Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Protesti

    ćaća

    Posts : 3386
    Join date : 2019-11-03
    Age : 41
    Location : Bordeaux, FR

    Protesti - Page 10 Empty Re: Protesti

    Post by ćaća Thu Jul 09, 2020 3:57 pm

    Vasa Čokrljan wrote:Izgleda da je samo glasina.

    Nadam se.
    Anonymous
    Guest

    Protesti - Page 10 Empty Re: Protesti

    Post by Guest Thu Jul 09, 2020 4:06 pm

    Igoru Stanojeviću, članu Nezavisnog udruženja novinara Srbije NUNS, dopisniku kulturnog dodatka Politike i selektoru festivala dokumentarnog filma Beldoks, od noćas u jedan ujutru, kada je priveden zato što se našao u tašmajdanskom parku, do danas gubi se svaki trag, saopštila je njegova porodica.

    Iako je priveden sa akreditacijom NUNS-a, bez kršenja zakona i pružanja otpora, branilac nema informacija o procesu i postupku, a nije dobio ni pristup privedenom, navodi se u saopštenju.

    Njegova devojka, Ana Marija Grbić, dobila je jedinu informaciju od branioca da će ići na sud, ali se do sada nije saznalo ništa više.

    "Igor Stanojević nije pružao otpor hapšenju i osim prisustva na Tašmajdanskom parku gde je sedeo na klupi, nije ispoljavao nikakav vid nasilja", dodaje se u saopštenju.
    Erős Pista

    Posts : 81503
    Join date : 2012-06-10

    Protesti - Page 10 Empty Re: Protesti

    Post by Erős Pista Thu Jul 09, 2020 4:09 pm

    zvezda je zivot wrote:a tolko ti trebalo da ga zavolis.

    btw, mozda je do moje navike da pre vidim kontinuitete nego velike promene paradigme svake sezone, ali ovde nije bilo nikakvog misterioznog neshvatljivog elementa koji je promolio glavu iz proverbijalnog podruma koji mi sad treba da razumemo. nikakve egzoticne nama nevidljive mladezi. bilo je manje staraca nego obicno zbog korone,  napred je valjda bilo tih klinaca, ali ovo ostalo je manje vise ko uvek.


    Sa ovim se ne slažem, tj, niško iskustvo je definitivno drugačije. Ovo su ljudi i grupe ljudi (pre svega klinci, ali ne samo oni) koje nikada ranije nisam video na protestima.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Protesti - Page 10 Empty Re: Protesti

    Post by Guest Thu Jul 09, 2020 4:17 pm

    Erős Pista wrote:
    zvezda je zivot wrote:a tolko ti trebalo da ga zavolis.

    btw, mozda je do moje navike da pre vidim kontinuitete nego velike promene paradigme svake sezone, ali ovde nije bilo nikakvog misterioznog neshvatljivog elementa koji je promolio glavu iz proverbijalnog podruma koji mi sad treba da razumemo. nikakve egzoticne nama nevidljive mladezi. bilo je manje staraca nego obicno zbog korone,  napred je valjda bilo tih klinaca, ali ovo ostalo je manje vise ko uvek.


    Sa ovim se ne slažem, tj, niško iskustvo je definitivno drugačije. Ovo su ljudi i grupe ljudi (pre svega klinci, ali ne samo oni) koje nikada ranije nisam video na protestima.

    Znači lično poznaješ sve koji inače dolaze na demonstracije. Protesti - Page 10 3984128386
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8091
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Protesti - Page 10 Empty Re: Protesti

    Post by Daï Djakman Faré Thu Jul 09, 2020 4:21 pm

    ^^a i dodao bih - novi sad je skroz drugaciji od nisa i bgda (tamo se miran pogacar obraca ljudima i kanalise proteste).


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    Margit Savović

    Posts : 2437
    Join date : 2012-02-11

    Protesti - Page 10 Empty Re: Protesti

    Post by Margit Savović Thu Jul 09, 2020 4:22 pm

    Pa na okupljanjima ŽUC, FHP ili YIHR znam apsolutno SVE učesnike, a na ovim pristojnity protestima prepoznajem 30-70% u zavisnosti od posete. 

    Ova dva dana, ludara!
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50187
    Join date : 2017-11-16

    Protesti - Page 10 Empty Re: Protesti

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Jul 09, 2020 4:24 pm

    Meni se cini da su i Nis i NS  bili dosta drugaciji od Beograda, odnosno cini mi se da je rezim svu silu skoncentrisao na Beograd
    Erős Pista

    Posts : 81503
    Join date : 2012-06-10

    Protesti - Page 10 Empty Re: Protesti

    Post by Erős Pista Thu Jul 09, 2020 4:36 pm

    ćaća wrote:
    hk1 wrote:pa ne, ozbiljno pitam
    iz pozicije ove omladine koja cini mi se cini vecinu, a svakako jeste najvidljivija
    dakle ne levijatan i ostale db udarne pesnice i ne ovi ljudi koji su isli u ranije proteste ndmbgd/1od5

    sta je za te klince cilj ovoga

    Prošle ili pretprošle godine, kada je ono dolazio Macron i ceo grad bio blokiran, zadesio sam se u Beogradu i baš taj dan imao nekog posla po gradu. Kada sam krenu kući ka bloku 45 iz centra, bio sam, kao i još mnogo ljudi, blokiran u onom podzemnom prolazu kod Zelenjaka od strane policije. Većina ljudi je samo stajala, neki su mrmljali u bradu i tiho psovali francuskog pedera i onog ko ga dovede. Tada se jedan mladić, 18-21 godina, onako sirotinjski i ofucano obučen ali čist, prosečno viskok, ne baš razvijen, čak onako malo kržljav, popeo stepenicama do kordona i rekao policajcima da ga puste jer će zakasniti na posao. Jedan pandur mu kaže da ne može i da sačeka do prođe konvoj. Onda mu ovaj dečko kaže ama dobiću otkaz. Tada ga pandur odgurne, ovaj izgubi ravnotežu i smandrlja se niz stepenice. Ustao je bez reči, skinuo kaiš, obmotao jedan kraj oko ruke, povikao odozdo ja bre nixsam dao rođenom ocu da me bije, neću ni tebi jajaro i zatrčao se uz stepenice vitlajući kaišem. Panduri su samo zabezeknuto gledali i nisu ni mrdnuli, ovaj je uspeo da se zaleti u njih i uspeo je da žvajzne ovog koji ga je gurnuo niz stepenice kopčom od kaiša po kacigi, zazvečalo je tako jako da je odjek tog udarca zvonio podzemnim prolazom desetak sekundi. Ovaj pandur što je dobio udarac po kacigi se malo zaneo u nazad i nekako priseo na stepenik a ostali panduri u kordonu su se malo pribrali i zgrabili momka, nisu ga tukli nego su ga samo nekako obgrlili, njih trojica u punoj opremi, i krenuli da ga vode, odnosno nose dole niz stepenice. Jedan pandur je podigao vizir i nešto mu govorio na uvo i jednom rukom kao da ga je nekako gladio po glavi. Ovaj dečko je iskolačio oči, iskočile su mu žile na vratu i čelu, i tako urlao od besa i mržnje da sam se potpuno skamenio. Spustili su ga dole i odveli desno ka Narodnog fronta. Onaj pandur što ga je prvi gurnuo dole je samo sedeo na vrhu stepeništa, pogled mu se negde gubio u daljini, dok su se ostali nešto domunđavali na motorole.

    Šta sam hteo reći. Ovo što se sad dešava je taj klinac. Beda, nemaština, besperspektivnost, nasilje, konstantno jebanje u glavu, tenzija koja stalno pritiska, lomi kosti i gnječi dušu. I to mora da pukne. I sada je malo puklo ali ni izbliza koliko će tek da pukne. I jebiga tako je kako je. I naravno da ga boli kurac za Tadića, Jeremića, Noga, Trfunovića ili bilo koga drugog ko uopšte ne živi u istoj dimenziji kao i on. Pa i za tebe i za mene. Polomiće nam glave obojici. Mi smo samo privilegovani svirači kurcu, koji na nekom glupavom forumu pišu o britpopu i Ivanovićevom prokupcu.


    Kakva priča, naježio sam se.

    Ali da, to je i moj utisak.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81503
    Join date : 2012-06-10

    Protesti - Page 10 Empty Re: Protesti

    Post by Erős Pista Thu Jul 09, 2020 4:40 pm

    Talason wrote:
    Erős Pista wrote:


    Sa ovim se ne slažem, tj, niško iskustvo je definitivno drugačije. Ovo su ljudi i grupe ljudi (pre svega klinci, ali ne samo oni) koje nikada ranije nisam video na protestima.

    Znači lično poznaješ sve koji inače dolaze na demonstracije. Protesti - Page 10 3984128386


    Ne, naravno, ali snimiš ekipe, face, itd. Zato kažem, ne samo ljudi, nego grupe ljudi. Npr, sad je po prvi put masovno okupila ekipa iz studentskih domova, i to se baš videlo.

    Najbrojniji protesti u Nišu (za aerodrom) su okupili oko pet hiljada ljudi. Pet puta se promuvaš kroz masu i snimiš ih manje-više sve. Sad ih je bilo em više, em ima poptuno nepoznatih.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81503
    Join date : 2012-06-10

    Protesti - Page 10 Empty Re: Protesti

    Post by Erős Pista Thu Jul 09, 2020 4:41 pm

    Mislim najbrojniji u poslednjih par godina, ne računam devedesete ofkors.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    rumbeando

    Posts : 13817
    Join date : 2016-02-01

    Protesti - Page 10 Empty Re: Protesti

    Post by rumbeando Thu Jul 09, 2020 4:44 pm

    plachkica

    Posts : 16202
    Join date : 2014-11-06

    Protesti - Page 10 Empty Re: Protesti

    Post by plachkica Thu Jul 09, 2020 4:59 pm

    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Protesti - Page 10 Empty Re: Protesti

    Post by kondo Thu Jul 09, 2020 5:00 pm

    ćaća wrote:Krenule su da kruže glasine da je neko umro u bolnici od batina koje je dobio sinoć od policije.

    db daje sve od sebe da smanji masu veceras

    OK sto se mene tice


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Erős Pista

    Posts : 81503
    Join date : 2012-06-10

    Protesti - Page 10 Empty Re: Protesti

    Post by Erős Pista Thu Jul 09, 2020 5:00 pm

    Protesti - Page 10 3579118792

    et Videnović


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    hk1

    Posts : 288
    Join date : 2014-12-05
    Age : 43

    Protesti - Page 10 Empty Re: Protesti

    Post by hk1 Thu Jul 09, 2020 5:02 pm

    meni deluje da je sklonio baklju
    mozda u nekakvu kantu ili tako nesto iza kontejnera, ali los je snimak pa se ne vidi lepo

    moguce i da je namerno zapalio kontejner, ali za to bi im ipak trebala sluziti ekipa u civilu, a ne ovi oklopljeni
    Anonymous
    Guest

    Protesti - Page 10 Empty Re: Protesti

    Post by Guest Thu Jul 09, 2020 5:08 pm

    Lujo, znamo te po rukopisu

    Erős Pista

    Posts : 81503
    Join date : 2012-06-10

    Protesti - Page 10 Empty Re: Protesti

    Post by Erős Pista Thu Jul 09, 2020 5:49 pm



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Protesti - Page 10 Empty Re: Protesti

    Post by Guest Thu Jul 09, 2020 5:51 pm

    šta je to?
    ficfiric

    Posts : 34281
    Join date : 2012-02-10

    Protesti - Page 10 Empty Re: Protesti

    Post by ficfiric Thu Jul 09, 2020 5:52 pm

    Osipaju se Djilasovi protesti



    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 81503
    Join date : 2012-06-10

    Protesti - Page 10 Empty Re: Protesti

    Post by Erős Pista Thu Jul 09, 2020 5:53 pm

    Neka osopa iz NP koja inače hevi botuje neke bošnjačke parole, pretpostavljam da je aktivna u nekoj od tamošnjih partija. A ovo jee poruka da dolazi neka ekipa iz NP na Bgd proteste.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    No Country

    Posts : 11128
    Join date : 2015-05-16

    Protesti - Page 10 Empty Re: Protesti

    Post by No Country Thu Jul 09, 2020 6:01 pm

    Ако је од истих Баздуља, боље би им било да иду да протестују у Ниш.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Anonymous
    Guest

    Protesti - Page 10 Empty Re: Protesti

    Post by Guest Thu Jul 09, 2020 6:08 pm

    Erős Pista wrote:Neka osopa iz NP koja inače hevi botuje neke bošnjačke parole, pretpostavljam da je aktivna u nekoj od tamošnjih partija. A ovo jee poruka da dolazi neka ekipa iz NP na Bgd proteste.

    pogledao sam tviter, ono je retardirano
    Erős Pista

    Posts : 81503
    Join date : 2012-06-10

    Protesti - Page 10 Empty Re: Protesti

    Post by Erős Pista Thu Jul 09, 2020 6:11 pm

    Nebitno.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    No Country

    Posts : 11128
    Join date : 2015-05-16

    Protesti - Page 10 Empty Re: Protesti

    Post by No Country Thu Jul 09, 2020 6:18 pm

    zvezda je zivot wrote:sta je cilj protesta? cilj je da se prodrma kavez i dodje do zaostravanja situacije i denormalizovanja stanja. a tema se menja u skladu s okolnostima, prvo je bio policijski cas, sad se polako fokus premesta na policijsko nasilje i hendlovanje korone.
    Мени реактивност, т.ј. бес као доминантна карактеристика ових протеста доста личи на БЛМ протесте у Америци, тачније онакве какви су били иницијално. Људи су одгледали онај невероватни снимак, попиздели и изашли на улице. Дај, где има шта да се запали? Најбоље полицијска станица, а може и било шта друго.

    То је нормално. Реакција на шок, на ненормалност, страшну и системску и нагомилану. Па то кад се ослободи - онда имаш дотичну ерупцију. Ту се, међутим, приче разилазе и тек ће да се разиђу: у Америци се дигло и кусо и репато, медији, активисти, музичари, спортисти, и кренуло да креира наратив, те су протести ускоро постали нешто друго, пронађен је консензус око циљева и метода, престали су да пале, ломе и пљачкају, сада имамо један фини масовни покрет који ће заиста променити Америку. У Србији се ништа од тога неће десити, пре свега услед тоталне контроле медија, а делом и зато што су опозициони политичари, активисти, спортисти и сл. одреда дебили. Утолико ће бес гомиле бити усијанији, али ће се такође неминовно и испразнити, у ништа.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    ficfiric

    Posts : 34281
    Join date : 2012-02-10

    Protesti - Page 10 Empty Re: Protesti

    Post by ficfiric Thu Jul 09, 2020 6:35 pm




    Sprema se devastiranje Šapca0
    By Podrinske on 9 јула, 2020

    PROTEST U ORGANIZACIJI SNS-A
    Po informacijam koje su “Podrinske” dobile od svog izvora, bliskog Gradskom odboru Srpske napredne stranke, protest koji je zakazan za večeras u Šapcu organizuje Srpska napredna stranka!

    Kriminalne grupe okupljene oko ove političke partije spremaju se da devastiraju grad. Naš izvor, koji ima savest i voli svoj grad, kaže da naprednjaci spremaju velike nerede kako bi mogli da okrive građane Šapca i trenutnu, još uvek, vlast na čelu sa Nebojšom Zelenovićem.


    _____


    Uprava napolje!

    Protesti - Page 10 Empty Re: Protesti

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Tue May 14, 2024 9:35 pm