Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Protesti

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50124
    Join date : 2017-11-16

    Protesti - Page 19 Empty Re: Protesti

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Jul 10, 2020 12:22 am

    Vilmos Tehenészfiú wrote:@Mor: Pa pogledaj kako je BLM evoluirao. Poceo je kao protest protiv ubistva, vrlo brzo su se pojavili politicki zahtevi (police defunding, public & community safety programs).

    To jesj zahtevi, ali politicka "platforma"...onako
    ćaća

    Posts : 3386
    Join date : 2019-11-03
    Age : 41
    Location : Bordeaux, FR

    Protesti - Page 19 Empty Re: Protesti

    Post by ćaća Fri Jul 10, 2020 12:24 am

    BLM postoji kao organizacija već godinama, imaju strukturu, program, aktivnosti i finansiranje.
    Летећи Полип

    Posts : 11121
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Protesti - Page 19 Empty Re: Protesti

    Post by Летећи Полип Fri Jul 10, 2020 12:32 am

    I široku podršku liberalnog mejnstrima. 

    Rekao sam već jednom. Takav način aktivizma u Srbiji je praktično nemoguć. Kao prvo moraš da imaš svoje mejnstrim medije, a kao drugo - mediji iz suprotnog tabora moraju da budu elementarno pošteni, pa da verodostojno prenesu osnovne detalje događaja. Toga u Srbiji nema. U Srbiji demonstranti ispaljuju suzavac na policiju.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Јанош Винету

    Posts : 5222
    Join date : 2016-01-26

    Protesti - Page 19 Empty Re: Protesti

    Post by Јанош Винету Fri Jul 10, 2020 12:35 am

    erős paprika wrote:
    Mór Thököly wrote:

    Ne, naravno, mora postojati "politicka pozadina"

    ali nije politicka pozadina nesto sto je datost. ona se ne nalazi vec se pravi. kao sto je vasa lepo napisao ono je juce bila skola za neku decu kako se ide na policiju i na proteste. isto tako to je trebalo da bude i skola za neke ljude kako se takvi protesti koriste, kako se radikalizuju i de-eskaliraju i kako se kroz njih formira politicka platforma.

    Ништа опозициони лидери нису у стању да науче у ходу. Ништа нису научили од оних протеста жуте патке, па преко протеста крвавих кошуља (раздвајам та два), па до ових сада.  Ово су трећи велики протести против Вучића. Енергија бунта постоји. Треба бити шаман и жрец који зна како да је окупи и каналише.


    За сада, НДБ се нацртао први на лицу места, што значи да знају да нањуше да ће бити протеста, али и даље не знају шта са њим да раде.

    Далеко смо ми од координације и организације. Да ли знате да левичарске групе у Немачкој иду на фудбалске терене и вежбају кретање против кордона,да организују насилне контрадемонстрације против нациста, да имају правне тимове који одмах ваде ухапшене из затвора? То ти је Швапски менталитет, избегавање несигурности али не кроз незамерања, пасивизацију и гледање свог посла, него кроз детаљно планирање свих евентуалности, предвиђање, припрему.

    Не верујем да има институционалног памћења, да неко прати и учи од овога. У овој инстанци, протраћена је енергија за нешто више. Једини смислени захтев је био да се не доноси карантин за викенд и да студенти остану у домовима, и то ће бити испуњено.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    ćaća

    Posts : 3386
    Join date : 2019-11-03
    Age : 41
    Location : Bordeaux, FR

    Protesti - Page 19 Empty Re: Protesti

    Post by ćaća Fri Jul 10, 2020 12:38 am

    Ma apsolutno je nebitno da dalje drvimo kurac ovde, pristojnity se najbukvalnije posrao u usta onima koji su juče i prekjuče dobili po pički i nagutali se suzavca, ciao zdravo.
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8082
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Protesti - Page 19 Empty Re: Protesti

    Post by Daï Djakman Faré Fri Jul 10, 2020 12:40 am

    uzgred, jel se bosko veceras pojavljivao ?


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    Јанош Винету

    Posts : 5222
    Join date : 2016-01-26

    Protesti - Page 19 Empty Re: Protesti

    Post by Јанош Винету Fri Jul 10, 2020 12:41 am

    Јесте


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    zvezda je zivot

    Posts : 7031
    Join date : 2014-11-07

    Protesti - Page 19 Empty Re: Protesti

    Post by zvezda je zivot Fri Jul 10, 2020 12:43 am

    u svakom slucaju bizarna 3 dana. 

    misim da je najpostenije reci da niko nista ne zna i da najbolje zaboravimo na ovaj cudni dogadjaj (ako je bilo dogadjaja) 7. jula kako ne bismo ispadali glupi i paranoicni. samo se nadam da nece ostaviti dublje traume.


    _____
    ova zemlja to je to
    ćaća

    Posts : 3386
    Join date : 2019-11-03
    Age : 41
    Location : Bordeaux, FR

    Protesti - Page 19 Empty Re: Protesti

    Post by ćaća Fri Jul 10, 2020 12:47 am



    ljubite se samo sa njima i kitite ih cvećem, degenerici
    Margit Savović

    Posts : 2437
    Join date : 2012-02-11

    Protesti - Page 19 Empty Re: Protesti

    Post by Margit Savović Fri Jul 10, 2020 12:49 am

    Vasa Čokrljan wrote:
    ficfiric wrote:

    +1

    Kada bi bilo 50K+ ljudi, ni policija ne bi smela da radi ono sto je radila

    dvomesečni karantin, pa iživljavanje sa uklanjanjem svih mera zaštite, naprednjačkim slavljima i pokradenim izborima, pa hiljade ljudi u bolnicama i najave kažnjavanja građana zbog onoga što su oni sami radili. 
    ja bukvalno ne znam šta još može da se uradi što bi izvelo ljude na ulice. očigledno se ovde zapatio bag jezivog ciničnog defetizma koji u potpunosti onemogućava aktivizam.
    Problem je i korona. Da nema straha od korone (ali da je bilo svih ovih dogadjaja u vezi sa koronom koji su prethodili), u utorak bi bilo puno masovnije. Ovako smo bili samo mi mladi ( Protesti - Page 19 1399639816 ) koji se ne plašimo prokužavanja. 

    Inače, ja sam danas pričala sa klincima. Jedna grupica mi rekla da sede jer su videli na insta poziv, drugi su mi objašnjavali da nema poente u nasilju, jedna jurodiva baba me jurila da me otera, jedna grupica je bila nabrijana i molili me da krenemo na NSRS. Još jedna grupa džiberana klinaca mi objašnjavala da ovi drugi sede “sigurno uče za faks jebem ih u usta”. Oni su mi super. Jedna grupica je pevala protiv migranata, pa sam ih pitala šta je s mozgom i oni su ladno iskulirali. A zapravo sam htela da upadnem u clash da shvatim evoluciju stava. 

    Uglavnom, grupice nabrijanih klinaca mahom naginju udesno, ali ovi studenti sa filozofskog biraju da sede i da odašilju svoje vrline. 

    Inače, tik ispred NSRS je jedan random lik probao da raspali masu jednom belom bakljom, ali su mu je Nogovi ljudi oteli i ugasili. Ja poslala druga da pita Nogove ljude kao koji je plan (sa mnom oni ne bi razgovarali) i oni su rekli da će večeras bez frke. Nogo je SOOO državni isprdak.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50124
    Join date : 2017-11-16

    Protesti - Page 19 Empty Re: Protesti

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Jul 10, 2020 1:00 am

    Poenta sa brojem je da se mnogo teze kontrolise od strane rezima. Zato je broj bitan, izmedju ostalog. Ali, za vreme korone je to tesko dobiti.
    avatar

    Posts : 7501
    Join date : 2017-03-14

    Protesti - Page 19 Empty Re: Protesti

    Post by MNE Fri Jul 10, 2020 1:03 am

    dobro eto bar nesto je postignuto povukao je karantin za BG i usrao se kao grlica, on kad ima realno 10.000 ljudi na ulicama javi pinku da objavi da je bilo 1.000 a u sebi cvika da ih ima 100.000
    plachkica

    Posts : 16195
    Join date : 2014-11-06

    Protesti - Page 19 Empty Re: Protesti

    Post by plachkica Fri Jul 10, 2020 1:08 am

    na samom početku prenosa na n1 hvatali su ekipe koje su prve sele isped skupštine,
    pitanje zašto ste odlučili večeras da sedite, bla bla bla odgovor, i za kraj:
    zato što mi nismo narod, mi smo građani!
    pored podele vučić-protiv vučića, za bilo kakvu smislenu promenu bllo čega,
    mora se nekako izbrisati podela između naroda i građana.
    zvezda je zivot

    Posts : 7031
    Join date : 2014-11-07

    Protesti - Page 19 Empty Re: Protesti

    Post by zvezda je zivot Fri Jul 10, 2020 1:12 am

    ne znam bas, na n1 su ko papagaji ponavljali da su ovde gradjani a ne desnicari. misim to narod gradjani, eee malo je dosadno pitanje kao eee moooozda je vazno ali mnogo dosadno

    mnogo vaznije od toga je da se razjasni sta se desilo danas juce i prekjuce
    ćaća

    Posts : 3386
    Join date : 2019-11-03
    Age : 41
    Location : Bordeaux, FR

    Protesti - Page 19 Empty Re: Protesti

    Post by ćaća Fri Jul 10, 2020 1:18 am



    eto
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8082
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Protesti - Page 19 Empty Re: Protesti

    Post by Daï Djakman Faré Fri Jul 10, 2020 1:19 am

    ćaća wrote:

    ljubite se samo sa njima i kitite ih cvećem, degenerici
    koliko sam razumeo scena gde se devojka grli policajca je iz nisa.

    ne bi zvucim kultur-rasisticki ali stvarno treba da se imaju drugi kriterijumi za nis.


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    zvezda je zivot

    Posts : 7031
    Join date : 2014-11-07

    Protesti - Page 19 Empty Re: Protesti

    Post by zvezda je zivot Fri Jul 10, 2020 1:29 am

    ćaća wrote:

    sedi dole

    mada salu na stranu, mozda je u pravu. mozda stvarno ne postoje precice. ko zna, je ne znam.


    _____
    ova zemlja to je to
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50124
    Join date : 2017-11-16

    Protesti - Page 19 Empty Re: Protesti

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Jul 10, 2020 1:48 am

    Ja zapravo mislim da je ovo "šifrovan" govor. Tj mozda je samo iseravanje, ali ne bih isključio ni ovo sto sam napisao.
    plachkica

    Posts : 16195
    Join date : 2014-11-06

    Protesti - Page 19 Empty Re: Protesti

    Post by plachkica Fri Jul 10, 2020 2:43 am

    ćaća

    Posts : 3386
    Join date : 2019-11-03
    Age : 41
    Location : Bordeaux, FR

    Protesti - Page 19 Empty Re: Protesti

    Post by ćaća Fri Jul 10, 2020 4:59 am

    Jel ima neko od libekovaca da ima doktorat, makar neki domaći?
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    Protesti - Page 19 Empty Re: Protesti

    Post by Janko Suvar Fri Jul 10, 2020 6:24 am

    Protesti - Page 19 1399639816 ovaj ima neki master na temu zasto su Rusi zli.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Protesti - Page 19 Empty Re: Protesti

    Post by kondo Fri Jul 10, 2020 7:56 am

    erős paprika wrote:mislim cisto sebe da proverim: da li vi mislite da su dogadjaji od poslednja dva dana samo plod delovanja "desnicarskih provokatora"?

    da bi tacno odgovorili, treba prvo da utvrdimo ko su provokatori.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50124
    Join date : 2017-11-16

    Protesti - Page 19 Empty Re: Protesti

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Jul 10, 2020 9:03 am

    Cekaj, neko je stvarno igrao kolo juce tamo?
    rumbeando

    Posts : 13754
    Join date : 2016-02-01

    Protesti - Page 19 Empty Re: Protesti

    Post by rumbeando Fri Jul 10, 2020 9:05 am

    kapetanm

    Posts : 5800
    Join date : 2012-02-10

    Protesti - Page 19 Empty Re: Protesti

    Post by kapetanm Fri Jul 10, 2020 9:06 am

    Da da, ko nekad na Ušću

    Protesti - Page 19 Empty Re: Protesti

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Fri May 10, 2024 7:20 am