Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Knjiga srama

    Kinder Lad

    Posts : 7403
    Join date : 2015-11-26
    Location : Location, Location

    Knjiga srama - Page 22 Empty Re: Knjiga srama

    Post by Kinder Lad Sun May 28, 2017 5:26 pm

    William Murderface wrote:Mislis Vucina? Jebo takav zivot.

    Ma dobro to, to je drugo


    _____
    alt-lib
    No Country

    Posts : 11129
    Join date : 2015-05-16

    Knjiga srama - Page 22 Empty Re: Knjiga srama

    Post by No Country Sun May 28, 2017 5:41 pm

    Само да похвалим правилан избор топика, гледе Вука и СПО.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Anonymous
    Guest

    Knjiga srama - Page 22 Empty Re: Knjiga srama

    Post by Guest Wed Jun 21, 2017 12:22 pm

    podsetimo se ovih govana i cuvenih samoprozvanih opozicionara i antifasista malo na danasnji dan


    http://www.021.rs/story/Novi-Sad/Vesti/138340/LSV-ulazi-u-gradsku-vlast-dobija-Vodovod-i-Informatiku.html
    avatar

    Posts : 18439
    Join date : 2014-12-12

    Knjiga srama - Page 22 Empty Re: Knjiga srama

    Post by beatakeshi Wed Jun 21, 2017 12:46 pm

    Jesi li ti ovo pisao?

    Brus Vilis
    23.06.2016 • 18:01
    Žaklina našla sponzora
    Nego, pitanje koje mi se vrzma po glavi a od velikog je značaja - hoće li i naredne godine doći popa u vodovod da baci ćiri-bu, ćiri-ba?

    Knjiga srama - Page 22 3579118792
    Anonymous
    Guest

    Knjiga srama - Page 22 Empty Re: Knjiga srama

    Post by Guest Wed Jun 21, 2017 12:49 pm

    hahaha nisam, ja se njima samo direktno obracam
    Erős Pista

    Posts : 81523
    Join date : 2012-06-10

    Knjiga srama - Page 22 Empty Re: Knjiga srama

    Post by Erős Pista Mon Jul 24, 2017 9:27 pm

    [size=42] I danas je naš pogled okrenut i prema Rusiji i prema Zapadu...[/size]


    [size=42]- Iskreno da kažem, dopada mi se politika Aleksandra Vučića, koja je po mom mišljenju i proistočna i prozapadna. To je veoma teško izvesti u državničkom ponašanju, jer znači sedenje na dve stolice. Lako možeš pasti između njih. Čini mi se da Vučić uspeva da se odupre pritisku Zapada da uvede sankcije Rusiji, a ako ima pritiska Rusije da ne uđe u NATO, uspešno se odupire i tome. Predsednica Vlade Ana Brnabić je rekla da naša politika nije proamerička, nije proruska, nego prosrpska i to je pravi izraz za politiku kojom se Vučić bavi.[/size]

    http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/drustvo/aktuelno.290.html:676975-Dragoslav-Mihailovic-Mucenje-logorasa-osmislio-Djilas-a-odobrio-Tito


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Knjiga srama - Page 22 Empty Re: Knjiga srama

    Post by Filipenko Mon Jul 24, 2017 9:32 pm

    Prvi komentar u stilu članka:



    Milan 24. jul 2017. 17:16 #4642195
    Tito je odgovoran za Goli otok i sva stradanja, ali je odgovoran i za najveće srpsko stratište i logor smrti Jasenovac.
    Ferenc Puskás

    Posts : 11581
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Knjiga srama - Page 22 Empty Re: Knjiga srama

    Post by Ferenc Puskás Mon Jul 24, 2017 9:40 pm

    To je onaj kad su cvetale tikve, je li? Progutao Vučićevu političku marmeladu sastavljenu od svih dostupnih sastojaka. Politički um male hrane.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Erős Pista

    Posts : 81523
    Join date : 2012-06-10

    Knjiga srama - Page 22 Empty Re: Knjiga srama

    Post by Erős Pista Mon Jul 24, 2017 9:45 pm

    Realno, mislim da on najmanje laže, odnosno da ovo nije uvlčenje. On je, kao i Vučić (danas), na pozicijama malosrbijanskog nacionalizma.


    Last edited by William Murderface on Mon Jul 24, 2017 10:04 pm; edited 1 time in total


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81523
    Join date : 2012-06-10

    Knjiga srama - Page 22 Empty Re: Knjiga srama

    Post by Erős Pista Mon Jul 24, 2017 9:46 pm

    Mada me malo čudi kako mu ne smeta Vučićev rasni tip...


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Miki

    Posts : 1205
    Join date : 2017-02-24

    Knjiga srama - Page 22 Empty Re: Knjiga srama

    Post by Miki Mon Jul 24, 2017 9:52 pm

    Jedna od najlepših stvari u komunizmu je bilo pišanje nekih brđana iz Berana gamadi ovog tipa u usta.

    But komesar Bulatović muh...muh Dušanovac and Krst
    avatar

    Posts : 18439
    Join date : 2014-12-12

    Knjiga srama - Page 22 Empty Re: Knjiga srama

    Post by beatakeshi Mon Jul 24, 2017 10:18 pm

    Skoro sam video Mihailovića na otvaranju neke izložbe, škljoca mobilnim. Meni je delovao malo dementno.
    boomer crook

    Posts : 36969
    Join date : 2014-10-27

    Knjiga srama - Page 22 Empty Re: Knjiga srama

    Post by boomer crook Tue Jul 25, 2017 12:49 am

    ma on je dementan odavno. sedi na romanu i masta o filmu, zivka cas kusturicu, cas neke druge dok mu se ljudi oko njega dodvoravaju.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36969
    Join date : 2014-10-27

    Knjiga srama - Page 22 Empty Re: Knjiga srama

    Post by boomer crook Tue Jul 25, 2017 12:51 am

    djibus

    * Kako se pismo koje ste dobili od Aleksandra Pavkovića zagubilo, pa ste morali da ga, po sećanju, ponovo napišete?
    - Ne znam šta se dogodilo. Ako hoćemo pravo, verujem da mi ga je Udba "ćornula". Imala je svoje ljude koji su se bavili ulaženjem u tuđe stanove. Za te poslove vrbovani su razni pljačkaši...


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    avatar

    Posts : 18439
    Join date : 2014-12-12

    Knjiga srama - Page 22 Empty Re: Knjiga srama

    Post by beatakeshi Tue Jul 25, 2017 10:17 am

    Ali kakva kompozicija intervjua - TitoĐilasRankovićUdbaNkvdGoliOtok i bup... "Mislim da predsednik Vučić dobro radi ..."
    Večernje će živeti večno!
    Anonymous
    Guest

    Knjiga srama - Page 22 Empty Re: Knjiga srama

    Post by Guest Tue Jul 25, 2017 11:55 am

    A. Pavković živi i radi u Sidneju a u Srbiju obično dolazi leti na par nedelja, i ima dosta široki krug prijatelja u akademksoj zajednici.

    Prosto, ne živi na pustom ostrvu niti kao Unabomber, dostupan je, i suludo je da se oko njegovih porodičnih sećanja dopisuju izlapeli DM i Nedeljnik.
    avatar

    Posts : 18439
    Join date : 2014-12-12

    Knjiga srama - Page 22 Empty Re: Knjiga srama

    Post by beatakeshi Tue Jul 25, 2017 12:09 pm

    Što "Nedeljnik"?
    Anonymous
    Guest

    Knjiga srama - Page 22 Empty Re: Knjiga srama

    Post by Guest Tue Jul 25, 2017 12:15 pm

    Pa u Nedeljniku je prvo objavljen taj veliki DM-ov tekst

    http://www.nedeljnik.rs/nedeljnik/portalnews/pismo-koje-menja-istoriju-dilas-naredio-mucenja-na-golom-otoku-citajte-u-nedeljniku/

    i krš strana u štampanom broju


    Knjiga srama - Page 22 Nedeljnik-2017-07-13-korica-400ž


    ovo po dnevnim novinama su odjeci i reagovanja


    Last edited by Gargantua on Tue Jul 25, 2017 12:16 pm; edited 1 time in total
    boomer crook

    Posts : 36969
    Join date : 2014-10-27

    Knjiga srama - Page 22 Empty Re: Knjiga srama

    Post by boomer crook Tue Jul 25, 2017 12:16 pm

    pa od celog ludila ispada da se djilas raspitivao za prakse koje su vec bile potpuno rasirene i koje se danas koriste, na primer, u gvantanamu. ali vazno je da je goli otok ausvic i ostrvo doktora moroa.

    isto kao rasprava o jovi kapi na ppp.ja sam ga poredio sa francuskim pukovnicima i generalima koji su ubijali bez suda i mucili ljude po alziru ali je pppublika zelela da on bude faken himler. elefantijazis nostra.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    Knjiga srama - Page 22 Empty Re: Knjiga srama

    Post by Guest Tue Jul 25, 2017 12:23 pm

    zatvorenici su bili manje izolovani jedni od drugih nego u gvantanamu, a glavno mrcvarenje je bio besmisleni svakodnevni fizički rad (kamenolom). praktično svako je prošao izvesnu dozu posebne fizičke torture pri (makar prvom) ispitivanju, od trivijalnog šamaranja i pretnji, do izolacije i ustaljenog i učestalog batinjanja uz oskudnu ili nikakvu hranu i medicinsku negu.

    od naci logora ga razlikuje to što naravno nije bio logor smrti ni po kakvim osnovama, i imao je poseban sloj psihološkog odnosa kroz zatvoreničko "pokajanje" kao ponudu vlasti, posle čega je sledio "veruje ali proveravaj" odnos na slobodi. msm poređenje je besmisleno.
    avatar

    Posts : 18439
    Join date : 2014-12-12

    Knjiga srama - Page 22 Empty Re: Knjiga srama

    Post by beatakeshi Tue Jul 25, 2017 12:28 pm

    Nisam znao za "Nedeljnik".

    Mukice iz VN, oni sada služe za potkusur.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Knjiga srama - Page 22 Empty Re: Knjiga srama

    Post by Filipenko Tue Jul 25, 2017 1:50 pm

    ostap bender wrote:pa od celog ludila ispada da se djilas raspitivao za prakse koje su vec bile potpuno rasirene i koje se danas koriste, na primer, u gvantanamu. ali vazno je da je goli otok ausvic i ostrvo doktora moroa.

    isto kao rasprava o jovi kapi na ppp.ja sam ga poredio sa francuskim pukovnicima i generalima koji su ubijali bez suda i mucili ljude po alziru ali je pppublika zelela da on bude faken himler. elefantijazis nostra.


    Kad je bila ta rasprava o Jovi?
    Anonymous
    Guest

    Knjiga srama - Page 22 Empty Re: Knjiga srama

    Post by Guest Sat Sep 09, 2017 12:21 pm

    Knjiga srama - Page 22 DJRlXhpXkAAc-ZK
    Veletin

    Posts : 4723
    Join date : 2015-08-14

    Knjiga srama - Page 22 Empty Re: Knjiga srama

    Post by Veletin Sat Sep 09, 2017 12:23 pm

    Дебели штакор?
    Anonymous
    Guest

    Knjiga srama - Page 22 Empty Re: Knjiga srama

    Post by Guest Sat Sep 09, 2017 12:24 pm

    Ceda Knjiga srama - Page 22 1143415371

    Knjiga srama - Page 22 Empty Re: Knjiga srama

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri May 17, 2024 9:07 am