Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Svetski Rat K(orona)

    vortex

    Posts : 154
    Join date : 2018-03-06

    Svetski Rat K(orona) - Page 11 Empty Re: Svetski Rat K(orona)

    Post by vortex Tue Mar 17, 2020 1:39 am

    No Country wrote:
    vortex wrote:

    Pre bih rekao koja su drustva spremna da sacuvaju svoju privredu, a koja misle da ce sve da resi novo zaduzivanje. Svetski Rat K(orona) - Page 11 1844795956
    Мислим да тренутни слом берзе није ништа према ономе који би (ће?) уследио ако (када) Амери почну да умиру као муве. Јако прецењујеш способност западних друштава да се жртвују.

    Kapitalu je, nazalost, jedino bitno da ne umire puno onih koji mogu da rade. Sto se nece desiti cak ni sa sirenjem virusa na veliki broj stanovnika.


    _____
    Yes it's gonna be a cold, lonely summer...
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50151
    Join date : 2017-11-16

    Svetski Rat K(orona) - Page 11 Empty Re: Svetski Rat K(orona)

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Mar 17, 2020 1:43 am

    kapitalu je jednako bitno i da ne umre puno onih koji trose (novac)
    No Country

    Posts : 11125
    Join date : 2015-05-16

    Svetski Rat K(orona) - Page 11 Empty Re: Svetski Rat K(orona)

    Post by No Country Tue Mar 17, 2020 1:49 am

    Туше. А овом капиталу је такође јако битно да опстане у свету који је сазидао по својој слици и прилици. Амерички капиталиста не жели само да згрће паре, већ и да купи нпр. кошаркашки клуб, да има некакву фондацију, да се кандидује на изборима, итд. Супер је бити супербогат, у оваквој Америци. А у таквој у коју ти верујеш - могло ди да буде и доста опасно?

    (@Вортекс, подразумева се)


    Last edited by No Country on Tue Mar 17, 2020 1:51 am; edited 1 time in total
    vortex

    Posts : 154
    Join date : 2018-03-06

    Svetski Rat K(orona) - Page 11 Empty Re: Svetski Rat K(orona)

    Post by vortex Tue Mar 17, 2020 1:49 am

    I to i zato socijaldemokrate sirom sveta predlazu podizanje plata da bi gradjani imali sta da trose, ali prvo taj novac neko treba da stvori. Da ulozi svoj rad, trud i znanje i onda ce drugi na osnovu toga imati sta da trose. Nazalost, nije isto i da li ce da umiru prebogati matori kapitalisti ili prosecni bumer Dzo. Svetski Rat K(orona) - Page 11 1844795956
    @no country a gledaj, lose je da umre odjednom puno ljudi u svakom slucaju, tu nema nekog spora, ali postoje nivoi lososti.


    _____
    Yes it's gonna be a cold, lonely summer...
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50151
    Join date : 2017-11-16

    Svetski Rat K(orona) - Page 11 Empty Re: Svetski Rat K(orona)

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Mar 17, 2020 1:53 am

    vortex wrote:I to i zato socijaldemokrate sirom sveta predlazu podizanje plata da bi gradjani imali sta da trose, ali prvo taj novac neko treba da stvori. Da ulozi svoj rad, trud i znanje i onda ce drugi na osnovu toga imati sta da trose. Nazalost, nije isto i da li ce da umiru prebogati matori kapitalisti ili prosecni bumer Dzo. Svetski Rat K(orona) - Page 11 1844795956


    taj novac je vec stvoren. odi vidi svedske poreze posto vidim da ti se dopadaju i neka druga njihova resenja.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50151
    Join date : 2017-11-16

    Svetski Rat K(orona) - Page 11 Empty Re: Svetski Rat K(orona)

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Mar 17, 2020 1:55 am

    I jos jedna stvar - 1 politicko drustvo nije samo ekonomsko drustvo. Pocnu da se javljaju i drugi problemi kad odjednom umre veci broj ljudi. Ako je to uopste potrebno naglasavati, ali ocito jeste.
    vortex

    Posts : 154
    Join date : 2018-03-06

    Svetski Rat K(orona) - Page 11 Empty Re: Svetski Rat K(orona)

    Post by vortex Tue Mar 17, 2020 1:57 am

    KinderLad wrote:
    vortex wrote:I to i zato socijaldemokrate sirom sveta predlazu podizanje plata da bi gradjani imali sta da trose, ali prvo taj novac neko treba da stvori. Da ulozi svoj rad, trud i znanje i onda ce drugi na osnovu toga imati sta da trose. Nazalost, nije isto i da li ce da umiru prebogati matori kapitalisti ili prosecni bumer Dzo. Svetski Rat K(orona) - Page 11 1844795956


    taj novac je vec stvoren. odi vidi svedske poreze posto vidim da ti se dopadaju i neka druga njihova resenja.

    Mislio sam da pricamo o Americi. Svetski Rat K(orona) - Page 11 2304934895  Svedska je drugo, mali broj stanovnika, zato tamo i jesu popularne socijaldemokrate. Vec je Ujedinjeno Kraljevstvo drugo, imaju ekonomiju koju cekaju posledice bregzita, jos im samo treba jedna potpuna samoizolacija od svega i zamiranje privrede na par meseci.
    U Americi ljudi umiru od raznoraznih razloga. Pocece da se desavaju problemi kada budu umirale stotine hiljada ljudi koji bi ostali zivi da nije bilo novog virusa. Sve ispod te brojke i govorimo o obicnom gripu od kojeg umire 60 hiljada ljudi godisnje. Svi izvan grupe koje sam naveo i govorimo o osudjenima na smrt koju je epidemija virusa samo ubrzala.


    _____
    Yes it's gonna be a cold, lonely summer...
    vortex

    Posts : 154
    Join date : 2018-03-06

    Svetski Rat K(orona) - Page 11 Empty Re: Svetski Rat K(orona)

    Post by vortex Tue Mar 17, 2020 2:05 am

    Samo pre dve sezone, u 2017. na 2018. godinu skoro milion ljudi je hospitalizovano, a vise od 60 hiljada je preminulo od epidemije sezonskog gripa. Trebace sadasnjoj pandemiji da premasi mnogo puta ovakve brojke pa da pocnu da se prihvataju mere koje podrazumevaju zaustavljanje kompletne zemlje na nekoliko meseci do godinu dana. Svetski Rat K(orona) - Page 11 1844795956  A ako cete mi pricati da ce uz rigorozne mere brojke da budu nesto malo vise od brojki iz 2017. i 2018. godine i sezonskog gripa, spremite se za glasove koji ce da protestvuju protiv mera panike koje su urusile ekonomiju.


    Last edited by vortex on Tue Mar 17, 2020 2:07 am; edited 1 time in total


    _____
    Yes it's gonna be a cold, lonely summer...
    No Country

    Posts : 11125
    Join date : 2015-05-16

    Svetski Rat K(orona) - Page 11 Empty Re: Svetski Rat K(orona)

    Post by No Country Tue Mar 17, 2020 2:05 am

    @Вортекс:

    Ти ме изгледа не капираш? Пред западним владама је тамновилајетски избор: хоћу ли да ми економија пукне тако што ћу све да зауставим и кренем да штампам паре - или ћу да ми економија пукне тако што ће епидемија да ми разбије здравствени систем? А у овој другој варијанти људи умиру навелико, и има да ме политички кошта бога оца. Како год да се окренеш...


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    No Country

    Posts : 11125
    Join date : 2015-05-16

    Svetski Rat K(orona) - Page 11 Empty Re: Svetski Rat K(orona)

    Post by No Country Tue Mar 17, 2020 2:10 am

    vortex wrote:
    KinderLad wrote:


    taj novac je vec stvoren. odi vidi svedske poreze posto vidim da ti se dopadaju i neka druga njihova resenja.

    Mislio sam da pricamo o Americi. Svetski Rat K(orona) - Page 11 2304934895  Svedska je drugo, mali broj stanovnika, zato tamo i jesu popularne socijaldemokrate. Vec je Ujedinjeno Kraljevstvo drugo, imaju ekonomiju koju cekaju posledice bregzita, jos im samo treba jedna potpuna samoizolacija od svega i zamiranje privrede na par meseci.
    U Americi ljudi umiru od raznoraznih razloga. Pocece da se desavaju problemi kada budu umirale stotine hiljada ljudi koji bi ostali zivi da nije bilo novog virusa. Sve ispod te brojke i govorimo o obicnom gripu od kojeg umire 60 hiljada ljudi godisnje. Svi izvan grupe koje sam naveo i govorimo o osudjenima na smrt koju je epidemija virusa samo ubrzala.
    А па ту смо! Ти заправо не капираш каква је ово болест!
    vortex

    Posts : 154
    Join date : 2018-03-06

    Svetski Rat K(orona) - Page 11 Empty Re: Svetski Rat K(orona)

    Post by vortex Tue Mar 17, 2020 2:10 am

    No Country wrote:@Вортекс:

    Ти ме изгледа не капираш? Пред западним владама је тамновилајетски избор: хоћу ли да ми економија пукне тако што ћу све да зауставим и кренем да штампам паре - или ћу да ми економија пукне тако што ће епидемија да ми разбије здравствени систем? А у овој другој варијанти људи умиру навелико, и има да ме политички кошта бога оца. Како год да се окренеш...

    Eh, pa to ti je izbor kao na Titaniku. Hocu li da sacuvam bar zene i decu i camce koje ce da ih prevoze ili cu da probam da pretovarim camce u nadi da nece potonuti. Kao sto vidis, imas zemlje koje su izabrale jedan nacin borbe sa pandemijom i imas zemlje koje su izabrale drugi. Itekako se secam krize pre 12 godina i kazem vam da to nece biti nista prema krizi koja ce da usledi nakon primene ovih mera. Svetski Rat K(orona) - Page 11 3274312807


    _____
    Yes it's gonna be a cold, lonely summer...
    vortex

    Posts : 154
    Join date : 2018-03-06

    Svetski Rat K(orona) - Page 11 Empty Re: Svetski Rat K(orona)

    Post by vortex Tue Mar 17, 2020 2:13 am

    No Country wrote:
    vortex wrote:

    Mislio sam da pricamo o Americi. Svetski Rat K(orona) - Page 11 2304934895  Svedska je drugo, mali broj stanovnika, zato tamo i jesu popularne socijaldemokrate. Vec je Ujedinjeno Kraljevstvo drugo, imaju ekonomiju koju cekaju posledice bregzita, jos im samo treba jedna potpuna samoizolacija od svega i zamiranje privrede na par meseci.
    U Americi ljudi umiru od raznoraznih razloga. Pocece da se desavaju problemi kada budu umirale stotine hiljada ljudi koji bi ostali zivi da nije bilo novog virusa. Sve ispod te brojke i govorimo o obicnom gripu od kojeg umire 60 hiljada ljudi godisnje. Svi izvan grupe koje sam naveo i govorimo o osudjenima na smrt koju je epidemija virusa samo ubrzala.
    А па ту смо! Ти заправо не капираш каква је ово болест!

    Pa daj mi ti reci, ocekujes li da ce umreti milioni ljudi u Americi? U Kini se zaustavilo na 80 hiljada, ali slucajeva i na tri hiljade preminulih. Sigurno da su i staljinisticke mere doprinele tome Svetski Rat K(orona) - Page 11 1844795956, ali je to istovremeno i dokaz da se virus ne siri tolikom brzinom i da nije toliko opasan, jer da je po panicarima nema sile da Kina ne bi prosla sa sto miliona zarazenih. Cuo si sta je rekla Merkel? 50 - 70%, to ti je u Kini do milijardu zarazenih. Ako neko misli da su mere uticale da se to spusti na ispod 100 hiljada i da to nema nikakve veze sa panicarenjem na drugoj strani, pa sta da kazem? Panicarite previse?  Svetski Rat K(orona) - Page 11 2304934895


    _____
    Yes it's gonna be a cold, lonely summer...
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50151
    Join date : 2017-11-16

    Svetski Rat K(orona) - Page 11 Empty Re: Svetski Rat K(orona)

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Mar 17, 2020 2:16 am

    te stotine hiljada su 1 given ako se virus pusti slobodno. Postoji procena, samo procena, da je u UK vec zarazeno 30 hiljada ljudi. Umrlo je 55. Umrlo je 55 ljudi koji ne bi umrli sada da nisu dobili koronavirus. Kad se to prebaci na 170 miliona (pola Amerike, da budemo konzervativni, samo pola), dobije se 300 hiljada. A to je najbolji moguci scenario. Od gripa je npr. 2017 u US umrlo 55 hiljada ljudi. 

    Ali ako je stvarni broj zarazenih u UK trenutno recimo 10 hiljada (sto uopste nije nemoguce), to onda daje skoro milion umrlih od corone u US u toku ove godine. Jel me sad razumes?
    No Country

    Posts : 11125
    Join date : 2015-05-16

    Svetski Rat K(orona) - Page 11 Empty Re: Svetski Rat K(orona)

    Post by No Country Tue Mar 17, 2020 2:18 am

    Мислим да ни ти ни ја нисмо епидемиолози, те је мало глупо да се упуштамо у ту расправу. Да, на основу свих расположивих информација, моја је процена да овај вирус има потенцијал да побије стотине хиљада у Америци, т.ј. када би се оставио да се “истутњи” тако како ти предлажеш. А што би темељно развалило Америку, пре свега економски.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Svetski Rat K(orona) - Page 11 Empty Re: Svetski Rat K(orona)

    Post by Bluberi Tue Mar 17, 2020 2:20 am

    vortex

    Posts : 154
    Join date : 2018-03-06

    Svetski Rat K(orona) - Page 11 Empty Re: Svetski Rat K(orona)

    Post by vortex Tue Mar 17, 2020 2:22 am

    KinderLad wrote:te stotine hiljada su 1 given ako se virus pusti slobodno. Postoji procena, samo procena, da je u UK vec zarazeno 30 hiljada ljudi. Umrlo je 55. Umrlo je 55 ljudi koji ne bi umrli sada da nisu dobili koronavirus. Kad se to prebaci na 170 miliona (pola Amerike, da budemo konzervativni, samo pola), dobije se 300 hiljada. A to je najbolji moguci scenario. Od gripa je npr. 2017 u US umrlo 55 hiljada ljudi. 

    Ali ako je stvarni broj zarazenih u UK trenutno recimo 10 hiljada (sto uopste nije nemoguce), to onda daje skoro milion umrlih od corone u US u toku ove godine. Jel me sad razumes?

    Da vidimo da li sam te razumeo, postoji procena da je u UK zarazeno vec 30 hiljada ljudi, a postoji procena i da je zarazeno deset hiljada. Zvanicne brojke kazu hiljadu i po, nezvanicne mozemo samo da pretpostavimo koliko je. Istovremeno, zvanicne brojke iz jedne zemlje u kojoj vlada partija koja sve kontrolise kaze da je ukupno virus imalo oko 80 hiljada ljudi i umrlo oko 3 hiljade. Koliko je to nezvanicno i koliko ce biti novih slucajeva u Kini? Ti mi govoris da je samo zbog novih mera ovoliko malo slucajeva u Kini, ja ti kazem da, ako je tako, nema sanse da bi se 50% Amerike zarazilo toliko brzo. Svetski Rat K(orona) - Page 11 1844795956


    _____
    Yes it's gonna be a cold, lonely summer...
    No Country

    Posts : 11125
    Join date : 2015-05-16

    Svetski Rat K(orona) - Page 11 Empty Re: Svetski Rat K(orona)

    Post by No Country Tue Mar 17, 2020 2:26 am

    Ово је већ ишло. Дугачко је али вредно читања. Па после одлучи да нећеш да верујеш, то је твоје пуно право.

    https://medium.com/@tomaspueyo/coronavirus-act-today-or-people-will-die-f4d3d9cd99ca


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    vortex

    Posts : 154
    Join date : 2018-03-06

    Svetski Rat K(orona) - Page 11 Empty Re: Svetski Rat K(orona)

    Post by vortex Tue Mar 17, 2020 2:28 am

    No Country wrote:Мислим да ни ти ни ја нисмо епидемиолози, те је мало глупо да се упуштамо у ту расправу. Да, на основу свих расположивих информација, моја је процена да овај вирус има потенцијал да побије стотине хиљада у Америци, т.ј. када би се оставио да се “истутњи” тако како ти предлажеш. А што би темељно развалило Америку, пре свега економски.

    Ne predlazem ja to, ja predlazem izolaciju sto je vise moguce slabih i bolesnih osoba sto bi dovelo do sto manje preminulih. Preminulih bi i dalje bilo, ali u mnogo manjoj meri i sigurno ne u tim brojkama koje si naveo. Za to vreme, sve ostalo funkcionise, ljudi su na ulicama, firme rade, skole rade, u gradovima je nekad guzva u saobracaju, igra se kosarka, bejzbol, fudbal i hokej, sve je kako treba. Ugrozeni se strpe neku godinu dok ne naprave vakcinu, ko nece radi to na svoju odgovornost. Sta fali ovom resenju? A da, nema vanrednog stanja, staljinistickih mera, povratka koncepta drzave koja kontrolise svaki korak svojih gradjana i urusavanje sloboda. Svetski Rat K(orona) - Page 11 3363120308


    _____
    Yes it's gonna be a cold, lonely summer...
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50151
    Join date : 2017-11-16

    Svetski Rat K(orona) - Page 11 Empty Re: Svetski Rat K(orona)

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Mar 17, 2020 2:29 am

    vortex wrote:
    KinderLad wrote:te stotine hiljada su 1 given ako se virus pusti slobodno. Postoji procena, samo procena, da je u UK vec zarazeno 30 hiljada ljudi. Umrlo je 55. Umrlo je 55 ljudi koji ne bi umrli sada da nisu dobili koronavirus. Kad se to prebaci na 170 miliona (pola Amerike, da budemo konzervativni, samo pola), dobije se 300 hiljada. A to je najbolji moguci scenario. Od gripa je npr. 2017 u US umrlo 55 hiljada ljudi. 

    Ali ako je stvarni broj zarazenih u UK trenutno recimo 10 hiljada (sto uopste nije nemoguce), to onda daje skoro milion umrlih od corone u US u toku ove godine. Jel me sad razumes?

    Da vidimo da li sam te razumeo, postoji procena da je u UK zarazeno vec 30 hiljada ljudi, a postoji procena i da je zarazeno deset hiljada. Zvanicne brojke kazu hiljadu i po, nezvanicne mozemo samo da pretpostavimo koliko je. Istovremeno, zvanicne brojke iz jedne zemlje u kojoj vlada partija koja sve kontrolise kaze da je ukupno virus imalo oko 80 hiljada ljudi i umrlo oko 3 hiljade. Koliko je to nezvanicno i koliko ce biti novih slucajeva u Kini? Ti mi govoris da je samo zbog novih mera ovoliko malo slucajeva u Kini, ja ti kazem da, ako je tako, nema sanse da bi se 50% Amerike zarazilo toliko brzo. Svetski Rat K(orona) - Page 11 1844795956

    jesi ti epidemiolog? posto su sve procene od politicara da ce se u narednih godinu dana toliko zaraziti izrecene na bazi procena engleskih, nemackih i drugih epidemiologa. 

    Kinezi su napali virus merama koja niti su gde na zapadu primenjena, niti mogu da budu primenjena. U ovom konkretnom slucaju - na zalost. Ali ja nista ne govorim o tome koliko je ukupno u Kini. Ne daj boze da je stvarno samo 80 hiljada.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50151
    Join date : 2017-11-16

    Svetski Rat K(orona) - Page 11 Empty Re: Svetski Rat K(orona)

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Mar 17, 2020 2:32 am

    vortex wrote:
    No Country wrote:Мислим да ни ти ни ја нисмо епидемиолози, те је мало глупо да се упуштамо у ту расправу. Да, на основу свих расположивих информација, моја је процена да овај вирус има потенцијал да побије стотине хиљада у Америци, т.ј. када би се оставио да се “истутњи” тако како ти предлажеш. А што би темељно развалило Америку, пре свега економски.

    Ne predlazem ja to, ja predlazem izolaciju sto je vise moguce slabih i bolesnih osoba sto bi dovelo do sto manje preminulih. Preminulih bi i dalje bilo, ali u mnogo manjoj meri i sigurno ne u tim brojkama koje si naveo. Za to vreme, sve ostalo funkcionise, ljudi su na ulicama, firme rade, skole rade, u gradovima je nekad guzva u saobracaju, igra se kosarka, bejzbol, fudbal i hokej, sve je kako treba. Ugrozeni se strpe neku godinu dok ne naprave vakcinu, ko nece radi to na svoju odgovornost. Sta fali ovom resenju? A da, nema vanrednog stanja, staljinistickih mera, povratka koncepta drzave koja kontrolise svaki korak svojih gradjana i urusavanje sloboda. Svetski Rat K(orona) - Page 11 3363120308

    fali, u US, minimum 150 hiljada umrlih koji inace ne bi umrli. Mladjih od 65 godina. Verovatno vise.
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Svetski Rat K(orona) - Page 11 Empty Re: Svetski Rat K(orona)

    Post by Bluberi Tue Mar 17, 2020 2:33 am

    Ne bih da se mešam, ali u pitanju je ideološki sukob, pa ga tako i tretirajte.
    vortex

    Posts : 154
    Join date : 2018-03-06

    Svetski Rat K(orona) - Page 11 Empty Re: Svetski Rat K(orona)

    Post by vortex Tue Mar 17, 2020 2:33 am

    KinderLad wrote:
    vortex wrote:

    Da vidimo da li sam te razumeo, postoji procena da je u UK zarazeno vec 30 hiljada ljudi, a postoji procena i da je zarazeno deset hiljada. Zvanicne brojke kazu hiljadu i po, nezvanicne mozemo samo da pretpostavimo koliko je. Istovremeno, zvanicne brojke iz jedne zemlje u kojoj vlada partija koja sve kontrolise kaze da je ukupno virus imalo oko 80 hiljada ljudi i umrlo oko 3 hiljade. Koliko je to nezvanicno i koliko ce biti novih slucajeva u Kini? Ti mi govoris da je samo zbog novih mera ovoliko malo slucajeva u Kini, ja ti kazem da, ako je tako, nema sanse da bi se 50% Amerike zarazilo toliko brzo. Svetski Rat K(orona) - Page 11 1844795956

    jesi ti epidemiolog? posto su sve procene od politicara da ce se u narednih godinu dana toliko zaraziti izrecene na bazi procena engleskih, nemackih i drugih epidemiologa. 

    Kinezi su napali virus merama koja niti su gde na zapadu primenjena, niti mogu da budu primenjena. U ovom konkretnom slucaju - na zalost. Ali ja nista ne govorim o tome koliko je ukupno u Kini. Ne daj boze da je stvarno samo 80 hiljada.

    Evo, ubedio si me, u Kini su sproveli mere i zato vise niti ima novih slucajeva niti ima novih zrtava pandemije. Sad mi reci, u vise navrata sam cuo da u Italiji smatraju da ce vrh u broju slucajeva i umrlih dostici danas - sutra i da ce to poceti da pada. Svetski Rat K(orona) - Page 11 1844795956 To se vidi i po tome jer nema rasta novih slucajeva, a pogotovo nema eksponencijalnog rasta. Ti kazes da oni nisu primenjivali mere kao Kina, pa kako to da kod njih nema procena da ce da imaju milione zarazenih, nego ce sve da se zavrsi na nekih sto hiljada, mozda 200 hiljada?


    _____
    Yes it's gonna be a cold, lonely summer...
    No Country

    Posts : 11125
    Join date : 2015-05-16

    Svetski Rat K(orona) - Page 11 Empty Re: Svetski Rat K(orona)

    Post by No Country Tue Mar 17, 2020 2:37 am

    vortex wrote:
    No Country wrote:Мислим да ни ти ни ја нисмо епидемиолози, те је мало глупо да се упуштамо у ту расправу. Да, на основу свих расположивих информација, моја је процена да овај вирус има потенцијал да побије стотине хиљада у Америци, т.ј. када би се оставио да се “истутњи” тако како ти предлажеш. А што би темељно развалило Америку, пре свега економски.

    Ne predlazem ja to, ja predlazem izolaciju sto je vise moguce slabih i bolesnih osoba sto bi dovelo do sto manje preminulih. Preminulih bi i dalje bilo, ali u mnogo manjoj meri i sigurno ne u tim brojkama koje si naveo. Za to vreme, sve ostalo funkcionise, ljudi su na ulicama, firme rade, skole rade, u gradovima je nekad guzva u saobracaju, igra se kosarka, bejzbol, fudbal i hokej, sve je kako treba. Ugrozeni se strpe neku godinu dok ne naprave vakcinu, ko nece radi to na svoju odgovornost. Sta fali ovom resenju? A da, nema vanrednog stanja, staljinistickih mera, povratka koncepta drzave koja kontrolise svaki korak svojih gradjana i urusavanje sloboda. Svetski Rat K(orona) - Page 11 3363120308
    Аааа, ти би здраве али потенцијално ризичне у карантин, док се болест не избесни? Можда би могло да се примени и на српску привредно-политичку причу: дај да поштене стрпамо у затворе, па да видимо шта ће да буде?  Svetski Rat K(orona) - Page 11 1233199462

    Не знам да ли је карантин таквог типа уопште могућ, а нешто нисам баш ни убеђен да су сви испод 60 савршено безбедни? Али јесте оригинално решење. Можда и мало превише оригинално?


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    vortex

    Posts : 154
    Join date : 2018-03-06

    Svetski Rat K(orona) - Page 11 Empty Re: Svetski Rat K(orona)

    Post by vortex Tue Mar 17, 2020 2:37 am

    KinderLad wrote:
    vortex wrote:

    Ne predlazem ja to, ja predlazem izolaciju sto je vise moguce slabih i bolesnih osoba sto bi dovelo do sto manje preminulih. Preminulih bi i dalje bilo, ali u mnogo manjoj meri i sigurno ne u tim brojkama koje si naveo. Za to vreme, sve ostalo funkcionise, ljudi su na ulicama, firme rade, skole rade, u gradovima je nekad guzva u saobracaju, igra se kosarka, bejzbol, fudbal i hokej, sve je kako treba. Ugrozeni se strpe neku godinu dok ne naprave vakcinu, ko nece radi to na svoju odgovornost. Sta fali ovom resenju? A da, nema vanrednog stanja, staljinistickih mera, povratka koncepta drzave koja kontrolise svaki korak svojih gradjana i urusavanje sloboda. Svetski Rat K(orona) - Page 11 3363120308

    fali, u US, minimum 150 hiljada umrlih koji inace ne bi umrli. Mladjih od 65 godina. Verovatno vise.

    Tih 150 hiljada umrlih mladjih od 65 godina su ti bolesni koje sam naveo i oni bi isto bili podvrgnuti merama izolacije. Svetski Rat K(orona) - Page 11 1844795956 Mozda nisam bio dovoljno jasan, izolacija bi vazila za svakog slabog i bolesnog, rizicnog stanovnika Amerike. Da, ne daj Boze, imam oboljenje koje mi drasticno slabi imunitet trazio bi potpunu izolaciju i pristup samo doktorima koji su negativni na virus.


    _____
    Yes it's gonna be a cold, lonely summer...
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50151
    Join date : 2017-11-16

    Svetski Rat K(orona) - Page 11 Empty Re: Svetski Rat K(orona)

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Mar 17, 2020 2:39 am

    vortex wrote:
    KinderLad wrote:

    jesi ti epidemiolog? posto su sve procene od politicara da ce se u narednih godinu dana toliko zaraziti izrecene na bazi procena engleskih, nemackih i drugih epidemiologa. 

    Kinezi su napali virus merama koja niti su gde na zapadu primenjena, niti mogu da budu primenjena. U ovom konkretnom slucaju - na zalost. Ali ja nista ne govorim o tome koliko je ukupno u Kini. Ne daj boze da je stvarno samo 80 hiljada.

    Evo, ubedio si me, u Kini su sproveli mere i zato vise niti ima novih slucajeva niti ima novih zrtava pandemije. Sad mi reci, u vise navrata sam cuo da u Italiji smatraju da ce vrh u broju slucajeva i umrlih dostici danas - sutra i da ce to poceti da pada. Svetski Rat K(orona) - Page 11 1844795956 To se vidi i po tome jer nema rasta novih slucajeva, a pogotovo nema eksponencijalnog rasta. Ti kazes da oni nisu primenjivali mere kao Kina, pa kako to da kod njih nema procena da ce da imaju milione zarazenih, nego ce sve da se zavrsi na nekih sto hiljada, mozda 200 hiljada?

    primenili su drasticne mere. ne kao kineske, ali neuporedivo drasticnije u odnosu na totalno odsustvo istih. dve potpuno neuporedive stvari: ovo sto radi italija i ne raditi nista osim apelovati na starije da ne izlaze.

    Svetski Rat K(orona) - Page 11 Empty Re: Svetski Rat K(orona)

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun May 12, 2024 8:54 am