Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Hrvatska

    Bleeding Blitva

    Posts : 3754
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    Hrvatska - Page 31 Empty Re: Hrvatska

    Post by Bleeding Blitva Wed May 05, 2021 12:52 am

    Ne daju konzervatori sportski look jer bi to narušilo staru gradsku jezgru Hrvatska - Page 31 1844795956


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50232
    Join date : 2017-11-16

    Hrvatska - Page 31 Empty Re: Hrvatska

    Post by Nektivni Ugnelj Wed May 05, 2021 7:34 am

    A jel daju veliki konzervatori da pise koje i sta je, da ne moraju oni koji nisu iz exYU i ne poznaju boks da resavaju rebus na propratnoj ploči
    Anonymous
    Guest

    Hrvatska - Page 31 Empty Re: Hrvatska

    Post by Guest Wed May 05, 2021 8:13 am

    spomenik je odličan, a ne kao roki u žitištu
    паће

    Posts : 40195
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Hrvatska - Page 31 Empty Re: Hrvatska

    Post by паће Wed May 05, 2021 9:21 am

    Vilmos Tehenészfiú wrote:Mislis da bi njega izvajala u bokserskim gacama i rukavicama?

    На глави? То би било нешто.

    Turul madár wrote:spomenik je odličan, a ne kao roki u žitištu

    Јоој... а и то су направили тек након што је у Мостару постављен Брус Ли, па дигли ногу. А у истом паркићу постоји и баш добра статуа Пенелопе, за коју се изгледа уопште не зна.

    Hrvatska - Page 31 Eos_3410


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7174
    Join date : 2020-03-05

    Hrvatska - Page 31 Empty Re: Hrvatska

    Post by Vilmos Tehenészfiú Wed May 05, 2021 9:04 pm

    Turul madár wrote:spomenik je odličan, a ne kao roki u žitištu

    Dete da gleda onaj spomenik pomislilo bi da je u pitanju profesor klavira sa kockastom glavom.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    ćaća

    Posts : 3386
    Join date : 2019-11-03
    Age : 41
    Location : Bordeaux, FR

    Hrvatska - Page 31 Empty Re: Hrvatska

    Post by ćaća Thu May 06, 2021 11:16 am

    Croatia (Zagreb mayoral election), Akter Public poll:

    Tomašević~G/EFA: 36% (+32)
    Škoro->ECR: 18%
    Klisović-S&D: 12%
    Vukičević-*: 11%
    ...

    +/- vs. 2017 election

    Fieldwork: 30 Apr - 4 May 2021
    Sample size: 1340
    ➤ https://t.co/HrYpQy1ksE
    #izbori #Zagreb #Hrvatska https://t.co/NnGiapqGP8
    boomer crook

    Posts : 36969
    Join date : 2014-10-27

    Hrvatska - Page 31 Empty Re: Hrvatska

    Post by boomer crook Thu May 06, 2021 2:38 pm

    djizus. sta je sledece? dobrica gradonacelnik beograda?


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Hrvatska - Page 31 Empty Re: Hrvatska

    Post by Mr.Pink Thu May 06, 2021 2:40 pm

    Ja bih tad definitivno napustio bg

    Radije bih ziveo u gradu koji regulise novac nego teletabis


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Anonymous
    Guest

    Hrvatska - Page 31 Empty Re: Hrvatska

    Post by Guest Thu May 06, 2021 2:58 pm

    ajmo dobriceeeee
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Hrvatska - Page 31 Empty Re: Hrvatska

    Post by Mr.Pink Thu May 06, 2021 3:45 pm

    He he

    Kako cu ti se smejem u facu kad za x godina dobrica bude otvarao biciklisticku stazu oko kalimegdana i novi pesacki prelaz


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    ćaća

    Posts : 3386
    Join date : 2019-11-03
    Age : 41
    Location : Bordeaux, FR

    Hrvatska - Page 31 Empty Re: Hrvatska

    Post by ćaća Thu May 06, 2021 3:49 pm

    boomer crook wrote:djizus. sta je sledece? dobrica gradonacelnik beograda?

    Ne.

    Možemo je ipak ozbiljna ekipa.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Hrvatska - Page 31 Empty Re: Hrvatska

    Post by Mr.Pink Thu May 06, 2021 3:50 pm

    Taj trend iz italije, da se biraju klovnovi preko interneta koji ce vode grad i zemlju je stigo i do balkana

    Eno onog mlohavog nekog izabrase za gradonacelnika banjaluke, sta radi samo se slika i prica kako moze sve polako

    Meni deluje ko neko ko nikad jebo nije


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Erős Pista

    Posts : 81524
    Join date : 2012-06-10

    Hrvatska - Page 31 Empty Re: Hrvatska

    Post by Erős Pista Thu May 06, 2021 3:53 pm

    Jeste, ali nije u tome stvar, nego u cinjenici da u Srbiji u ovim trenutku smena vlastu kao takva izgleda nemoguca, a be Dobrica kao Dobrica. Kad to postane zamislivo, Dobricina pobeda ce takodje postati sasvim zamisliva.

    Et caca


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Hrvatska - Page 31 Empty Re: Hrvatska

    Post by Mr.Pink Thu May 06, 2021 3:54 pm

    Moguca je promena u zagrebu jer je fazon bacio kasiku ovaj

    Pa hahha


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    ćaća

    Posts : 3386
    Join date : 2019-11-03
    Age : 41
    Location : Bordeaux, FR

    Hrvatska - Page 31 Empty Re: Hrvatska

    Post by ćaća Thu May 06, 2021 4:07 pm

    Erős Pista wrote:Jeste, ali nije u tome stvar, nego u cinjenici da u Srbiji u ovim trenutku smena vlastu kao takva izgleda nemoguca, a be Dobrica kao Dobrica. Kad to postane zamislivo, Dobricina pobeda ce takodje postati sasvim zamisliva.

    Et caca

    Joj neću ja da pljujem po Dobrici, nije mi to poenta. Njega i pola ljudi iz NDB znam dobro, neke i 20 godina. I plaćam im članarinu i učestvujem na Zoom sastancima.

    U Zg se jesu složile kockice pa je smena postala moguća. Ali je Možemo radio na tome, evoluirali su u politički pokret koji, između ostalog, nudi realna i konkretna rešenja na konkretne i realne probleme jednog milionskog grada.

    A NDB je još uvek prvomajski uranak na kojem se sluša Rundek na Genius zvučnicima zabodenim u mp3 player i kolektivno onaniše nad fotografijama spomenika Bogdana Bogdanovića.
    fikret selimbašić

    Posts : 9608
    Join date : 2020-06-19

    Hrvatska - Page 31 Empty Re: Hrvatska

    Post by fikret selimbašić Thu May 06, 2021 4:09 pm

    ćaća wrote:
    Erős Pista wrote:Jeste, ali nije u tome stvar, nego u cinjenici da u Srbiji u ovim trenutku smena vlastu kao takva izgleda nemoguca, a be Dobrica kao Dobrica. Kad to postane zamislivo, Dobricina pobeda ce takodje postati sasvim zamisliva.

    Et caca

    Joj neću ja da pljujem po Dobrici, nije mi to poenta. Njega i pola ljudi iz NDB znam dobro, neke i 20 godina. I plaćam im članarinu i učestvujem na Zoom sastancima.

    U Zg se jesu složile kockice pa je smena postala moguća. Ali je Možemo radio na tome, evoluirali su u politički pokret koji, između ostalog, nudi realna i konkretna rešenja na konkretne i realne probleme jednog milionskog grada.

    A NDB je još uvek prvomajski uranak na kojem se sluša Rundek na Genius zvučnicima zabodenim u mp3 player i kolektivno onaniše nad fotografijama spomenika Bogdana Bogdanovića.
    Hrvatska - Page 31 3579118792


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50232
    Join date : 2017-11-16

    Hrvatska - Page 31 Empty Re: Hrvatska

    Post by Nektivni Ugnelj Thu May 06, 2021 4:21 pm

    Koji je izborni sistem u Zgb za gradonacelnika?
    Erős Pista

    Posts : 81524
    Join date : 2012-06-10

    Hrvatska - Page 31 Empty Re: Hrvatska

    Post by Erős Pista Thu May 06, 2021 4:24 pm

    ćaća wrote:
    Erős Pista wrote:Jeste, ali nije u tome stvar, nego u cinjenici da u Srbiji u ovim trenutku smena vlastu kao takva izgleda nemoguca, a be Dobrica kao Dobrica. Kad to postane zamislivo, Dobricina pobeda ce takodje postati sasvim zamisliva.

    Et caca

    Joj neću ja da pljujem po Dobrici, nije mi to poenta. Njega i pola ljudi iz NDB znam dobro, neke i 20 godina. I plaćam im članarinu i učestvujem na Zoom sastancima.

    U Zg se jesu složile kockice pa je smena postala moguća. Ali je Možemo radio na tome, evoluirali su u politički pokret koji, između ostalog, nudi realna i konkretna rešenja na konkretne i realne probleme jednog milionskog grada.

    A NDB je još uvek prvomajski uranak na kojem se sluša Rundek na Genius zvučnicima zabodenim u mp3 player i kolektivno onaniše nad fotografijama spomenika Bogdana Bogdanovića.

    Nisam ni mislio da pljujes po Dobrici, slazem se uglavnom sa svim sto si napisao, ali moja poenta je da je ovde cela opoziciona scena regresirala. SSP, NS i DS nisu nista ozbiljniji iako imaju vise love i slavne iNfRasTrUktuRe. Mozemo su ozbiljniji od NDMBGD onoliko koliko je SDP ozbiljniji od DS. U Cro naprosto postoji koliko toliko funkcionslna visepartijska demokratija u kojoj je Mozemo iskoristio nezadovoljstvo postojecim politickim elitama i lagano se transformisao od ekipice aktivista u politicki pokret. U Srbiji je NDMBGD krenuo da radi isto, ali ke u medjuvremenu utakmica otkazana, a publika razjurena. Da smo 2018 i 2020. imali normalne izbore, ne bi bilo ni najmanje nezamislivo da bi Dobrica bio favorit za gradonacelnika 2022. Ovako se ocigledno bije mnogo osnovnija bitka. Kod nas su etablirane stranke (sta god tacno one bile) nestale sa radara.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Hrvatska - Page 31 Empty Re: Hrvatska

    Post by Guest Thu May 06, 2021 4:44 pm

    ti ljudi su pre možemo imali ozbiljne akcije tamo, neki su ušli i u lokalne organe kao odbornici zastupnici ili kako se to već zove. dakle oni su uspeli nešto što su zastupali i branili i da odbrane, i od bandića i od hdz itd, savica park npr. doduše u hrvatskoj su te akcije imale bolju podršku iz nekih institucija pa tako recimo celo arhitektonsko društvo hrvatske stane iza njihovih argumenata kada u gradu nešto brane. ndb nije odbranio ništa, niti je imao takvu podršku bilo gde i bilo kada. delom je za to zaslužan i taj njihov projektno hipsterski pristup koji nigde ništa dobro nije doneo. plus u tu zagrebačku ekipu su ušli ozbiljni radni ljudi koji su u svojim strukama nešto konkretno i radili, za razliku od ovih budala gde su većina radili ništa, ili u nekoj projektnoj ngo jeli govna. možemo i ndb su ko oko i dupe.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50232
    Join date : 2017-11-16

    Hrvatska - Page 31 Empty Re: Hrvatska

    Post by Nektivni Ugnelj Thu May 06, 2021 4:53 pm

    U Srbiji kad bi neko stao iza ndb taj bi dobio otkaz. Nisu mozemo i onidupe i oko, nego demokratija u srbiji i hrvatskoj. U Hrvatskoj postoji 1 segment drustva koji bas i nije zasticen. U Srbiji niko nije zasticen.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50232
    Join date : 2017-11-16

    Hrvatska - Page 31 Empty Re: Hrvatska

    Post by Nektivni Ugnelj Thu May 06, 2021 4:54 pm

    I kakav je izborni sistem, zna li ko?
    Erős Pista

    Posts : 81524
    Join date : 2012-06-10

    Hrvatska - Page 31 Empty Re: Hrvatska

    Post by Erős Pista Thu May 06, 2021 4:55 pm

    Mór Thököly wrote:U Srbiji kad bi neko stao iza ndb taj bi dobio otkaz. Nisu mozemo i onidupe i oko, nego demokratija u srbiji i hrvatskoj. U Hrvatskoj postoji 1 segment drustva koji bas i nije zasticen. U Srbiji niko nije zasticen.

    Pa to.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ficfiric

    Posts : 34304
    Join date : 2012-02-10

    Hrvatska - Page 31 Empty Re: Hrvatska

    Post by ficfiric Thu May 06, 2021 4:59 pm

    Mór Thököly wrote:I kakav je izborni sistem, zna li ko?

    Glasa se posebno za gradonacelnika i posebno za gradsku skupstinu. Takav je sistem bio kod nas samo 2004.


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    Hrvatska - Page 31 Empty Re: Hrvatska

    Post by Guest Thu May 06, 2021 5:03 pm

    Mór Thököly wrote:U Srbiji kad bi neko stao iza ndb taj bi dobio otkaz. Nisu mozemo i onidupe i oko, nego demokratija u srbiji i hrvatskoj. U Hrvatskoj postoji 1 segment drustva koji bas i nije zasticen. U Srbiji niko nije zasticen.


    pa vidi, kada stane celo društvo arhitekata kao zvanična institucija, ne mogu svi dobiti otkaz. drugo, u hrvatskoj su mnogi počeli aktivizmom, ali su relativno brzo svi oni, tj većina to "naplatili" ulaskom u neke konkretne institucije, što neki pernari u sabor, što mnogi aktivisti iz zg u lokalne organe. ovi se ovde bave ministarstvom prostora i hipsterajom jbg, i mislim da su trebali odlučnije i ranije da traže prolaz negde, sad su ti realno i ndb i krov nad glavom u padu, prošli su neki zenit. tačno je da je organizacija politike na mnogo višem nivou u hr though, zato je ovde teže.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50232
    Join date : 2017-11-16

    Hrvatska - Page 31 Empty Re: Hrvatska

    Post by Nektivni Ugnelj Thu May 06, 2021 5:04 pm

    I sta,ima drugi krug ili ko dobije najvise pobedio?

    Hrvatska - Page 31 Empty Re: Hrvatska

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Fri May 17, 2024 11:15 am