Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Virus

    bela maca

    Posts : 10963
    Join date : 2014-10-28

    Virus - Page 40 Empty Re: Virus

    Post by bela maca Sun Apr 26, 2020 8:10 pm

    Halászlé wrote:Kaže onaj mongoloid Kon da su šetnje opasnije od teretana jer ima više šetača nego vežbača.
    čovek bez vizije. umesto da lepo naplaćuje ulaz u parkove i teretane na otvorenom.


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Régész1981

    Posts : 18
    Join date : 2018-05-04

    Virus - Page 40 Empty Re: Virus

    Post by Régész1981 Sun Apr 26, 2020 8:20 pm

    Dobre vesti iz Španije i Italije. Broj novozaraženih pada a danas je zabeleženo najmanje umrlih još od 15. Marta u Italiji (260) i Španiji od 21. Marta (288)
    ficfiric

    Posts : 33880
    Join date : 2012-02-10

    Virus - Page 40 Empty Re: Virus

    Post by ficfiric Sun Apr 26, 2020 8:40 pm

    Preminulo 37 korisnika GC u Nišu, ukupan broj preminulih Nišlija nepoznat

    http://rs.n1info.com/Vesti/a593228/Broj-umrlih-od-koronavirusa-u-Nisu.html

    Od 184 korisnika Gerontološkog centra Niš koji su hospitalizovani pošto je otkriveno da je koronavirus ušao u tu ustanovu, preminulo je 37 osoba, a kod 33 osobe je virus i laboratorijski potvrđen, saopštio je epidemilog Predrag Kon na konferenciji za novinare republičkog Štaba za vanredne situacije.

    Pre samo tri dana epidemilog Branislav Tiodorović je, međutim, rekao da je do tada preminulo pet korisnika Gerontološkog centra, dok su u republičkom Štabu za vanredne situacije juče kazali da nemaju podatak o ukupnom broju preminulih, ali da je od ukupno sedmoro preminulih u poslednja 24 časa, bilo četvoro korisnika iz Gerontološkog centra.

    U subotu ujutru je, pak predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio da smo imali izuzetno tešku noć i da je koronavirus napravio "pomor" u Gerontološkom centru u Nišu.

    "Svakoga dana što slušate petoro mrtvih, do jutros je više od toga, videćemo kako će biti do 15 sati, uvek imate preminule iz Gerontološkog centra u Nišu. Jedan, dva, tri, četiri. Uvek. I to će da nam bude slučaj, nalažalost, i u danima koji dolaze. I sad zamislite da nismo vodili računa o starijima", rekao je Vučić za televiziju Pink.

    Koliko je ukupno građana Niša preminulo od koronavirusa, u Nišu ne saopštava ni Klinički centar ni gradski Štab za vanredne situacije.

    Od kada je 25. marta preminula doktorka niškog Doma zdravlja, kao prva žrtva novog virusa u Nišu, pa sve do minulog četvrtka nije bilo ni jedne izjave niti saoštenja o broju preminulih.

    Epidemilog Branislav Tiodorović saopštio je na konferenciji održanoj prošlog četvrtka da su od koronavirusa u Nišu preminule 27 osobe, uključujući tu i pet korisnika Gerontološkog centra u Nišu.

    U ovu brojku malo ko je u Nišu poverovao jer su od rodbine i prijatelja uveliko stizale vesti o umiranju velikog broja korisnika Gerontološkog centra, a takve vesti proteklih nedelja svakodnevno su stizale i od drugih građana čiji su najbliži lečeni od koronavirusa u niškom Kliničkom centru.

    Najnovije neslaganje brojki o broju preminulih u Gerontološkom centru dodatno su podgrejale sumnju građana Niša da se u tom gradu prikrivaju stvarne brojke preminulih od koronavirusa. Prema zvaničnoj statistici u Nišu je koronavirus potvren do sada kod 1.000 osoba.


    _____


    Uprava napolje!

    bela maca

    Posts : 10963
    Join date : 2014-10-28

    Virus - Page 40 Empty Re: Virus

    Post by bela maca Sun Apr 26, 2020 8:43 pm

    ja se nadam da će odgovarati i onaj ko je postavio tog lika za direktora tog centra


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    avatar

    Posts : 7437
    Join date : 2017-03-14

    Virus - Page 40 Empty Re: Virus

    Post by MNE Sun Apr 26, 2020 9:01 pm

    Mór Thököly wrote:Ja stvarno ne razumem vise odakle ovolika razlika kod nas u odnosu na sve okolne zemlje. Da li je kod nas u susretu sa golorukim srpskim narodom virus mutirao u nesto sto je manje smrtonosno, a lakse se siri ili ne znam ni ja sta je...
    virusi inače tako funkcionišu, što se više šire to se više prilagođavaju vlasniku kako bi se lakše širili i  onda budu manje smrtonosni

    btw Kon nije nikakav stručnjak ako je ovo ozbiljno mislio (a ako nije to mislio onda je  ludak u službi AV režima), u zatvorenom prostoru se zarazilo 99(,99)% ljudi, na otvorenom je šansa baš baš mala (tipa da te neko pljune pravo u facu ili da vjetar duva baš od zaraženog prema tebi)
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 40 Empty Re: Virus

    Post by Guest Sun Apr 26, 2020 9:12 pm

    MNE wrote:
    Mór Thököly wrote:Ja stvarno ne razumem vise odakle ovolika razlika kod nas u odnosu na sve okolne zemlje. Da li je kod nas u susretu sa golorukim srpskim narodom virus mutirao u nesto sto je manje smrtonosno, a lakse se siri ili ne znam ni ja sta je...
    virusi inače tako funkcionišu, što se više šire to se više prilagođavaju vlasniku kako bi se lakše širili i  onda budu manje smrtonosni

    btw Kon nije nikakav stručnjak ako je ovo ozbiljno mislio (a ako nije to mislio onda je  ludak u službi AV režima), u zatvorenom prostoru se zarazilo 99(,99)% ljudi, na otvorenom je šansa baš baš mala (tipa da te neko pljune pravo u facu ili da vjetar duva baš od zaraženog prema tebi)

    Ne prilagođavaju se domaćinu za 4 nedelje.
    Ferenc Puskás

    Posts : 11548
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Virus - Page 40 Empty Re: Virus

    Post by Ferenc Puskás Sun Apr 26, 2020 9:22 pm

    Halászlé wrote:
    MNE wrote:
    virusi inače tako funkcionišu, što se više šire to se više prilagođavaju vlasniku kako bi se lakše širili i  onda budu manje smrtonosni

    btw Kon nije nikakav stručnjak ako je ovo ozbiljno mislio (a ako nije to mislio onda je  ludak u službi AV režima), u zatvorenom prostoru se zarazilo 99(,99)% ljudi, na otvorenom je šansa baš baš mala (tipa da te neko pljune pravo u facu ili da vjetar duva baš od zaraženog prema tebi)

    Ne prilagođavaju se domaćinu za 4 nedelje.
    Misliim da treba računati vrijeme od početka u Kini, ovaj rukavac virusa je u Srbiji 4 ili koliko već nedjelja, ali imao je prije toga istoriju od jeseni. Inače ne znam za koliko vremena se koji virus prilagođava, niti da li se baš svaki prilagodi.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49679
    Join date : 2017-11-16

    Virus - Page 40 Empty Re: Virus

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Apr 26, 2020 9:29 pm

    Meni su brojevi umrlih kod nas u najmanju ruku cudni. Plus ne znam sta je problem reci ko je tacno umro ako imas 1-10 preminulih. Ne mora ime i prezime mogu samo koliko su imali godina i odakle su tacno. Uzasno mi je sumnjivo to kako se navode preminuli od onih kojima je zvanicno utvrdjena infekcija virusom. Ovakav trend broja umrlih nema bukvalno niko.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49679
    Join date : 2017-11-16

    Virus - Page 40 Empty Re: Virus

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Apr 26, 2020 9:32 pm

    Ferenc Puskás wrote:
    Halászlé wrote:

    Ne prilagođavaju se domaćinu za 4 nedelje.
    Misliim da treba računati vrijeme od početka u Kini, ovaj rukavac virusa je u Srbiji 4 ili koliko već nedjelja, ali imao je prije toga istoriju od jeseni. Inače ne znam za koliko vremena se koji virus prilagođava, niti da li se baš svaki prilagodi.

    Kinezi kazu da sada ima oko 30 tzv sojeva virusa. I nije iskljuceno da je centralno-istocna evropa zakacila neki laksi od onog koji je u NY recimo. Ali to je puko nagadjanje bazirano ni na cemu.
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 40 Empty Re: Virus

    Post by Guest Sun Apr 26, 2020 9:32 pm

    sve zavisi od metodologije

    npr možeš da brojiš samo onoliko koliko si planirao, a ostali su umrli od neke druge bolesti, koja je najčešće i bila tu
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49679
    Join date : 2017-11-16

    Virus - Page 40 Empty Re: Virus

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Apr 26, 2020 9:35 pm

    Talason wrote:sve zavisi od metodologije

    npr možeš da brojiš samo onoliko koliko si planirao, a ostali su umrli od neke druge bolesti, koja je najčešće i bila tu

    moze, ali danas je rekao (Kon) da se svi umrli koji imaju utvrdjen virus broje kao zrtve virusa
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 40 Empty Re: Virus

    Post by Guest Sun Apr 26, 2020 9:36 pm

    Mór Thököly wrote:
    Ferenc Puskás wrote:
    Misliim da treba računati vrijeme od početka u Kini, ovaj rukavac virusa je u Srbiji 4 ili koliko već nedjelja, ali imao je prije toga istoriju od jeseni. Inače ne znam za koliko vremena se koji virus prilagođava, niti da li se baš svaki prilagodi.

    Kinezi kazu da sada ima oko 30 tzv sojeva virusa. I nije iskljuceno da je centralno-istocna evropa zakacila neki laksi od onog koji je u NY recimo. Ali to je puko nagadjanje bazirano ni na cemu.

    ovo sam već objašnjavao, kod nas je stigao najokrugliji korona virus, a on se samo otkotrlja dole i ne bude mahom ništa

    jedino ko ima rupičasta creva, onda uđe u međucrevni prostor
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 40 Empty Re: Virus

    Post by Guest Sun Apr 26, 2020 9:36 pm

    Mór Thököly wrote:
    Talason wrote:sve zavisi od metodologije

    npr možeš da brojiš samo onoliko koliko si planirao, a ostali su umrli od neke druge bolesti, koja je najčešće i bila tu

    moze, ali danas je rekao (Kon) da se svi umrli koji imaju utvrdjen virus broje kao zrtve virusa

    pa rekao je i da smo spremni kada nismo bili
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49679
    Join date : 2017-11-16

    Virus - Page 40 Empty Re: Virus

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Apr 26, 2020 9:38 pm

    ma ok, ne verujem ni ja nikome nista, samo skrivanje pravog broja umrlih, ako to neko uopste radi, ima svoje granice.
    паће

    Posts : 39824
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Virus - Page 40 Empty Re: Virus

    Post by паће Sun Apr 26, 2020 9:39 pm

    Mór Thököly wrote:
    Talason wrote:sve zavisi od metodologije

    npr možeš da brojiš samo onoliko koliko si planirao, a ostali su umrli od neke druge bolesti, koja je najčešće i bila tu

    moze, ali danas je rekao (Kon) da se svi umrli koji imaju utvrdjen virus broje kao zrtve virusa

    Некад је код нас било да ко умре у болници, аутопсија обавезна. То више није случај?

    Овде је мутна она категорија "умрли али није утврђено да ли су били заражени". Те не знаш ни да ли су умрли од, са ил без вируса.


    _____
       I've seen hot chocolate, when mom would melt it for the icing on the cake. It's too hot to drink, and when it cools down enough it's not liquid. You can not drink hot chocolate.
       срце пуца где је лепљено
    Ferenc Puskás

    Posts : 11548
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Virus - Page 40 Empty Re: Virus

    Post by Ferenc Puskás Sun Apr 26, 2020 9:40 pm

    Mór Thököly wrote:
    Ferenc Puskás wrote:
    Misliim da treba računati vrijeme od početka u Kini, ovaj rukavac virusa je u Srbiji 4 ili koliko već nedjelja, ali imao je prije toga istoriju od jeseni. Inače ne znam za koliko vremena se koji virus prilagođava, niti da li se baš svaki prilagodi.

    Kinezi kazu da sada ima oko 30 tzv sojeva virusa. I nije iskljuceno da je centralno-istocna evropa zakacila neki laksi od onog koji je u NY recimo. Ali to je puko nagadjanje bazirano ni na cemu.
    Pisalo se o tome, možda bilo i na forumu. Ko zna. Uglavnom idemo svi na švedski model, pa kako nam bude.

    -------

    https://vasudeva.forumburundi.com/viewtopic.php?t=1700


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.

    Virus - Page 40 Empty Re: Virus

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -
      » Virus
      » Virus
      » Virus
      » Virus
      » Virus

      Current date/time is Fri Mar 29, 2024 9:42 am