Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Atentat na premijera Zorana Đinđića

    disident

    Posts : 15086
    Join date : 2016-03-27

    Atentat na premijera Zorana Đinđića - Page 4 Empty Re: Atentat na premijera Zorana Đinđića

    Post by disident Mon Oct 25, 2021 2:40 pm

    Del Cap wrote:
    disident wrote:
    Da, niko nije citao teorije zavisnosti i svetsko sistemsku teoriju, nego pokupe na cirilici

    Pričam ti priču.

    Ne postoji nikakva teorija dostojna imena "teorija" koja "objašnjava" svetsku dinamiku. Ne postoji ni za manje geografske ili socijalne jedinice, kamoli za svet. 

    Na kraju, ima toga još toliko da se čita.
    Naravno brt, sve je to spontano, slucajno i nedokučivo.


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50255
    Join date : 2017-11-15

    Atentat na premijera Zorana Đinđića - Page 4 Empty Re: Atentat na premijera Zorana Đinđića

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Oct 25, 2021 2:42 pm

    U svakom slucaju, posto nisam marskista, ne vidim zasto bi bila legitimnija od npr modernizacijske teorije (koja je narecenom Djindjicu sigurno bila bliza)...broj "rupa" je priblizno isti.
    disident

    Posts : 15086
    Join date : 2016-03-27

    Atentat na premijera Zorana Đinđića - Page 4 Empty Re: Atentat na premijera Zorana Đinđića

    Post by disident Mon Oct 25, 2021 2:48 pm

    Mór Thököly wrote:U svakom slucaju, posto nisam marskista, ne vidim zasto bi bila legitimnija od npr modernizacijske teorije (koja je narecenom Djindjicu sigurno bila bliza)...broj "rupa" je priblizno isti.
    Idalje (po)stoji marksistička kritika istih, tj do toga da stojimo na dve strane i dva pogleda na iste dogadjaje.


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50255
    Join date : 2017-11-15

    Atentat na premijera Zorana Đinđića - Page 4 Empty Re: Atentat na premijera Zorana Đinđića

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Oct 25, 2021 2:48 pm

    Ubr, po world-system theory, Srbija je sasvim jasno, ne periferija, nego semi-periferija.
    disident

    Posts : 15086
    Join date : 2016-03-27

    Atentat na premijera Zorana Đinđića - Page 4 Empty Re: Atentat na premijera Zorana Đinđića

    Post by disident Mon Oct 25, 2021 2:50 pm

    Mór Thököly wrote:Veliki deo one levice koja prica o "kolonijama" i "periferijama" uopste ne zna ni odakle ti termini (periferija npr) dolaze.

    Da je Djindjic imao ideju da bude "kolonijalni upravnik", on bi vrv jos bio ziv.
    Da li smo prosli put uopste na ovoj temi dosli do koncenzusa oko povoda i pozadine atentata?


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    disident

    Posts : 15086
    Join date : 2016-03-27

    Atentat na premijera Zorana Đinđića - Page 4 Empty Re: Atentat na premijera Zorana Đinđića

    Post by disident Mon Oct 25, 2021 2:50 pm

    Mór Thököly wrote:Ubr, po world-system theory, Srbija je sasvim jasno, ne periferija, nego semi-periferija.
    Jeste, i po human development indeksu.


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50255
    Join date : 2017-11-15

    Atentat na premijera Zorana Đinđića - Page 4 Empty Re: Atentat na premijera Zorana Đinđića

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Oct 25, 2021 2:52 pm

    disident wrote:
    Mór Thököly wrote:U svakom slucaju, posto nisam marskista, ne vidim zasto bi bila legitimnija od npr modernizacijske teorije (koja je narecenom Djindjicu sigurno bila bliza)...broj "rupa" je priblizno isti.
    Idalje (po)stoji marksistička kritika istih, tj do toga da stojimo na dve strane i dva pogleda na iste dogadjaje.

    Ne ne, ok, sa marksistima je sve u redu, to je posten razgovor.
    Erős Pista

    Posts : 81534
    Join date : 2012-06-10

    Atentat na premijera Zorana Đinđića - Page 4 Empty Re: Atentat na premijera Zorana Đinđića

    Post by Erős Pista Mon Oct 25, 2021 3:51 pm

    disident wrote:
    Del Cap wrote:

    Pričam ti priču.

    Ne postoji nikakva teorija dostojna imena "teorija" koja "objašnjava" svetsku dinamiku. Ne postoji ni za manje geografske ili socijalne jedinice, kamoli za svet. 

    Na kraju, ima toga još toliko da se čita.
    Naravno brt, sve je to spontano, slucajno i nedokučivo.

    Opet antivakserske fore. Narabno da Del nije to napisao, nego da ne postoji "teorija" koja nedvosmisleno objasnjava svetsku dinamiku. A da se podsetimo, tvoja teza je bila da takva teorija postoji, da su je svi lideri, pa i Djindjic, bili svesni, i da su zbog toga njihova javna uverenja morala da budu samo pretvaranje.

    Ocigledna alternativa na koju ti Del i Mor i previsr strpljivo ukazuju, jeste da postoji puno takvih "teorija", i da je izbor izmedju njih u velikoj meri pitanje ideoloskog opredeljenja. Dakle, alternativa ovome sto pises je, prilicno zdravorazimska pretpotavka da Djindjic nije verovao u teoriju svetskog sistema, nego u nesto drugo (modernizacijsku teoriju npr). O njegovom preokretu od levicara ka nekoj vrsti liberala, centriste, a u nekim aspektima i konzervativca,vec je puno pisano, i od strane njega samog.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    disident

    Posts : 15086
    Join date : 2016-03-27

    Atentat na premijera Zorana Đinđića - Page 4 Empty Re: Atentat na premijera Zorana Đinđića

    Post by disident Mon Oct 25, 2021 4:22 pm

    Erős Pista wrote:
    disident wrote:
    Naravno brt, sve je to spontano, slucajno i nedokučivo.

    Opet antivakserske fore. Narabno da Del nije to napisao, nego da ne postoji "teorija" koja nedvosmisleno objasnjava svetsku dinamiku. A da se podsetimo, tvoja teza je bila da takva teorija postoji, da su je svi lideri, pa i Djindjic, bili svesni, i da su zbog toga njihova javna uverenja morala da budu samo pretvaranje.

    Ocigledna alternativa na koju ti Del i Mor i previsr strpljivo ukazuju, jeste da postoji puno takvih "teorija", i da je izbor izmedju njih u velikoj meri pitanje ideoloskog opredeljenja. Dakle, alternativa ovome sto pises je, prilicno zdravorazimska pretpotavka da Djindjic Vučić nije verovao u teoriju svetskog sistema, nego u nesto drugo (modernizacijsku teoriju npr). O njegovom preokretu od levicara radikala ka nekoj vrsti liberala, centriste, a u nekim aspektima i konzervativca,vec je puno pisano, i od strane njega samog.
    Steta sto nema nekih dela za te tri godine vladavine da podupre te reci i tekstove koje je pisao.


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Anonymous
    Guest

    Atentat na premijera Zorana Đinđića - Page 4 Empty Re: Atentat na premijera Zorana Đinđića

    Post by Guest Mon Oct 25, 2021 4:31 pm

    nije đinđić vladao te tri godine, samo je balansirao na ruševinama starog sistema, koji se pokazao kao poprilično žilav, tako da se na kraju ispostavilo da ruševine ne postoje

    ja ne znam kakvu politiku je vodio đinđić, celokupna dinamika mutanta koji je napravljen da sruši miloševića ju je sasvim efikasno sprečavala, pa još u kombinaciji sa svim nasleđem miloševićeve ere, mislim da nije bilo nikakve šanse da se tu vodi bilo kakva politika koja bi bila ekskluzivno njegova

    nije mi se sviđalo mnogo toga što je govorio, samo to nije bitno, svi vole da nešto kenjaju

    da nije tako ne bi bilo ni foruma ni svega ostalog tvitera, fejsa, blogova, majspejsa itd itd
    Erős Pista

    Posts : 81534
    Join date : 2012-06-10

    Atentat na premijera Zorana Đinđića - Page 4 Empty Re: Atentat na premijera Zorana Đinđića

    Post by Erős Pista Mon Oct 25, 2021 4:36 pm

    disident wrote:
    Erős Pista wrote:

    Opet antivakserske fore. Narabno da Del nije to napisao, nego da ne postoji "teorija" koja nedvosmisleno objasnjava svetsku dinamiku. A da se podsetimo, tvoja teza je bila da takva teorija postoji, da su je svi lideri, pa i Djindjic, bili svesni, i da su zbog toga njihova javna uverenja morala da budu samo pretvaranje.

    Ocigledna alternativa na koju ti Del i Mor i previsr strpljivo ukazuju, jeste da postoji puno takvih "teorija", i da je izbor izmedju njih u velikoj meri pitanje ideoloskog opredeljenja. Dakle, alternativa ovome sto pises je, prilicno zdravorazimska pretpotavka da Djindjic Vučić nije verovao u teoriju svetskog sistema, nego u nesto drugo (modernizacijsku teoriju npr). O njegovom preokretu od levicara radikala ka nekoj vrsti liberala, centriste, a u nekim aspektima i konzervativca,vec je puno pisano, i od strane njega samog.
    Steta sto nema nekih dela za te tri godine vladavine da podupre te reci i tekstove koje je pisao.

    Ma daj, jbt, ovo je ispreddragstoraško lupetanje.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    disident

    Posts : 15086
    Join date : 2016-03-27

    Atentat na premijera Zorana Đinđića - Page 4 Empty Re: Atentat na premijera Zorana Đinđića

    Post by disident Mon Oct 25, 2021 4:37 pm

    Talason wrote:nije đinđić vladao te tri godine, samo je balansirao na ruševinama starog sistema, koji se pokazao kao poprilično žilav, tako da se na kraju ispostavilo da ruševine ne postoje

    ja ne znam kakvu politiku je vodio đinđić, celokupna dinamika mutanta koji je napravljen da sruši miloševića ju je sasvim efikasno sprečavala, pa još u kombinaciji sa svim nasleđem miloševićeve ere, mislim da nije bilo nikakve šanse da se tu vodi bilo kakva politika koja bi bila ekskluzivno njegova

    nije mi se sviđalo mnogo toga što je govorio, samo to nije bitno, svi vole da nešto kenjaju

    da nije tako ne bi bilo ni foruma ni svega ostalog tvitera, fejsa, blogova, majspejsa itd itd
    Vece pitanje od zilavosti starog sistema je to zasto se 5 oktobar zaustavio ili spao samo na Milosevica, tj jednu porodicu.


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Anonymous
    Guest

    Atentat na premijera Zorana Đinđića - Page 4 Empty Re: Atentat na premijera Zorana Đinđića

    Post by Guest Mon Oct 25, 2021 4:40 pm

    pa nismo mogli da srušimo miloševića mi uličari, to su morali da urade ljudi na koje se oslanjao
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50255
    Join date : 2017-11-15

    Atentat na premijera Zorana Đinđića - Page 4 Empty Re: Atentat na premijera Zorana Đinđića

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Oct 25, 2021 10:05 pm

    disident wrote:
    Talason wrote:nije đinđić vladao te tri godine, samo je balansirao na ruševinama starog sistema, koji se pokazao kao poprilično žilav, tako da se na kraju ispostavilo da ruševine ne postoje

    ja ne znam kakvu politiku je vodio đinđić, celokupna dinamika mutanta koji je napravljen da sruši miloševića ju je sasvim efikasno sprečavala, pa još u kombinaciji sa svim nasleđem miloševićeve ere, mislim da nije bilo nikakve šanse da se tu vodi bilo kakva politika koja bi bila ekskluzivno njegova

    nije mi se sviđalo mnogo toga što je govorio, samo to nije bitno, svi vole da nešto kenjaju

    da nije tako ne bi bilo ni foruma ni svega ostalog tvitera, fejsa, blogova, majspejsa itd itd
    Vece pitanje od zilavosti starog sistema je to zasto se 5 oktobar zaustavio ili spao samo na Milosevica, tj jednu porodicu.

    To zaista nije, tj nije prevashodno pitanje za Đinđića. Čak je bolje pitanje - da nije bilo njega, dal bi se i sa porodicom Milošević razračunalo posle 5. oktobra.
    disident

    Posts : 15086
    Join date : 2016-03-27

    Atentat na premijera Zorana Đinđića - Page 4 Empty Re: Atentat na premijera Zorana Đinđića

    Post by disident Tue Oct 26, 2021 12:08 am

    Mór Thököly wrote:
    disident wrote:
    Vece pitanje od zilavosti starog sistema je to zasto se 5 oktobar zaustavio ili spao samo na Milosevica, tj jednu porodicu.

    To zaista nije, tj nije prevashodno pitanje za Đinđića. Čak je bolje pitanje - da nije bilo njega, dal bi se i sa porodicom Milošević razračunalo posle 5. oktobra.
    Tesko mi je da zamislim scenario u kome zapad pusta Milosevica da nastavi bavljenje politikom ili da bude mirni dedinjski penzioner. Da nije bilo Djindjica nasao bi se ocas posla neko drugi.


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    disident

    Posts : 15086
    Join date : 2016-03-27

    Atentat na premijera Zorana Đinđića - Page 4 Empty Re: Atentat na premijera Zorana Đinđića

    Post by disident Tue Oct 26, 2021 12:12 am

    I to ne kazem omalazavajuci, cinjenica je ono sto si i ranije napisao, da je on stao na celo rusenja Milosevica ne znajući da li ce na kraju dana biti kolonijalni upravnikr ili ce neko u tri nocu da ga odvede iz stana u nepoznatom pravcu, kao i gusenje pobune na jugu 2001. Ali ja nisam ni rekao da je bio nesposoban ili glup  Atentat na premijera Zorana Đinđića - Page 4 2304934895


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50255
    Join date : 2017-11-15

    Atentat na premijera Zorana Đinđića - Page 4 Empty Re: Atentat na premijera Zorana Đinđića

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Oct 26, 2021 12:44 am

    disident wrote:
    Mór Thököly wrote:

    To zaista nije, tj nije prevashodno pitanje za Đinđića. Čak je bolje pitanje - da nije bilo njega, dal bi se i sa porodicom Milošević razračunalo posle 5. oktobra.
    Tesko mi je da zamislim scenario u kome zapad pusta Milosevica da nastavi bavljenje politikom ili da bude mirni dedinjski penzioner. Da nije bilo Djindjica nasao bi se ocas posla neko drugi.

    Bavljenje politikom vrv ne. Ali samo da ga se spakuje u zatvor bilo je potrebno svašta, jer su otpori bili veliki. Not least sa samog vrha (tadašnje) države.
    Janko Suvar

    Posts : 7713
    Join date : 2019-06-06

    Atentat na premijera Zorana Đinđića - Page 4 Empty Re: Atentat na premijera Zorana Đinđića

    Post by Janko Suvar Tue Oct 26, 2021 12:55 am

    U deset postova od "sede Djindjic i Stanisic kod Vucelica na slavi" do "Kostunica brani stari rezim"
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50255
    Join date : 2017-11-15

    Atentat na premijera Zorana Đinđića - Page 4 Empty Re: Atentat na premijera Zorana Đinđića

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Oct 26, 2021 1:01 am

    disident wrote:I to ne kazem omalazavajuci, cinjenica je ono sto si i ranije napisao, da je on stao na celo rusenja Milosevica ne znajući da li ce na kraju dana biti kolonijalni upravnikr ili ce neko u tri nocu da ga odvede iz stana u nepoznatom pravcu, kao i gusenje pobune na jugu 2001. Ali ja nisam ni rekao da je bio nesposoban ili glup  Atentat na premijera Zorana Đinđića - Page 4 2304934895

    Ja ne znam da li ti ovo pises misleci da je on svesno bio nekakav "kolonijalni upravnik" ( sto posto nije bio), ili iz diskursa u kome su svi celni ljudi svuda izvan jezgra, a ponegde i u jezgru "kolonijalni upravnici". U ovom drugom slucaju, potrebno je da se to definise sta je to tacno. Ovako kako jeste je 1 neojulovski slur, a ne nekakav "termin". Dakle ako ozbiljno pricamo, ne postoje "kolonijalni upravnici".
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50255
    Join date : 2017-11-15

    Atentat na premijera Zorana Đinđića - Page 4 Empty Re: Atentat na premijera Zorana Đinđića

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Oct 26, 2021 1:01 am

    Janko Suvar wrote:U deset postova od "sede Djindjic i Stanisic kod Vucelica na slavi" do "Kostunica brani stari rezim"

    Sta da radimo kad je branio
    Anonymous
    Guest

    Atentat na premijera Zorana Đinđića - Page 4 Empty Re: Atentat na premijera Zorana Đinđića

    Post by Guest Tue Oct 26, 2021 1:09 am

    koštunica je bio još veća greška od đinđića
    disident

    Posts : 15086
    Join date : 2016-03-27

    Atentat na premijera Zorana Đinđića - Page 4 Empty Re: Atentat na premijera Zorana Đinđića

    Post by disident Tue Oct 26, 2021 1:15 am

    Mór Thököly wrote:
    disident wrote:I to ne kazem omalazavajuci, cinjenica je ono sto si i ranije napisao, da je on stao na celo rusenja Milosevica ne znajući da li ce na kraju dana biti kolonijalni upravnikr ili ce neko u tri nocu da ga odvede iz stana u nepoznatom pravcu, kao i gusenje pobune na jugu 2001. Ali ja nisam ni rekao da je bio nesposoban ili glup  Atentat na premijera Zorana Đinđića - Page 4 2304934895

    Ja ne znam da li ti ovo pises misleci da je on svesno bio nekakav "kolonijalni upravnik" ( sto posto nije bio), ili iz diskursa u kome su svi celni ljudi svuda izvan jezgra, a ponegde i u jezgru "kolonijalni upravnici". U ovom drugom slucaju, potrebno je da se to definise sta je to tacno. Ovako kako jeste je 1 neojulovski slur, a ne nekakav "termin". Dakle ako ozbiljno pricamo, ne postoje "kolonijalni upravnici".
    Ovo drugo naravno, samo sam sad na terenu pa mi nisu pri ruci autori koji su pisali novije teorije zavisnosti, da vidim kako su oni definisali domace elite,a postoje  bar dva tri pristupa tim odnosima moci i definisanja istih.
    Čak i van njih, sam si vise puta pisao kako je smesna sama pomisao na nekakvu nezavisnu spoljnu politiku Srbije, i ograničenja koje male zemlje u svojoj suverenosti imaju. Uz ogradu da je nesto bolja pozicija moguce pametnijim pristupom od vucicevog .


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50255
    Join date : 2017-11-15

    Atentat na premijera Zorana Đinđića - Page 4 Empty Re: Atentat na premijera Zorana Đinđića

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Oct 26, 2021 2:01 am

    Ma dobro, kompradorska elita. Vladajuca kasta koja se u to svesno pretvorila, ali sa specificnostima pogubnim za zemlju.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50255
    Join date : 2017-11-15

    Atentat na premijera Zorana Đinđića - Page 4 Empty Re: Atentat na premijera Zorana Đinđića

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Oct 26, 2021 2:02 am

    Talason wrote:koštunica je bio još veća greška od đinđića

    Pa bio umro deda Avram, jebiga
    Janko Suvar

    Posts : 7713
    Join date : 2019-06-06

    Atentat na premijera Zorana Đinđića - Page 4 Empty Re: Atentat na premijera Zorana Đinđića

    Post by Janko Suvar Tue Oct 26, 2021 2:09 am

    Talason wrote:koštunica je bio još veća greška od đinđića
    trebalo je kandidovati Sulejmana Ugljanina i Zarka Koraca da budu kopredsednici Atentat na premijera Zorana Đinđića - Page 4 1143415371

    Atentat na premijera Zorana Đinđića - Page 4 Empty Re: Atentat na premijera Zorana Đinđića

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun May 19, 2024 7:04 pm