Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Virus

    rumbeando

    Posts : 13817
    Join date : 2016-02-01

    Virus - Page 30 Empty Re: Virus

    Post by rumbeando Thu Apr 23, 2020 12:05 pm

    - Što se tiče ovog vikenda, zabrana kretanja ostaje od petka u 18 časova do ponedeljka do 5 ujutru - rekao je danas predsednik Srbije Aleksandar Vučić.

    - Za nas nema popuštanja, slušam šta kažu lekari, a oni su za to da se još dve nedelje produži zabrana kretanja, posebno vikendom. To što danas imamo bolje rezultate, to je jer postoji zabrana kretanja vikendima. Vlada neće menjati odluku, ostaje zabrana kretanja od petka u 18 sati do ponedeljka u 5 ujutru - rekao je Vučić.

    Vučić je govorio i otvaranju gradskog saobraćaja imajući u vidu da će veliki broj ljudi početi sa radom.

    - Ako bude sve u redu ja očekujem iza 1. maja delimičnu obnovu avio saobraćaja, krenućemo sa delimičnim otvaranjem međugradskog saobraćaja i od 4. maja sa delimičnim otvaranjem gradskog saobraćaja. To je sve uslovno, ali ako 50 ili 60 odsto ljudi rade, biće tako, ali moraće da se poštuju najrigoroznije mere. Maske ćete svakako morati da nosite - istakao je Vučić.
    blic.rs/vesti/politika/vucic-i-ovog-vikenda-ostaje-zabrana-kretanja-za-kasnije-cemo-videti/kybjz5t
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50255
    Join date : 2017-11-16

    Virus - Page 30 Empty Re: Virus

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Apr 23, 2020 12:06 pm

    erős paprika wrote:to ce uveliko zavisti od toga koliko je ljudi tamo zarazeno i ukoliko bude drugog talasa. citao sam sinoc pred spavanje o spanskom gripu i mogu reci da ukoliko se to, daleko bilo, ponovi onda ce ovo prolece izgledati kao piknik. i u tom slucaju neki "imunitet krda" ce biti itekako pozeljan nezavisno od ekonomije.

    da, ali...ovo nije grip
    bemty

    Posts : 3797
    Join date : 2014-11-12

    Virus - Page 30 Empty Re: Virus

    Post by bemty Thu Apr 23, 2020 12:26 pm

    malo jaci grip!


    _____
    Warning: may contain irony.
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 30 Empty Re: Virus

    Post by Guest Thu Apr 23, 2020 12:32 pm

    erős paprika wrote:to ce uveliko zavisti od toga koliko je ljudi tamo zarazeno i ukoliko bude drugog talasa. citao sam sinoc pred spavanje o spanskom gripu i mogu reci da ukoliko se to, daleko bilo, ponovi onda ce ovo prolece izgledati kao piknik. i u tom slucaju neki "imunitet krda" ce biti itekako pozeljan nezavisno od ekonomije.

    Ne znam gde sam video, jedan amer lepo reče da ovo nije "first half" nego "first inning" sa virusom. Ko razume bejzbol razumeće i vremensku analogiju za trajanje frke.
    boomer crook

    Posts : 36997
    Join date : 2014-10-27

    Virus - Page 30 Empty Re: Virus

    Post by boomer crook Thu Apr 23, 2020 12:37 pm

    Bendegúz Somogyi wrote:
    erős paprika wrote:to ce uveliko zavisti od toga koliko je ljudi tamo zarazeno i ukoliko bude drugog talasa. citao sam sinoc pred spavanje o spanskom gripu i mogu reci da ukoliko se to, daleko bilo, ponovi onda ce ovo prolece izgledati kao piknik. i u tom slucaju neki "imunitet krda" ce biti itekako pozeljan nezavisno od ekonomije.

    Ne znam gde sam video, jedan amer lepo reče da ovo nije "first half" nego "first inning" sa virusom. Ko razume bejzbol razumeće i vremensku analogiju za trajanje frke.

    bas to. pri tome super smo prosli s tipom virusa. opet kazem sinoc sam citao o spanskom gripu i mogu da kazem da prema njemu ovo izgleda daleko benignije.  mislim ukoliko nam se ovo vrati moguce je da se vrati u gorem obliku. 

    mislim ne panicim nego samo pokusavam da kazem da je sasvim moguce da su ovde na delu i druga razmatranja osim ekonomskih.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81534
    Join date : 2012-06-10

    Virus - Page 30 Empty Re: Virus

    Post by Erős Pista Thu Apr 23, 2020 12:48 pm

    Зоран Радовановић: Заказала примена мера у борби против коронавируса; Уколико се поступак олабављења збрза поновни пораст обољења уследиће пре лета


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Virus - Page 30 Empty Re: Virus

    Post by kondo Thu Apr 23, 2020 1:09 pm

    Promenio sam mišljenje, ne treba izlaziti na njihove izbore u ovakvim uslovima. U nekom trenutku korone me ponelo da treba da se glasa ali ne.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    bemty

    Posts : 3797
    Join date : 2014-11-12

    Virus - Page 30 Empty Re: Virus

    Post by bemty Thu Apr 23, 2020 2:01 pm

    years of life lost analiza: medju umrlima, muskarci zbog covida gube u proseku 13 godina zivota, zene 11. toliko o tome da umiru samo oni koji bi ionako umrli ovih dana.


    _____
    Warning: may contain irony.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50255
    Join date : 2017-11-16

    Virus - Page 30 Empty Re: Virus

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Apr 23, 2020 2:22 pm

    erős paprika wrote:
    Bendegúz Somogyi wrote:

    Ne znam gde sam video, jedan amer lepo reče da ovo nije "first half" nego "first inning" sa virusom. Ko razume bejzbol razumeće i vremensku analogiju za trajanje frke.

    bas to. pri tome super smo prosli s tipom virusa. opet kazem sinoc sam citao o spanskom gripu i mogu da kazem da prema njemu ovo izgleda daleko benignije.  mislim ukoliko nam se ovo vrati moguce je da se vrati u gorem obliku. 

    mislim ne panicim nego samo pokusavam da kazem da je sasvim moguce da su ovde na delu i druga razmatranja osim ekonomskih.

    Ja licno ne verujem da ce se virus vratiti "sa osvetom" na jesen. Spanska groznica kada se javila u prolece 1918 njom se slabo ko bavio tada ozbiljno, nije bilo nicega (antibiotika, antiviralnih lekova) i on je nasao plodno tlo. Nije bilo razloga da mutira u benignijem pravcu. Ovaj virus je docekan izuzetno agresivno od strane coveka, ako bi mutirao ka smrtonosnijem obliku lepa je sansa da bi nestao potpuno sa sve slepim misevima koji ga nose, bar u velikom delu sveta. To jedno, drugo - spanska groznica je grip. Virus gripa brze mutira od koronavirusa. Osim toga, nijedan bitan koronavirus se nije tako (jos zesce) vratio 9-10 meseci kasnije. Ono sto mislim da nama svima u Evropi moze da se desi je da prevagnu kukavci nad "ekonomijom" i prerano se opustimo i ponovo eksplodira ovaj prvi talas u npr junu. E to bi sjebalo sve, a posebno upravo ekonomiju.


    Last edited by Mór Thököly on Thu Apr 23, 2020 3:11 pm; edited 1 time in total
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 30 Empty Re: Virus

    Post by Guest Thu Apr 23, 2020 2:45 pm

    bemty wrote:years of life lost analiza: medju umrlima, muskarci zbog covida gube u proseku 13 godina zivota, zene 11. toliko o tome da umiru samo oni koji bi ionako umrli ovih dana.

    eee, ma nemoj

    a koliko godina gubi ekonomija, a?

    to se nisi setila da analiziraš?
    avatar

    Posts : 18450
    Join date : 2014-12-12

    Virus - Page 30 Empty Re: Virus

    Post by beatakeshi Thu Apr 23, 2020 2:54 pm

    Kad je trebalo da se ratuje za sveto ...stvo niko nije kmečao o ekonomiji. To ovi cmizdravi postbumerski cmizdravci smislili. Pamperaši.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50255
    Join date : 2017-11-16

    Virus - Page 30 Empty Re: Virus

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Apr 23, 2020 3:10 pm

    beatakeshi wrote:Kad je trebalo da se ratuje za sveto ...stvo niko nije kmečao o ekonomiji. To ovi cmizdravi postbumerski cmizdravci smislili. Pamperaši.

    Najbolje da se ceo svet zatvorio zbog postbumerskih cmizdravaca  Virus - Page 30 2304934895
    Rozita

    Posts : 308
    Join date : 2018-01-06

    Virus - Page 30 Empty Re: Virus

    Post by Rozita Thu Apr 23, 2020 3:30 pm

    Testiranih 2688
    Zaraženih 162


    _____
    Rosencrantz and Guildenstern could not be told apart
    People muddled up their names right from the very start
    Gertrude called one Guildenstern the other Rosecrantz
    Claudius saw differently just from a cursive glance.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Virus - Page 30 Empty Re: Virus

    Post by kondo Thu Apr 23, 2020 3:32 pm

    oni vise nemaju dovoljno potencijalnih za testiranje
    a random da krenu to im se izgleda ne radi


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    bemty

    Posts : 3797
    Join date : 2014-11-12

    Virus - Page 30 Empty Re: Virus

    Post by bemty Thu Apr 23, 2020 3:40 pm

    Talason wrote:
    bemty wrote:years of life lost analiza: medju umrlima, muskarci zbog covida gube u proseku 13 godina zivota, zene 11. toliko o tome da umiru samo oni koji bi ionako umrli ovih dana.

    eee, ma nemoj

    a koliko godina gubi ekonomija, a?

    to se nisi setila da analiziraš?

    ima bemty nesto i za ekonomiju! 

    We do not have to worry about paying off Australia's coronavirus debt for generations


    _____
    Warning: may contain irony.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50255
    Join date : 2017-11-16

    Virus - Page 30 Empty Re: Virus

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Apr 23, 2020 4:08 pm

    "Ako sve bude u redu, ne držite me za reč, očekujem oko 1. maja delimičnu obnovu avio-saobraćaja, zatim međugradskog saobraćaja, a iza 4. delimično otvaranje gradskog saobraćaja", rekao je i dodao da će to biti rad smanjenim kapacitetom.
    "Bez maski ćete teško ući u javni prevoz", rekao je Vučić.




    Čekaj, koja je jbna poenta smanjenog kapaciteta, da budu vece guzve i na stanici i u augobusu, sta?
    bela maca

    Posts : 11052
    Join date : 2014-10-28

    Virus - Page 30 Empty Re: Virus

    Post by bela maca Thu Apr 23, 2020 4:15 pm

    avio saobraćaja za gde, za niš?


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50255
    Join date : 2017-11-16

    Virus - Page 30 Empty Re: Virus

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Apr 23, 2020 4:23 pm

    Za Stokholm  Virus - Page 30 1861198401
    rumbeando

    Posts : 13817
    Join date : 2016-02-01

    Virus - Page 30 Empty Re: Virus

    Post by rumbeando Thu Apr 23, 2020 4:28 pm

    COVID-19 Outbreak Associated with Air Conditioning in Restaurant, Guangzhou, China, 2020

    From January 26 through February 10, 2020, an outbreak of 2019 novel coronavirus disease (COVD-19) affected 10 persons from 3 families (families A–C) who had eaten at the same air-conditioned restaurant in Guangzhou, China. One of the families had just traveled from Wuhan, Hubei Province, China. We performed a detailed investigation that linked these 10 cases together. Our study was approved by the Ethics Committee of the Guangzhou Center for Disease Control and Prevention.

    On January 23, 2020, family A traveled from Wuhan and arrived in Guangzhou. On January 24, the index case-patient (patient A1) ate lunch with 3 other family members (A2–A4) at restaurant X. Two other families, B and C, sat at neighboring tables at the same restaurant. Later that day, patient A1 experienced onset of fever and cough and went to the hospital. By February 5, a total of 9 others (4 members of family A, 3 members of family B, and 2 members of family C) had become ill with COVID-19.

    The only known source of exposure for the affected persons in families B and C was patient A1 at the restaurant. We determined that virus had been transmitted to >1 member of family B and >1 member of family C at the restaurant and that further infections in families B and C resulted from within-family transmission.

    Virus - Page 30 L4kL5zP
    Figure. Sketch showing arrangement of restaurant tables and air conditioning airflow at site of outbreak of 2019 novel coronavirus disease, Guangzhou, China, 2020. Red circles indicate seating of future case-patients; yellow-filled red circle indicates index case-patient.

    Restaurant X is an air-conditioned, 5-floor building without windows. The third floor dining area occupies 145 m2; each floor has its own air conditioner (Figure). The distance between each table is about 1 m. Families A and B were each seated for an overlapping period of 53 minutes and families A and C for an overlapping period of 73 minutes. The air outlet and the return air inlet for the central air conditioner were located above table C (Figure, panel B).

    On January 24, a total of 91 persons (83 customers, 8 staff members) were in the restaurant. Of these, a total of 83 had eaten lunch at 15 tables on the third floor. Among the 83 customers, 10 became ill with COVID-19; the other 73 were identified as close contacts and quarantined for 14 days. During that period, no symptoms developed, and throat swab samples from the contacts and 6 smear samples from the air conditioner (3 from the air outlet and 3 from the air inlet) were negative for severe acute respiratory syndrome coronavirus 2 by reverse transcription PCR.

    From our examination of the potential routes of transmission, we concluded that the most likely cause of this outbreak was droplet transmission. Although the index patient (patient A1) was asymptomatic during the lunch, presymptomatic transmission has been reported (1). Given the incubation periods for family B (Appendix Figure), the most likely scenario is that all 3 family B members were directly infected by patient A1. However, we cannot not exclude the possibility that patients B2 and B3 were infected by patient B1, the first family B member to become ill. For family C, a possible scenario is that both patients C1 and C2 were infected by patient A1; another scenario is that the patient C1 acquired the infection while caring for patient C2, beginning on January 27.

    Virus transmission in this outbreak cannot be explained by droplet transmission alone. Larger respiratory droplets (>5 μm) remain in the air for only a short time and travel only short distances, generally <1 m (2,3). The distances between patient A1 and persons at other tables, especially those at table C, were all >1 m. However, strong airflow from the air conditioner could have propagated droplets from table C to table A, then to table B, and then back to table C (Figure).

    Virus-laden small (<5 μm) aerosolized droplets can remain in the air and travel long distances, >1 m (4). Potential aerosol transmission of severe acute respiratory syndrome and Middle East respiratory syndrome viruses has been reported (5,6). However, none of the staff or other diners in restaurant X were infected. Moreover, the smear samples from the air conditioner were all nucleotide negative. This finding is less consistent with aerosol transmission. However, aerosols would tend to follow the airflow, and the lower concentrations of aerosols at greater distances might have been insufficient to cause infection in other parts of the restaurant.
    ...
    https://wwwnc.cdc.gov/eid/article/26/7/20-0764_article
    rumbeando

    Posts : 13817
    Join date : 2016-02-01

    Virus - Page 30 Empty Re: Virus

    Post by rumbeando Thu Apr 23, 2020 4:42 pm

    ficfiric

    Posts : 34316
    Join date : 2012-02-10

    Virus - Page 30 Empty Re: Virus

    Post by ficfiric Thu Apr 23, 2020 5:21 pm

    Jovana se vise ne izjasnjava kao Konov bot?

    Kriziranje Kriznog štabar.s.v.
    https://www.vreme.com/cms/view.php?id=1777083

    Sa epidemijom korone neplanirano smo dobili nove medijske zvezde – lekare koji su u Kriznom štabu za suzbijanje ove bolesti. Kad već hronično nemamo poverenje u vlast (nije to novo na ovim prostorima), a situacija zahteva da nekome verujemo, posledično treba da verujemo famoznoj struci. I sve je okej dok se struka drži stručnih tema. Ono što brine jeste evidentan gubitak poverenja u struku koja sedi u Kriznom štabu. Prvo smo im verovali bezuslovno. Onda smo se kolebali, pa se to poverenje krunilo iz dana u dan, a sada sedimo u kućama, izolovani od zdravog razuma, i pokušavamo da obradimo sve ono što od Kriznog štaba vidimo i čujemo.

    Verovatno najjezivije priznanje koje smo čuli jeste ono dr Predraga Kona da na početku epidemije zaista nije bilo dovoljno opreme za zdravstvene radnike, ali je on govorio da je ima, navodno, ako sam dobro razumela, kupujući vreme da oprema stigne i za ostale. Bilo je, opet ako sam razumela, samo za one zdravstvene radnike koji su radili sa najtežim kovid pacijentima. Kon je ostavio javnosti da prosudi o ispravnosti njegove odluke, ali to ne menja stvar – kako ćemo mu verovati nakon što je priznao šta je uradio? Dva dana nakon Konovog priznanja, po medijima se javljaju zaraženi zdravstveni radnici koji pod punim imenom i bez zadrške govore kako na početku, kada se korona pojavila u Srbiji, nisu imali opremu.

    Zatim imamo dr Dariju Kisić, koja ne razume pitanja, ni kad je onaj nesrećnik sa B92 pita otkud dama na prvoj liniji fronta, ali ni kad je "Vreme" pita otkud Aleksandru Vučiću lični podaci pacijenata zaraženih koronom. To ne znači da je i ubuduće nećemo braniti od seksističkih napada, makar u svoje ime mogu to da kažem, ali nek ostane notirano da je sklona nerazumevanju i smislenih i besmislenih pitanja.

    Pomenimo i ministra zdravlja Zlatibora Lončara, mada je on priča bez kraja. Dok u moralnost ostalih za sada još sumnjamo i pitamo se šta im je, Lončareve izjave su izvesno, ajmo reći, moralno deficitarne. Kako drugačije definisati čoveka koji novinarku "Insajdera" optužuje za politizaciju jer je pitala zašto niko iz Kriznog štaba nije osudio nadrilekarstvo Željka Mitrovića. Zanimljivo je da Lončar, koji je političar, nije propustio prisustvo ni na jednoj konferenciji za medije otkako su na njih vraćeni novinari.

    Da se nešto ljudima desi kad u taj Krizni štab uđu, pokazuje i odgovor na isto pitanje koji je dao dr Srđa Janković, čovek koji je pre ulaska u štab na pitanja novinara odgovarao direktno i jasno, a ne okruglo, pa na ćoše. Pitanje je bilo vrlo jasno: "Zašto niko iz Kriznog štaba nije osudio nadrilekarstvo koje promoviše TV Pink?" Na to je Janković odgovorio: "Na više mesta je jasno rečeno da dolaze u obzir isključivo terapije koje imaju naučno utemeljenje." Dobro, iz ovoga smo shvatili da dr Janković zna da je ono što Pink promoviše nadrilekarstvo. Ali to nije direktan odgovor na postavljeno pitanje. Ovo što je rekao može da bude odgovor kad bi ga neko pitao da li će Srbija da isproba ozoniranje kovid pacijenata. Ili, da li Srbija razmatra da u terapiju uključi predlog Željka Mitrovića.

    Zašto je to važno? Zato što nismo svi dužni da budemo jednako pametni, zato što veliki deo građana Srbije gleda samo Pink, zato što ta televizija danima lupeta o ozoniranju krvi i naučnom uspehu njenog vlasnika… Zato što neko neuk može, kad mu Mitrović pomene peroksid, da popije hidrogen za farbanje kose jer reč "peroksid" stoji na bočici hidrogena. Ako neko misli da je to nemoguće, evo dokaza da je moguće: Donald Tramp je krajem marta pomenuo lek hlorokin. Rezultat: dvoje mrtvih od trovanja sredstvom za čišćenje akvarijuma koje se zove – hlorokin-fosfat. Dakle, baš zato što nismo svi jednako bistri, dužnost je stručnjaka da kažu: "Da, Željko Mitrović promoviše nadrilekarstvo i to što radi je opasno."

    Krizni štab nam definitivno krizira, krizira i naše poverenje u bilo koga ko u ovoj zemlji donosi odluke, a krajnji ishod takve situacije može da bude samo dodatna kriza. Uostalom, svi već kriziramo od restriktivnih mera, ujedno krizirajući i od straha što ih vlast lagano ublažava.


    _____


    Uprava napolje!

    Rozita

    Posts : 308
    Join date : 2018-01-06

    Virus - Page 30 Empty Re: Virus

    Post by Rozita Thu Apr 23, 2020 5:56 pm

    Nesrećna Jovana...
    Tviter u proseku otkida po 25 posto poslovne sposobnosti, a njoj je otkinuo barem 50%


    _____
    Rosencrantz and Guildenstern could not be told apart
    People muddled up their names right from the very start
    Gertrude called one Guildenstern the other Rosecrantz
    Claudius saw differently just from a cursive glance.
    rumbeando

    Posts : 13817
    Join date : 2016-02-01

    Virus - Page 30 Empty Re: Virus

    Post by rumbeando Thu Apr 23, 2020 8:19 pm

    Preliminary results from New York's first coronavirus antibody study show nearly 14 percent tested positive, meaning they had the virus at some point and recovered, Gov. Andrew Cuomo said Thursday. That equates to 2.7 million infections statewide -- more than 10 times the state's confirmed cases.

    The study, part of Cuomo's "aggressive" antibody testing launched earlier this week, is based on 3,000 random samples from 40 locations in 19 counties. While the preliminary data suggests much more widespread infection, it means New York's mortality rate is much lower than previously thought.

    As of Thursday, nearly 16,000 people in New York have died of virus-related complications. With 260,000-plus confirmed cases, the mortality rate would be as high as 6 percent. With 2.7 million cases, it would be around 0.5 percent -- much lower, though still much higher than the seasonal flu.
    https://www.nbcnewyork.com/news/local/new-york-virus-deaths-top-15k-cuomo-expected-to-detail-plan-to-fight-nursing-home-outbreaks/2386556/

    Virus - Page 30 EWTUQuNWsAczp4f?format=jpg&name=large
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Virus - Page 30 Empty Re: Virus

    Post by Sotir Thu Apr 23, 2020 9:06 pm

    Erzsébet Biszak wrote:avio saobraćaja za gde, za niš?
    За карантин.
    Још ако узмеш повратну, гарантовано месец дана.
    avatar

    Posts : 7520
    Join date : 2017-03-14

    Virus - Page 30 Empty Re: Virus

    Post by MNE Thu Apr 23, 2020 9:27 pm

    nekako je i logično crnci i latinosi kao najsiromašniji se najviše voze javnim prevozom

    Virus - Page 30 Empty Re: Virus

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -
      » Virus
      » Virus
      » Virus
      » Virus
      » Virus

      Current date/time is Mon May 20, 2024 2:10 am