Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Virus

    ficfiric

    Posts : 34301
    Join date : 2012-02-10

    Virus - Page 22 Empty Re: Virus

    Post by ficfiric Fri Apr 03, 2020 7:50 pm

    Tatu odnela korona, mama u bolnici, deca kod kuće – sama
    https://nova.rs/drustvo/tatu-odnela-korona-mama-u-bolnici-deca-kod-kuce-sama/

    Tata je otišao u bolnicu da se izleči od koronavirusa. Nije uspeo. Mama je na dan njegove sahrane odvedena u bolnicu, iako je danima pre toga, u kućnoj izolaciji, imala simptome. Tek tad je testirana. Troje dece je ostalo samo u stanu i već dva dana niko ne može da preuzme brigu o njima jer - nisu testirani.

    Ovo je, najkraće moguće, opisana situacija koja je zadesila sada na žalost četvoročlanu, porodicu u Vranju. Deca, uzrasta od 16, 14 i devet godina sada su potpuno sama u stanu. Kako navodi izvor Nova.rs (ime i prezime poznati redakciji), deca imaju rođake koji bi preuzeli brigu o njima dok im se majka ne vrati iz bolnice. Jedina prepreka je što deca – nisu testirana.

    “Dok je otac bio u bolnici, majka dece je sve vreme imala simptome. Bila je u izolaciji sa decom, nigde nisu izlazili. Njemu je u jednom trenutku bilo bolje, bio je mlad čovek od 45. godina. Međutim, bio je dijabetičar i preminuo je od posledica koronavirusa. Sutradan je sahranjen i isto veče majku su odveli i smestili u bolnicu da bi je testirali. To je bilo pre dva, tri dana. Deca su od tada sama. Uplašeni su, jer im je posle smrti oca i majka odvedena od kuće, baš kao što je i on nedavno”, navodi izvor Nova.rs.

    Da su deca testirana, navodi sagovornik Nova.rs, sve bi bilo lako.

    “Ovako oni ne smeju da izađu iz stana, jer su u izolaciji, a niko kod njih ne može da uđe. Obilazili su ih socijalni radnici u zaštitnim odelima. Baka je htela da dođe da bude sa njima, ali su joj epidemiolozi zabranili, pošto se ne zna da li su i deca zaražena koronavirusom”, priča naš sagovornik, ističući da deca bar nisu gladna, jer im komšije i rodbina ostavljaju hranu na ulazu.

    Nova.rs je pitanja o konkretnoj situaciji u kojoj se nalaze ova deca, kao i o postojanju protokola u ovakvim slučajevima uputila tokom prepodneva telefonom i mejlom na adresu Ministarstva rada, koje je nadležno za centre za socijalni rad. Do momenta pisanja ovog teksta (17.30 h) odgovor nismo dobili.

    Doktor Slađan Stanković, epidemiolog Zavoda za javno zdravlje u Vranju nam se odazvao na telefonski poziv, ali je istakao da bez odobrenja direktorke Zavoda ne može da daje izjave. I ovoj instituciji Nova.rs je prethodno uputila mejlove sa konkretnim pitanjima.

    Na telefonski poziv, u Centru za socijalni rad u Vranju na pitanje – sa kim bismo mogli da razgovaramo da li je centar upoznat sa slučajem troje dece koja su ostala sama pošto su im roditelji oboleli od koronavirusa, kratko nam je rečeno da jesu, ali koleginicu zaduženu za taj slučaj nismo dobili, pošto, kako su naveli, trenutno nije bila tu.

    Odogovor iščekujemo i od Institutа zа јаvnо zdrаvljе Srbiје “Dr Milаn Јоvаnоvić Bаtut” na pitanje: Postoji li protokol, da li se i kada testiraju deca na koronavirus u slučaju kada su roditelji, odnosno staratelji pozitivni na ovaj virus i odvedeni od kuće na bolničko lečenje?

    A troje dece, dok odgovori ne stignu, je i dalje – uplašeno i samo.


    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 81523
    Join date : 2012-06-10

    Virus - Page 22 Empty Re: Virus

    Post by Erős Pista Fri Apr 03, 2020 7:51 pm

    disident wrote:
    Mór Thököly wrote:
    komjunizaaaammmm


    Kuomjunizam Virus - Page 22 1844795956


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 40195
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Virus - Page 22 Empty Re: Virus

    Post by паће Fri Apr 03, 2020 7:58 pm

    Ма јооок... комјунитизам. Скоро телекомјунитизам.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50229
    Join date : 2017-11-16

    Virus - Page 22 Empty Re: Virus

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Apr 03, 2020 8:15 pm

    ficfiric wrote:
    Tatu odnela korona, mama u bolnici, deca kod kuće – sama
    https://nova.rs/drustvo/tatu-odnela-korona-mama-u-bolnici-deca-kod-kuce-sama/

    Tata je otišao u bolnicu da se izleči od koronavirusa. Nije uspeo. Mama je na dan njegove sahrane odvedena u bolnicu, iako je danima pre toga, u kućnoj izolaciji, imala simptome. Tek tad je testirana. Troje dece je ostalo samo u stanu i već dva dana niko ne može da preuzme brigu o njima jer - nisu testirani.

    Ovo je, najkraće moguće, opisana situacija koja je zadesila sada na žalost četvoročlanu, porodicu u Vranju. Deca, uzrasta od 16, 14 i devet godina sada su potpuno sama u stanu. Kako navodi izvor Nova.rs (ime i prezime poznati redakciji), deca imaju rođake koji bi preuzeli brigu o njima dok im se majka ne vrati iz bolnice. Jedina prepreka je što deca – nisu testirana.

    “Dok je otac bio u bolnici, majka dece je sve vreme imala simptome. Bila je u izolaciji sa decom, nigde nisu izlazili. Njemu je u jednom trenutku bilo bolje, bio je mlad čovek od 45. godina. Međutim, bio je dijabetičar i preminuo je od posledica koronavirusa. Sutradan je sahranjen i isto veče majku su odveli i smestili u bolnicu da bi je testirali. To je bilo pre dva, tri dana. Deca su od tada sama. Uplašeni su, jer im je posle smrti oca i majka odvedena od kuće, baš kao što je i on nedavno”, navodi izvor Nova.rs.

    Da su deca testirana, navodi sagovornik Nova.rs, sve bi bilo lako.

    “Ovako oni ne smeju da izađu iz stana, jer su u izolaciji, a niko kod njih ne može da uđe. Obilazili su ih socijalni radnici u zaštitnim odelima. Baka je htela da dođe da bude sa njima, ali su joj epidemiolozi zabranili, pošto se ne zna da li su i deca zaražena koronavirusom”, priča naš sagovornik, ističući da deca bar nisu gladna, jer im komšije i rodbina ostavljaju hranu na ulazu.

    Nova.rs je pitanja o konkretnoj situaciji u kojoj se nalaze ova deca, kao i o postojanju protokola u ovakvim slučajevima uputila tokom prepodneva telefonom i mejlom na adresu Ministarstva rada, koje je nadležno za centre za socijalni rad. Do momenta pisanja ovog teksta (17.30 h) odgovor nismo dobili.

    Doktor Slađan Stanković, epidemiolog Zavoda za javno zdravlje u Vranju nam se odazvao na telefonski poziv, ali je istakao da bez odobrenja direktorke Zavoda ne može da daje izjave. I ovoj instituciji Nova.rs je prethodno uputila mejlove sa konkretnim pitanjima.

    Na telefonski poziv, u Centru za socijalni rad u Vranju na pitanje – sa kim bismo mogli da razgovaramo da li je centar upoznat sa slučajem troje dece koja su ostala sama pošto su im roditelji oboleli od koronavirusa, kratko nam je rečeno da jesu, ali koleginicu zaduženu za taj slučaj nismo dobili, pošto, kako su naveli, trenutno nije bila tu.

    Odogovor iščekujemo i od Institutа zа јаvnо zdrаvljе Srbiје “Dr Milаn Јоvаnоvić Bаtut” na pitanje: Postoji li protokol, da li se i kada testiraju deca na koronavirus u slučaju kada su roditelji, odnosno staratelji pozitivni na ovaj virus i odvedeni od kuće na bolničko lečenje?

    A troje dece, dok odgovori ne stignu, je i dalje – uplašeno i samo.

    Zao mi je ali tesko mi je da prihvatim da je samo do sgila zivota ili cega - nasem zdravstvu umiru mladji ljudi od korone ko pleva kako nikom drugom ne umiru u tom procentu.
    ficfiric

    Posts : 34301
    Join date : 2012-02-10

    Virus - Page 22 Empty Re: Virus

    Post by ficfiric Fri Apr 03, 2020 8:18 pm

    Ma, ko zna koliki je broj obolelih... a i umrlih. Vidis da testiranje ne funkcionise. Ne mozemo znati o kom se procentu radi, kad su nam obe cifre nepoznate


    _____


    Uprava napolje!

    avatar

    Posts : 7511
    Join date : 2017-03-14

    Virus - Page 22 Empty Re: Virus

    Post by MNE Fri Apr 03, 2020 8:27 pm

    Virus - Page 22 A9711af5330f4c107769749dcd06dcb4
    Erős Pista

    Posts : 81523
    Join date : 2012-06-10

    Virus - Page 22 Empty Re: Virus

    Post by Erős Pista Fri Apr 03, 2020 8:31 pm

    Virus - Page 22 Staredad


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Virus - Page 22 Empty Re: Virus

    Post by Bluberi Fri Apr 03, 2020 8:33 pm

    Virus - Page 22 286371741
    bela maca

    Posts : 11047
    Join date : 2014-10-28

    Virus - Page 22 Empty Re: Virus

    Post by bela maca Fri Apr 03, 2020 8:35 pm

    Virus - Page 22 3579118792


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    ficfiric

    Posts : 34301
    Join date : 2012-02-10

    Virus - Page 22 Empty Re: Virus

    Post by ficfiric Fri Apr 03, 2020 8:55 pm

    Informer wrote:(FOTO) NOVA ŽRTVA KORONAVIRUSA! Partizan saopštio TUŽNU vest!

    U danima koji su posebno teški za čitav svet, FK Partizan je ostao bez još jednog prijatelja i dugogodišnjeg sportskog radnika, Mihajla Ružića

    Mihajlo Ružić je preminuo u KBC ‘Dr Dragiša Mišović – Dedinje ‘ od posledica izazvanih korona virusom u petak 3. aprila 2020. godine u Beogradu.

    Ružić je bio jedan od najpoznatijih fudbalskih menadžera u našoj zamlji, a poznato je i da je svojevremeno prodao Mladena Krstajića u nemački Verder. Takođe, zaslužan je i za posetu legendarnog Portugalca i asa Barselone Deka, koji je bio gost crno-belih pre nekoliko godina.

    FK Partizan izražava duboko saučešće porodici Ružić.


    _____


    Uprava napolje!

    kapetanm

    Posts : 5802
    Join date : 2012-02-10

    Virus - Page 22 Empty Re: Virus

    Post by kapetanm Fri Apr 03, 2020 8:58 pm

    Meni nikako nije jasan prosečan period potreban za izlečenje.
    Objavljuju se podaci o novoobolelim i umrlim a izlečenih je jako malo. Ako to traje doći će do zagušenja..jbg ja sam se od zapaljenja pluća oporavljao 3 meseca
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Virus - Page 22 Empty Re: Virus

    Post by kondo Fri Apr 03, 2020 9:09 pm

    koliko si star, mladiću?


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    plachkica

    Posts : 16203
    Join date : 2014-11-06

    Virus - Page 22 Empty Re: Virus

    Post by plachkica Fri Apr 03, 2020 9:09 pm


    ficfiric

    Posts : 34301
    Join date : 2012-02-10

    Virus - Page 22 Empty Re: Virus

    Post by ficfiric Fri Apr 03, 2020 9:10 pm

    Jyrki Juhani Järvilehto wrote:Meni nikako nije jasan prosečan period potreban za izlečenje.
    Objavljuju se podaci o novoobolelim i umrlim a izlečenih je jako malo. Ako to traje doći će do zagušenja..jbg ja sam se od zapaljenja pluća oporavljao 3 meseca

    Valjda je i za to potreban test. Eno, ljudi na sajmu se osecaju dobro ali ne mogu da idu dok test ne potvrdi da su ok


    _____


    Uprava napolje!

    Janko Suvar

    Posts : 7709
    Join date : 2019-06-06

    Virus - Page 22 Empty Re: Virus

    Post by Janko Suvar Fri Apr 03, 2020 9:16 pm




    Virus - Page 22 DKx00phd_bigger





    [size=15]Daniel Drepper

    @danieldrepper



    [/size]
    [size=23]Berlin says that US confiscated 200,000 masks (FFP2 and FFP3) at airport in Bangkok that were ordered for Berlin police. Masks were produced by a 3M factory (US company) in China. City of Berlin says this is "modern piracy" and urges Merkel government to address this with the US.[/size]
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Virus - Page 22 Empty Re: Virus

    Post by kondo Fri Apr 03, 2020 9:18 pm

    ficfiric wrote:
    Jyrki Juhani Järvilehto wrote:Meni nikako nije jasan prosečan period potreban za izlečenje.
    Objavljuju se podaci o novoobolelim i umrlim a izlečenih je jako malo. Ako to traje doći će do zagušenja..jbg ja sam se od zapaljenja pluća oporavljao 3 meseca

    Valjda je i za to potreban test. Eno, ljudi na sajmu se osecaju dobro ali ne mogu da idu dok test ne potvrdi da su ok


    dva testa

    kako ce taj sajam da se sruši kao koncept ako tamo hitno ne počne neko stvarno lečenje


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    plachkica

    Posts : 16203
    Join date : 2014-11-06

    Virus - Page 22 Empty Re: Virus

    Post by plachkica Fri Apr 03, 2020 9:21 pm


    kapetanm

    Posts : 5802
    Join date : 2012-02-10

    Virus - Page 22 Empty Re: Virus

    Post by kapetanm Fri Apr 03, 2020 9:35 pm

    Marius Lăcătuș wrote:koliko si star, mladiću?
    Generacija ovih što ih sad iznose, u proseku
    Erős Pista

    Posts : 81523
    Join date : 2012-06-10

    Virus - Page 22 Empty Re: Virus

    Post by Erős Pista Fri Apr 03, 2020 9:37 pm

    Znači oko 45.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Virus - Page 22 Empty Re: Virus

    Post by Sotir Fri Apr 03, 2020 9:44 pm

    Какав хладан туш за "Италијани имају слабије гене од нас". Код њих је просек преминулих преко 80,код нас испод 60 отприлике.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50229
    Join date : 2017-11-16

    Virus - Page 22 Empty Re: Virus

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Apr 03, 2020 9:47 pm

    Ja sam se kao dete lecio od virusne upale pluća 3 nedelje. Tako da...racunajte.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50229
    Join date : 2017-11-16

    Virus - Page 22 Empty Re: Virus

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Apr 03, 2020 9:53 pm

    Upravo sam zavrsio trosatno (sa malim pauzama) bavljenje dezinfekcionim aktivnostima.



    Ne zelim da vidim kineza narednih hiljadu godina
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50229
    Join date : 2017-11-16

    Virus - Page 22 Empty Re: Virus

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Apr 03, 2020 10:03 pm

    Pratimo "derbi" severa. Danasnji bilans: 

    Norge    - 9 umrlih
    Sverige  - 76 umrlih
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Virus - Page 22 Empty Re: Virus

    Post by kondo Fri Apr 03, 2020 10:04 pm

    dobro dajte ne preterujte, mozda ne fasujete koronu ali cete zaraditi neku jaču šifru

    nego naleteh na ovo



    i onda mi padne na pamet da okrenem neke kontakte u jevrejskoj zajednici

    ispostavi se da je rodjeni burazer od moje najbolje drugarice najbolji drug konovog sina

    pa sam tako dobio neki instajt

    pa ništa peca kon nam nije neprijatelj, nije naprednjak i ništa slično tome kao ova ekipa sa kojom deli KZŠ, ukratko za početak, drugo ne priča u porodici o poslu ali je samo poručio da je mnogo zajebanije nego što možemo da zamislimo. jevreji su inače lojalni državama u kojima žive i to se kod njega baš vidi jako, ne očekujte da će on da ruši vučića ili vodi opoziciju, ne zanima ga.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50229
    Join date : 2017-11-16

    Virus - Page 22 Empty Re: Virus

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Apr 03, 2020 10:08 pm

    Pa dobro, svi znamo da ovo nisu realne cifre, pratimo kao 1 pokazatelj

    Virus - Page 22 Empty Re: Virus

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -
      » Virus
      » Virus
      » Virus
      » Virus
      » Virus

      Current date/time is Fri May 17, 2024 6:33 am