138a-7431-44c2-8b21-da047a857bef%26type%3Darticle%26id%3DPULS_CMS-Article-513d138a-7431-44c2-8b21-da047a857bef%26gem_id%3DctfqlgdE.6Nk_G5ZOBYX0vU3zZUpIVsNfHUNYXCA....U7%26tpv%3DMOBILE_SLOBODNO_VREME%26tdv%3DBLIC_RS/blic/slobodno_vreme/ART&ved=2ahUKEwi0vtz3ncrqAhWp5KYKHZslB7UQFjACegQIBRAB&usg=AOvVaw1slq8dD3TQvANBsCp_JDeI&ampcf=1
    Anonymous
    Guest

    Protesti - Page 31 Empty Re: Protesti

    Post by Guest Mon Jul 13, 2020 2:53 pm

    Vasa Čokrljan wrote:ja sam potpuno siguran da na vlast neće doći opcija koja zastupa moje interese, pa pošto smo uklonili tu mogućnost ostaje mi nada da će sledeći biti nešto operativniji tokom ovakvih kriza i da neće baš ubijati po ulicama. 
    znam da ne plenim aktivističkim žarom, ali eto toliko mogu da ponudim u smislu entuzijazma  Protesti - Page 31 3579118792

    Čekaj, bio je nekad period života kad si funkcionisao s mišlju da će doći tako neki? Protesti - Page 31 2849097393
    plachkica

    Posts : 16187
    Join date : 2014-11-06

    Protesti - Page 31 Empty Re: Protesti

    Post by plachkica Mon Jul 13, 2020 2:55 pm

    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Protesti - Page 31 Empty Re: Protesti

    Post by kondo Mon Jul 13, 2020 5:14 pm

    Dambo wrote:Ljudi, jel mogu da podelim ovde sa vama jedno mega kontroverzno razmišljanje?

    Uopšte nisam siguran da li želim da Vučić, u ovoj svojoj i dalje stabilokratskoj verziji, padne sada ili relativno uskoro. Gledajući društvene trendove i razmišljajući o tome kako bi se popunjavala praznina.

    Uradio je posao.

    BS lajks dis


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    No Country

    Posts : 11104
    Join date : 2015-05-16

    Protesti - Page 31 Empty Re: Protesti

    Post by No Country Mon Jul 13, 2020 5:28 pm

    Dambo wrote:Ljudi, jel mogu da podelim ovde sa vama jedno mega kontroverzno razmišljanje?

    Uopšte nisam siguran da li želim da Vučić, u ovoj svojoj i dalje stabilokratskoj verziji, padne sada ili relativno uskoro. Gledajući društvene trendove i razmišljajući o tome kako bi se popunjavala praznina.
    Вучић је предуслов и enabler фашизма* у Србији. Јесте, када би сутра пао (а неће) на власт би се успузале збиља застрашујуће сподобе, али то не би могло да траје. Нико од њих нема капацитет да влада, те би убрзо имали некакву кљакаву Тадић-лајк демократију.

    *просто ме мрзи да тражим бољу реч. Некаква навијачка шовенска ксенофобија, са примесама свих постојећих алт.рајт лудила. Фашизам је био знатно уређенијим.
    Anonymous
    Guest

    Protesti - Page 31 Empty Re: Protesti

    Post by Guest Mon Jul 13, 2020 7:26 pm

    Demonstranti okupljeni ispred Centralnog zatvora u Beogradu uzvikivali su uvrede lideru Stranke slobode i pravde Draganu Đilasu, nakon čega je on napustio taj skup.

    Đilas je nakon skandiranja okupljenih ostao na skupu još nekoliko minuta ali po strani, nakon čega je napustio.

    Pored njega, skupu su prisustvovali lider Dveri Boško Obradović i predsednik Demokratske stranke Zoran Lutovac.

    Reporter agencije Beta sa lica mesta preneo je da je okupljeno par stotina građana i da je skup miran.
    plachkica

    Posts : 16187
    Join date : 2014-11-06

    Protesti - Page 31 Empty Re: Protesti

    Post by plachkica Mon Jul 13, 2020 7:40 pm

    sad sam došla sa trog skupa, stigli smo dok je govorio teodorović, žao mi je što nisam čula
    kako su izviždali đilasa. lutovca nisu prozivali Protesti - Page 31 1143415371
    puno pandura u civilu
    Летећи Полип

    Posts : 11115
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Protesti - Page 31 Empty Re: Protesti

    Post by Летећи Полип Mon Jul 13, 2020 8:14 pm

    Btw, šta su vam smernice za prepoznavanje pandura u civilu. Meni su okvirno: uredno podšišan i obrijan, mrk pogled, napumpan (sa stomačetom), polo majica, bermude. Opciono i torbica preko stomačeta.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    ♏

    Posts : 4550
    Join date : 2016-06-09

    Protesti - Page 31 Empty Re: Protesti

    Post by ♏ Mon Jul 13, 2020 8:15 pm

    Kakve crne smernice, znaš čim ga vidiš, ima raznih oblika i veličina.
    Anonymous
    Guest

    Protesti - Page 31 Empty Re: Protesti

    Post by Guest Mon Jul 13, 2020 8:17 pm

    Nekada su dead giveaway bile cipele, redovno su habali crne službene cipele, i, fakat, ekscesivna, tako reći službena urednost.

    Viđao sam i civilce koji su obučeni kao da su uniformisani (bež pantalone i košulja, platneni kaiš sa metalnom kopčom), ali tu i nije ideja da se utopiš u masu, već si eto postao inspektor a ložiš se na uniforme pa ti i civilka stoji kao uniforma.
    plachkica

    Posts : 16187
    Join date : 2014-11-06

    Protesti - Page 31 Empty Re: Protesti

    Post by plachkica Mon Jul 13, 2020 8:28 pm

    a uglavnom su samo izuzetno glupi pa u svakoj grupi od 4 čoveka ima neko ko nije isključio ton na motoroli.
    паће

    Posts : 40130
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Protesti - Page 31 Empty Re: Protesti

    Post by паће Mon Jul 13, 2020 8:34 pm

    plachkica wrote:a uglavnom su samo izuzetno без изузетка glupi pa u svakoj grupi od 4 čoveka ima neko ko nije isključio ton na motoroli.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    fikret selimbašić

    Posts : 9561
    Join date : 2020-06-19

    Protesti - Page 31 Empty Re: Protesti

    Post by fikret selimbašić Mon Jul 13, 2020 8:36 pm

    Летећи Полип wrote:Btw, šta su vam smernice za prepoznavanje pandura u civilu. Meni su okvirno: uredno podšišan i obrijan, mrk pogled, napumpan (sa stomačetom), polo majica, bermude. Opciono i torbica preko stomačeta.

    To je u u 99% slučajeva, što zbog imidža što zbog praktičnosti, negdje mora da bude značka, pištolj i ostale sitnice. To kad im je stalo da ih raja primijeti, kad se stvarno prikrivaju onda angažuju sitnije ili krupnije kriomse koje imaju u šaci da ih izvještavaju iz epicentra, tad su na obodima dešavanja.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Anonymous
    Guest

    Protesti - Page 31 Empty Re: Protesti

    Post by Guest Mon Jul 13, 2020 9:10 pm

    Protesti - Page 31 2729202060


    Летећи Полип

    Posts : 11115
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Protesti - Page 31 Empty Re: Protesti

    Post by Летећи Полип Mon Jul 13, 2020 9:12 pm

    Bitlđuse, jel ti to pravi carski purpur na avataru. Ja se uvek ložio da je to bila ljubičasta, kad cvrc...


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    avatar

    Posts : 18405
    Join date : 2014-12-12

    Protesti - Page 31 Empty Re: Protesti

    Post by beatakeshi Mon Jul 13, 2020 9:12 pm

    Kakve su ovo bedastoće?
    Anonymous
    Guest

    Protesti - Page 31 Empty Re: Protesti

    Post by Guest Mon Jul 13, 2020 9:16 pm

    https://www.moma.org/interactives/exhibitions/1998/rodchenko/texts/death_of_painting_jpg.html
    Летећи Полип

    Posts : 11115
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Protesti - Page 31 Empty Re: Protesti

    Post by Летећи Полип Mon Jul 13, 2020 9:23 pm

    Ah, nvm.


    Ali za neupućene, čisto da znaju, ovo je praaavi purpur:

    Protesti - Page 31 Red-anarkali-suit-1-lstv0936


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!

    Protesti - Page 31 Empty Re: Protesti

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Mon May 06, 2024 2:21 pm