Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Virus

    Летећи Полип

    Posts : 11139
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Virus - Page 11 Empty Re: Virus

    Post by Летећи Полип Sat Apr 18, 2020 9:58 pm

    Erzsébet Biszak wrote:dozvali se malo pameti, od utorka je policijski čas od 18h a stariji od 65 mogu od 18 do 1 po pola sata napolje


    Poserem im se u taj jedan sat. A i u tih pola sata za penzionere.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Erős Pista

    Posts : 81534
    Join date : 2012-06-10

    Virus - Page 11 Empty Re: Virus

    Post by Erős Pista Sat Apr 18, 2020 10:04 pm

    I u caj i u mleko  Virus - Page 11 1844795956


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Летећи Полип

    Posts : 11139
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Virus - Page 11 Empty Re: Virus

    Post by Летећи Полип Sat Apr 18, 2020 10:08 pm

    Psiho bukvalno trenira strogoću.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    avatar

    Posts : 7519
    Join date : 2017-03-14

    Virus - Page 11 Empty Re: Virus

    Post by MNE Sat Apr 18, 2020 10:11 pm

    Erős Pista wrote:Ja bukvalno sve nade polazem u tu BSG teoriju.
    i BCG a i protokol u Srbiji je realno dobar, odmah se počelo sa hlorokinom i čak se daje remdesivir koji nije nimalo jeftin
    nalog sa ženinog laptopa

    Posts : 4343
    Join date : 2016-09-29

    Virus - Page 11 Empty Re: Virus

    Post by nalog sa ženinog laptopa Sat Apr 18, 2020 10:12 pm

    Erős Pista wrote:I u caj i u mleko  Virus - Page 11 1844795956
    opa! yaganjac!  Virus - Page 11 359476144


    _____
    THE space age is upon us. Rockets are leaving our globe at 
    speeds unheard of only a few years ago, to orbit earth, moon, and 
    sun. People have visited the moon, we have sent space probes to 
    all but one of the planets, and words like "orbit" and "satellite" are 
    picked up by children in the nursery.
    Erős Pista

    Posts : 81534
    Join date : 2012-06-10

    Virus - Page 11 Empty Re: Virus

    Post by Erős Pista Sat Apr 18, 2020 10:16 pm

    Mamicu mu jebem za ove lazi o Nisu.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ficfiric

    Posts : 34316
    Join date : 2012-02-10

    Virus - Page 11 Empty Re: Virus

    Post by ficfiric Sat Apr 18, 2020 10:29 pm

    koje? sta je srao?


    _____


    Uprava napolje!

    ficfiric

    Posts : 34316
    Join date : 2012-02-10

    Virus - Page 11 Empty Re: Virus

    Post by ficfiric Sat Apr 18, 2020 10:30 pm

    Летећи Полип wrote:Poserem im se u taj jedan sat.

    Ja jos nisam stigao da podignem platu


    _____


    Uprava napolje!

    bela maca

    Posts : 11052
    Join date : 2014-10-28

    Virus - Page 11 Empty Re: Virus

    Post by bela maca Sat Apr 18, 2020 10:36 pm

    jedan sat manje više ali sigurno starijim ljudima znači da izađu iz kuće. jedino je bezveze što tad neće raditi radnje.


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50253
    Join date : 2017-11-16

    Virus - Page 11 Empty Re: Virus

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Apr 18, 2020 10:38 pm

    Ferenc Puskás wrote:
    Mór Thököly wrote:Zapravo ima jedna stvar koja je tacnija i od broja umrlih, a to je broj na ICU. To je bezmalo potpuno tacno i to je za politicare najvaznije jer je to najvaznije za to da se ne urusi zdravstvo. I tu nismo losi. Ali da li je i koliko to placeno onima koji su umrli i nisu ni stigli do ICU ili nisu uspeli ni da se testeraju...to cemo videti po smrtnosti za ovu godinu ili mesece. I onda cemo moci i da se poredimo sa susedstvom recimo.
    Gledajući broj umrlih i na ICU susjedi prolaze mnogo bolje nego što bih bio očekivao. Dal je BSG, dal je šta, bog zna. Tako da i Srbija kad se na kraju izbroje žrtve neće, nadam se i izgledi su, proći katastrofalno. Bez obzira na kvalitetu reakcije države.

    Erős Pista wrote:Ja bukvalno sve nade polazem u tu BSG teoriju.

    Ne znam. Ili u svim ovim zemljama umire neuporedivo vise ljudi nego sto se prijavljuje i registruje ili stvarno ima nesto u tom be se zeu ili u ne znam cemu. Jer, kakvih crnih 2,5 odsto smrtnost, gledam zvanicne podatke Spanije, Italije, Belgije, Holandije, Svedske (doduse jedino ona od Skandinavije), UK...Opet, recimo Portugal, Austrija, pa donekle i Svajcarska, a svakako Nemacka su svetli primeri. Ali ima masa zemalja u kojima je smrtnost trenutno 10+ % u odnosu na broj registrovanih. Bice stvarno lepo videti kako je ko vodio statistiku. Istocna Evropa je uniformno ispod 5%, a uglavnom i ispod 3%. Tesko da bas svi nesto ogromno fulaju sa evidencijom.
    avatar

    Posts : 7519
    Join date : 2017-03-14

    Virus - Page 11 Empty Re: Virus

    Post by MNE Sat Apr 18, 2020 10:45 pm

    ne samo smrtnost nego se i manje ljudi zarazi, Slovenija i sjever Italije bukvalno funkcionišu kao spojeni sudovi a razlika je ogromna kad pogledaš npr. Sloveniju i Lombardiju
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50253
    Join date : 2017-11-16

    Virus - Page 11 Empty Re: Virus

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Apr 18, 2020 10:54 pm

    A dobro, to mi nije tolika misterija. Drustveni, ekonomski i svaki drugi zivot je definitivno manjeg intenziteta u Sloveniji nego u Lombardiji, ili u Srbiji nego u Bavarskoj. Manje je masovnih dogadjaja, manje je i sastanaka, letova avionom, itd itsl. Ali procenat umrlih od broja zarazenih je uporediv. Then again, bice znacajno videti to po godistima, to je pitanje kakvu ce sliku dati.
    disident

    Posts : 15085
    Join date : 2016-03-28

    Virus - Page 11 Empty Re: Virus

    Post by disident Sat Apr 18, 2020 11:07 pm

    Ja sve nade polazem da je covid 19 mutirao na bezazlenu varjantu i da vlast na to racuna umesto na ekonomiju i rejting, inace ce da bude veselo ovde


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    rumbeando

    Posts : 13817
    Join date : 2016-02-01

    Virus - Page 11 Empty Re: Virus

    Post by rumbeando Sat Apr 18, 2020 11:08 pm

    Mnoge zemlje nameštaju rezultate o broju mrtvih i zaraženih. Srbija je uradila odlučno brzo i efikasno sve što je bilo potrebno. Neću da dozvolim da oni za koje znam da su mnogo lošiji da se predstavljaju drugačije.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50253
    Join date : 2017-11-16

    Virus - Page 11 Empty Re: Virus

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Apr 18, 2020 11:09 pm

    Svi se nadamo, to bi bio an easy way out. Al to moramo tek da vidimo.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50253
    Join date : 2017-11-16

    Virus - Page 11 Empty Re: Virus

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Apr 18, 2020 11:10 pm

    rumbeando wrote:
    Mnoge zemlje nameštaju rezultate o broju mrtvih i zaraženih. Srbija je uradila odlučno brzo i efikasno sve što je bilo potrebno. Neću da dozvolim da oni za koje znam da su mnogo lošiji da se predstavljaju drugačije.

    ma to su gluposti. moze jedna zemlja, ali 10 zemalja...
    rumbeando

    Posts : 13817
    Join date : 2016-02-01

    Virus - Page 11 Empty Re: Virus

    Post by rumbeando Sat Apr 18, 2020 11:18 pm

    Pa normalno da su gluposti, zato sam i okačio tu rečenicu predsednika ove države.

    Evo još malo iz današnjeg nastupa:

    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Virus - Page 11 Empty Re: Virus

    Post by kondo Sat Apr 18, 2020 11:22 pm

    More, mnogo ljudi je u Srbiji umrlo da nije stiglo u ICU i na respirator. Mogu da zamislim procenat koji ide i do 50%. Tako da je kod nas i taj statisticki parametar korumpiran. Ne samo zbog toga sto ljudi umiru kod kuce ili u toku prijema, vec i na klinikama a da nisu u ICU, nisu stavljeni na respirator. Trijaza se uveliko radi ranije.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50253
    Join date : 2017-11-16

    Virus - Page 11 Empty Re: Virus

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Apr 18, 2020 11:27 pm

    Marius Lăcătuș wrote:More, mnogo ljudi je u Srbiji umrlo da nije stiglo u ICU i na respirator. Mogu da zamislim procenat koji ide i do 50%. Tako da je kod nas i taj statisticki parametar korumpiran. Ne samo zbog toga sto ljudi umiru kod kuce ili u toku prijema, vec i na klinikama a da nisu u ICU, nisu stavljeni na respirator. Trijaza se uveliko radi ranije.

    verovatno tj sigurno. ali ima i mnogo ljudi koji su prelezali a nisu nigde zavedeni da su pozitivni.
    boomer crook

    Posts : 36997
    Join date : 2014-10-27

    Virus - Page 11 Empty Re: Virus

    Post by boomer crook Sat Apr 18, 2020 11:28 pm

    da li neko razume kako ce to penzioneri birati svojih pola sata?


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Virus - Page 11 Empty Re: Virus

    Post by kondo Sat Apr 18, 2020 11:30 pm

    znas li ti papriko gde je utorak 6 popodne


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    disident

    Posts : 15085
    Join date : 2016-03-28

    Virus - Page 11 Empty Re: Virus

    Post by disident Sat Apr 18, 2020 11:37 pm

    erős paprika wrote:da li neko razume kako ce to penzioneri birati svojih pola sata?
    Sigurno ce biti fiksno odredjen termin


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 11 Empty Re: Virus

    Post by Guest Sat Apr 18, 2020 11:55 pm

    ako prekinu karantenu, moraću previše hrane da pojedem na brzinu
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 11 Empty Re: Virus

    Post by Guest Sun Apr 19, 2020 12:07 am

    The World Health Organisation has cast doubt on the use of coronavirus tests to show whether people are immune or protected from infection.

    Expert epidemiologist Maria Van Kerkhove told a briefing on Friday that the presence of antibodies in the blood did not mean that person was no longer at risk from the disease.

    “We have no evidence that the use of a serologic test can show that an individual is immune or protected from infection,” she added.

    And Mike Ryan, who leads the WHO’s Covid-19 team, said there was so far little evidence of so-called “herd immunity” among populations exposed to the disease.
    “A lot of preliminary information coming to us right now would suggest quite a low percentage of population have actually seroconverted to produce antibodies,” he said.


    “There’s been an expectation that maybe herd immunity may have been achieved, the majority in society may already have developed antibodies.

    “I think the general evidence is pointing against that, so it may not solve the problem governments are trying to solve.”

    Dr Ryan said there was still ”a lot of uncertainty” about the effectiveness of antibody tests. “Nobody is sure whether someone with antibodies is fully protected against having the disease or being exposed again,” he added.

    “Plus some of the tests may have issues of sensitivity. They may give a false result.”

    https://www.independent.co.uk/news/health/coronavirus-antibody-test-immune-protection-infection-who-guidance-a9471781.html
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Virus - Page 11 Empty Re: Virus

    Post by kondo Sun Apr 19, 2020 1:27 am

    Talason wrote:ako prekinu karantenu, moraću previše hrane da pojedem na brzinu

    my problem too


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.

    Virus - Page 11 Empty Re: Virus

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -
      » Virus
      » Virus
      » Virus
      » Virus
      » Virus

      Current date/time is Mon May 20, 2024 12:00 am