Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    opozicija

    Anonymous
    Guest

    opozicija - Page 14 Empty Re: opozicija

    Post by Guest Sun May 10, 2020 11:38 pm

    zavisi u čemu
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50370
    Join date : 2017-11-16

    opozicija - Page 14 Empty Re: opozicija

    Post by Nektivni Ugnelj Mon May 11, 2020 1:01 am

    Bluberi wrote:Jedino Toma Nikolić može da pobedi AVA. A sad nastavite.

    S obzirom na to da posle TN dolazi...AV...onda nista
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    opozicija - Page 14 Empty Re: opozicija

    Post by kondo Mon May 11, 2020 1:49 am

    jedno tehničko pitanje

    koliko potpisa treba za izlazak na opštinske u beogradu?

    zna li neko sa koliko glasova se prelazio cenzus na opštinskim u beogradu na nekim od poslednjih izbora, šta se negde smatra minimumom koji mora da se osvoji?

    naš deo molerove oće da izađe (haha), imamo odlično ime za listu (molerova šećeroski)


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    opozicija - Page 14 Empty Re: opozicija

    Post by kondo Mon May 11, 2020 1:57 am

    2. Kandidovanje

    Član 18

    Kandidate za odbornike mogu predlagati registrovane političke stranke, koalicije registrovanih političkih stranaka, kao i grupe građana čije izborne liste svojim potpisima podrži najmanje 30 birača po predlogu za svakog kandidata na izbornoj listi. Predlagač mora na izbornoj listi imati najmanje jednu trećinu kandidata od ukupnog broja odbornika koji se bira.

    U jedinicama lokalne samouprave koje imaju manje od 20.000 birača, izborne liste iz stava 1. ovog člana utvrđene su i kada ih svojim potpisom podrži najmanje 200 birača.

    U ime političke stranke ili grupe građana, predloge iz st. 1. i 2. ovog člana može podneti samo lice koje je politička stranka ili grupa građana ovlastila.




    OK, Vračar ima 45 odbornika, trećina je 15 x 30 po svakom, treba ukupno 450 potpisa. Nije neka greda rekao bih.

    Za ovo drugo pitanje moram da nađem negde rezultate izbora 2016 ili kad su bili.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    avatar

    Posts : 7535
    Join date : 2017-03-14

    opozicija - Page 14 Empty Re: opozicija

    Post by MNE Mon May 11, 2020 9:27 am

    opozicija - Page 14 97050210
    паће

    Posts : 40279
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    opozicija - Page 14 Empty Re: opozicija

    Post by паће Mon May 11, 2020 9:42 am

    Јбт они ће оваквим набијањем стереотипа једног преко другог зацементирати све њих. Пази кад је дихотомија између "да неко одлучује" и чега оно?

    Па нек пропадну, па онда још двајес пута. Кад за онолико миленија (не бркати са женским именом) нису успели да смисле бољу организацију од хијерархије. Још горе, измишљена је више пута, и радила је (учествовао сам, знам) и сваки, ама сваки пут су нашли начина да то затуку пре него што се рашири, не хајући за штету.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7192
    Join date : 2020-03-05

    opozicija - Page 14 Empty Re: opozicija

    Post by Vilmos Tehenészfiú Mon May 11, 2020 11:27 am

    Opet se mačuješ sa Nevidljivim?


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    паће

    Posts : 40279
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    opozicija - Page 14 Empty Re: opozicija

    Post by паће Mon May 11, 2020 12:04 pm

    А, не, срели смо се. Више пута.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Anonymous
    Guest

    opozicija - Page 14 Empty Re: opozicija

    Post by Guest Mon May 11, 2020 4:40 pm

    Zakoračiću u nepoznato i reći da se AS pokazala kao jedina normalna od DJB ekipe (i odavno nije tamo, naravno). Možda i grešim, površni utisak.


    LIČNI STAV Ana Stevanović: Pametni uče na tuđim greškama

    Dragi Sergej, obraćam ti se želeći da ti napišem par reči povodom odluke koju si pre tri dana saopštio u ime svog pokreta, prepoznavši u tvojim rečima mnoge koje sam i sama govorila kada sam bila u sličnoj poziciji kao što si ti sad. Želim da ti ukažem na par stvari, nadajući se da ćeš porazmisliti o greškama s kojima ćeš se sigurno suočiti pre nego što zakoračiš na ovaj put.

    Pre četiri godine uoči parlamentarnih izbora, moje tadašnje političke kolege i ja smo delili sličan stav - ući ćemo u Parlament i razbucaćemo ih! Neće moći da pljačkaju znajući da ih gledamo! Ogolićemo njihovu bahatost, laži i beskrupuloznost, manjkavosti u karakteru i bolno upadljiv nedostatak vaspitanja. Ući ćemo svesno u blato jer neko mora da očisti kaljugu koju su ovi napravili od Srbije. Verujem da i u isto veruješ. Kažeš da ćeš ih cepati kad uđete u Skupštinu. Isto smo i sami verovali, kao i to da ćemo ih ogoliti i pokazati ljudima ko su ovi na drugoj strani, a veruj mi da tu družinu nisi mogao da sretneš ni u među najmračnijim likovima u svojim filmovima.

    Ukoliko se desi da pređete cenzus i uđete u Parlament, sprečiće vas da govorite. U Skupštini nema dijaloga. Isključivaće vam mikrofone nakon samo jedne reči kritike. Počećeš da se dereš i urlaš u ime obespravljenih, kao što kažeš. Lagaće da si psovao, pominjao majke, pljuvao, izgovarao kletve. Ti ništa od toga ni ne moraš da kažeš - oni će to uraditi umesto tebe i ponavljaće besomučno jednu te istu laž, ne bi li je konačno predstavili istinitom.

    One koji ne prezaju ni od čega, a kako većina nema srama, nemoj da se začudiš kad budeš slušao odvratne laži o svima vama. Slušaćeš polupismene koji će ti osporavati sve šta si u životu postigao, a ti ćeš besneti jer je to prirodna reakcija normalnog čoveka. Oni koji se služe fašističkim metodama, tebe i tvoje će nazvati fašistima. Na kraju će, zahvaljujući njihovoj propagandnoj mašineriji, i cela Srbija poverovati u to. Svaki tvoj pokušaj, pogotovo onaj koji bude mogao da im naškodi, ispinovaće do neslućenih granica i nećeš moći da se odbraniš niti demantuješ, jer - neće ti dati.

    U tipičnom gebelsovskom maniru koji su usavršili bolje od samog inicijatora, optuživaće te za ono za šta nisi kriv i to je mašinerija koju niko od vas ne može da zamisli, a što je još tužnije - mnogi taj pritisak ne mogu da izdrže. Na kraju ćeš biti optužen da si svojim dranjem i urlikanjem od Skupštine stvorio cirkus i pogazio joj dostojanstvo, a javnost će poverovati u to. Koliko te god sad tvoji uveravali da će svi uletati i biti tu za onog drugog, nažalost ćeš videti da to neće biti tako. Neki će odustati jer nije lako izboriti se s tolikom prljavštinom i lažima. Drugi će pak, videti koliko je teško u opoziciji pa će gledati da nađu način da ipak ostanu u foteljama sklapajući dogovore sa prestavnicima režima. Glumiće lažnu opoziciju, kao što je sada glume neke moje bivše kolege zato što je lakše. Neki će biti uši naprednjaka u vašim redovima, a ti ćeš na bolniji način uvideti slabosti karaktera. Sve o čemu ti pišem sam sama videla. Stoga, i pored vas kao svedoka, ekipa od prekoputa će nastaviti sa time, a ti ćeš za par meseci ili godina uraditi jedino što smo mi iz opozicije mogli da uradimo na kraju - a to je da izađeš i bojkotuješ. I opet ćemo izgubiti silne godine za koje i sam kažeš da ih više nemamo za bacanje.

    Govoriš o izbornim uslovima rekavši da si svestan da se ništa nije promenilo na bolje, već je sve šest puta gore i dodaješ da izbori pod Vučićem nikad neće biti fer. Pretpostavljam da znaš da Srbija i zvanično više i nije demokratija, već hibridni režim. U takvim režimima gde demokratija ne postoji, ne možeš ostvariti pobedu demokratskim putem. Nemoguće je. Zatvorili su ceo krug i mogu bukvalno da rade šta žele, čak i kada im se hrabri kontrolori suprotstave na biračnom mestu.

    Kažeš da diktaturu ne zaustavlja nedostatak legitimiteta, već je potreban otpor svakog mogućeg pojedinca. A šta je bojkot nego to? Ništa nije uplašilo režim kao bojkot. Do tad su svi mogli da ćute i da kažu da je u Parlamentu sve u redu jer je tu opozicija. Tek kada smo je napustili, probavši sve da je unormalimo, tad su se mnogi zapitali šta tu nije u redu. Pokazali smo da nemaju legitimitet i da za sve odluke sami snose odgovornost. Da im nije bila panika, misliš li da ne bi počeli da stvaraju fantomske opozicione stranke za koje niko nikad nije čuo i da za njih skupljaju potpise? Nadam se da nećeš dozvoliti da to urade i vama i da zbog desetak mandata i novca koji biste dobijati iz budžeta za funkcionisanje stranke, sve drugo padne u zapećak. Nažalost, ljudi kojima je samo stalo do fotelje, imaš u gotovo svakoj stranci, volela bih da ne dozvoliš da njihov krajnje sebičan motiv pobedi sve ostale.

    Na kraju, kažeš da je jedinstvo opozicije bitno. Sloga svih nas koji se s njima ne slažemo, jeste naša najveća snaga. Zbog toga je bojkot najbolje političko sito i rešeto koje se pojavilo u poslednjih osam godina jasno odvojivši one koji bi da budu kolaboracionisti, i nas koji smo spremni da sa đavolom ne zaigramo kolo. Od bojkota imamo veću korist, nego što bi PSG imao sa desetak mandata s kojima baš ništa ne biste promenili. Ukoliko ne biste prešli cenzus, prokockali biste šansu i trajno razočarali one koji su za vas glasali. Kad smo svi udruženi na jednoj strani, jasno pokazujemo da u đavoljem kolu nećemo da zaigramo. Taj budući Parlament bez svih nas nema nikakav legitimitet i poput meduze kad se nasuka na obalu - samo se istopi i nestane. Istopio bi se i kad bismo ostali složni na jednoj strani i pokazali da nisu bitni mandati već naše zajedništvo, snaga i otpor. Pokazali bismo da držimo datu reč, ma koliko mislili da ona danas malo vredi i time bismo stvorili zalog za naredne izbore koje, videćeš, nećemo čekati dugo.

    Odlično sam upoznala ove koje ti misliš da pobediš metodama kojima smo već probali da pobedimo. Dok je njihov i sudija, i stadion i publika, pa čak i lopta - na tom terenu ćeš uvek biti gubitnik. U ovoj borbi su mudrost, izdržljivost i sloga ključni za pobedu koja će ukoliko se budemo držali zajedno, biti naša. Nadam se da ćeš svoje igrače sačuvati za nju, finalnu, a ne da ih žrtvuješ na terenu ispod čije trave je - minsko polje.

    Ana Stevanović, član Predsedništva i Internacionalni sekretar Stranke slobode i pravde
    Erős Pista

    Posts : 81565
    Join date : 2012-06-10

    opozicija - Page 14 Empty Re: opozicija

    Post by Erős Pista Tue May 12, 2020 9:57 am

    Jbt

    [size=43] [/size]


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    opozicija - Page 14 Empty Re: opozicija

    Post by Guest Tue May 12, 2020 10:10 am

    MoRa TaKo.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50370
    Join date : 2017-11-16

    opozicija - Page 14 Empty Re: opozicija

    Post by Nektivni Ugnelj Tue May 12, 2020 10:16 am

    S moje geopolitičke tačke gledišta je u redu  opozicija - Page 14 2304934895

    Ne mogu da napadam Mariniku, premalo mi je u opoziciji ljudi koje gotivim da bih se i nje odricao opozicija - Page 14 1949538119
    Anonymous
    Guest

    opozicija - Page 14 Empty Re: opozicija

    Post by Guest Tue May 12, 2020 10:19 am

    Meni valah nije iz oka ispala.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50370
    Join date : 2017-11-16

    opozicija - Page 14 Empty Re: opozicija

    Post by Nektivni Ugnelj Tue May 12, 2020 10:27 am

    Megjutoa, ja bih nasem stanovnistvu striktno davao vakcine koje se koriste u zemljama kao sto su skandinavske ili Nemacka, Austrija i tako nesto. U Kineze, Ruse, a u ovom slucaju ni Amerikance nemam puno poverenja.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50370
    Join date : 2017-11-16

    opozicija - Page 14 Empty Re: opozicija

    Post by Nektivni Ugnelj Tue May 12, 2020 10:28 am

    Drugim recima na ovo ne gledam kao na antivakserstvo, nego kao na flertovanje opozicija - Page 14 1861198401 sa istim
    Anonymous
    Guest

    opozicija - Page 14 Empty Re: opozicija

    Post by Guest Tue May 12, 2020 10:30 am

    Eventualna kineska vakcina postoji samo u Informeru. A koristiće se ona vakcina koja prođe kliničke studije, uz uspeh koji se može replikovati u nezavisnoj studiji, i koja se može masovno proizvoditi. Apsolutno ne dolazi u obzir da iko u okviru belog Šengena koristi sumnjive, nedovoljno ispitane vakcine, to je potpuno nemoguće.

    Takođe, niko, ni u ludilu, nije rekao da će ljudi protiv svoje volje biti izlagani medicinskim eksperimentima. 

    Ovo je ludilo level Krugolina Borup, plus dodir homofobije, ali Marinika je naša(tm), pa kao ajde, kids say the darndest things.


    Last edited by Halászlé on Tue May 12, 2020 10:32 am; edited 1 time in total
    Erős Pista

    Posts : 81565
    Join date : 2012-06-10

    opozicija - Page 14 Empty Re: opozicija

    Post by Erős Pista Tue May 12, 2020 10:32 am

    Ma ovo je van pameti. Level Cirilica.

    Jebo geopolitiku, sludjivanje ljudi.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50370
    Join date : 2017-11-16

    opozicija - Page 14 Empty Re: opozicija

    Post by Nektivni Ugnelj Tue May 12, 2020 10:33 am

    Da, naravno, ali ja bih gledao i koje zemlje je koriste. Bitno mi je da je koriste one zemlje u kojima znam da je ekonomija i spoljna politika manje at play pri odlukama, a koje su ujedno i nesumnjivo pravne drzave.
    Anonymous
    Guest

    opozicija - Page 14 Empty Re: opozicija

    Post by Guest Tue May 12, 2020 10:35 am

    Ma koristiće se one vakcine koje se dogovore na međunarodnom nivou, ako bude postojala i najmanja sumnja da je vakcina koja se daje u Srbiji nepouzdana, na naše rukovodstvo će zinuti ala i vrana, uz naravno pretnju hermetičkom blokadom zemlje.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50370
    Join date : 2017-11-16

    opozicija - Page 14 Empty Re: opozicija

    Post by Nektivni Ugnelj Tue May 12, 2020 10:36 am

    Erős Pista wrote:Ma ovo je van pameti. Level Cirilica.

    Jebo geopolitiku, sludjivanje ljudi.

    Moramo da oprastamo i gore stvari. Ja imam samo dva kriterijuma: da ode Vucic i da to ne rezultira jos vecim udaljavanjem Srbije od evroatlantske price. Sve ostalo cu progutati teze ili lakse.
    Anonymous
    Guest

    opozicija - Page 14 Empty Re: opozicija

    Post by Guest Tue May 12, 2020 10:39 am

    OK ovo je ugrožavanje zdravlja ljudi plus implicitno targetiranje homoseksualaca. Gde ti je gornja granica i šta je onda supstanca tog antivučićizma? Da nema Vučića?
    bela maca

    Posts : 11063
    Join date : 2014-10-28

    opozicija - Page 14 Empty Re: opozicija

    Post by bela maca Tue May 12, 2020 10:40 am

    i žena koje abortiraju
    verovatno mora tako da priča zbog pakta sa đavolom boškom


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Anonymous
    Guest

    opozicija - Page 14 Empty Re: opozicija

    Post by Guest Tue May 12, 2020 10:42 am

    Ne, mene ovakve priče potpuno sputavaju u podršci opoziciji. Ono, glasaj za nekoga ko ugrožava zdravlje tvog deteta, jer Vučić:tm:. Pa daj bre.
    Margit Savović

    Posts : 2437
    Join date : 2012-02-11

    opozicija - Page 14 Empty Re: opozicija

    Post by Margit Savović Tue May 12, 2020 10:44 am

    Imala je i pre neki dan referencu na član ustava o nepovredivosti integriteta i kao eto ako smo se borili za abortus i nepovredivost tela, onda nema ni nasilnog vakcinisanja kineskim vakcinama. Bukvalno da zanemiš pred kačamakom u glavi.

    Jojj, sorry to ste i okačili! Mislila sam da ste ovo novo sa SZO.
    Anonymous
    Guest

    opozicija - Page 14 Empty Re: opozicija

    Post by Guest Tue May 12, 2020 10:54 am

    Pa ovo je bukvalno prepisivanje od ludog Radula.

    Ma neka ih gazi Vučićeva banda, zabole me više kurac za sve. Bukvalno ne znam ko je gori.

    opozicija - Page 14 Empty Re: opozicija

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Wed May 29, 2024 7:32 pm