Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    feminizam i prikljucenija

    avatar

    Posts : 7488
    Join date : 2017-03-14

    feminizam i prikljucenija - Page 25 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by MNE Wed Jan 20, 2021 10:52 pm

    znači neko treba da nekako sakrije da je Rom ili crnac da ne bi bio rasno uznemiravan? Michael Jackson style?
    bemty

    Posts : 3791
    Join date : 2014-11-12

    feminizam i prikljucenija - Page 25 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by bemty Wed Jan 20, 2021 11:47 pm

    davanje povoda izgledom za seksualno uznemiravanje nije uopste nejasno, dapace.


    _____
    Warning: may contain irony.
    nalog sa ženinog laptopa

    Posts : 4321
    Join date : 2016-09-29

    feminizam i prikljucenija - Page 25 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by nalog sa ženinog laptopa Thu Jan 21, 2021 12:30 am

    САОПШТЕЊЕ ЗА ЈАВНОСТ
     
    ФДУ - ПРОТИВ НАСИЉА
     
    Факултет драмских уметности у Београду покреће платформу “ФДУ - Против насиља”, са намером да се активно бави превенцијом и спречавањем сваке врсте злостављања и злоупотребе у образовним процесима, а посебно проблемима везаним за сексуално узнемиравање.
     
    Позивамо све студенткиње и студенте, уколико су имали било какво лоше искуство које указује на насилничко понашање или сматрају да је дошло до злоупотребе положаја у образовном процесу или у просторијама ФДУ, да нам се обрате и такво понашање пријаве. Обавезујемо се да ћемо потпуно поштовати принципе поверљивости, заштитити сваку студенткињу и студента и покренути мере којим се таква понашања обустављају, спречавају и санкционишу.
     
    Радну групу у оквиру платформе “ФДУ - Против насиља” чине др Дивна Вуксановић, редовна професорка, Срдан Голубовић, редовни професор, Биљана Србљановић, редовна професорка, др Ирена Ристић, ванредна професорка, Стефан Иванчић, доцент, Андреа Пјевић, студенткиња продеканка, Јована Јанков, чланица Студентског парламента и Немања Обреновић, члан Студентског парламента. Све поруке и пријаве можете послати путем електронске поште на адресу protivnasilja@fdu.bg.ac.rs
     
    Хвала Вам на поверењу и храбрости!

     
    Деканат и Студентски Парламент
    Факултета драмских уметности

    Универзитет уметности у Београду                                                                                                           У Београду, 20. јануара 2021.


    _____
    THE space age is upon us. Rockets are leaving our globe at 
    speeds unheard of only a few years ago, to orbit earth, moon, and 
    sun. People have visited the moon, we have sent space probes to 
    all but one of the planets, and words like "orbit" and "satellite" are 
    picked up by children in the nursery.
    bemty

    Posts : 3791
    Join date : 2014-11-12

    feminizam i prikljucenija - Page 25 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by bemty Thu Jan 21, 2021 12:35 am

    oho!


    _____
    Warning: may contain irony.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    feminizam i prikljucenija - Page 25 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by kondo Thu Jan 21, 2021 2:34 am

    Malji deca se igraju prevencije i zaštite od seksualnog uznemiravanja. Prvo se napravi dokument kojim se definiše PSEA i sve što ga prati, deklarativno ali i praktično - kako se vrši anonimno prijavljivanje, kako se štiti i garantuje anonimnost, ko sprovodi "istragu" u okviru fakulteta,  koje su predviđene sankcije. Pa se onda pišu gromopucatelni pozivi i saopštenja.

    Bem ti život, svako ko nije na grbači države ima ovo odavno definisano i primenjeno u praksi, od NVO do korporacija, čak ne nužno povezanih sa inostranstvom tj uvezenim HR know how. 

    No dobro, mora da se počne, šta i ja trabunjam u sitne sate. Verovatno su još i avangarda BU. A Divna, Irena i Srdan su OK za ovo, pa i Biljana verovatno. Ne znam jel tamo Paja Ćelavi još dekan.

    A i što neko reče, ovde je FDU upao u fokus zbog glumica ali ovo može da izazove kataklizmu na Pravnom, uključujući i kadar JSD Partizan, i na još nekoliko drugih fakulteta.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    nalog sa ženinog laptopa

    Posts : 4321
    Join date : 2016-09-29

    feminizam i prikljucenija - Page 25 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by nalog sa ženinog laptopa Thu Jan 21, 2021 9:18 am

    https://www.kurir.rs/vesti/drustvo/3608311/uz-ful-osudu-hirurg-koji-je-sramno-izvredjao-zrtve-optuzenog-pedofila-mike-aleksica-na-najbedniji-nacin-pokusava-da-se-pere


    ...Znate koliko ima interesantnijih stvari o kojima može da se piše, a ne to. Ja se stvarno ne bih više bavio time. Ostavite tu priču na miru. Značilo bi mi baš", kaže doktor i klinički asistent....

    feminizam i prikljucenija - Page 25 286371741


    _____
    THE space age is upon us. Rockets are leaving our globe at 
    speeds unheard of only a few years ago, to orbit earth, moon, and 
    sun. People have visited the moon, we have sent space probes to 
    all but one of the planets, and words like "orbit" and "satellite" are 
    picked up by children in the nursery.
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    feminizam i prikljucenija - Page 25 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Sotir Thu Jan 21, 2021 9:40 am

    Да опет поновим, може ли да се ово сплитује са феминизма?
    Anonymous
    Guest

    feminizam i prikljucenija - Page 25 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Guest Thu Jan 21, 2021 9:41 am

    Treba popuniti na eupravi molbu za splitovanje i biće razmotrena u razumnom roku.
    bemty

    Posts : 3791
    Join date : 2014-11-12

    feminizam i prikljucenija - Page 25 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by bemty Thu Jan 21, 2021 11:16 am

    u petnici nemir, razmisljaju da li da izdaju zvanicno saopstenje, boje se medija i naroda, a opet, znaju da su ljudi uznemireni i da treba nesto reci. a i direktor je u fazi oporavka od korone... ja pokusavam da ih ubedim da saopstenje treba da ima akcenat na dobrobiti polaznika a ne na ocuvanju ugleda institucije (ma sta to znacilo), i da treba da govori o konkretnim i buducim merama, sto u vezi sa nasilnicima, sto u vezi sa potencijalnim zrtvama. videcemo da li ce se ista od toga pretociti u nesto konkretno. 

    kondo, kapiram cinizam i ne poznajem FDU dinamiku ni malo, ali istina je da postoji ogroman jaz izmedju onoga gde policija moze nesto da ucini i onoga gde treba nesto uciniti. recimo, u ovoj petnickoj situaciji gde je poruka anonimna a pocinilac mrtav, da li treba videti da li je jos polaznica bilo zlostavljano? da sam ja u rukovodstvu rekla bih da treba, i da petnici nije jedini posao da otpusti predatore nego i da vodi brigu o dobrobiti maloletnih polaznika. legalno, na policiji je da kazni a na zrtvi da nadje sebi psihoterapeuta, ali skroz mi je jasno ako i fdu ili druge institucije zele da urade nesto vise.


    _____
    Warning: may contain irony.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    feminizam i prikljucenija - Page 25 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by kondo Thu Jan 21, 2021 11:25 am

    cinizam ili ne, ja mnijem da ne treba ostaviti da drzavno finansirane institucije ZELE nego da MORAJU.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    bemty

    Posts : 3791
    Join date : 2014-11-12

    feminizam i prikljucenija - Page 25 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by bemty Thu Jan 21, 2021 11:36 am

    koliko ja znam, legalno, MORAJU da prijave policiji i otpuste pocinioca i to je sve. legalno, ako zrtva ne napravi zvanicnu prijavu ni policija nema mnogo prostora za manevrisanje. ozbiljno - recimo da petnicani saznaju da je jos tri maloletne devojcice silovano od strane sada mrtvog pocinioca - sta je njihov zadatak? pitanje je stvarno, upravo o tome razmisljaju i odlucuju. nisu psihoterapeuti, nemaju ni zvanicnog psihologa u upravi, nisu pravnici, koje su im obaveze prema tim nekadasnjim devojcicama?

    nego sad nesto o deci. 

    posto sam okruzena psiholozima i roditeljima male dece, stalno vidjam pitanje kako zastititi decu, odnosno kako odgajiti dete koje ce biti odbojno predatorima. i stalno se provlaci ideja da se detetu kaze kako niko ne sme da ga pipa. a meni tu jako nedostaje deo gde se detetu kaze da je seks nesto super u cemu ce uzivati kad bude zrelije, i da ako mu se desi nesto seksualno gde osecaj nije super, da ima prava da kaze da nece. a da je pipanje inace normalno (tipa kad ti brisu guzu), a da nelagoda nije. ako dete misli da je seks samo ono sto muz i zena rade da bi pravili decu onda ce mnogo teze moci da ukapira sta mu se to dogadja i mnogo vise ce se stideti jer nece sebe moci da zamisli ni u kakvom hipotetickom seksualnom kontekstu, i imace veci problem da uvidi razliku izmedju nasilja koje mu se desava i neceg sto je normalno. ali slabo znam roditelje koji maloj deci na pitanja o seksu daju odgovore koji imaju veze sa uzitkom.

    i s tim u vezi, ne podizemo mi samo buduce zrtve, mi podizemo i buduce predatore. treba da ucimo dete o tudjim granicama isto toliko koliko o njegovim licnim i tome sta ko ima ili nema prava da mu radi. 

    toliko  feminizam i prikljucenija - Page 25 1844795956


    _____
    Warning: may contain irony.
    паће

    Posts : 40078
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    feminizam i prikljucenija - Page 25 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by паће Thu Jan 21, 2021 11:38 am

    А па ти би сад и да се задају неке дефиниције шта је нормално. Па кад се закрве око тога неће се скрасити две године.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Erős Pista

    Posts : 81420
    Join date : 2012-06-10

    feminizam i prikljucenija - Page 25 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Erős Pista Thu Jan 21, 2021 11:39 am

    A pa ne, predatori nisu ničija deca, oni su gušteri sa planete Pedofilije.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    bemty

    Posts : 3791
    Join date : 2014-11-12

    feminizam i prikljucenija - Page 25 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by bemty Thu Jan 21, 2021 1:14 pm

    izuzev kad su Nasa Deca(tm)


    _____
    Warning: may contain irony.
    plachkica

    Posts : 16171
    Join date : 2014-11-06

    feminizam i prikljucenija - Page 25 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by plachkica Thu Jan 21, 2021 3:54 pm

    .


    Last edited by plachkica on Thu Jan 21, 2021 4:02 pm; edited 1 time in total
    Erős Pista

    Posts : 81420
    Join date : 2012-06-10

    feminizam i prikljucenija - Page 25 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Erős Pista Thu Jan 21, 2021 3:58 pm

    https://lareviewofbooks.org/article/the-constitutional-conflationists-on-abigail-shriers-irreversible-damage-and-the-dangerous-absurdity-of-anti-trans-trolls/


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    plachkica

    Posts : 16171
    Join date : 2014-11-06

    feminizam i prikljucenija - Page 25 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by plachkica Thu Jan 21, 2021 4:02 pm

    e, brišem, nisam ni pročitala tekst koji je linkovala
    Erős Pista

    Posts : 81420
    Join date : 2012-06-10

    feminizam i prikljucenija - Page 25 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Erős Pista Thu Jan 21, 2021 4:11 pm

    Nema potreve dabrises, samo ova zena je kreten.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Јанош Винету

    Posts : 5212
    Join date : 2016-01-26

    feminizam i prikljucenija - Page 25 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Јанош Винету Thu Jan 21, 2021 4:14 pm

    Нисам ни ја, али ме та тривијална чињеница не спречава да сматрам:

    ”Бајден уништава женски спорт, биолошки мушкарци ће морати да буду примљени на сваки женски тим!”
    У коментарима: Али не пише тим, пише образовну установу... да ли то важи за спортске тимове на образовним установама (колеџ атлетику)?

    Буди ти сада паметан.
    Са једне стране имамо помак против дискриминације, са друге стране, не можеш да кажеш ”ја сам транс” и да почнеш да се такмичиш у женској конкуренцији, ваљда постоје неке и биолошке и правне норме о томе ко је транс за потребе међународних спортских такмичења?


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    Anonymous
    Guest

    feminizam i prikljucenija - Page 25 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Guest Thu Jan 21, 2021 4:20 pm

    не сме да постоји мушки и женски спорт
    Јанош Винету

    Posts : 5212
    Join date : 2016-01-26

    feminizam i prikljucenija - Page 25 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Јанош Винету Thu Jan 21, 2021 4:41 pm

    Talason wrote:не сме да постоји мушки и женски спорт
    На основу чега то тврдиш? Волео бих да појасниш.

    Постоје неки спортови где биолошки пол није битан (нпр. шах) који одавно имају категорију Отворено (М и Ж) и само жене.
    Али у атлетици физички пол учесника предодређује резултате, поздрављам размишљање ван ових категорија али мислим да се постојећа правила могу растегнути да прихвате све полне категорије.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    Anonymous
    Guest

    feminizam i prikljucenija - Page 25 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Guest Thu Jan 21, 2021 4:53 pm

    мислиш да би добио на ферку било коју сестру вилијамс или јоану јенджејчик само зато што си М, а оне Ж?
    ficfiric

    Posts : 34124
    Join date : 2012-02-10

    feminizam i prikljucenija - Page 25 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by ficfiric Thu Jan 21, 2021 5:25 pm

    Je li to ovi zele da obrnu pricu na temu ko od glumica radi za biu?

    feminizam i prikljucenija - Page 25 Objektiv-830x0


    _____


    Uprava napolje!

    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7163
    Join date : 2020-03-05

    feminizam i prikljucenija - Page 25 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Vilmos Tehenészfiú Thu Jan 21, 2021 5:32 pm

    bemty wrote:
    nego sad nesto o deci. 

    posto sam okruzena psiholozima i roditeljima male dece, stalno vidjam pitanje kako zastititi decu, odnosno kako odgajiti dete koje ce biti odbojno predatorima.
    1-4 razred: sut u cevanicu, ako ih neko pipne gde ne sme da se pipa.
    5-8 razred: kolenom u jaja, ako ih neko pipne bez dozvole tamo gde ne sme da se pipa.

    Prema predatorima samo fizicko nasilje.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    feminizam i prikljucenija - Page 25 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Mr.Pink Thu Jan 21, 2021 5:32 pm

    brt, u uk imas hrpu tih kodeksa etickih koje moras da imas KAO FIRMA ako planiras da imas posla ikakvog sa ozbiljnijim firmama

    imas gomilu i modern day slavery actova, diversity programa, kuraca-palaca

    evo na n1 pricaju o advokatskoj praksi i ,,da li biste branili pedofila,, 

    msm meni je ovo ko da gledam neki film za decu

    kurac na bicikli, drkica liberala. zapravo ja ovo vidim sve kao jednu njihovu pobedu. cak i u nekom perverznom epsteinovom smislu

    samo jos fali da ovoga u zatvoru obese za jaja i AMERIKA


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk

    feminizam i prikljucenija - Page 25 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun Apr 28, 2024 3:25 am