2) GSP je 2012. funkcionisao dosta bolje nego danas i poslednjih godinu-dve, što je period u kojem se dešava uspon Car Goa.
Privatizacija GSPa je naprednjački endgame, uz twist da ostaje na državnom budžetu kroz javno-privatno partestvo. Privatnik ili više njih će imati masne ugovore sa gradom, radnici i naplata karata neće više biti problem države. Sve će biti namešteno da privatnici imaju dobar profit od koga kat vraćaju stranci, a gradska vlast će se hvaliti time kako su troškove doveli pod kontrolu.
Minibus prevoznici su cenim već postali ta javno-privatna partnerstva u kojima građani kroz porez i dodatno kroz karte, koje btw u njima moraju da se plate, finansiraju neoradikalsko bogaćenje. I od trenutnog rasula GSP-a imaju veliku korist i uvek su puni koliko vidim.
Ko hoće da čita o GSPu ima članak u Vremenu ili NINu od pre nekoliko meseci. Spominje se da se svašta autsorsuje naprednjačkim privatnicima, pa se tako izvlače budžetske pare. Onda izmene zakona koje omogućavaju privatnicima da budu operateri trola i tramvaja.
Privatnici će smanjiti već smanjen broj polazaka, a to onda neće moći da se kontroliše osim da se vrati u javno vlasništvo. I privatnici GSP slejeri i CarGo i taksi karteli i MMF zadovoljni.
3) Teza nije ukidanje i zamena GSPa CGom nego postojanje najmanje korelacije između velikog pada kvaliteta usluge GSPa i uspona CG, čime se prikrivaju sistemski nedostaci manjka dovoljno vozila gradskog saobraćaja kao i redovnih neprekarijatskih poslova, i ljudi se prinudno teraju da koriste usluge različitih frakcija SNSovskih kronija u koje spadaju i CG i taksi karteli