Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Protesti

    Anonymous
    Guest

    Protesti - Page 20 Empty Re: Protesti

    Post by Guest Fri Jul 10, 2020 9:07 am

    i što da skidam vučića? ovi igraju kolo, oni igraju kolo
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50103
    Join date : 2017-11-16

    Protesti - Page 20 Empty Re: Protesti

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Jul 10, 2020 9:12 am

    rumbeando wrote:

    Cak i da je neka ironija, opet je facepalm. U stvari tek onda je. U stvari sta god da je. Jebeni debili
    ficfiric

    Posts : 34195
    Join date : 2012-02-10

    Protesti - Page 20 Empty Re: Protesti

    Post by ficfiric Fri Jul 10, 2020 9:14 am

    Ubaceni Celikovci


    _____


    Uprava napolje!

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50103
    Join date : 2017-11-16

    Protesti - Page 20 Empty Re: Protesti

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Jul 10, 2020 9:39 am

    Ok, prespavana noc. Glavni krivac je opozicija.I to ne zato sto je uradila ili nije uradila ovo ili ono, nego zato sto je prosto to sto je. Zao mi je sto to pisem, uzdrzavao sam se do bojkota, pa do ne znam ni ja cega, jutros sam se probudio i reko - necu vise. Ne moze se vlast da se rusi istim programom sustinski koji ima ita vlast, ali mi cemoto "posteno". Jeste, tabloidi i sve ostalo, ali brate ni milosevic nije exactly mazio opozicionare. Mogli su da ubace koga hoce u masu, ali da je neko odvalio nekog lidera opozicije usred te mase taj bi bio pojeden. To se desilo dvojici opozicionih politicara prekjuce,a treci je kao ispaopametan jer se nije niprobijao blizu centra. I zato imamopotpune ateiste koju kontenpliraju o 1 Grigoriju kao nekakvom mogucem lideru otpora. Ne moze ovako, mora da postoji politika i mora da postoji otelotvorenje te politike i to mora biti nekako samo po sebi razumljivo.
    ficfiric

    Posts : 34195
    Join date : 2012-02-10

    Protesti - Page 20 Empty Re: Protesti

    Post by ficfiric Fri Jul 10, 2020 9:51 am

    Vlast vec osam godina sve svoje resurse koristi da onemoguci postojanje opozicije. Opozicija ne moze postojati u ovakvim uslovima. Ja tu nemam sta da zamerim opozicionim liderima posto ne vidim da je moguce bilo sta uraditi u ovim uslovima. Nemamo institucije, nemamo drzavu, nemamo ni politicke organizacije.


    Opoziciji (tj. Djilasu) mogu da zamerim zasto je Vucic dosao u poziciju da dovede zemlju u ovo stanje. U vreme kad je on bio predsednik DS-a, ta stranka je imala gradove, gomilu lokalnih medija, RTV... ali je on tad ratovao vise sa svojim clanovima nego sa Vucicem. Rezultat toga je DS na 6% na izborima 2014. i apsolutna vlast Vucica. Mada, mora se reci da je u tom unistavanju opozicije imao podrsku opozicionih glasaca koji su vise zeleli smrt DS-a nego SNS-a.



    _____


    Uprava napolje!

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50103
    Join date : 2017-11-16

    Protesti - Page 20 Empty Re: Protesti

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Jul 10, 2020 9:56 am

    Ali  ne mogu biti krivi glasaci, kao sto mi sada treba da rapravljamo da li su krivlji ovi ili oni koji su bili na demonstracijama. To je dead end
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    Protesti - Page 20 Empty Re: Protesti

    Post by Janko Suvar Fri Jul 10, 2020 9:59 am

    Mór Thököly wrote:Ok, prespavana noc. Glavni krivac je opozicija.I to ne zato sto je uradila ili nije uradila ovo ili ono, nego zato sto je prosto to sto je. Zao mi je sto to pisem, uzdrzavao sam se do bojkota, pa do ne znam ni ja cega, jutros sam se probudio i reko - necu vise. Ne moze se vlast da se rusi istim programom sustinski koji ima ita vlast, ali mi cemoto "posteno". Jeste, tabloidi i sve ostalo, ali brate ni milosevic nije exactly mazio opozicionare. Mogli su da ubace koga hoce u masu, ali da je neko odvalio nekog lidera opozicije usred te mase taj bi bio pojeden. To se desilo dvojici opozicionih politicara prekjuce,a treci je kao ispaopametan jer se nije niprobijao blizu centra. I zato imamopotpune ateiste koju kontenpliraju o 1 Grigoriju kao nekakvom mogucem lideru otpora. Ne moze ovako, mora da postoji politika i mora da postoji otelotvorenje te politike i to mora biti nekako samo po sebi razumljivo.

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50103
    Join date : 2017-11-16

    Protesti - Page 20 Empty Re: Protesti

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Jul 10, 2020 10:00 am

    Djilas je odlican covek za nekakvog prvog operativca, eventualno da govori pre vodje opozicije. On je prosto covek "inzenjer", nije mu dat dar da catch the imagination. Jajrenje cak nije toliko bitno. To je cak neophodno ponekad
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    Protesti - Page 20 Empty Re: Protesti

    Post by Janko Suvar Fri Jul 10, 2020 10:06 am

    Djilas je odlican covek za da mu se nacionalizuje imovina i da se obesi bez mnogo pompe
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50103
    Join date : 2017-11-16

    Protesti - Page 20 Empty Re: Protesti

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Jul 10, 2020 10:09 am

    Dobro, to je drugo(tm)
    avatar

    Posts : 18411
    Join date : 2014-12-12

    Protesti - Page 20 Empty Re: Protesti

    Post by beatakeshi Fri Jul 10, 2020 10:10 am

    Meni je naivna ideja da se "vlast valjala ulicama", nije ni preksinoć a ni 9. marta. Na našu sramotu/ nesreću budućnost nam se kuje na nekom sastanku koji se odigrava nekoliko hiljada kilometara odavde. Dotle, sedite di ste, ni za diste niste.
    zvezda je zivot

    Posts : 7028
    Join date : 2014-11-07

    Protesti - Page 20 Empty Re: Protesti

    Post by zvezda je zivot Fri Jul 10, 2020 10:11 am

    sustina je da niko ko se smatra bazicno ozbiljnim covekom ne moze da mrsomudi o vucicu i njegovoj tehnologiji vladanja dok se ne razjasni sta se ovih dana desilo.


    _____
    ova zemlja to je to
    Erős Pista

    Posts : 81466
    Join date : 2012-06-10

    Protesti - Page 20 Empty Re: Protesti

    Post by Erős Pista Fri Jul 10, 2020 10:12 am

    beatakeshi wrote:Meni je naivna ideja da se "vlast valjala ulicama", nije ni preksinoć a ni 9. marta. Na našu sramotu/ nesreću budućnost nam se kuje na nekom sastanku koji se odigrava nekoliko hiljada kilometara odavde. Dotle, sedite di ste, ni za diste niste.


    Ali bukvalno - sedite.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Летећи Полип

    Posts : 11121
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Protesti - Page 20 Empty Re: Protesti

    Post by Летећи Полип Fri Jul 10, 2020 10:16 am

    Alaj uživam u ovom napušavanja Radulovića na TWu.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50103
    Join date : 2017-11-16

    Protesti - Page 20 Empty Re: Protesti

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Jul 10, 2020 11:00 am

    Srebrni obrub
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50103
    Join date : 2017-11-16

    Protesti - Page 20 Empty Re: Protesti

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Jul 10, 2020 11:02 am

    Ozbiljno ljudi, u doba Covida realno nije moglo bolje. Ovo nije zemlja mladih, a dok je zaraza retko ko opoziciono nastrojen 40+ ce izaci na ulicu. A mora mnogo vise ljudi da bude.
    Sergen Yalçın

    Posts : 2412
    Join date : 2014-10-31

    Protesti - Page 20 Empty Re: Protesti

    Post by Sergen Yalçın Fri Jul 10, 2020 11:04 am

    kad cak jedna ljiljana smajlovic kapira da nasilje skodi vucicu.


    _____
    I don't have pet peeves, I have major psychotic fucking hatreds
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8079
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Protesti - Page 20 Empty Re: Protesti

    Post by Daï Djakman Faré Fri Jul 10, 2020 11:06 am

    on the bright side, vidim da nismo jedini u osudi sinocnih protesta. gomila ljudi na fb i tw od kojih nikad ne bi ocekivao je u fazonu 'kakvo je ovo sranje kojikurac'.

    cak i na PPP-u se maltene formirao anti-prostojnity konsenzus.


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50103
    Join date : 2017-11-16

    Protesti - Page 20 Empty Re: Protesti

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Jul 10, 2020 11:06 am

    Skodi mu naravno. Nije to u pitanju.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50103
    Join date : 2017-11-16

    Protesti - Page 20 Empty Re: Protesti

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Jul 10, 2020 11:08 am

    Fora sa mirnim protestima nije to sto su mirni. Mirno samo po sebi ne znaci nista
    ficfiric

    Posts : 34195
    Join date : 2012-02-10

    Protesti - Page 20 Empty Re: Protesti

    Post by ficfiric Fri Jul 10, 2020 11:22 am

    Meni je malo sranje da iz Sapca vicem "Juris! Udri zandarmeriju!". Mogli smo opet gledati snimke kako kerovi sutiraju klinca na zemlji a verujem da repriza tuce od srede ne bi donela rezultat. Zato nemam sta da zamerim jucerasnjoj masi.


    _____


    Uprava napolje!

    boomer crook

    Posts : 36924
    Join date : 2014-10-27

    Protesti - Page 20 Empty Re: Protesti

    Post by boomer crook Fri Jul 10, 2020 11:26 am

    Daï Djakman Faré wrote:on the bright side, vidim da nismo jedini u osudi sinocnih protesta. gomila ljudi na fb i tw od kojih nikad ne bi ocekivao je u fazonu 'kakvo je ovo sranje kojikurac'.

    cak i na PPP-u se maltene formirao anti-prostojnity konsenzus.

    formira se pristojnity backlash vec po soc. mrezama.

    mislim niko normalan ne zeli da guta suzavac ali protesti ne moraju biti fizicki nasilni kako bi bili agresivni.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81466
    Join date : 2012-06-10

    Protesti - Page 20 Empty Re: Protesti

    Post by Erős Pista Fri Jul 10, 2020 11:29 am

    ficfiric wrote:Meni je malo sranje da iz Sapca vicem "Juris! Udri zandarmeriju!". Mogli smo opet gledati snimke kako kerovi sutiraju klinca na zemlji a verujem da repriza tuce od srede ne bi donela rezultat. Zato nemam sta da zamerim jucerasnjoj masi.


    +1

    Naravno. Kao i u slučaju Jova B, oni koji smatraju da se treba mlatiti, moraju da, ne samo sami to učine (to je relativno lako), nego pre svega da preuzmu odgovornost za zvanje drugih da to učine, a zatim i za neminovne posledice. Ja ne vidim nikoga ko je spreman to da učini. Vidim samo da se ljudi nadaju ili prizivaju nekakav violent revolt, koji bi valjda trebalo da se desi sam od sebe (pa se onda čini da niko ne mora da preuzme odgovornost).

    PPP komentarijat bi uvek nekakvo nasilje koje sprovode drugi, a tako da sve ostane isto. Extremism of the Middle Classes.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 7498
    Join date : 2017-03-14

    Protesti - Page 20 Empty Re: Protesti

    Post by MNE Fri Jul 10, 2020 11:31 am

    ne mora da se mlati, dovoljno je da se masa kreće po ulicama a ne da sjedi kao na pikniku

    a i zdravije je dosta
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50103
    Join date : 2017-11-16

    Protesti - Page 20 Empty Re: Protesti

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Jul 10, 2020 11:32 am

    erős paprika wrote:
    Daï Djakman Faré wrote:on the bright side, vidim da nismo jedini u osudi sinocnih protesta. gomila ljudi na fb i tw od kojih nikad ne bi ocekivao je u fazonu 'kakvo je ovo sranje kojikurac'.

    cak i na PPP-u se maltene formirao anti-prostojnity konsenzus.

    formira se pristojnity backlash vec po soc. mrezama.

    mislim niko normalan ne zeli da guta suzavac ali protesti ne moraju biti fizicki nasilni kako bi bili agresivni.

    Da, to je to. Problem sa NDB ekipom, i to kazem teska srca posto bih ja glasao za njih na izborima, je sto nisu ni agresivni

    Protesti - Page 20 Empty Re: Protesti

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Tue May 07, 2024 10:25 pm