Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Virus

    Летећи Полип

    Posts : 11138
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Virus - Page 37 Empty Re: Virus

    Post by Летећи Полип Sun Mar 08, 2020 3:42 am

    Mentol da propusti priliku za dramu? Pa održao bi konfu iz karantina. I tamo bi radio - deset - dvanaest sati! Jer doktori su mu rekli da mora malo da popusti sa radom, a on šta će, mora da ih posluša.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Virus - Page 37 Empty Re: Virus

    Post by kondo Sun Mar 08, 2020 4:17 am

    pa dobro, umro bi

    (ovde onaj vasin smajli gde siri ruke nemocno)


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kapetanm

    Posts : 5805
    Join date : 2012-02-10

    Virus - Page 37 Empty Re: Virus

    Post by kapetanm Sun Mar 08, 2020 5:06 am

    Pre mislim da ce zdrav da odglumi da je u qarantinu pa ce da održi vanrednu konf pred 50 pasterizovanih novinara i to sve kroz suze
    ficfiric

    Posts : 34313
    Join date : 2012-02-10

    Virus - Page 37 Empty Re: Virus

    Post by ficfiric Sun Mar 08, 2020 5:12 am

    I za to vreme skokne na more


    _____


    Uprava napolje!

    Cowboy

    Posts : 1043
    Join date : 2012-02-11

    Virus - Page 37 Empty Re: Virus

    Post by Cowboy Sun Mar 08, 2020 5:26 am

    Vec pitao jednom, Vasa mi poluodgovorio ali ne znam koliko je to potkrepljeno cinjenicama iz svjetske istorije - koliko ovo moze da traje dok se virus "izduva"? Tipa par meseci ili neograniceno, bez pauza?

    Španska groznica je napravila haos u par meseci pa se povukla sama od sebe, u dva navrata doduse (tri zapravo, u nekim delovima sveta)... ne kapiram bas taj scenario sa epidemioloske/naucne strane, kako se jedan virus "izduvava" ali cinjenica je da imamo sezonske gripove koji se pojavljuju pa nestaju.

    Može se karantinovati mesec, dva, mada je i to previse.
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 37 Empty Re: Virus

    Post by Guest Sun Mar 08, 2020 5:32 am

    Kondo wrote:pa dobro, umro bi

    (ovde onaj vasin smajli gde siri ruke nemocno)



    ¯\_(ツ)_/¯
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 37 Empty Re: Virus

    Post by Guest Sun Mar 08, 2020 5:35 am



    Nisam siguran da sam video igde tvrde pretpostavke. Očekivanje da će oslabiti kad dođe toplije vreme je razumno ali u suštini očekuju da sam virus ostane prisutan i da se sezonski pojavljuje narednih godina. Tu onda ulaze u igru vakcine, rast imuniteta itd.

    Izduvava se tako što se društvenim merama ograniči mogućnost zaraze, u međuvremenu se većina ipak izleči/zaleči itd. Verovatno je prerano da znamo više o tome.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Virus - Page 37 Empty Re: Virus

    Post by kondo Sun Mar 08, 2020 5:39 am

    ma ovde niko ne zna ništa. optimisti, pesimisti, epidemiolozi, stastičari. prosto nova stvar. može za 3 meseca cela planeta da izumre a može sve da stane kao što je krenulo, da se razviju imunomehanizmi, vakcine itd. nadam se da vlasnici foruma imaju neke koristi što štancujemo strane i pravimo promet.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 37 Empty Re: Virus

    Post by Guest Sun Mar 08, 2020 5:39 am

    Baš tako. Nauka je za virus prvi put čula 31. decembra, zapravo se vrlo malo zna o njemu - nepoznat je  način širenja (zna se dosta ali se ne zna sve), ne zna se koliko mu smeta toplo vreme, nejasan je uticaj na različite demografske grupe...Nemoguće je praviti sveobuhvatnu procenu u ovako dinamičkim uslovima gde se parametri menjaju svakodnevo. Naročito je nepoznato da li mu smeta toplota, a slutim da ćemo zahvaljujući Indiji to znati dosta brzo, za nekoliko nedelja već.
    kapetanm

    Posts : 5805
    Join date : 2012-02-10

    Virus - Page 37 Empty Re: Virus

    Post by kapetanm Sun Mar 08, 2020 5:43 am

    Najgrđe je što su krenule glasine potpomognute internetom. Neverovatno je kakve sam pouzdane vesti čuo sa svih strana. Međutim, koliko znam postoje ozbiljne pripreme na drž nivou za slučaj pogoršanja
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 37 Empty Re: Virus

    Post by Guest Sun Mar 08, 2020 5:48 am

    Ovo i par tvitova ispod

    rumbeando

    Posts : 13817
    Join date : 2016-02-01

    Virus - Page 37 Empty Re: Virus

    Post by rumbeando Sun Mar 08, 2020 5:55 am

    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 37 Empty Re: Virus

    Post by Guest Sun Mar 08, 2020 5:56 am

    Virus - Page 37 903208043
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 37 Empty Re: Virus

    Post by Guest Sun Mar 08, 2020 6:03 am

    Cowboy

    Posts : 1043
    Join date : 2012-02-11

    Virus - Page 37 Empty Re: Virus

    Post by Cowboy Sun Mar 08, 2020 6:03 am

    kapetanm wrote:Najgrđe je što su krenule glasine potpomognute internetom. Neverovatno je kakve sam pouzdane vesti čuo sa svih strana. Međutim, koliko znam postoje ozbiljne pripreme na drž nivou za slučaj pogoršanja


    ... daj detalje, neka padnu kao dažd na izmučenu čeljad uvek žednu utešnih reči

    Sve što sam do sada čuo je da imamo u BG 7 do 9 kreveta za obolele, Lončar izjavio onomad, tipa "sasvim smo spremni"

    btw. tačno, nova stvar skroz, ne zna se ništa dok se ne završi  Virus - Page 37 2304934895 

    @svaka cast Kinezima
    kapetanm

    Posts : 5805
    Join date : 2012-02-10

    Virus - Page 37 Empty Re: Virus

    Post by kapetanm Sun Mar 08, 2020 6:09 am

    Cowboy wrote:
    kapetanm wrote:Najgrđe je što su krenule glasine potpomognute internetom. Neverovatno je kakve sam pouzdane vesti čuo sa svih strana. Međutim, koliko znam postoje ozbiljne pripreme na drž nivou za slučaj pogoršanja


    ... daj detalje, neka padnu kao dažd na izmučenu čeljad uvek žednu utešnih reči

    Sve što sam do sada čuo je da imamo u BG 7 do 9 kreveta za obolele, Lončar izjavio onomad, tipa "sasvim smo spremni"

    btw. tačno, nova stvar skroz, ne zna se ništa dok se ne završi  Virus - Page 37 2304934895 

    @svaka cast Kinezima
    Ne mislim u zdravstvu već u ozbiljnim firmama. A dalje iz rl ne mogu baš, al eto pominjem čisto objektivnosti radi da razgrnem malo beznađe
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Virus - Page 37 Empty Re: Virus

    Post by kondo Sun Mar 08, 2020 6:12 am

    Inače ne znam da li ste pokupili da je Brnabicka rekla da ce karantinirati migrante. U Srbiji ima 6000 u kampovima i 1000 van. Nadam se da ima neku press konfu ovih dana da gledam kako joj Žaki rilja kroz debelo crevo.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kapetanm

    Posts : 5805
    Join date : 2012-02-10

    Virus - Page 37 Empty Re: Virus

    Post by kapetanm Sun Mar 08, 2020 6:16 am

    Nisam to čuo. Al logično je
    disident

    Posts : 15083
    Join date : 2016-03-27

    Virus - Page 37 Empty Re: Virus

    Post by disident Sun Mar 08, 2020 6:27 am

    Veze smozgom nema iskreno


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 37 Empty Re: Virus

    Post by Guest Sun Mar 08, 2020 6:31 am

    kapetanm wrote:Nisam to čuo. Al logično je

    To je logično koliko i Trampove ideje da stavi vojsku na granicu sa Meksikom da zaustavi koronu, dok mu na aerodrome i dalje sleću zaraženi iz Italije i ulaze bez ikakvih provera.
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 37 Empty Re: Virus

    Post by Guest Sun Mar 08, 2020 6:46 am

    Otkazivanja velikih događaja i skupova, zbog aktuelne situacije oko koronavirusa, koji je stigao i u Srbiju, neće biti za sada, rekla je predsednica Vlade Ana Brnabić.

    "Kao predsednica vlade pratim preporuke stručnih organa, resornog ministarstva, stručnjaka. U ovom trenutku nema potrebe za otkazivanjem takvih događaja. Ako bude potrebe mi ćemo odgovoriti na to odmah", kazala je Brnabić.

    Premijerka je ponovila da nema mesta za paniku zbog pojave koronavirusa u Srbiji, da stručne službe rade svaki dan, a da će Vlada reagovati ako bude bilo potrebe.
    паће

    Posts : 40217
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Virus - Page 37 Empty Re: Virus

    Post by паће Sun Mar 08, 2020 7:00 am

    Papa Lazarou wrote:
    kapetanm wrote:Nisam to čuo. Al logično je

    To je logično koliko i Trampove ideje da stavi vojsku na granicu sa Meksikom da zaustavi koronu, dok mu na aerodrome i dalje sleću zaraženi iz Italije i ulaze bez ikakvih provera.

    Побркао са пивом. Корона је мексичка марка.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    rumbeando

    Posts : 13817
    Join date : 2016-02-01

    Virus - Page 37 Empty Re: Virus

    Post by rumbeando Sun Mar 08, 2020 7:20 am

    Democrats in the House and Senate introduced legislation Friday that would require all employers to grant workers paid sick days in light of the global coronavirus spread.

    The bill unveiled by Rep. Rosa DeLauro (D-Conn.) and Sen. Patty Murray (D-Wash.) would mandate all employers to let workers accrue seven days of paid sick leave and immediately provide 14 additional days when there is a public health emergency.

    Health authorities have been encouraging Americans to stay home if they feel sick to help prevent potential spread of the coronavirus, but the lack of a federal guarantee for paid leave has raised concerns that some workers — especially in the service and restaurant industries — might not be able to follow those guidelines.

    “The lack of paid sick days could make coronavirus harder to contain in the United States compared with other countries that have universal sick leave policies in place,” DeLauro, who chairs the House Appropriations subcommittee overseeing federal health agencies, said in a statement. "Low-income workers and their families could be hit even harder by the virus, as low wage jobs are at the forefront of not providing sick leave benefits."

    The two Democrats expressed concern that given the choice between staying home sick and going unpaid, low-wage workers would still show up to work, potentially spreading the virus in their communities.

    “Workers want to do the right thing for themselves, their families, and their communities — so especially in the middle of public health crises like this, staying home sick shouldn’t have to mean losing a paycheck or a job," Murray said.

    DeLauro's and Murray's bills would also ensure that paid sick leave can be used in a public health emergency for taking care of children if schools are closed or if a worker or family member is quarantined.

    The U.S. is one of the only industrialized countries in the world that does not have national requirements for paid sick leave.
    https://thehill.com/homenews/house/486325-democrats-introduce-bill-to-guarantee-paid-sick-leave-in-response-to

    Dobro su se setili.
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 37 Empty Re: Virus

    Post by Guest Sun Mar 08, 2020 7:25 am


    http://www.czechmarketplace.cz/news/covid-19-implications-for-business

    COVID-19: Implications for business

    4.03.2020
    Company: McKinsey & Company, Inc. Prague
    rumbeando

    Posts : 13817
    Join date : 2016-02-01

    Virus - Page 37 Empty Re: Virus

    Post by rumbeando Sun Mar 08, 2020 7:52 am

    Vreme dupliranja broja obolelih u danima za 5 najvećih zapadnoevropskih zemalja izračunato na osnovu trodnevnog rasta broja obolelih u periodu od 5-7. marta.

    Francuska 1,73
    Nemačka 1,97
    V. Britanija 2,37
    Španija 2,53
    Italija 3,23

    Dakle, od svih 5 zemalja, jedino se u Italiji nije udvostručio broj obolelih za 3 dana, u Francuskoj i Nemačkoj se udvostručio za manje od dva dana.

    Izvor podataka: https://covid2019.app/ (kartica Cases)

    Virus - Page 37 Empty Re: Virus

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -
      » Virus
      » Virus
      » Virus
      » Virus
      » Virus

      Current date/time is Sun May 19, 2024 4:34 am