Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Svetski Rat K(orona)

    bradilko

    Posts : 1107
    Join date : 2012-02-12

    Svetski Rat K(orona) - Page 20 Empty Re: Svetski Rat K(orona)

    Post by bradilko Tue Mar 17, 2020 11:01 pm

    KinderLad wrote:
    Talason wrote:Шта је алтернатива? Да апелују на здрав разум грађана? Јуче сам ишао до канцеларије другог посла који радим и пар кафића у с. бана су били дупке пуни. У 10 ујутро.

    Alternativa je da zatvore sveugostiteljske objekte i daju ljudima pare. To je jedina prava alternativa.
    ali to nije u skladu..
    kapetanm

    Posts : 5797
    Join date : 2012-02-10

    Svetski Rat K(orona) - Page 20 Empty Re: Svetski Rat K(orona)

    Post by kapetanm Tue Mar 17, 2020 11:04 pm

    Rozita wrote:Koliko sam shvatila, policijski čas u Belgiji je od ponoći, ne od podne.
    Ovo je deo mera objavljenih danas:
    -Physical activity in the open air is also still allowed, and even recommended, with one family member, or a friend or acquaintance, provided sufficient distance is kept.

    -All non-essential stores will be closed during the week.

    -Food stores, stores for animal food and pharmacies will remain open all week, but must comply with social distancing.

    -Night shops can stay open until 10:00 PM, but must also comply with social distancing.
    Ako neke trgovine rade do 10 uveče, sumnjam da je moguće da policijski čas počinje u podne.
    Skoro ceo dan,, dete mi je tamo. Da zarazenim su otprilike 7-8 dana ispred nas.
    Edit: i tamo se stvari i mere menjaju iz sata u sat ko zna kako je sad


    Last edited by kapetanm on Tue Mar 17, 2020 11:24 pm; edited 1 time in total
    Јанош Винету

    Posts : 5212
    Join date : 2016-01-26

    Svetski Rat K(orona) - Page 20 Empty Re: Svetski Rat K(orona)

    Post by Јанош Винету Tue Mar 17, 2020 11:22 pm

    Ја се надам и молим Богу јединоме да ово протутња кроз 14 дана карантина. Ако после 14 дана не будемо добијали нове случајеве, то значи да смо успели у намери. Онда још 14 дана да се разболели опораве, и на коњу смо.

    Преживели смо ратове, поплаве и суше, преживећемо и ово. У оваквим ситуацијама могућа је и депопулација градова и повратак селу, несташице хране, макар лукац засадити да не поцркамо.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50036
    Join date : 2017-11-16

    Svetski Rat K(orona) - Page 20 Empty Re: Svetski Rat K(orona)

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Mar 17, 2020 11:29 pm

    14 dana je - fantasy. Ja se molim bobu da bude gotovo zs 2 mesecs. Slavicu ako bude gotovo zs dva meseca.
    vortex

    Posts : 154
    Join date : 2018-03-06

    Svetski Rat K(orona) - Page 20 Empty Re: Svetski Rat K(orona)

    Post by vortex Tue Mar 17, 2020 11:29 pm

    Оваква економија не заслужује да је чувамо, дубоко је неправедна, канцерогена и уништава планету.

    Na ovo sam i ukazivao, to je taj stav. U drustvu postoje ogromne nepravde, daj da svi patimo, a ne samo najugrozeniji. Zato zivele mere suzbijanja virusa, a istovremeno i suzbijanja sloboda govora, sloboda misljenja, sloboda kretanja! Svetski Rat K(orona) - Page 20 1844795956  Razmisljanje na nivou jednog pobornika Lenjina, Caveza, Kima i drugih velikih vodja.
    Vidim sad da nije sve sto pisem problem, vec neki delovi. Vidim da polako bar ovde ulazi ljudima u glavu da nije dobro da se zaustavi privreda, da nije dobro da drzave imaju sve vecu i vecu moc u svojim rukama, da nije dobro da se ekonomija unistava zatvaranjem svega i svacega. Svetski Rat K(orona) - Page 20 2304934895 Jedino sa cim se ne slazete je sto vi mislite da po svaku cenu moraju da se spasavaju zivoti i da su svi jednaki i ja vam kazem, to je jedna plemenita i idealisticka ideja, ali ona nije ostvariva. Ili ce neki da pate ili ce ogromna vecina da pati. To je situacija u kojoj nema dobrog izbora, samo manjeg zla. Svetski Rat K(orona) - Page 20 298304839 Morate i razumeti da osecanje empatije za tamo nekog koga nikada niste poznavali nije rasireno medju ljudima. Potpuno je prirodno da vas bas briga da li cu umreti od pandemije, isto tako je i prirodno da meni nije bitno da li ce neki tamo ljudi koje nikada nisam poznavao i nikada necu upoznati umreti ili ne. Korak vise ka sociopatiji je kada bih se radovao sto se tako nesto desava, a to nigde nisam napisao. Svetski Rat K(orona) - Page 20 1844795956 Videcemo se za pola godine, godinu dana ili kasnije i videcete u sta ce sve ovo da se izrodi. Najverovatnije cu biti u pravu za sve sto sam pisao i nece mi biti nimalo drago. Svetski Rat K(orona) - Page 20 1848198029


    _____
    Yes it's gonna be a cold, lonely summer...
    Anonymous
    Guest

    Svetski Rat K(orona) - Page 20 Empty Re: Svetski Rat K(orona)

    Post by Guest Tue Mar 17, 2020 11:30 pm

    Utvara wrote:Ја се надам и молим Богу јединоме да ово протутња кроз 14 дана карантина. Ако после 14 дана не будемо добијали нове случајеве, то значи да смо успели у намери. Онда још 14 дана да се разболели опораве, и на коњу смо.

    mislim da će tako i biti. samo - jučerašnji sveopšti pohod na kvasac i brašno i šaltere imaće cenu u većem broju ljudskih života. dobro je da se to nije nastavilo i danas.
    Anonymous
    Guest

    Svetski Rat K(orona) - Page 20 Empty Re: Svetski Rat K(orona)

    Post by Guest Tue Mar 17, 2020 11:31 pm

    Svetski Rat K(orona) - Page 20 941
    Anonymous
    Guest

    Svetski Rat K(orona) - Page 20 Empty Re: Svetski Rat K(orona)

    Post by Guest Tue Mar 17, 2020 11:32 pm

    Ја сам цитирао цео твој пост и нисам извлачио ствари из контекста.

    Као либертаријанац нећеш бити никада у праву ни по ком основу.
    Летећи Полип

    Posts : 11104
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Svetski Rat K(orona) - Page 20 Empty Re: Svetski Rat K(orona)

    Post by Летећи Полип Tue Mar 17, 2020 11:32 pm

    vortex wrote:Svedska, Norveska i Finska nisu socijalisticke zemlje. Svetski Rat K(orona) - Page 20 1844795956


    Pa hajde da reformišemo svet po ugledu na Skandinaviju.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50036
    Join date : 2017-11-16

    Svetski Rat K(orona) - Page 20 Empty Re: Svetski Rat K(orona)

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Mar 17, 2020 11:33 pm

    Five day plan Svetski Rat K(orona) - Page 20 3579118792
    bradilko

    Posts : 1107
    Join date : 2012-02-12

    Svetski Rat K(orona) - Page 20 Empty Re: Svetski Rat K(orona)

    Post by bradilko Tue Mar 17, 2020 11:36 pm

    Liberté, égalité, fraternité, ou la mort!
    mozda je pravo vreme..
    Rozita

    Posts : 308
    Join date : 2018-01-06

    Svetski Rat K(orona) - Page 20 Empty Re: Svetski Rat K(orona)

    Post by Rozita Tue Mar 17, 2020 11:46 pm

    Vrlo zanimljiv geopolitički ugao (američka perspektiva)
    https://www.the-american-interest.com/2020/03/17/the-wuhan-virus-and-the-imperative-of-hard-decoupling/


    _____
    Rosencrantz and Guildenstern could not be told apart
    People muddled up their names right from the very start
    Gertrude called one Guildenstern the other Rosecrantz
    Claudius saw differently just from a cursive glance.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50036
    Join date : 2017-11-16

    Svetski Rat K(orona) - Page 20 Empty Re: Svetski Rat K(orona)

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Mar 17, 2020 11:52 pm

    Yup, o tome pricam (na drugom topicu)
    Anonymous
    Guest

    Svetski Rat K(orona) - Page 20 Empty Re: Svetski Rat K(orona)

    Post by Guest Wed Mar 18, 2020 12:04 am

    Postoje vrlo tvrdi ekonomski razlozi zašto se to nije do sad radilo, pa ni zadnjih godina kad je Kina percipirana kao takmac.

    Oni su izašli na svetsku scenu 1945 sa ekonomski dominantne pozicije, uveli su sankcije sovjetskom bloku dok su kontrolisali globalno tržište. 

    Kome će prodati mobilni telefon napravljen u USA koji bi koštao 600 umesto 300 evra, kad nemaju ni fabrike ni obučene radnike a ni radnike efikasne i jeftine kao Kina (i mnogi drugi).

    Hoću da kažem - toj ideji o razdvajanju na putu stoji i - kapitalizam.
    Erős Pista

    Posts : 81420
    Join date : 2012-06-10

    Svetski Rat K(orona) - Page 20 Empty Re: Svetski Rat K(orona)

    Post by Erős Pista Wed Mar 18, 2020 12:06 am

    Utvara wrote:Ја се надам и молим Богу јединоме да ово протутња кроз 14 дана карантина. Ако после 14 дана не будемо добијали нове случајеве, то значи да смо успели у намери. Онда још 14 дана да се разболели опораве, и на коњу смо.

    Преживели смо ратове, поплаве и суше, преживећемо и ово. У оваквим ситуацијама могућа је и депопулација градова и повратак селу, несташице хране, макар лукац засадити да не поцркамо.



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    bradilko

    Posts : 1107
    Join date : 2012-02-12

    Svetski Rat K(orona) - Page 20 Empty Re: Svetski Rat K(orona)

    Post by bradilko Wed Mar 18, 2020 12:08 am

    kina i usa su par nezadovoljnih koje neraskidivo spaja kinta. nije prvi put. pitanje je sta je namenjeno ostalima
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50036
    Join date : 2017-11-16

    Svetski Rat K(orona) - Page 20 Empty Re: Svetski Rat K(orona)

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Mar 18, 2020 12:09 am

    Ok, ovde, konkretno ja, pricam o raspolozenju. Osim toga, ovo se percepira ne samo kao atak na economy, nego i na security. Osnovno - uopste nije izvesno da ce Kina posle ovoga preuzeti neku ulogu novog globalnog lidera, nego moze "bitka" da se opasno razbukta. Otvoreno je.
    Anonymous
    Guest

    Svetski Rat K(orona) - Page 20 Empty Re: Svetski Rat K(orona)

    Post by Guest Wed Mar 18, 2020 12:11 am

    To se sve slažem. Nervoza se povećava, nema nikakvog (pogotovo ne vojno-političkog) preticanja na sceni.
    hk1

    Posts : 282
    Join date : 2014-12-05
    Age : 43

    Svetski Rat K(orona) - Page 20 Empty Re: Svetski Rat K(orona)

    Post by hk1 Wed Mar 18, 2020 12:18 am

    pojavljuju se razni grafici, tabele, razliciti statisticki metodi
    trenutno je vidim popularno prenosenje onog hrvata sa logaritamskim grafikonom"
    sve to vreme me muci jedna stvar, jer ili je nema ili ja opasno previdjam

    zasto se zaboga sva ta poredjena vrse (gotovo iskljucivo) po drzavama?

    kako moze npr porast sa 10 na 1000 (lupam brojke) u 7 dana biti podjednako opasno za spaniju od 50 ili koliko vec miliona stanovnika i sloveniju od oko 2miliona?
    druga jako bitna stvar gustina naseljenosti
    u tom smislu je neki island npr u daleko povoljnijem polozaju od neke gusto naseljene drzave


    moguce da nesto previdjam, ali ovo me danima muci
    a gotovo svaki ovaj podatak i poredjenje je vezano za drzavu/e
    Летећи Полип

    Posts : 11104
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Svetski Rat K(orona) - Page 20 Empty Re: Svetski Rat K(orona)

    Post by Летећи Полип Wed Mar 18, 2020 12:24 am

    KinderLad wrote:Pa znam, ali...mislim, moguce je da se ceo Zapad raspadne i sve njihove integracije rasprse. Moguce je i da pobedi Bajden, iskoriste ovo kao katalizator nove borbe za "slobodni svet". I moguce je sve izmedju. Prosto jos uvek ima previse uknowns u ovoj krizi da bi se prognoziralo.



    Ih, omogu da se bore za slobodan svet koliko hoće. SSSR nije pobeđen borbom za slobodu, već idejom malograđanskog konzumerizma. Kuća u predgrađu, limuzina u garaži, nedeljom odlazak u crkvu, posle toga na roštilj sa komšijama, dok deca gore slušaju rok ploče... SSSR je sa druge strane nudio jednu tehnokratsku, obezduhovljenu fantaziju osvajanja svemira i opšteg napretka čovečanstva, za koje je ljude boleo kurac dok su grcali pod sistemom. Danas je Amerika kao SSSR. Ljudi se bore da prežive, a sistem im gura pod nos džentrifikovani tehnoutopizam, i puritanski preti ekološkim smakom sveta ako ne budu dobri. Kini je sada dovoljno da razvije idiličnu sliku iole dostojanstvenog konzumerizma, i da oduva Ameriku iz umova cele planete.


    Last edited by Летећи Полип on Wed Mar 18, 2020 12:29 am; edited 2 times in total


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    avatar

    Posts : 7488
    Join date : 2017-03-14

    Svetski Rat K(orona) - Page 20 Empty Re: Svetski Rat K(orona)

    Post by MNE Wed Mar 18, 2020 12:28 am

    Летећи Полип wrote:
    KinderLad wrote:Pa znam, ali...mislim, moguce je da se ceo Zapad raspadne i sve njihove integracije rasprse. Moguce je i da pobedi Bajden, iskoriste ovo kao katalizator nove borbe za "slobodni svet". I moguce je sve izmedju. Prosto jos uvek ima previse uknowns u ovoj krizi da bi se prognoziralo.



    Kuća u predgrađu, limuzina u garaži, nedeljom odlazak u crkvu, posle toga na roštilj sa komšijama, dok deca gore slušaju rok ploče... 
    pa dobro ako je za ovo ostalo potrebno da odem nedjeljom u crkvu žrtvovaću se
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50036
    Join date : 2017-11-16

    Svetski Rat K(orona) - Page 20 Empty Re: Svetski Rat K(orona)

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Mar 18, 2020 12:28 am

    Летећи Полип wrote:
    KinderLad wrote:Pa znam, ali...mislim, moguce je da se ceo Zapad raspadne i sve njihove integracije rasprse. Moguce je i da pobedi Bajden, iskoriste ovo kao katalizator nove borbe za "slobodni svet". I moguce je sve izmedju. Prosto jos uvek ima previse uknowns u ovoj krizi da bi se prognoziralo.



    Ih, omogu da se bore za slobodan svet koliko hoće. SSSR nije pobeđen borbom za slobodu, već idejom malograđanskog konzumerizma. Kuća u predgrađu, limuzina u garaži, nedeljom odlazak u crkvu, posle toga na roštilj sa komšijama, dok deca gore slušaju rok ploče... SSSR je sa druge strane nudio jednu tehnokratsku, obezduhovljenu fantaziju osvajanja svemira i opšteg napretka čovečanstva, za koje je ljude boleo kurac dok su grcali pod sistemom. Danas je Amerika kao SSSR. Ljudi se bore da prežive, a sistem im gura pod nos džentrifikovani, štreberski tehnoutopizam, i puritanski preti ekološkom smakom sveta ako ne budu dobri. Kini je sada dovoljno da razvije idiličnu sliku iole dostojanstvenog konzumerizma, i da oduva Ameriku iz umova cele planete.

    Slike se ne vaze, mora substance da stoji iza. Tek onda sledi uspeh
    zvezda je zivot

    Posts : 7008
    Join date : 2014-11-07

    Svetski Rat K(orona) - Page 20 Empty Re: Svetski Rat K(orona)

    Post by zvezda je zivot Wed Mar 18, 2020 12:34 am




    bravo Majore(tm)!


    _____
    ova zemlja to je to
    Летећи Полип

    Posts : 11104
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Svetski Rat K(orona) - Page 20 Empty Re: Svetski Rat K(orona)

    Post by Летећи Полип Wed Mar 18, 2020 12:37 am

    MNE wrote:
    pa dobro ako je za ovo ostalo potrebno da odem nedjeljom u crkvu žrtvovaću se



    Pa crkva je tu zapravo jako bitna. Ona je tadašnjem kapitalizmu davala duhovnu patinu, koju socijalizam nije imao. Moderni zapadni kapitalizam je odbacio tu komponentu pa je, između ostalog, zato sada i odbojan većini planete.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Erős Pista

    Posts : 81420
    Join date : 2012-06-10

    Svetski Rat K(orona) - Page 20 Empty Re: Svetski Rat K(orona)

    Post by Erős Pista Wed Mar 18, 2020 12:38 am

    Ma cvrc  Svetski Rat K(orona) - Page 20 1233199462


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

    Svetski Rat K(orona) - Page 20 Empty Re: Svetski Rat K(orona)

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun Apr 28, 2024 2:37 am