Vučićeva Srbija
- Posts : 52529
Join date : 2017-11-16
- Post n°201
Re: Vučićeva Srbija
Sta ima da se slavi kraj rata u kojem su porazene i Nemacka i Rusija
- Posts : 52529
Join date : 2017-11-16
- Post n°202
Re: Vučićeva Srbija
Sve sto proruski nacionalisti prebacuju Vucicu on de facto uopste nije (jos) uradio. Sve sto jeste uradio je nastavak gubernijskog glajhsaltovanja.
- Posts : 41623
Join date : 2012-02-12
Location : wife privilege
- Post n°203
Re: Vučićeva Srbija
KinderLad wrote:Sve sto proruski nacionalisti prebacuju Vucicu on de facto uopste nije (jos) uradio. Sve sto jeste uradio je nastavak gubernijskog glajhsaltovanja.
Па не може да буде глајхшалтовање кад нико не зна са чим то има да се буде исто. Ово је пуко увлачење. Да је уопште било жеље да то личи на нешто, ваљда би нашли на шта треба да личи.
_____
cousin for roasting the rakija
И кажем себи у сну, еј бре коњу па ти ни немаш озвучење, имаш оне две кутијице око монитора, видећеш кад се пробудиш...
- Posts : 52529
Join date : 2017-11-16
- Post n°204
Re: Vučićeva Srbija
паће wrote:KinderLad wrote:Sve sto proruski nacionalisti prebacuju Vucicu on de facto uopste nije (jos) uradio. Sve sto jeste uradio je nastavak gubernijskog glajhsaltovanja.
Па не може да буде глајхшалтовање кад нико не зна са чим то има да се буде исто. Ово је пуко увлачење. Да је уопште било жеље да то личи на нешто, ваљда би нашли на шта треба да личи.
Pa nasli su. Lepo pise u tekstu.
- Guest
- Post n°205
Re: Vučićeva Srbija
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić poručio je da je iznenađen saopštenjem Kvinte posle izbora za gradonačelnike opština na severu KiM.
On je dodao da iz tog saopštenja jedino može da se zaključi da su neki nezadovoljni zato što su izbori protekli u miru i redu.
"Želim da im čestitam na njihovoj inventivnosti. Ja ništa gluplje u svom životu nisam pročitao", rekao je Vučić odgovarajući na pitanja novinara u Novom Sadu.
On je tako prokomentarisao zajedničko saopštenje zemalja Kvinte - ambasada Francuske, Nemačke, Italije, Velike Britanije i SAD, koje su ocenile da je izborni proces u četiri opštine na severu KiM protekao u mirnoj atmosferi, ali i podsetile da "još ima nerešenih pitanja, koja su pratila izborni proces 2017."
Vučić je rekao da su sve zemlje Kvinte poslale svoje posmatrače ne bi li pronašle nekakvu nepravilnost i grešku za koje bi optužile Srbe, ali da nisu uspeli da nađu ništa, pa su zato u saopštenju morali da kažu da je bilo pritisaka 2017. godine.
"Kakvog to smisla ima?", upitao je Vučić i dodao da i to pokazuje koliko je nekima žao što su izbori prošli u miru i u redu.
- Guest
- Post n°206
Re: Vučićeva Srbija
danas nam briljira predsednik. prokleti Zapadnjaci narušavaju Štraheova prava da namešta tendere
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je da je afera sa snimcima austrijskog vicekancelara Hajnc-Kristijana Štrahea pokazatelj da se do sada važeći principi u svetu ruše i da se krše sva elementarna prava. Jasno je, kako je rekao, da su to snimale zapadne službe, a ne austrijska.
"Ovo je užasan snimak... Možda je austrijska služba imala neka saznanja, ali svakako ovo nije radila. Moje je pitanje, a i svačije bi bilo - koje su zapadne službe to radile i po nalogu kog suda i tužilaštva su delovale na tuđoj teritoriji. Koje su `sestrinske` službe bile uključene u obavljanje tog posla", rekao je Vučić.
- Posts : 37657
Join date : 2014-10-27
- Post n°207
Re: Vučićeva Srbija
koji ludak. ali vidi se da on intimno pripada toj struji. strahe-orban-gruevski-bibi-erdogan-kolinda. ljudi od stila.
_____
And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
- Guest
- Post n°208
Re: Vučićeva Srbija
naravno.
a izvesno postoji i banalniji koren ove histerije - ko zna kakvih sve snimaka ima na obaveštajnom tržištu.
a izvesno postoji i banalniji koren ove histerije - ko zna kakvih sve snimaka ima na obaveštajnom tržištu.
- Posts : 41623
Join date : 2012-02-12
Location : wife privilege
- Post n°209
Re: Vučićeva Srbija
Ал' што би пуштали оне јаче ако могу да цеде суву дреновину још пет дана, па онда кад се мало стиша, удри са следећим.
_____
cousin for roasting the rakija
И кажем себи у сну, еј бре коњу па ти ни немаш озвучење, имаш оне две кутијице око монитора, видећеш кад се пробудиш...
- Posts : 82754
Join date : 2012-06-10
- Post n°210
Re: Vučićeva Srbija
Creepy Uncle wrote:naravno.
a izvesno postoji i banalniji koren ove histerije - ko zna kakvih sve snimaka ima na obaveštajnom tržištu.
Fingers crossed.
_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."
Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
- Guest
- Post n°211
Re: Vučićeva Srbija
Malo više lične želje a mnogo manje analitika stanja, ali eto...
Kosovu priznanje (demokratama završetak pet projecta), Americi vojna baza u Srbiji (republikancima militarizam), a Srbiji Vučić i jedan veliki afirmativni rispekat(tm). Fala!
Професор америчког Универзитета „Џонс Хопкинс” о „новој западној стратегији” за Косово
Подела ће Србе оставити да се носе са вечном неправдом, оптерећујући њихове односе са Косовом и другим суседима”, тврди Џозеф, наводећи да Срби виде Косово као „неописиво срце и душу српске нације”
уторак, 21.05.2019. у 20:19
- Spoiler:
ВАШИНГТОН - Едвард П. Џозеф, ванредни професор америчког Универзитета Џонс Хопкинс, објавио је на сајту часописа „Форин полиси” ауторски текст као предлог „нове западне стратегије” за Косово, а по принципу „штапа и шаргарепе”.
Он у тексту тврди да је Србији за признање независности Косова уместо „компензације” потребно понудити „афирмацију”, односно значајне уступке и финансијску и војну помоћ САД, а у случају да српски председник Александар Вучић одбије или саботира нови приступ - „непријатну алтернативу”, односно „казну” у виду јаче подршке косовској војсци, ангажмана на признавању независности и ускраћивања Србији развојне помоћи из ЕУ.
Виши сарадник Школе за напредне међународне студије овог познатог универзитета из Балтимора се у тексту под насловом „Србији потребно косовско поштовање, а не земља” позива прво на Преспански споразум постигнут између Атине и Скопља о успостављању имена Северне Македонија који „уклања све препреке будућности испуњеној поштовањем и сарадњом између два бивша противника”, истичући улогу грчког премијера Алексиса Ципраса у „превазилажењу деценија огорчености” путем овог „преломног споразума”.
Џозеф истовремено подсећа на изјаву председника Србије Александра Вучића дату јавном сервису 8. маја да ни по цену збацивања са власти на улици, неће признати Косово, преноси Танјуг.
Амерички професор, који је десет година био активан у региону Балкана и на Косову био током НАТО бомбардовања 1999, констатује да „Србија и Косово и даље остају заглављени у међусобној нетрпељивости” и наводи да је „управо пропао напор, који је Европска унија водила, а САД подржавале, за постизање споразума о подели између председника Србије и Косова, изазивајући националистичке ставове и контраоптужбе”.
Џозеф наводи да су „искоришћавањем дивљаштава из 90-их година прошлог века, чланови (косовског) парламента из редова етничких Албанаца оптужили српске снаге за геноцид, што је Београд бесно одбацио, називајући своје противнике у Приштини 'силеџијама' и 'криминалцима'“.
Он оцењује да „попуњавање празнине око политике везане за Косово - најстаријег сукоба у региону који и највише узнемирава - питање које мора хитно да се реши”.
„Са климавом Босном и Херцеговином, Русијом која наставља да подстиче поделе и Европом која оклева, тешки терет на Балкану поново пада на САД. Како би се опоравио од недавних западних посртања, Вашингтон мора да извуче срж онога што је донело пробој око Македоније и примени га на Косово”, наводи Џозеф.
Џозеф наводи да би план који су Вучић и Тачи заступали, а који он суштински види као размену територија, дао подстрек центрифугалним силама које прете да разбију Босну и поново отворе питање граница широм региона, због чега је, каже Џозеф, немачка канцеларка Ангела Меркел торпедовала план поделе на регионалном самиту у Берлину крајем прошлог месеца.
Он истовремено примећује да ни Меркелова нити било који други лидер нису изнели алтернативу.
„Француска планира да у јулу буде домаћин још једних преговора на високом нивоу. Али, основа за наставак дијалога по питању Косова остаје нејасна - осим у случају једне новине: И Вучић и Тачи су затражили америчко ангажовање на високом нивоу”, тврди Џозеф.
По њему управо то „доноси премоћ”, а „Вашингтон би, као први корак, требало да захтева од страна да одмах прекину циклус провокација”.
„До сада се западна стратегија у погледу Косова заснивала на погрешној претпоставци: нечему што је виђено као потреба да се српском председнику компензује то што води земљу кроз губитак бивше покрајине. Компензација, која води дестабилизујућој логици или подели, промашује поенту... Подела ће Србе оставити да се носе са вечном неправдом, оптерећујући њихове односе са Косовом и другим суседима”, тврди Џозеф, наводећи да Срби виде Косово као „неописиво срце и душу српске нације”.
Он сматра да као „у случају Македоније, решење косовског проблема лежи у признању у пуном смислу те речи”.
„Како би се омогућило да Србија призна независно Косово у оквиру садашњих граница - што је једини стабилизујући исход - Косово мора да призна легитимитет српске тврдње. То значи замену 'компензације Србије' супротним циљем: афирмацијом Србије. Нова западна стратегија имаће за циљ да очува, поштује и учини достојном одрживи српску везу са Косовом, у контексту пуног, међусобног признања”, наводи Џозеф.
Он пише да ће „уместо одсецања северног дела земље у залудном покушају да се Срби утеше, нова стратегија учинити сталним српско присуство на Косову - у облику који је у складу са суверенитетом и функционалношћу државе”.
„На пример, косовски устав који је наметнула међународна заједница изискује од Приштине да штити српске православне локације, што је обавеза која би одмах нестала у случају шеме поделе. По новој стратегији, Приштина би предала потпуни суверенитет над овим локацијама Српској православној цркви. Како би се осигурало да се локације користе на одговарајући начин и како не би постале запаљиве тачке, стране би се договориле о обавезујућем овлашћењу генералног секретара ОЕБС у Европи (прихваћене треће стране) за решавање било каквих спорова”, наводи амерички професор.
Он даље пише да ће „како би се преобликовали наративи међусобних оптужби везаних за прошлост, споразум би копирао модел који су створиле Грчка и Северна Македонија”.
„Уз снажну међународну подршку, Србија и Косово би успоставили 'Заједнички стручни комитет', као и у случају споразума између Атине и Скопља, чије би задужење било да донесе 'објективне интерпретације догађаја' засноване на 'аутентичним... доказаним изворима'“, наводи Џозеф.
Он помиње и „Заједнички центар мира и историје” који би имао „службени статус и био на истакнутим местима и у Приштини и у Београду, где би се заставе обе земље вијориле”, а „паралелни приступ би се позабавио снажном жељом за правдом у обе земље”, док би „САД и ЕУ изнеле детаљни оквир за Србију и Косово како би и једни и други процесуирали познате (и мање познате) починиоце злочина против друге заједнице”.
Џозеф сматра да „САД, које су биле на челу одлучне НАТО ваздушне кампање против Србије 1999, треба да обаве сопствени посао који се тиче прошлости”.
Он верује да се „испод српског беса према САД крије приврженост”, подсећајући да је прошле године у америчком Конгресу обележена стогодишњица „изузетног исказивања пријатељства - дана у којем су се током Првог светског рата српска и америчка застава заједно вијориле над Белом кућом”.
„Вашингтон би могао да искористи моћ симбола као додатак својој дипломатији у погледу Косова. Пентагон би могао да тежи дугорочном распоређивању америчких трупа на фиксној локацији у Србији. Првобитно би био распоређен контингент инжењера Војске САД чија би мисија била да сарађују са српским колегама на обнављању уништене инфраструктуре, почевши од уништене зграде Министарства одбране”, пише Џозеф.
Он сматра да би „идеална локација за америчку базу биле Поникве, војна локација у западној Србију коју је НАТО такође гађао”, пошто се „налази близу босанске границе”, па би то „посебно у Републици Српској жељној одвајања био сигнал америчке посвећености територијалном интегритету Босне”.
„Поред симболике, Вашингтон би Београду понудио и значајно унапређење војних и цивилних односа, потенцијално на нивоу стратешког партнерства. Упоредо с инвестицијом САД у сфери одбране, ЕУ би понудила Србији и Косову издашни пакет развоја, који би био у складу са циљем коегзистенције између две земље. Овај план би пружио нову перспективу Србима на северу жељном одвајања, али би се избегло стварање било какве прото-државе попут Републике Српске у Босни. Преостали скромни економски интереси Србије на Косову би били заштићени”, наводи амерички професор.
Он пише да ће „целокупни приступ поновног и трајног потврђивања везаности Срба за Косово и предавања суверенитета Српској парвославној цркви изазвати урлике опозиције међу Албанцима”, али оцењује да је „ипак, Косово у слабој поцизији да одбије свог америчког патрона којег и даље воли, уколико Вашингтон буде сугерисао да Приштина испреговара такав споразум”.
Уколико Вучић одбије или саботира такав приступ, каже Џозеф, Вашингтон треба да има спремну „непријатну алтернативу”.
„Вучићев избор ће бити или да преговара о часном решењу које води Србију ка ЕУ до 2025. или да гледа како САД и кључне европске престонице представљају 'Косово 2025', интензиван, трансатлански напор на изградњи државе. Уместо да Министарство одбране Србије оствари специјалан, потенцијално уносан однос са Пентагоном, та привилегија би отишла Косову”, наводи Џозеф.
Он пише да би „користећи премоћ у коју има у НАТО, Вашингтон притиснуо савезнике да појачају подршку жутокљуној косовској војсци и затражио од Алијансе да учини исто”.
„Министарство одбране САД би поставило специјалног изасланика за убрзавање развоја косовских снага. Стејт департмент би поставио специјалног изасланика за питање признања Косова, који би обавезао европске земље које признају Косово да се придруже САД у глобалним напорима за повећање билатералних и мултилатералних признања Косова. Издашна помоћ за развој из ЕУ коју Србија и Косово деле би уместо тога ишла само Косову”, наводи амерички професор.
Џозеф пише да би се Вучић из улоге „фактора стабилности” нашао у улози још једног за Запад „замењивог, проблематичног балканског политичара”.
Он закључује да би „Вучићу било паметно да из основа поново промисли о сопственом приступу Косову” и тврди да је „истина да Косова какво су Срби некада знали - покрајина која је одговарала српским господарима - одавно нема”, али да „српска историја неће благонаклоно гледати на лидера који се одрекао полагања права Србије на целокупно митолошко отаџбинско Косово због неколико неважних општина”.
За Београд је боље, закључује Џозеф, да уз вођство САД и помоћ ЕУ дође до оваквог договора који би очувао спону Срба са Косовом, а без терета да њиме владају.
„Споразум у складу с овим линијама заштитиће Вучића од бастиона српског реакционарног национализма и испунити основну жељу већине грађана на Косову - да достојанствено крену даље”, пише Џозеф.
Он је, иначе, већ за „Форин полиси” писао на тему Косова, па је тако почетком прошле године је у ауторском тексту „Убиство би могло да буде баш оно што је Косову било потребно” изнео став да би убиство Оливера Ивановића у Косовској Митровици „могло да буде подстицај за трајни мир на Косову”, уз тврдњу да Београд тврдоглаво и даље гаји илузију да може да одвоји север од „своје бивше, отцепљене покрајине”.
Kosovu priznanje (demokratama završetak pet projecta), Americi vojna baza u Srbiji (republikancima militarizam), a Srbiji Vučić i jedan veliki afirmativni rispekat(tm). Fala!
- Posts : 41623
Join date : 2012-02-12
Location : wife privilege
- Post n°212
Re: Vučićeva Srbija
Заборавио си "земљиште цркви".
_____
cousin for roasting the rakija
И кажем себи у сну, еј бре коњу па ти ни немаш озвучење, имаш оне две кутијице око монитора, видећеш кад се пробудиш...
- Posts : 41623
Join date : 2012-02-12
Location : wife privilege
- Post n°214
Re: Vučićeva Srbija
Па то, никад не знаш да ли су намирени сви који треба, или после испадне да је неко заборављен и дође да поквари рачун.
_____
cousin for roasting the rakija
И кажем себи у сну, еј бре коњу па ти ни немаш озвучење, имаш оне две кутијице око монитора, видећеш кад се пробудиш...
- Posts : 19200
Join date : 2014-12-12
- Post n°215
Re: Vučićeva Srbija
Mada, k'o što reče Milan Obrenović "Mislite da sam mogao dobiti više?"
- Posts : 7775
Join date : 2017-03-14
- Post n°216
Re: Vučićeva Srbija
Gargantua wrote:Malo više lične želje a mnogo manje analitika stanja, ali eto...
Професор америчког Универзитета „Џонс Хопкинс” о „новој западној стратегији” за Косово
Подела ће Србе оставити да се носе са вечном неправдом, оптерећујући њихове односе са Косовом и другим суседима”, тврди Џозеф, наводећи да Срби виде Косово као „неописиво срце и душу српске нације”
уторак, 21.05.2019. у 20:19
- Spoiler:
ВАШИНГТОН - Едвард П. Џозеф, ванредни професор америчког Универзитета Џонс Хопкинс, објавио је на сајту часописа „Форин полиси” ауторски текст као предлог „нове западне стратегије” за Косово, а по принципу „штапа и шаргарепе”.
Он у тексту тврди да је Србији за признање независности Косова уместо „компензације” потребно понудити „афирмацију”, односно значајне уступке и финансијску и војну помоћ САД, а у случају да српски председник Александар Вучић одбије или саботира нови приступ - „непријатну алтернативу”, односно „казну” у виду јаче подршке косовској војсци, ангажмана на признавању независности и ускраћивања Србији развојне помоћи из ЕУ.
Виши сарадник Школе за напредне међународне студије овог познатог универзитета из Балтимора се у тексту под насловом „Србији потребно косовско поштовање, а не земља” позива прво на Преспански споразум постигнут између Атине и Скопља о успостављању имена Северне Македонија који „уклања све препреке будућности испуњеној поштовањем и сарадњом између два бивша противника”, истичући улогу грчког премијера Алексиса Ципраса у „превазилажењу деценија огорчености” путем овог „преломног споразума”.
Џозеф истовремено подсећа на изјаву председника Србије Александра Вучића дату јавном сервису 8. маја да ни по цену збацивања са власти на улици, неће признати Косово, преноси Танјуг.
Амерички професор, који је десет година био активан у региону Балкана и на Косову био током НАТО бомбардовања 1999, констатује да „Србија и Косово и даље остају заглављени у међусобној нетрпељивости” и наводи да је „управо пропао напор, који је Европска унија водила, а САД подржавале, за постизање споразума о подели између председника Србије и Косова, изазивајући националистичке ставове и контраоптужбе”.
Џозеф наводи да су „искоришћавањем дивљаштава из 90-их година прошлог века, чланови (косовског) парламента из редова етничких Албанаца оптужили српске снаге за геноцид, што је Београд бесно одбацио, називајући своје противнике у Приштини 'силеџијама' и 'криминалцима'“.
Он оцењује да „попуњавање празнине око политике везане за Косово - најстаријег сукоба у региону који и највише узнемирава - питање које мора хитно да се реши”.
„Са климавом Босном и Херцеговином, Русијом која наставља да подстиче поделе и Европом која оклева, тешки терет на Балкану поново пада на САД. Како би се опоравио од недавних западних посртања, Вашингтон мора да извуче срж онога што је донело пробој око Македоније и примени га на Косово”, наводи Џозеф.
Џозеф наводи да би план који су Вучић и Тачи заступали, а који он суштински види као размену територија, дао подстрек центрифугалним силама које прете да разбију Босну и поново отворе питање граница широм региона, због чега је, каже Џозеф, немачка канцеларка Ангела Меркел торпедовала план поделе на регионалном самиту у Берлину крајем прошлог месеца.
Он истовремено примећује да ни Меркелова нити било који други лидер нису изнели алтернативу.
„Француска планира да у јулу буде домаћин још једних преговора на високом нивоу. Али, основа за наставак дијалога по питању Косова остаје нејасна - осим у случају једне новине: И Вучић и Тачи су затражили америчко ангажовање на високом нивоу”, тврди Џозеф.
По њему управо то „доноси премоћ”, а „Вашингтон би, као први корак, требало да захтева од страна да одмах прекину циклус провокација”.
„До сада се западна стратегија у погледу Косова заснивала на погрешној претпоставци: нечему што је виђено као потреба да се српском председнику компензује то што води земљу кроз губитак бивше покрајине. Компензација, која води дестабилизујућој логици или подели, промашује поенту... Подела ће Србе оставити да се носе са вечном неправдом, оптерећујући њихове односе са Косовом и другим суседима”, тврди Џозеф, наводећи да Срби виде Косово као „неописиво срце и душу српске нације”.
Он сматра да као „у случају Македоније, решење косовског проблема лежи у признању у пуном смислу те речи”.
„Како би се омогућило да Србија призна независно Косово у оквиру садашњих граница - што је једини стабилизујући исход - Косово мора да призна легитимитет српске тврдње. То значи замену 'компензације Србије' супротним циљем: афирмацијом Србије. Нова западна стратегија имаће за циљ да очува, поштује и учини достојном одрживи српску везу са Косовом, у контексту пуног, међусобног признања”, наводи Џозеф.
Он пише да ће „уместо одсецања северног дела земље у залудном покушају да се Срби утеше, нова стратегија учинити сталним српско присуство на Косову - у облику који је у складу са суверенитетом и функционалношћу државе”.
„На пример, косовски устав који је наметнула међународна заједница изискује од Приштине да штити српске православне локације, што је обавеза која би одмах нестала у случају шеме поделе. По новој стратегији, Приштина би предала потпуни суверенитет над овим локацијама Српској православној цркви. Како би се осигурало да се локације користе на одговарајући начин и како не би постале запаљиве тачке, стране би се договориле о обавезујућем овлашћењу генералног секретара ОЕБС у Европи (прихваћене треће стране) за решавање било каквих спорова”, наводи амерички професор.
Он даље пише да ће „како би се преобликовали наративи међусобних оптужби везаних за прошлост, споразум би копирао модел који су створиле Грчка и Северна Македонија”.
„Уз снажну међународну подршку, Србија и Косово би успоставили 'Заједнички стручни комитет', као и у случају споразума између Атине и Скопља, чије би задужење било да донесе 'објективне интерпретације догађаја' засноване на 'аутентичним... доказаним изворима'“, наводи Џозеф.
Он помиње и „Заједнички центар мира и историје” који би имао „службени статус и био на истакнутим местима и у Приштини и у Београду, где би се заставе обе земље вијориле”, а „паралелни приступ би се позабавио снажном жељом за правдом у обе земље”, док би „САД и ЕУ изнеле детаљни оквир за Србију и Косово како би и једни и други процесуирали познате (и мање познате) починиоце злочина против друге заједнице”.
Џозеф сматра да „САД, које су биле на челу одлучне НАТО ваздушне кампање против Србије 1999, треба да обаве сопствени посао који се тиче прошлости”.
Он верује да се „испод српског беса према САД крије приврженост”, подсећајући да је прошле године у америчком Конгресу обележена стогодишњица „изузетног исказивања пријатељства - дана у којем су се током Првог светског рата српска и америчка застава заједно вијориле над Белом кућом”.
„Вашингтон би могао да искористи моћ симбола као додатак својој дипломатији у погледу Косова. Пентагон би могао да тежи дугорочном распоређивању америчких трупа на фиксној локацији у Србији. Првобитно би био распоређен контингент инжењера Војске САД чија би мисија била да сарађују са српским колегама на обнављању уништене инфраструктуре, почевши од уништене зграде Министарства одбране”, пише Џозеф.
Он сматра да би „идеална локација за америчку базу биле Поникве, војна локација у западној Србију коју је НАТО такође гађао”, пошто се „налази близу босанске границе”, па би то „посебно у Републици Српској жељној одвајања био сигнал америчке посвећености територијалном интегритету Босне”.
„Поред симболике, Вашингтон би Београду понудио и значајно унапређење војних и цивилних односа, потенцијално на нивоу стратешког партнерства. Упоредо с инвестицијом САД у сфери одбране, ЕУ би понудила Србији и Косову издашни пакет развоја, који би био у складу са циљем коегзистенције између две земље. Овај план би пружио нову перспективу Србима на северу жељном одвајања, али би се избегло стварање било какве прото-државе попут Републике Српске у Босни. Преостали скромни економски интереси Србије на Косову би били заштићени”, наводи амерички професор.
Он пише да ће „целокупни приступ поновног и трајног потврђивања везаности Срба за Косово и предавања суверенитета Српској парвославној цркви изазвати урлике опозиције међу Албанцима”, али оцењује да је „ипак, Косово у слабој поцизији да одбије свог америчког патрона којег и даље воли, уколико Вашингтон буде сугерисао да Приштина испреговара такав споразум”.
Уколико Вучић одбије или саботира такав приступ, каже Џозеф, Вашингтон треба да има спремну „непријатну алтернативу”.
„Вучићев избор ће бити или да преговара о часном решењу које води Србију ка ЕУ до 2025. или да гледа како САД и кључне европске престонице представљају 'Косово 2025', интензиван, трансатлански напор на изградњи државе. Уместо да Министарство одбране Србије оствари специјалан, потенцијално уносан однос са Пентагоном, та привилегија би отишла Косову”, наводи Џозеф.
Он пише да би „користећи премоћ у коју има у НАТО, Вашингтон притиснуо савезнике да појачају подршку жутокљуној косовској војсци и затражио од Алијансе да учини исто”.
„Министарство одбране САД би поставило специјалног изасланика за убрзавање развоја косовских снага. Стејт департмент би поставио специјалног изасланика за питање признања Косова, који би обавезао европске земље које признају Косово да се придруже САД у глобалним напорима за повећање билатералних и мултилатералних признања Косова. Издашна помоћ за развој из ЕУ коју Србија и Косово деле би уместо тога ишла само Косову”, наводи амерички професор.
Џозеф пише да би се Вучић из улоге „фактора стабилности” нашао у улози још једног за Запад „замењивог, проблематичног балканског политичара”.
Он закључује да би „Вучићу било паметно да из основа поново промисли о сопственом приступу Косову” и тврди да је „истина да Косова какво су Срби некада знали - покрајина која је одговарала српским господарима - одавно нема”, али да „српска историја неће благонаклоно гледати на лидера који се одрекао полагања права Србије на целокупно митолошко отаџбинско Косово због неколико неважних општина”.
За Београд је боље, закључује Џозеф, да уз вођство САД и помоћ ЕУ дође до оваквог договора који би очувао спону Срба са Косовом, а без терета да њиме владају.
„Споразум у складу с овим линијама заштитиће Вучића од бастиона српског реакционарног национализма и испунити основну жељу већине грађана на Косову - да достојанствено крену даље”, пише Џозеф.
Он је, иначе, већ за „Форин полиси” писао на тему Косова, па је тако почетком прошле године је у ауторском тексту „Убиство би могло да буде баш оно што је Косову било потребно” изнео став да би убиство Оливера Ивановића у Косовској Митровици „могло да буде подстицај за трајни мир на Косову”, уз тврдњу да Београд тврдоглаво и даље гаји илузију да може да одвоји север од „своје бивше, отцепљене покрајине”.
a Srbiji Vučić i jedan veliki afirmativni rispekat(tm). Fala!
baš čudan naziv za penis
- Posts : 41623
Join date : 2012-02-12
Location : wife privilege
- Post n°217
Re: Vučićeva Srbija
Да се запамти кад је настала пословица "да ти дам афирмативни репистакРЖ д'избијеш очи".
Јел' осим тог потврдног има и одречно поштовање?
Јел' осим тог потврдног има и одречно поштовање?
_____
cousin for roasting the rakija
И кажем себи у сну, еј бре коњу па ти ни немаш озвучење, имаш оне две кутијице око монитора, видећеш кад се пробудиш...
- Posts : 7775
Join date : 2017-03-14
- Post n°218
Re: Vučićeva Srbija
99% fake news ali
http://www.ricochetspecial.com/tuca-u-sns-zorana-mihajlovic-udarila-samar-vucicu-zato-sto-joj-je-rekao-da-je-krva/?fbclid=IwAR0C3iHpMBWMxDNdFnIpgP9t3wll-AESZQFfXnesCyJgGoZmQWI9gcwhh1o
http://www.ricochetspecial.com/tuca-u-sns-zorana-mihajlovic-udarila-samar-vucicu-zato-sto-joj-je-rekao-da-je-krva/?fbclid=IwAR0C3iHpMBWMxDNdFnIpgP9t3wll-AESZQFfXnesCyJgGoZmQWI9gcwhh1o
- Posts : 35771
Join date : 2012-02-10
- Post n°219
Re: Vučićeva Srbija
Isti izvor
VUČIĆEVIĆ SLOMIO PEPELJARU O VESIĆEVU GLAVU! VESIĆ PREBAČEN U BOLNICU!
Kako saznajemo Vesića su odmah prebacili u bolnicu na intenzivnu negu. Vučićević je slomio pepeljaru o njegovu glavu!
Kako Rikošet saznaje upravo se u sedištu SNS desila tuča izmedju Dragana J.Vučivevića iz Informera i Gorana Vesića zamenika gradonačelnika Beograda.
Kako naš izvor kaže svadja je izbila oko novca ko koliko treba da obezbedi za sutrasnji miting. Vučićević je tražio od Vesića da obezbedi više novca jer je kako mu je rekao “ OPLJAČKAO MNOGO PARA IZ ZVEZDE I GRADA BEOGRADA“ Vesić mu na to nije ostao dužan i odgovorio je Vučićeviću da“MALINARI NAJBOLJE ZNAJU KOLIKO IH JE ON OPLJAČKAO“. Nakon toga Vučićević je Vesića udario pepeljarom i srušio na zemlju a onda skočio na njega.
Reagovalo je obezbedjenje iz SNS.
_____
★
Uprava napolje!
- Posts : 19200
Join date : 2014-12-12
- Post n°220
Re: Vučićeva Srbija
Jel to ona ekipa (Rikošet) što je pokazivala (da proste ova deca) pičku Ivicu Dačiću?
- Posts : 16550
Join date : 2014-11-06
- Post n°222
Re: Vučićeva Srbija
e, ovaj je osuđen na godinu dana zatvora, ne znam kad ider na izdržavanje kazne.
- Guest
- Post n°223
Re: Vučićeva Srbija
Goldfinger
Guvernerka Narodne banke Srbije zahvalila se predsedniku Srbije na savetu da treba da kupuje zlato za devizne rezerve Republike Srbije, mada je izjava Aleksandra Vučića više delovala kao nalog nego kao savet.
On je potvrdio prekjuče da se na njegovu inicijativu povećavaju rezerve u zlatu, s ciljem da se zemlji obezbedi sigurnost i sigurnija budućnost u okolnostima potencijalno negativnih kretanja na finansijskim i robnim tržištima. On je čak i dao rok Narodnoj banci da do kraja godine poveća rezerve zlata sa 20 na 30 tona, a u narednim godinama na 50 tona.
„Voleo bih da možemo više, ali ovoliko koliko možemo želim da povećamo naše rezerve u zlatu i mislim da će Narodna banka, ali i Vlada, odgovoriti tom zadatku“, rekao je Vučić, kako je prenela Politika. Zanimljivo je da je predsednik iskoristio reč „zadatak“ koja malo ili nimalo ne liči na reč „savet“ kako ga je okarakterisala guvernerka NBS Jorgovanka Tabaković. Nažalost juče nismo dobili pojašnjenje iz NBS da li se radilo o nalogu predsednika centralnoj banci da kupuje zlato, kao ni da li postoji i koje je obrazloženje za kupovinu zlata i promenu strukture deviznih rezervi koje je spomenula Tabaković.
- Posts : 7775
Join date : 2017-03-14
- Post n°224
Re: Vučićeva Srbija
Guvernerka Narodne banke Srbije zahvalila se predsedniku Srbije na savetu
- Posts : 41623
Join date : 2012-02-12
Location : wife privilege
- Post n°225
Re: Vučićeva Srbija
Спрема ли се то бежанија?
_____
cousin for roasting the rakija
И кажем себи у сну, еј бре коњу па ти ни немаш озвучење, имаш оне две кутијице око монитора, видећеш кад се пробудиш...