Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    I svih gradjana koji u njoj zive

    Miki

    Posts : 1205
    Join date : 2017-02-24

    I svih gradjana koji u njoj zive - Page 4 Empty Re: I svih gradjana koji u njoj zive

    Post by Miki Mon Nov 05, 2018 1:30 am

    Летећи Полип wrote:
    Miki wrote:Sve su to stvari 100 puta lakše nego što se misli, a to što se misli tako kako se misli i što je ljude stra (i mene je dugo) - je zbog aktivnog produbljivanja takve percepcije od blue collar žgadije.


    Kako bi ja tebi dao brusilicu u ruke. I samo da jednu pločicu zbrajfuješ na 45%, kako valja.

    Nisam mislio na zanate konkretne, nego na opštu handyman kulturu. Brusilicu ne bi znao kako da držim, ali bi posle razumnog vremena naučio a onda posle jednako razumnog vremena i zbrajfuzinaciju na 45%. Svaki posao koji postoji na svetu osim umetnosti i vođenja stvari može da radi bukvalno svaka osoba na svetu.
    Летећи Полип

    Posts : 11121
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    I svih gradjana koji u njoj zive - Page 4 Empty Re: I svih gradjana koji u njoj zive

    Post by Летећи Полип Mon Nov 05, 2018 1:31 am

    Mr.Pink wrote:on sigurno nije imao 'wps' liste. nemoj mi sad neke stranske sertifikate, standarde i muda prodajes, jer smo mi tu 'svemirsku trhnologiju'  sve imali na srpsko-hrvatskom.

    Morao je imati. Samo što se tada zvalo specifikacija tehnologije zavarivanja. WPS lista, iliti narodski "ve-pe-es" je daleko praktičnije i danas ustaljeno.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    plachkica

    Posts : 16193
    Join date : 2014-11-06

    I svih gradjana koji u njoj zive - Page 4 Empty Re: I svih gradjana koji u njoj zive

    Post by plachkica Mon Nov 05, 2018 1:32 am

    evo malo atmosfere iz novog pazara, tamo je lista sulejmana ugljanina pobedila

    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    I svih gradjana koji u njoj zive - Page 4 Empty Re: I svih gradjana koji u njoj zive

    Post by Mr.Pink Mon Nov 05, 2018 1:32 am

    takodjer, programiranje je kurac

    isto kao sto ti.i znanje nekoga jezika samo po sebi ne garantuje bogznasta, ili sto bi rekli ovi iz jogijeve kompanije to i nije neki 'asset' sam po sebi, ako ne znas sta ces sa njim da radis

    danas nikad vise ' pismenih', a nikad vise djubreta


    Last edited by Mr.Pink on Mon Nov 05, 2018 1:34 am; edited 1 time in total
    Јанош Винету

    Posts : 5222
    Join date : 2016-01-26

    I svih gradjana koji u njoj zive - Page 4 Empty Re: I svih gradjana koji u njoj zive

    Post by Јанош Винету Mon Nov 05, 2018 1:33 am

    Ja svakako neću da budem majstor, osim za računare.

    Nemam fizičke snage niti afiniteta da obavljam poslove krečenja i vodoinstalaterisanja, to me ne zanima ni na kom nivou, iako nije loše znati.

    Žao mi je što nemam od koga da naučim elementarne mašinske i limarske radove, ali jbg.

    Što se struje tiče, tu sam osrednji, ne poznajem instalacije niti visoki napon, ali imam kolege retarde energetičare.
    Telekomunikacije i radio veze su mi crna mađija, i to mi je jako žao što nisam više vremena posvetio tome.
    U računarskim mrežama sam sve bolji.
    U elektronici slabo, ali napredujem.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    Јанош Винету

    Posts : 5222
    Join date : 2016-01-26

    I svih gradjana koji u njoj zive - Page 4 Empty Re: I svih gradjana koji u njoj zive

    Post by Јанош Винету Mon Nov 05, 2018 1:33 am

    Mr.Pink wrote:takodjer, programiranje je kurac

    isto kao sto ti.i znanje nekoga jezika samo po sebi ne garantuje bogznasta, ili sto bi rekli ovi iz jogijeve kompanije neki 'asset'  ako ne znas sta ces sa njim da radis

    lol ne
    Miki

    Posts : 1205
    Join date : 2017-02-24

    I svih gradjana koji u njoj zive - Page 4 Empty Re: I svih gradjana koji u njoj zive

    Post by Miki Mon Nov 05, 2018 1:34 am

    Pa jeste kurac kao što je sve kurac
    Miki

    Posts : 1205
    Join date : 2017-02-24

    I svih gradjana koji u njoj zive - Page 4 Empty Re: I svih gradjana koji u njoj zive

    Post by Miki Mon Nov 05, 2018 1:35 am

    Postoji dobar razlog zašto su se spartijati bavili ratom i politikom - zato što je ovo ostalo kurac
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    I svih gradjana koji u njoj zive - Page 4 Empty Re: I svih gradjana koji u njoj zive

    Post by kondo Mon Nov 05, 2018 1:36 am

    faaajt

    I svih gradjana koji u njoj zive - Page 4 DrJYWieW4AAZgEY


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Јанош Винету

    Posts : 5222
    Join date : 2016-01-26

    I svih gradjana koji u njoj zive - Page 4 Empty Re: I svih gradjana koji u njoj zive

    Post by Јанош Винету Mon Nov 05, 2018 1:38 am

    Ima smisla to što pričaš...

    U tom nihilističkom falusnom smislu da je sve kurac za mladog čoveka koji ga drži u ruci i drka.

    U smislu da ga turi negde, to već nije. Ali da bi ga turio, tu treba rat i politika.

    Samo što je kod nas politika SNS, a rat je rat dilera po ulicama.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    паће

    Posts : 40139
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    I svih gradjana koji u njoj zive - Page 4 Empty Re: I svih gradjana koji u njoj zive

    Post by паће Mon Nov 05, 2018 7:45 am

    Mr.Pink wrote:takodjer, programiranje je kurac

    Нешто чудно пишеш реч занат... Али у том занату прво треба логика, познавање како то ради изнутра, да знаш шта ће да ради то што напишеш. И онда да често поразмислиш да ли је то могло другачије. У мом програмском језику има пословица "ако не може да се уради на бар три начина, не може никако", са варијантом ", не вреди га ни радити". Зато сваког почетника који крене да пита "како се ради то-и-то" углавном отправим или бар покушам да му објасним две-три варијанте. Ко пита "како би могло да се уради", има наде.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    I svih gradjana koji u njoj zive - Page 4 Empty Re: I svih gradjana koji u njoj zive

    Post by Indy Mon Nov 05, 2018 7:49 am

    Mr.Pink wrote: 
    danas nikad vise ' pismenih', a nikad vise djubreta

    Ovo na Minijature, ako imamo.
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    I svih gradjana koji u njoj zive - Page 4 Empty Re: I svih gradjana koji u njoj zive

    Post by ontheotherhand Mon Nov 05, 2018 8:23 am

    Utvara wrote:Ja svakako neću da budem majstor, osim za računare.

    Nemam fizičke snage niti afiniteta da obavljam poslove krečenja i vodoinstalaterisanja, to me ne zanima ni na kom nivou, iako nije loše znati.

    Žao mi je što nemam od koga da naučim elementarne mašinske i limarske radove, ali jbg.

    Imaš 50 kila sa sve odećom?
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    I svih gradjana koji u njoj zive - Page 4 Empty Re: I svih gradjana koji u njoj zive

    Post by Mr.Pink Mon Nov 05, 2018 10:37 am

    pace, pa kao sa svakim ljuckim jezikom. sve se moze kazati na nekoliko nacina i tu ne mislim na prosto menjanje redosleda reci u recenici, nego imas sinonime, antonime, figure...pa se sigras sa funkcijama tih reci u recenici, citavim recenicama, smislima i mislima.

    tu postoje neke logicke zakonitosti na 'low level' nivou koje se nastrebaju, ali onda imas i te vise 'klase'.

    ja moram u ovoj brnabickskoj 'kreativnoj' i it srbiji da idem okolo i pricam ljudima da se ne loze preterano i da kao i sto ni filolozima nije dovoljno da nastrebaju leksiku i sintaksu da bi savladali neki jezik, vec tu ima i nekih knjizevnosti, kuRtura, istorija, pa i politika, isto tako u tim 'masinskim' jezicima postoji neki 'kontekst'.

    tako je sa bilo kojom 'praksom'. ali koga bole kurac. zivi se od danas do sutra. kakav kadar izbacuju fakulteti i na sta je to fakultetsko obrazovanje i znanje in general spalo ovde... na cistu timacinu para i 'zavrsi pa pali'.


    Last edited by Mr.Pink on Mon Nov 05, 2018 10:52 am; edited 1 time in total
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    I svih gradjana koji u njoj zive - Page 4 Empty Re: I svih gradjana koji u njoj zive

    Post by Mr.Pink Mon Nov 05, 2018 10:49 am

    imam brate neki galaxy samsung tac skrin sranje od telefona sa kojeg kucam.

    internet sam na gajbi odjavio. neka mi se napusi ceo burundi kurca kad me tako isprovovirate da kucam postove podugacke


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    bela maca

    Posts : 11032
    Join date : 2014-10-28

    I svih gradjana koji u njoj zive - Page 4 Empty Re: I svih gradjana koji u njoj zive

    Post by bela maca Mon Nov 05, 2018 11:21 am

    Mr.Pink wrote:pace, pa kao sa svakim ljuckim jezikom. sve se moze kazati na nekoliko nacina i tu ne mislim na prosto menjanje redosleda reci u recenici
    u engleskom ne smeš da menjaš red reči u rečenici


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Летећи Полип

    Posts : 11121
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    I svih gradjana koji u njoj zive - Page 4 Empty Re: I svih gradjana koji u njoj zive

    Post by Летећи Полип Mon Nov 05, 2018 11:23 am

    I svih gradjana koji u njoj zive - Page 4 Star-Wars-What-killed-Yoda-837201


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    bela maca

    Posts : 11032
    Join date : 2014-10-28

    I svih gradjana koji u njoj zive - Page 4 Empty Re: I svih gradjana koji u njoj zive

    Post by bela maca Mon Nov 05, 2018 11:25 am

    Osim jode, joda sme.


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    I svih gradjana koji u njoj zive - Page 4 Empty Re: I svih gradjana koji u njoj zive

    Post by Mr.Pink Mon Nov 05, 2018 11:41 am

    to su ta low level pravila i partikularnlsti koje valja nastrebati i koja se opet mogu zaobici radi nekih sloboda umetnickih

    smisao se opet ne gubi iako zvuci pogresno

    btw lektorisanje tudjeg teksta je p dim u odnosu na 'lektorisanje' tudjeg koda. zapravo lektorisanje tudjeg koda mene. ajvise podsca na prevodjenje antickih spisa

    tu kreces prvo od konteksta


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    ♏

    Posts : 4550
    Join date : 2016-06-09

    I svih gradjana koji u njoj zive - Page 4 Empty Re: I svih gradjana koji u njoj zive

    Post by ♏ Mon Nov 05, 2018 6:27 pm

    Loš kôd je čak i poželjno refaktorisati bez mnogo ulaženja u detalje problema koji rešava. Kada on počne da liči na nešto što ima glavu i rep, okej je menjati i funkcionalnosti.

    Sjebali ste manjinsku temu, to je praktično kao da ste ubili jednoroga.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50110
    Join date : 2017-11-16

    I svih gradjana koji u njoj zive - Page 4 Empty Re: I svih gradjana koji u njoj zive

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Nov 05, 2018 6:36 pm

    bela maca wrote:
    Mr.Pink wrote:pace, pa kao sa svakim ljuckim jezikom. sve se moze kazati na nekoliko nacina i tu ne mislim na prosto menjanje redosleda reci u recenici
    u engleskom ne smeš da menjaš red reči u rečenici

    Nisi videla norveski I svih gradjana koji u njoj zive - Page 4 1233199462
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50110
    Join date : 2017-11-16

    I svih gradjana koji u njoj zive - Page 4 Empty Re: I svih gradjana koji u njoj zive

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Nov 05, 2018 6:37 pm

    ♏️ wrote:Loš kôd je čak i poželjno refaktorisati bez mnogo ulaženja u detalje problema koji rešava. Kada on počne da liči na nešto što ima glavu i rep, okej je menjati i funkcionalnosti.

    Sjebali ste manjinsku temu, to je praktično kao da ste ubili jednoroga.

    I svih gradjana koji u njoj zive - Page 4 1233199462

    Vala dosta je bilo toga da u Srbiji samo manjine imaju neka prava... I svih gradjana koji u njoj zive - Page 4 2304934895
    паће

    Posts : 40139
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    I svih gradjana koji u njoj zive - Page 4 Empty Re: I svih gradjana koji u njoj zive

    Post by паће Mon Nov 05, 2018 7:06 pm

    Mr.Pink wrote:tako je sa bilo kojom 'praksom'. ali koga bole kurac. zivi se od danas do sutra. kakav kadar izbacuju fakulteti i na sta je to fakultetsko obrazovanje i znanje in general spalo ovde... na cistu timacinu para i 'zavrsi pa pali'.

    (не цитирам први део јер си рекао баш оно што и сам мислим)

    А то заврши и пали... кука ми колега из Холандије како ова два почетника (од којих један баш више и није, ту је већ четврту годину) уопште нису схватили ООП и чему служе класе. Имају нпр 1 комад нечега који попуњава 1 падалицу, па тако на двадесетак места... и они ладно копирају код на тих 23 места. Па шта ћете кукавни кад ту треба нешто да се мења? Па измењамо на 1 месту и ископирамо на преостала 22... I svih gradjana koji u njoj zive - Page 4 3274312807 . Јер су тако учили на факсу, обојица, а нису студирали на истом месту.

    bela maca wrote:
    Mr.Pink wrote:pace, pa kao sa svakim ljuckim jezikom. sve se moze kazati na nekoliko nacina i tu ne mislim na prosto menjanje redosleda reci u recenici
    u engleskom ne smeš da menjaš red reči u rečenici

    Тј смеш да мењаш ред речи у реченици али само донекле, а некле су ниско, а и то на сопствену одговорност. Јер можеш драстично да промениш смисао - направиш упитну одречну или бесмислену.

    Код нас од свих могућих пермутација једно 20% је бесмислено, а оних 80% носи разне нијансе смисла, нагласка па и алузије и осталог арсенала.

    bela maca wrote:Osim jode, joda sme.

    Прц је што Јода у ствари говори старинским језиком, оно где је глагол увек ишао на крај реченице, а што код нас у ствари ладно може. Он је ваљда био највећи проблем нашим преводиоцима, како га направити да звучи чудно а не песнички.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    ♏

    Posts : 4550
    Join date : 2016-06-09

    I svih gradjana koji u njoj zive - Page 4 Empty Re: I svih gradjana koji u njoj zive

    Post by ♏ Mon Nov 05, 2018 7:27 pm

    паће wrote:Јер су тако учили на факсу, обојица, а нису студирали на истом месту.

    Joj, paće, mitomanišeš, nema šanse da ih na faksu nisu terali da poštuju DRY i SOLID... osim ako su smandrljali nešto strukovno ili poslovno, tada kao da nisu ništa, realno.
    паће

    Posts : 40139
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    I svih gradjana koji u njoj zive - Page 4 Empty Re: I svih gradjana koji u njoj zive

    Post by паће Mon Nov 05, 2018 7:29 pm

    ♏️ wrote:
    паће wrote:Јер су тако учили на факсу, обојица, а нису студирали на истом месту.

    Joj, paće, mitomanišeš, nema šanse da ih na faksu nisu terali da poštuju DRY i SOLID... osim ako su smandrljali nešto strukovno ili poslovno, tada kao da nisu ništa, realno.

    Које митоманишем, пола сата сам њиховом шефу изигравао раме за плакање. Нисам ја видео шта и како раде, он је видео. Пошто купио пото продао.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.

    I svih gradjana koji u njoj zive - Page 4 Empty Re: I svih gradjana koji u njoj zive

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Wed May 08, 2024 9:41 pm