Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Vučićeva Srbija

    Anonymous
    Guest

    Vučićeva Srbija - Page 35 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Guest Sun Apr 12, 2020 3:46 pm

    Margit Savović wrote:
    Talason wrote:Ja ne mislim da je broj zaraženih značajno veći od zvaničnih podataka, najviše zato što se ovaj virus mnogo lako prenosi. Uđe na Dedinje i zvek 67 zaraženih. Da je broj zaraženih bio daleko veći, preko raznih mesta okupljanja ljudi (čitaj supermarketi) bi se daleko više proširio i imali bi mnogo više ljudi na respiratorima ili umrlih.

    Broj umrlih je verovatno nešto veći, zbog slučajeva koji nisu registrovani ili zavedeni kao nešto drugo, ali taj broj mi ne izgleda kao statistički značajan.

    Da bih mogao da išta bolje izanaliziram, morao da bih da imam podatke koji nisu dostupni.

    U prirodni imunitet ne verujem, eventualno vakcina protiv turbekuloze ima nekog smisla, ali to tek kada se osoba zarazi.

    Pored toga, ako je tačno da je prenos kapljični, opet moram da ponovim, samo i stalno maske, izuzetna higijena prostora uz dezinfikovanje javnih površina.

    Ovo što mi radimo je posledica nespremnosti kapaciteta za zaštitu - nedovoljne zalihe maski, rukavica i dezinfekcionih sredstava, kao i nedovoljna edukacija za upotrebu svega toga. Dezinfekcija je jeftina i zaštita je jeftina, a sve to bi na kraju koštalo daleko manje i u životima i u parama, kome je do para.
    Gde ces vise od ovoga sa brojem umrlih sa ovim merama? Pogledaj strarosnu strukturu nasih umrlih. 
    Oni su rekli da su sad poceli da testiraju ljude sa blazim simptomima, a one asimptomatske niko ne hvata. Broj stvarno zarazenih je gotovo sigurno mnogostruko veci. Samo taj faktor kojim mnozimo opada s vremenom zbog mera karantina.

    Za maske se slazem, upravo zbog asimptomatskih.

    Ako zatvoriš sve starije i ako se ne zaraze, kako mogu da umru? Starosna struktura ukazuje na to da nisu svi podjednako izloženi virusu.

    Broj zaraženih jeste sigurno veći, ali nije moguće da je višestruko veći, broj mrtvih bi rastao eksponencijalno i ne bi bili na ovom odnosu testiranih i zaraženih.

    Ovo posmatram na osnovu dostupnih podataka, da imam neke druge, možda bih drugačije razmišljao. Ne mogu da imam previše pretpostavki u modelu.
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Vučićeva Srbija - Page 35 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Sotir Sun Apr 12, 2020 3:57 pm

    Ајмо мало математике

    До сад смо имали преко 3600 потврђених случајева, 74 преминула и 146 на респиратору. Може се рећи нешто преко 6% тежих случајева. Код других земаља то иде и на 15%. Пошто смо скоро имали нагли скок броја заражених вероватно ће бити већи проценат са тежом сликом кад се и код њих развије болест.

    Али и поред тога је проценат тежих случајева мали.
    Уколико претпоставимо да још има нерегистрованих случајева (који су углавном блажи облик), добија се још мањи проценат.

    Е сад или се критични добро чувају па је зато мали проценат тежих случајева, или има нешто у генетици.

    Али у сваком случају не може бити више заражених.
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Vučićeva Srbija - Page 35 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Sotir Sun Apr 12, 2020 4:00 pm

    Проценат раста нам је претходних дана био око 8%, сад је спао на 7%. Ту не може да буде велик број скривених случајева. Осим ако нису сви блажи и врло ревносни у самоизолацији, што не мере у земљи Сорабији.
    паће

    Posts : 40200
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Vučićeva Srbija - Page 35 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by паће Sun Apr 12, 2020 4:07 pm

    Halászlé wrote:Prirodni imunitet na potpuno novi patogen? Nešto mi tu ne štima ali ajde.

    Подједнако ми не штима да је потпуно нов патоген компатибилан са ама баш целокупним становништвом куглаје. Неке качи јаче, неке слабије, а на оба краја криве мора да има екстремних случајева, дакле оних које убије за једноцифрен број дана и оних које ни не очеше.

    disident wrote:
    Margit Savović wrote:
    Pa dobro, znaci priznajes da treba upravljati ovom situacijom, a ne samo zatvarati i sikanirati narod. Vučićeva Srbija - Page 35 1143415371
    Naravno da treba upravljati ovom situacijom. Sta je sikaniranje naroda u ovoj situaciji?

    Ево сад прича комшиница преко баште, њен комшија преко пута изашао пред капију да опере кола. Нигде живе душе. Долази мурија, двоје у колима, трећи излази и издире се на овог, маша се за палицу...


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Margit Savović

    Posts : 2437
    Join date : 2012-02-11

    Vučićeva Srbija - Page 35 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Margit Savović Sun Apr 12, 2020 4:38 pm

    Talason wrote:
    Margit Savović wrote:
    Gde ces vise od ovoga sa brojem umrlih sa ovim merama? Pogledaj strarosnu strukturu nasih umrlih. 
    Oni su rekli da su sad poceli da testiraju ljude sa blazim simptomima, a one asimptomatske niko ne hvata. Broj stvarno zarazenih je gotovo sigurno mnogostruko veci. Samo taj faktor kojim mnozimo opada s vremenom zbog mera karantina.

    Za maske se slazem, upravo zbog asimptomatskih.

    Ako zatvoriš sve starije i ako se ne zaraze, kako mogu da umru? Starosna struktura ukazuje na to da nisu svi podjednako izloženi virusu.

    Broj zaraženih jeste sigurno veći, ali nije moguće da je višestruko veći, broj mrtvih bi rastao eksponencijalno i ne bi bili na ovom odnosu testiranih i zaraženih.

    Ovo posmatram na osnovu dostupnih podataka, da imam neke druge, možda bih drugačije razmišljao. Ne mogu da imam previše pretpostavki u modelu.
    Pa da, to za starije sam i rekla. Mi imamo invervenciju u toku koja je ucinila da je nasa raspodela umrlih po starosti skewed u odnosu na druge zemlje. Nemamo razilazenje, osim sto konstatujem da bi trebalo da bude manja smrtnost na 100k ljudi nego u drugim zemljama. 

    Sto se tice eksponencijalnog rasta, ako imas konstantan faktor s kojim sistematski potcenjujes stvaran broj zarazenih, tebi je rast stvarno zarazenih isti kao i rast registrovanih, tako da ne vidim sto bi se desavao eksponencijalni rast mrtvih. 

    @Sotir, ti procenti koje prenosis od drugih zemalja podrazumevaju mnogo vecu prokuzenost kod starijih ljudi i posledicnih komplikacija. Kod naseg pula zarazenih (mahom nestari) bi procenti komplikacija i case fatality rates trebalo da budu bitno manji.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Vučićeva Srbija - Page 35 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Mr.Pink Sun Apr 12, 2020 4:39 pm

    realno

    zasto nije u maxiju ili u bolnici


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Vučićeva Srbija - Page 35 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Mr.Pink Sun Apr 12, 2020 4:40 pm

    zasto mladi umiru u srbiji? mozda od siromastva ali ne uranijumskog


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Anonymous
    Guest

    Vučićeva Srbija - Page 35 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Guest Sun Apr 12, 2020 4:43 pm

    zato što se razboljevaju, a onaj % koji ima neke prikrivene boljke ih nije otkrio na vreme, kod nas se ne ide na kontrole, ako nisi precmrt

    statistika za stare je izvitoperena zato što su njih prve skidali sa parata, čim je aparata zafalilo

    ne mislim da možemo da znamo dovoljno bez pravih testiranja na dovoljno velikim uzorcima, i virusa i antitela
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Vučićeva Srbija - Page 35 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Mr.Pink Sun Apr 12, 2020 4:50 pm

    na kontrole? kakve?

    ako odes kod lekara a zdrav si, isutiraju te napolje

    prevencija je ukinuta 1991.


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Anonymous
    Guest

    Vučićeva Srbija - Page 35 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Guest Sun Apr 12, 2020 4:53 pm

    ponuda je velika, ko može/hoće da plati
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50232
    Join date : 2017-11-16

    Vučićeva Srbija - Page 35 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Apr 12, 2020 4:56 pm

    Tek kad se uzme u obzir da smo sklonili iz zivota 65+, tek onda nase cifre izgledaju lose. Plus, uz takav postupak na pocetku (sklanjanje 65+), meni uopste nije jasno kako mozemo da razmisljamo o labavljenju mera sve dok u potpunosti ne neutralisemo virus u Srbiji. Sta, ostane da cirkulise kod stotinjak ljudi, stariji mogu normalno da izlaze u druze se i, bam, za mesec dana ponovo 5 hiljada obolelih, ali ovoga puta sa daleko vecom smrtnoscu. Ne znam...
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Vučićeva Srbija - Page 35 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Mr.Pink Sun Apr 12, 2020 4:59 pm

    ja bas procitao kako bel medic izdaje posebne dozvole za kretanje ako si njihov pacijent

    ne znam sto me to vise ljuti od vucica koji se setka po srbiji

    a ako se sumnja na neki covid, kontaktiraju licno grackog epidemiologa



    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Vučićeva Srbija - Page 35 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Mr.Pink Sun Apr 12, 2020 5:00 pm

    sve bih ja to nacionalizovao


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Vučićeva Srbija - Page 35 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Mr.Pink Sun Apr 12, 2020 5:01 pm

    a ona dr sto mrela tamo u nisu, zarazila se na privatnoj klinici



    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Anonymous
    Guest

    Vučićeva Srbija - Page 35 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Guest Sun Apr 12, 2020 5:02 pm

    Jedina sigurnost je da je neko razvio imunitet, što se sada možda može utvrditi kod pojedinačnih slučajeva ali i to verovatno nepouzdano, makar u smislu na koliko dugo. Previše čujemo o drugoj zarazi kod već preležalih ta bi me taj put seroloških testova potpuno umirio na kraći rok.

    "Dati potvrdu" sada (ako neko to daje) je reći "bio juče na testu, negativan" ali se mogao zaraziti 5 minuta posle tog testa, tako da je taj papir dobar za brisanje dupeta.
    Anonymous
    Guest

    Vučićeva Srbija - Page 35 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Guest Sun Apr 12, 2020 5:04 pm

    virus mora biti istrebljen
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50232
    Join date : 2017-11-16

    Vučićeva Srbija - Page 35 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Apr 12, 2020 5:10 pm

    Talason wrote:virus mora biti istrebljen
    +1
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50232
    Join date : 2017-11-16

    Vučićeva Srbija - Page 35 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Apr 12, 2020 5:14 pm

    Ali nesto mora da se smisli za 65+, da mogu da izadju nekim danima da prosetaju sat vremena...ne mogu stariji ljudi da sede samo u kuci 3 meseca pocece da umiru od hipertenzije tj srca i drugog.
    Anonymous
    Guest

    Vučićeva Srbija - Page 35 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Guest Sun Apr 12, 2020 5:19 pm

    jbg, ja imam prijatelja koji je izgubio kontrolu nad šećerom od kada je zatarabljen

    svaki dan je šetao po 2 sata, finim tempom, ovo ga sada ubija
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50232
    Join date : 2017-11-16

    Vučićeva Srbija - Page 35 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Apr 12, 2020 5:20 pm

    Pa to
    Erős Pista

    Posts : 81526
    Join date : 2012-06-10

    Vučićeva Srbija - Page 35 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Erős Pista Sun Apr 12, 2020 5:21 pm

    Pa to. Nije to ni hir, ni "individualizam."


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Vučićeva Srbija - Page 35 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Mr.Pink Sun Apr 12, 2020 5:24 pm

    o tom individualizmu inace sada najvise drve oni koji uzivaju u svojim basticama i rancevima

    srbljanovicke i tako ti


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    No Country

    Posts : 11129
    Join date : 2015-05-16

    Vučićeva Srbija - Page 35 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by No Country Sun Apr 12, 2020 6:59 pm

    disident wrote:Nije upuceno tebi, al meni se sere od sebicnog individualizma i skicanja o ugrozenosti licnih, mojih ljudskih prava da setam kera, putujem, zezam se,NECU JA NA SAJAM,  sta nam radi ovaj diktator vucic uf uf i slicnih prica dok traje epidemija
    Немој сад, кад гори Хиландар. Немој сад, док нас бомбардују. Немој сад, видиш да је рат.


    Постоји лек који је гори од болести. И докле овако? Можда још годину-две-пет, who cares, вирус ће свакако тињати, вакцине можда неће бити. Колико је мојој мајци још остало година? Ко је њу, ни криву ни дужну, осудио на доживотну робију?
    disident

    Posts : 15078
    Join date : 2016-03-28

    Vučićeva Srbija - Page 35 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by disident Sun Apr 12, 2020 7:04 pm

    Vec sam napisao da im treba dozvoliti izlazak svaki dan u periodu od 4 do 7 da bi se rasteretile guzve, i apelovati da se ne mesaju medjusobno, jer su ona stampeda nedeljom katastrofa za sirenje. (naravno pored opsteg zdravlja).


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Erős Pista

    Posts : 81526
    Join date : 2012-06-10

    Vučićeva Srbija - Page 35 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Erős Pista Sun Apr 12, 2020 7:07 pm

    Pa samo ovo i samo ono, inave je cvrsta ruka super!


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

    Vučićeva Srbija - Page 35 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri May 17, 2024 2:10 pm