Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Protesti

    Anonymous
    Guest

    Protesti - Page 18 Empty Re: Protesti

    Post by Guest Thu Jul 09, 2020 11:50 pm

    ma samo protestvovati dovoljno da se pokaže kao slab i bez leđa

    onda ni ne mora niko odavde da ga skida s vlasti
    zvezda je zivot

    Posts : 7008
    Join date : 2014-11-07

    Protesti - Page 18 Empty Re: Protesti

    Post by zvezda je zivot Thu Jul 09, 2020 11:53 pm

    plachkica wrote:



    _____
    ova zemlja to je to
    kapetanm

    Posts : 5797
    Join date : 2012-02-10

    Protesti - Page 18 Empty Re: Protesti

    Post by kapetanm Thu Jul 09, 2020 11:54 pm

    Sutra ce uz osmeh da hvali omladinu koja nije nasela na Djilasa
    ficfiric

    Posts : 34129
    Join date : 2012-02-10

    Protesti - Page 18 Empty Re: Protesti

    Post by ficfiric Thu Jul 09, 2020 11:55 pm

    Maik Cirbes, bivši košarkaš Crvene zvezde, oglasio se povodom protesta u Beogradu.

    Nemac je pokušao da objasni šta se sve dešava u srpskoj prestonici.

    “Za sve one koji čitaju vesti o građanima Beograda koji protestuju zbog ponovnog uvođenja mera protiv pandemije, molim vas, znajte da je tu ima mnogo više od toga”, naveo je Cirbes.

    On je potom pojasnio.

    “Protest je protiv diktature, cenzure, nepotizma, nekompetentnosti, ponižavanja. Ovo je borba za čovečanstvo”, napisao je Cirbes.


    _____


    Uprava napolje!

    boomer crook

    Posts : 36867
    Join date : 2014-10-27

    Protesti - Page 18 Empty Re: Protesti

    Post by boomer crook Thu Jul 09, 2020 11:55 pm

    Mór Thököly wrote:
    Bendegúz Somogyi wrote:Mogli su sinoć zauzeti skupštinu, i predsedništvo (nisu ali hipotetički). I šta bi se desilo, neko bi im predao vlast, SNS bi se u strahu pocepao, prestala bi da teče voda iz slavine? Samo bi duže trajalo izbacivanje napolje i bilo bi mrtvih, i to je to.

    Nema legitimiteta za preuzimanje vlasti, niko ne čeka spreman - u širem političkom smislu - da uđe kao zamena. Ne valja se ovde vlast na ulici, niti je ovo džemper koji čeka jedan konac da se opara.

    Ne, naravno, mora postojati "politicka pozadina"

    ali nije politicka pozadina nesto sto je datost. ona se ne nalazi vec se pravi. kao sto je vasa lepo napisao ono je juce bila skola za neku decu kako se ide na policiju i na proteste. isto tako to je trebalo da bude i skola za neke ljude kako se takvi protesti koriste, kako se radikalizuju i de-eskaliraju i kako se kroz njih formira politicka platforma.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    Protesti - Page 18 Empty Re: Protesti

    Post by Guest Thu Jul 09, 2020 11:56 pm

    btw gadi mi se svako ponašanje koje u sebi nosi makar mrvicu ideje da su policajci ljudska bića

    u toku mog prekratkog životi nikada mi se nije desilo da posluže bilo čemu iole korisnom
    boomer crook

    Posts : 36867
    Join date : 2014-10-27

    Protesti - Page 18 Empty Re: Protesti

    Post by boomer crook Thu Jul 09, 2020 11:56 pm

    mislim cisto sebe da proverim: da li vi mislite da su dogadjaji od poslednja dva dana samo plod delovanja "desnicarskih provokatora"?


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81421
    Join date : 2012-06-10

    Protesti - Page 18 Empty Re: Protesti

    Post by Erős Pista Thu Jul 09, 2020 11:58 pm

    Ma ne, naravno.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ficfiric

    Posts : 34129
    Join date : 2012-02-10

    Protesti - Page 18 Empty Re: Protesti

    Post by ficfiric Fri Jul 10, 2020 12:01 am

    erős paprika wrote:mislim cisto sebe da proverim: da li vi mislite da su dogadjaji od poslednja dva dana samo plod delovanja "desnicarskih provokatora"?


    Oni su zapoceli. Masa je prihvatila tucu, gadjanje suzavcem i ostalo


    _____


    Uprava napolje!

    zvezda je zivot

    Posts : 7008
    Join date : 2014-11-07

    Protesti - Page 18 Empty Re: Protesti

    Post by zvezda je zivot Fri Jul 10, 2020 12:01 am

    erős paprika wrote:mislim cisto sebe da proverim: da li vi mislite da su dogadjaji od poslednja dva dana samo plod delovanja "desnicarskih provokatora"?

    ja bih reko da nije samo zato sto ne vidim kako to ima smisla s vuciceve pozicije. bar prvi dan nije bilo.

    za jucerasnji dan, ko zna, bio sam tamo i nisam siguran.


    _____
    ova zemlja to je to
    Erős Pista

    Posts : 81421
    Join date : 2012-06-10

    Protesti - Page 18 Empty Re: Protesti

    Post by Erős Pista Fri Jul 10, 2020 12:02 am

    ficfiric wrote:
    erős paprika wrote:mislim cisto sebe da proverim: da li vi mislite da su dogadjaji od poslednja dva dana samo plod delovanja "desnicarskih provokatora"?


    Oni su zapoceli. Masa je prihvatila tucu, gadjanje suzavcem i ostalo


    To.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Protesti - Page 18 Empty Re: Protesti

    Post by Guest Fri Jul 10, 2020 12:04 am

    Ne, mislim da su protesti bili u suštini spontani, da je Nogo debeovski hendlovao da upad u skupštinu ne dobije neki širi zamah, a da je sinoć ekipa provokatora počela fajt sa pandurima, s tim da to ne govori ništa loše o hiljadama ljudi koji su s punim pravom i kakvim-takvim očekivanjima došli u centar.
    boomer crook

    Posts : 36867
    Join date : 2014-10-27

    Protesti - Page 18 Empty Re: Protesti

    Post by boomer crook Fri Jul 10, 2020 12:06 am

    pa zasto bi to vucic uradio? ili ih je neko drugi instruirao? ili to rade na svoju ruku?

    ja mislim da jednostavno imamo ogromno nezadovoljstvo koje vrlo lako moze da eskalira svakog casa. mislim da je nasilje bilo spontano i da su "desnicari" bili tu da urade kontrolu stete.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    zvezda je zivot

    Posts : 7008
    Join date : 2014-11-07

    Protesti - Page 18 Empty Re: Protesti

    Post by zvezda je zivot Fri Jul 10, 2020 12:07 am

    ono sto ja cujem na ulici od ozbiljnih ljudi je da je vucic bio uzasno izinenadjen i ponizen upadom u skupstinu i da je zelesci da se osveti iscenirao ono sinoc da ispuca sav pokvareni suzavac po masi


    _____
    ova zemlja to je to
    Anonymous
    Guest

    Protesti - Page 18 Empty Re: Protesti

    Post by Guest Fri Jul 10, 2020 12:08 am

    Protesti - Page 18 1399639816

    ficfiric

    Posts : 34129
    Join date : 2012-02-10

    Protesti - Page 18 Empty Re: Protesti

    Post by ficfiric Fri Jul 10, 2020 12:08 am

    Sutrasnje naslovnice

    Spoiler:

    Kanda su iznenadjeni sedeljkom


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    Protesti - Page 18 Empty Re: Protesti

    Post by Guest Fri Jul 10, 2020 12:11 am

    Svi smo.

    Toliko je glupa.
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7163
    Join date : 2020-03-05

    Protesti - Page 18 Empty Re: Protesti

    Post by Vilmos Tehenészfiú Fri Jul 10, 2020 12:12 am

    zvezda je zivot wrote:ono sto ja cujem na ulici od ozbiljnih ljudi je da je vucic bio uzasno izinenadjen i ponizen upadom u skupstinu i da je zelesci da se osveti iscenirao ono sinoc da ispuca sav pokvareni suzavac po masi
    Ako je to sto kazes zaista tacno, onda smo delom imali i obracun izmedju dve struje na vlasti (ili DBa, svejedno). Neko je ispred demonstranata uveo DBovce predvodjene Nogom u skupstinu, a onda je onaj drugi kao odgovor ispaljivao suzavce po masi i poslao drugo krilo DBa da bije koga stigne.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50036
    Join date : 2017-11-16

    Protesti - Page 18 Empty Re: Protesti

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Jul 10, 2020 12:14 am

    erős paprika wrote:
    Mór Thököly wrote:

    Ne, naravno, mora postojati "politicka pozadina"

    ali nije politicka pozadina nesto sto je datost. ona se ne nalazi vec se pravi. kao sto je vasa lepo napisao ono je juce bila skola za neku decu kako se ide na policiju i na proteste. isto tako to je trebalo da bude i skola za neke ljude kako se takvi protesti koriste, kako se radikalizuju i de-eskaliraju i kako se kroz njih formira politicka platforma.

    To da je trebalo da bude skola i za koriscenje, to da, to se slazem. Ovo sa formiranje politicke platforme "kroz" proteste to nisam siguran da mi je jasno na sta tacno mislis
    Anonymous
    Guest

    Protesti - Page 18 Empty Re: Protesti

    Post by Guest Fri Jul 10, 2020 12:15 am

    zvezda je zivot

    Posts : 7008
    Join date : 2014-11-07

    Protesti - Page 18 Empty Re: Protesti

    Post by zvezda je zivot Fri Jul 10, 2020 12:15 am

    sukob sa slinom je ozbiljna stvar a stalno se potcenjuje


    _____
    ova zemlja to je to
    Anonymous
    Guest

    Protesti - Page 18 Empty Re: Protesti

    Post by Guest Fri Jul 10, 2020 12:15 am

    Slina nije ništa solirao ovih dana, oko upotrebe policije.
    zvezda je zivot

    Posts : 7008
    Join date : 2014-11-07

    Protesti - Page 18 Empty Re: Protesti

    Post by zvezda je zivot Fri Jul 10, 2020 12:16 am

    imas pm


    _____
    ova zemlja to je to
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7163
    Join date : 2020-03-05

    Protesti - Page 18 Empty Re: Protesti

    Post by Vilmos Tehenészfiú Fri Jul 10, 2020 12:18 am

    @Mor: Pa pogledaj kako je BLM evoluirao. Poceo je kao protest protiv ubistva, vrlo brzo su se pojavili politicki zahtevi (police defunding, public & community safety programs).


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    Protesti - Page 18 Empty Re: Protesti

    Post by ontheotherhand Fri Jul 10, 2020 12:21 am

    Vasa Čokrljan wrote:što se mene tiče NDMBGD i ja smo završili ljubavnu priču povremeni laki flert. doprineli su "nasn'ce, Perica ruši saksije ispred zbornice" ambijentu cinkarenja koji je zavladao protestom.

    Oni bi se s druge strane složili s tvojim tajmlajnom da je dirigovano.

    Ovo večeras je bila dobro izrežirana predstava režima da se ljudi uvuku u sukobe i nezadovoljstvo građana prikaže kao nasilno. Ljudi su opravdano besni, a ovaj bes je režim danas pokušao da izmanipuliše ubacivanjem svojih provokatora. Ne davimo Beograd je mnogo puta svedočio naprednjačkim manipulacijama na protestima i budite sigurni da je večerašnji haos izazvan od strane provokatora i policije. Nadamo se da je danas svima jasno koliko je duboka uzurpacija našeg društva od strane ovog kriminalnog naprednjačkog režima.

    Protesti - Page 18 Empty Re: Protesti

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Sun Apr 28, 2024 8:41 pm