Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Peščanik

    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Peščanik - Page 26 Empty Re: Peščanik

    Post by Notxor Tue Jan 12, 2021 4:52 pm

    Kakva je Antonićeva uloga u napadu na Kiša 1976. i zašto to ne piše u tekstu?

    Kakve veze ima Maradona u Meksiku 1986. sa Antonićem?
    A nije Maradona? Ko je i zašto to ne piše u tekstu?



    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Летећи Полип

    Posts : 11104
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Peščanik - Page 26 Empty Re: Peščanik

    Post by Летећи Полип Wed Jan 13, 2021 5:46 pm

    https://pescanik.net/punisherova-mrtvacka-glava/


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Peščanik - Page 26 Empty Re: Peščanik

    Post by Notxor Wed Jan 13, 2021 6:06 pm

    Remember, remember, the Fifth of November
    Gunpowder treason and plot
    I see no reason why gunpowder treason
    Should ever be forgot

    "Zaboravio" je i D. Ilić dok piše o V-for vendetta, jer se "the last man to enter Parliament with honest intentions" ne uklapa u priču o Punisherima u USA parlamentu.
    Bolje da je potpuno zaobišao nego što je zaboravio.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    паће

    Posts : 40076
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Peščanik - Page 26 Empty Re: Peščanik

    Post by паће Wed Jan 13, 2021 6:20 pm

    Notxor wrote:Remember, remember, the Fifth of November
    Gunpowder treason and plot
    I see no reason why gunpowder treason
    Should ever be forgot

    "Zaboravio" je i D. Ilić dok piše o V-for vendetta, jer se "the last man to enter Parliament with honest intentions" ne uklapa u priču o Punisherima u USA parlamentu.
    Bolje da je potpuno zaobišao nego što je zaboravio.

    Уопште нисам схватио да их је и по чему поредио, а камоли трпао у исти кош. Само имају тај исти искорак из стрипа цртаног романа у рл. Помињао је и друге, исто тако различите појаве са том заједничком цртом, то ти није сметало?


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Peščanik - Page 26 Empty Re: Peščanik

    Post by Erős Pista Wed Jan 13, 2021 6:29 pm

    паће wrote:
    Notxor wrote:Remember, remember, the Fifth of November
    Gunpowder treason and plot
    I see no reason why gunpowder treason
    Should ever be forgot

    "Zaboravio" je i D. Ilić dok piše o V-for vendetta, jer se "the last man to enter Parliament with honest intentions" ne uklapa u priču o Punisherima u USA parlamentu.
    Bolje da je potpuno zaobišao nego što je zaboravio.

    Уопште нисам схватио да их је и по чему поредио, а камоли трпао у исти кош. Само имају тај исти искорак из стрипа цртаног романа у рл. Помињао је и друге, исто тако различите појаве са том заједничком цртом, то ти није сметало?


    +1

    Uopšte ne razumem primedbu.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Bleeding Blitva

    Posts : 3742
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    Peščanik - Page 26 Empty Re: Peščanik

    Post by Bleeding Blitva Wed Jan 13, 2021 6:54 pm

    Ni ja ne kužim paralelu.
    Vid što kaže:
    Svoju posebnost oni mahom duguju svom neljudskom poreklu ili sticaju okolnosti koji je od njih načinio svojevrsne nadljude. Punisher im u tom smislu nije nalik. Njega su razočaranje i bol učinili drugačijim. (Samo po tome, možda bi mu bio blizak Mooreov osvetnik iz „V for Vendetta“.)
    Kapitalizam je kooptirao sve te simbole, od Anonymousa do recentnog Dalija, simbola otpora iz Case de Papel. U isto vrijeme pratimo militarizaciju kroz Marvelove filmove i serije o superjunacima i posljedično opravdavanje i priželjkivanje vojske po ulicama i patriot act vol02.

    Već je nekih x godina Punisher na autima policajaca i vojnika, desničarska struja u oba polja preuzela njegov simbol koliko god mi kukali kako oni nemaju veze s Ennisovim Punisherom. A zanima me koliko se zbog ove posljednje priče digla gledanost serije na Netflixu.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Peščanik - Page 26 Empty Re: Peščanik

    Post by Notxor Wed Jan 13, 2021 6:58 pm

    Cherry picking kad je reč o Vendetti, ali tekst se pre svega bavi Punisherom koga na kraju ga dovede do Vučića što je tek nategnuto jer je Punisher brutalni osvetnik realnih zločina.
    Vučić je mitoman, a njegove osvete su tihi prdeži.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Peščanik - Page 26 Empty Re: Peščanik

    Post by Erős Pista Wed Jan 13, 2021 7:09 pm

    Ma kakav cherry picking? Šta je smisao te primedbe?

    Ovo za Punishera i Vučića mi je još manje jasno, naravno da postoji razlika između Vučića i lika iz stripa. Poenta nije da je Vučić lik iz stripa (to nije niko iz RL-a), već da jedna vrsta politike koristi stripovske narative kako bi stekli legitimitet za svoje inače nedopustive postupke. Vučić može da se krši zakone, pa čak i da se time hvali, samo ukoliko se prethodno predstavi kao borac za pravdu koji ne mari za pravila, dakle - kao Punisher.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Peščanik - Page 26 Empty Re: Peščanik

    Post by Notxor Wed Jan 13, 2021 7:51 pm

    Guy Fawkes ide u parlament da ga bukvalno uništi kao MAGA ekipa, ali toga nema u tekstu.

    Vučić krši zakone i pravila, ali ne kao Punisher nego kao klošar koji uđe u Maxi bez maske i da li je "kršenje pravila" ono po čemu se Punisher prepoznaje i razlikuje od ostalih heroja?
    Ili je to nekontrolisana brutalnost?


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Peščanik - Page 26 Empty Re: Peščanik

    Post by Erős Pista Wed Jan 13, 2021 8:37 pm

    Ne mislim da je tema toliko bitna da se sad nešto ozbiljno sporimo, ali meni se čini da nisi pažljivo pročitao tekst. Primedbe su ti najblaže rečeno čudne.


    Guy Fawkes ide u parlament da ga bukvalno uništi kao MAGA ekipa, ali toga nema u tekstu.

    A zašto bi ga bilo? Tekst se bavi Panišerom, a ne junakom "V for Vendetta", jer je aktuelna rasprava o Panišeru, a ne o "V for Vendetta". Ne razumem šta misliš kako bi to uticalo na tezu teksta, niti zašto smatraš da ga je trebalo pomenuti, niti pak zašto misliš da je Ilić taj detalj izostavio (da bi postigao - šta?)


    Vučić krši zakone i pravila, ali ne kao Punisher nego kao klošar koji uđe u Maxi bez maske i da li je "kršenje pravila" ono po čemu se Punisher prepoznaje i razlikuje od ostalih heroja?
    Ili je to nekontrolisana brutalnost?

    Ne znam čemu ove sokratske pitalice. Panišeru su brutalno ubili porodicu, i zato je njegova osveta, (kako god brutalna) opravdana, a njegove žrtve zaslužuju sve brutalnosti kojima ih on podvrgava. Vučiću svakog dana brutalno ubijaju porodicu Đilas, Šolak i tajkunski mediji, i zato je svaka brutalnost kojom on ili njegovi kažnjavaju ove zločince, opravdana.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Bleeding Blitva

    Posts : 3742
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    Peščanik - Page 26 Empty Re: Peščanik

    Post by Bleeding Blitva Wed Jan 13, 2021 8:48 pm

    Meanwhile Fisk je zli tajkun s hrpu stanova? Peščanik - Page 26 3579118792

    Pokvario mi je Punishera Peščanik - Page 26 1949538119


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    Летећи Полип

    Posts : 11104
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Peščanik - Page 26 Empty Re: Peščanik

    Post by Летећи Полип Wed Jan 13, 2021 10:10 pm



    Onomad kad je Boško upao u Peščanik.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Летећи Полип

    Posts : 11104
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Peščanik - Page 26 Empty Re: Peščanik

    Post by Летећи Полип Thu Jan 14, 2021 1:39 pm

    U napadu na Kapitol pojavili su se tipovi, provereno predstavnici najstrašnijih desnih grupa, kostimirani slično grupi Village People. Jedan od njih (sa rogovima) predstavlja organizaciju QAnon.

    Uh... Zašto su svi retardirani u vezi kostima onog tipa...


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Летећи Полип

    Posts : 11104
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Peščanik - Page 26 Empty Re: Peščanik

    Post by Летећи Полип Thu Jan 21, 2021 11:21 am

    https://pescanik.net/sportska-zanimacija/


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Anonymous
    Guest

    Peščanik - Page 26 Empty Re: Peščanik

    Post by Guest Thu Jan 21, 2021 11:30 am

    Botina, na 1 Bodirogu udario
    ćaća

    Posts : 3380
    Join date : 2019-11-03
    Age : 41
    Location : Bordeaux, FR

    Peščanik - Page 26 Empty Re: Peščanik

    Post by ćaća Thu Jan 21, 2021 12:30 pm

    Nije to problem već što, da se okoristim sportskom metaforom, maši ceo fudbal. Niti država troši nešto posebno na sport, niti 95% sportista ima išta od toga, niti su sportisti najlojalniji vlasti (ovoj ili bilo kojoj drugoj).
    Јанош Винету

    Posts : 5212
    Join date : 2016-01-26

    Peščanik - Page 26 Empty Re: Peščanik

    Post by Јанош Винету Thu Jan 21, 2021 12:47 pm

    Није њему циљ био да погоди фудбал, него да покаже како то изгледа и како од спортиста у политици нема неке претеране вајде.

    Сваки пример који је навео му иде у прилог. 
    Бизарна ми је идеја да спортисти немају ништа од тога што имају државну протекцију. Та средства, иако мала, су довољна да поткупе те спортисте, што видимо на примеру Дуде Ивковића.

     Хајде онда да се приватизују ФК Звезда и Партизан као и цела спортска друштва, па да видимо скичања са обе стране - и од фудбалера, управе, навијача и политике саме. 

    Навијачи служе као ударна песница режима, спортисти и управе се држе нешто уздржаније, али поражавајуће незаинтересовано у светлу ствари које их окружују. Режиму више и не треба, претерано би било да има отворену подршку и ботовање, довољна је само апатија и да их пусте на миру.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    ćaća

    Posts : 3380
    Join date : 2019-11-03
    Age : 41
    Location : Bordeaux, FR

    Peščanik - Page 26 Empty Re: Peščanik

    Post by ćaća Thu Jan 21, 2021 12:53 pm

    CZ i Partizan su izuzeci, a i tu koristi nemaju sportisti već oni koji ih koriste za mužu i pranje para.
    Летећи Полип

    Posts : 11104
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Peščanik - Page 26 Empty Re: Peščanik

    Post by Летећи Полип Fri Jan 22, 2021 12:46 pm

    Za dokone, najtoplija preporuka za preslušati Peščanikove emisije pre petog oktobra.


    Vidim neke da se danas zovu doompillerima, a da nas je Vučko uništio. Lol.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    Peščanik - Page 26 Empty Re: Peščanik

    Post by ontheotherhand Fri Jan 22, 2021 5:22 pm

    šta su doompilleri?
    Летећи Полип

    Posts : 11104
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Peščanik - Page 26 Empty Re: Peščanik

    Post by Летећи Полип Fri Jan 22, 2021 5:37 pm

    Lapsus. Izmešali mi se doomeri i blackpiller. Poenta je da valja odslušati emisije.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Anonymous
    Guest

    Peščanik - Page 26 Empty Re: Peščanik

    Post by Guest Fri Jan 22, 2021 5:43 pm

    Daj bar neku selekciju sa hajlajtima.
    Летећи Полип

    Posts : 11104
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Peščanik - Page 26 Empty Re: Peščanik

    Post by Летећи Полип Fri Jan 22, 2021 5:51 pm

    Pa sad... Rekoh za besposlene koji žele da osete atmosferu tog vremena. To je atmosfera, tome se, jelte, izlažeš. Na primer prve dve epizode koje se bave atmosferom u Sev. Mitrovici nakon odlaska srpske vojske.


    Ali, ako ću već nešto da izdvojim:



    Veca Pešić:

    Mi nemamo uopšte situaciju u kojoj zaista treba da postoje nekakve stranke u klasičnom smislu reči, zato što je situacija praktično ratna. U takvoj situaciji klasične stranke, koje su po pravilu i stranke; znači vidi jednostrano, deluje sebično, ono što mi zameramo liderima, ali stranke tako deluju. U ovoj situaciji to izgleda apsurdno, mi imamo strančarenje, kada praktično treba da se pojavi jedna moćna organizovana snaga koja će da izvede društvo iz ovakve katastrofe u kojoj se ono našlo. Ne može to kombinacijom nekakvih stranaka, nego mora sve da bude jedinstveno, mora sve da bude na jednom mestu. Nema načina da sede nekakvih 16 do 20 aktera, koje mi sada zovemo relevantnim akterima, koji sede satima i dogovaraju se. To prosto nije efikasno i ti akteri ne mogu ni oko čega da se dogovore. Klasična stranačka situacija ne odgovara situaciji u kojoj se nalazi zemlja, znači, mora da bude kao da postoji okupator, a s druge strane oslobodioci. Drugim rečima, zahtev dana nije stranačko angažovanje nego oslobodilačko angažovanje.

    To je nesporazum između stranaka i građana, nije to da je neko protiv stranaka, nego je problem suštinski, problem je zato što organizaciona forma kao alternativa ovome režimu teško da mogu da budu stranke. Neće biti nikakvog mirnodopskog rešenja u ovoj zemlji. A zašto neće biti? Zato što onog momenta kada bi režim kazao – mi nismo više u ratnom stanju, ovde vlada mir, on istog časa pada u mirnodopskom vremenu. Razumete u čemu je stvar? A stranke mogu da funkcionišu samo u mirnodopsko, u normalno vreme. Kakve stranke mogu da funkcionišu ako u radio stanice, u televizijske stanice upadaju naoružani ljudi koji tuku ljude… Pa, šta je to – to se zove zaista terorom, nema stranaka pod terorom, kako mogu da postoje? Da li je moglo pod Staljinom da postoje stranke? Hajde da se ne zavaravamo, znači, mogu samo da postoje punktovi oslobođenja i otpora, gde se svi, i narod i taj koji vodi – vođstvo, stavlja na jednu stranu, a stranke moraju da se hiberniraju, da čekaju neko bolje vreme kad se oslobodimo.

    Kako neko može da bude zdrav, pogotovo ja koja sam direktor Centra za antiratnu akciju i poznata mirovnjakinja, znači, to je najgora varijanta, ali ja ne vidim da su se oni spremili za najbolju moguću civilnu varijantu. Uvek moramo da razmišljamo o tome da su strane uvek u međuodnošenju. Ja dobijam poruku od tebe, ti dobijaš poruku od mene, ako ja dobijam poruku da si ti ništa, da ti ne možeš da se organizuješ uopšte, da ne možeš da iskontrolišeš… evo, recimo na prethodnim izborima mi nikad nismo mogli da iskontrolišemo sva izborna mesta. Pa, ako si ti u toj situaciji, pa onda si ti i faktor povećane represije zato što mi ne šalješ poruku da se ja negde zaustavim. Znači, oni ni stranački nisu dali maksimalni odgovor, i to je recimo naš politički tim, radi sad momentalno na tome da poveća i kaže šta je vaš optimum kao opozicije u ovom momentu.
    Pazite, ja sam osoba koja je bila predsednica jedne stranke i ja sam bila u koalicijama, ja sam bila u DEPOS-u ’93. godine i bilo je nas troje, nas troje možemo oko nečega da se dogovorimo. Posle toga sam bila u koaliciji Zajedno, više od tri aktera, izvinite, ne može da bude. Ali zašto je koalicija bila dobra – zato što su se dogovarale dve najveće stranke plus jedna najuglednija stranka, pa smo mi bili dobar trio i mogli smo da se dogovorimo i da to vodimo. A ko se sad dogovara? Za svaki dogovor koga treba da pozovem? Dvadesetoro ljudi? Pa, nemojte da pravite sprdnju od nas.

    Postoje stranke koje imaju birače i stranke koje nemaju birače. Pazite, u ovom momentu ako ne mogu sve da stažu, kako da kažem, u jedan pokret, znači u jedno jedinstveno rukovodstvo koje se sad suprotstavlja ovoj represiji, što bi bilo svakako najbolje, onda bi bilo najbolje da svedemo te aktere na najmanji mogući broj, inače ne vidim kako će se podići efikasnost delovanja snaga otpora represiji i pokušaja da izađemo iz ove krize, ukoliko je ta situacija toliko rasplinuta. Ja sam na to odgovorila, na dopis profesora Avramovića koji sam ja uzela krajnje ozbiljno, ja sam naravno prvo protiv revanšizma i kad dođe do promene vlasti, i može da se ponudi razgovor i predsedniku Miloševiću kome da preda vlast. Kome da preda vlast? 16 stranaka, hoću da kažem, ti moraš da uozbiljiš prvo ovu drugu stranu takođe ukoliko hoćeš da budeš ozbiljan akter. Drugo, ne može isto tako da pojedini lideri, da budu u stanju toliko paničnog straha kao što se sad dešava. Ja ne moram da kažem imena, svi mi znamo o kome je ovde reč, ali je i to vrlo dramatično.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Летећи Полип

    Posts : 11104
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Peščanik - Page 26 Empty Re: Peščanik

    Post by Летећи Полип Sat Jan 23, 2021 10:29 pm

    Privatno se ne slažem i ne volim uopšte bilo kakvu ideju šetanja i vršljanja stranih vojnika po mojoj zemlji. Mislim da je to jedna vrsta okupacije. Ali postoje razne alternative, možete da budete čovek koji flertuje, možete da budete čovek koji bi bio ali neće. Ima četrdeset solucija kako možete da ostanete sa njima u dobrom odnosu. Samo jedna ne valja – ako zaratite s njima pa uđu na silu, a onda ste pod okupacijom. E sad ako se nastavi ova politika provokacija, jačanja vojne sile koja treba da odigra varšavsku ulogu, a Rusi nas prodaju za Čečeniju, što će uraditi da ne trepnu, onda ćemo doživeti ono što smo pričali, da gradonačelnik Beograda bude crnac. Onako taman, pa kad padne noć da ga niko ne vidi.

    Dajte malo da pustimo ove naše ljude koji su došli Balkanskom ulicom, koji su došli autobusima i vozovima, koji su putovali dva dana, pa je većinu udario tramvaj dole na onoj okretnici kada se penju Balkanskom ulicom, i te posledice su dugotrajne. Da ih ostavimo malo sa tim njihovim zavičajima, sa violentnostima. Koštunica je iz Šumadije, i da vidimo, da probamo jednom kako to izgleda kada je predsednik Srbije Srbin iz Srbije. Biće teško. Hoće biti teško kada ste bolesni 60 godina. Imate težak grip 7 dana, pa 7 dana teturate kao kokoška. A zamislite 60 godina teške fizičke i mentalne bolesti. Naravno da će biti posrtanja i teturanja nekoliko godina, ali znate da ste našli lek i da čekate ozdravljenje. A sa ovim režimom vi znate samo da se agonija produžava, da vas leče pogrešno, obavešteni ste da pijete pogrešne lekove, čak počinjete da sumnjate da to uopšte nisu lekovi. I da prestanemo da se lažemo i da počnemo ispočetka – biće teško.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    mstislaw

    Posts : 1040
    Join date : 2015-01-26

    Peščanik - Page 26 Empty Re: Peščanik

    Post by mstislaw Sat Jan 23, 2021 11:07 pm

    Dušan Kovačević...

    Peščanik - Page 26 Empty Re: Peščanik

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sat Apr 27, 2024 7:08 am